dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Popękany chudziak

    Witam

    Mam pytanie. Ostatnio zauważyłem dwie rysy na chudziaku. . W związku z tym mam pytanie czy jest to groźnie?
    Ostatnio edytowane przez MarcinWk ; 19-12-2016 o 08:53

  2. #2

    Domyślnie

    jak szczelina będzie taka, że wpadnie Ci do niej noga, wtedy będzie poważnie.
    teraz nie zawracaj sobie głowy
    desmear

  3. #3

    Domyślnie

    co masz pod chudziakiem?
    nieodebrany paragon ze stacji paliw przeradza się w fakturę...i wspiera szarą strefę

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    odyniec39

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Opole
    Posty
    2

    Domyślnie

    to niekoniecznie coś strasznego. "buda" pracuje w całej konstrukcji. beton na rozciąganie sam w sobie...hmm...wytrzymałość śmiechu warta. dlatego pęka.
    jednak obserwować warto póki nie będzie dalszego lania.
    .....a podłoże dobrze przygotowane?, a fundamenty.....?, a badania geotechniczne bagatelizowane przez wielu...?
    snuję domysły.
    nie martw się.

  5. #5

    Domyślnie

    Też się bałem jak u mnie się pokazały pęknięcia po poprzedniej zimie. Szły przez cały salon ale o szerokości nie większej jak 2 mm. Weź młotek i pukaj wzdłuż pęknięcia jak zauważysz wyraźny pusty dźwięk w okolicach pęknięcia to trzeba się zacząć martwić a jak nie to olej sprawę. Dom pracuje lepiej ze teraz pękło niż później. U mnie był głuchy dźwięk w okolicach stopy pod kominek, co się okazało jak zacząłem kuć chudziak był nadlany 2cm na stopę od kominek i chudziak i trochę go odparzyło. Obserwuji opukaj młotkiem.

  6. #6

    Domyślnie

    prawie sam piach
    Ostatnio edytowane przez MarcinWk ; 19-12-2016 o 08:54

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafal190

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-453
    Posty
    97

    Domyślnie

    Chudziak ma prawo pękać. To tylko warstwa "podkładowa". Przecież nie stosuje się w nim zbrojenia ani dylatacji. Pozatym jak rozumiem ten Twój chudziak to tylko pod płytę na gruncie - a wiec nie przenosi obciążeń od konstrukcji...

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Chudziak to chudziak a nie beton konstrukcyjny.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  9. #9

    Domyślnie

    Robiąc podsadzki ciągle widzę takie chudziaki nawet gorsze i z doświadczenia wiem że to nic poważnego...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    Robiąc podsadzki ciągle widzę takie chudziaki nawet gorsze i z doświadczenia wiem że to nic poważnego...
    tylko, że Ty robisz posadzki i spiepszasz w ten sam dzień, no może na drugi, więc skąd możesz wiedzieć co się potem dzieje. Skod wiesz czym i jak był zagęszczany ten grunt pod chudziakiem. Rysy skurczowe to rysy skurczowe, a na zdjęciach wyraźnie widać, że beton cienkiej jakości, nie mówiąc o samym wyrównaniu. Jak ekipa tak zagęszczała jak równała to powodzenia życzę właścicielowi.
    Mnie ciekawi - patrząc na zdjecia i widze że był niezły upal - czy wogóle ktoś polewał ten chudziak woda. Jaky polewali i wszystko jest dobrze utwardzone to nie było by tego wątku, a tak mądrości mądrości

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    tylko, że Ty robisz posadzki i spiepszasz w ten sam dzień, no może na drugi, więc skąd możesz wiedzieć co się potem dzieje. Skod wiesz czym i jak był zagęszczany ten grunt pod chudziakiem. Rysy skurczowe to rysy skurczowe, a na zdjęciach wyraźnie widać, że beton cienkiej jakości, nie mówiąc o samym wyrównaniu. Jak ekipa tak zagęszczała jak równała to powodzenia życzę właścicielowi.
    Mnie ciekawi - patrząc na zdjęcia i widzę że był niezły upal - czy wogóle ktoś polewał ten chudziak woda. Jaky polewali i wszystko jest dobrze utwardzone to nie było by tego wątku, a tak mądrości mądrości
    Jedna z tych "mądrości" powyżej....
    tlalken, tak patrzysz na to zdjęcie i widzisz, ze ten chudy beton był "cienkiej jakości". Jaki wg Ciebie powinien być/wyglądać beton niekonstrukcyjny, podbudowa pod posadzkę w domu jednorodzinnym?
    A wyrównywali widocznie zgrubnie i tak zostało. Tragedii nie ma.
    Możliwe przyczyny:
    - niedogęszczona podbudowa z kruszywa
    - zbyt cienka warstwa chudego betonu [przynajmniej w tym rejonie]
    - możliwe, iż stał gdzieś tu stempel pod szalunek stropu i akurat był wyjątkowo dociążony
    - może rysy skurczowe [kiepsko widać na fotkach] ale to raczej nie to
    Popukaj młotkiem i sprawdź, czy nie ma głuchego odgłosu betonu. Spróbuj po tym poskakać. Gdyby coś się ruszało to nie jest ok.
    W przeciwnym razie kup najdroższy produkt do iniekcji i zalej te dziury.

















    Żartowałem z tym najdroższym.....

  12. #12

    Domyślnie

    Masz racje szybkaosa, mądrości powyżej. Uważam, że Twoje mądrości są prwidłowe i wynikaja z moich

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    A jaka ogólnie powinna być grubość chudziaka?
    Wystarczy 8cm czy dać więcej?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    10cm
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał szybkaosa Zobacz post

    W przeciwnym razie kup najdroższy produkt do iniekcji i zalej te dziury.
    Jaki produkt do iniekcji znacie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony