dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Prośba o pomoc, budowa domku drewnianego.

    Witam serdecznie!

    Zwracam się z gorącą prośba o radę. Chciałabym wybudować domek letniskowy, ocieplony na tyle, żeby móc w nim pomieszkiwać od wiosny do jesieni. A ponieważ mam ograniczone fundusze poszukuję i pytam się różnych firm budowlanych, z których kilka ma diametralnie różne oferty. Jedna z propozycji mnie zainteresowała i odpowiadała finansowo, ale boję się, jaki ten domek będzie jakościowo. Szczegóły podane w ofercie mało mi mówią.
    Miałby to być domek letniskowy, o metrażu 42 m, postawiony na bloczkach betonowych. Odizolowany od podłoża warstwą żwiru rozłożonego na geowłókninie. Cztery okna PCV (110x70). Drzwi wejsciowe z litego drewna. Deska elewacyjna to świerk o grubości 19 mm. Ściany i sufit miałby być ocieplony wełną mineralną. Wnętrze wykończone płytą G-K pomalowaną na biało. Z zewnątrz domek zabezpieczony warstwą podwójną, lazury. Dach - blacho dachówka. Instalacja elektryczna i taras o pow 15 m2 bez zadaszenia.

    Będę ogromnie wdzięczna za pomoc. O co powinnam się pytać wykonawców, na co zwracać uwagę. I czy ta oferta wydaje się sensowna?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ja zapytałbym się, czy już taki wybudowali i chciałbym go zobaczyć. Może mają jakąś wioskę domów tak, żeby zobaczyć jaki będzie końcowy efekt. Dodatkowo nic nie wiemy na temat ceny więc trudno mówić czy oferta jest interesująca

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki! A chodzi o ceną około 45 tys.. Czy ja w ogóle za tę cenę jestem w stanie wybudować domek o metrażu 40 m, wykończony całkowicie, w którym jesienią nie zmarznę i który jakościowy będzie choćby średni?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kornacki

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-950
    Posty
    56

    Domyślnie

    No to już całkiem spora inwestycja. Koszt budowy metra kwadratowego może wynieść i 2 tys. PLN więc taki domek to koszt 70-100 tys. PLN.
    Na Favore.pl znalazłem kilka interesujących ofert.

    http://www.favore.pl/cat101710_drewniane-domy.html

    Widziałem tam domek za 150 tys. PLN, ale też oferty budowy metra kw. za 1000 PLN. Może znajdziesz tam interesujące oferty dostosowane do swoim możliwości finansowych.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał amaryll Zobacz post
    Witam serdecznie!

    Zwracam się z gorącą prośba o radę. Chciałabym wybudować domek letniskowy, ocieplony na tyle, żeby móc w nim pomieszkiwać od wiosny do jesieni. A ponieważ mam ograniczone fundusze poszukuję i pytam się różnych firm budowlanych, z których kilka ma diametralnie różne oferty. Jedna z propozycji mnie zainteresowała i odpowiadała finansowo, ale boję się, jaki ten domek będzie jakościowo. Szczegóły podane w ofercie mało mi mówią.
    Miałby to być domek letniskowy, o metrażu 42 m, postawiony na bloczkach betonowych. Odizolowany od podłoża warstwą żwiru rozłożonego na geowłókninie. Cztery okna PCV (110x70). Drzwi wejsciowe z litego drewna. Deska elewacyjna to świerk o grubości 19 mm. Ściany i sufit miałby być ocieplony wełną mineralną. Wnętrze wykończone płytą G-K pomalowaną na biało. Z zewnątrz domek zabezpieczony warstwą podwójną, lazury. Dach - blacho dachówka. Instalacja elektryczna i taras o pow 15 m2 bez zadaszenia.

    Będę ogromnie wdzięczna za pomoc. O co powinnam się pytać wykonawców, na co zwracać uwagę. I czy ta oferta wydaje się sensowna?

    Pozdrawiam
    Witam, wybór dokonany ... ? bo nic nie piszesz ....
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    Na obecną chwilę, wybór nie jest dokonany Niestety działka, która została zakupiona, stwarza problemy i zastanawiam się nad sprzedażą obecnej i kupnem innej, większej. Byłby to wówczas zakup o wiele bardziej świadomy, niż miało to miejsce przy zakupie w zeszłym roku. Człowiek uczy się na błędach.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Amaryll a Ty szukasz rekreacyjnej czy może całorocznej?

  8. #8

    Domyślnie

    Chodzi o domek? Letniskowy na sezon wiosna-jesień. Raczej wykluczam mieszkanie tam, choć wiadomo, nie znamy przyszłości. Bynajmniej na tą chwilę taki bardziej ocieplony rekreacyjny.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał amaryll Zobacz post
    Na obecną chwilę, wybór nie jest dokonany Niestety działka, która została zakupiona, stwarza problemy i zastanawiam się nad sprzedażą obecnej i kupnem innej, większej. Byłby to wówczas zakup o wiele bardziej świadomy, niż miało to miejsce przy zakupie w zeszłym roku. Człowiek uczy się na błędach.
    pytam o działke.. bo ze domek polroczny to wiem..aczkolwiek per saldo.. caloroczny bylby chyba niewiele drozszy..

  10. #10

    Domyślnie

    Witaj,
    My wybudowaliśmy domek drewniany letniskowy z funkcją całorocznego 2 lata temu. Jesteśmy super zadowoleni. Firma solidna i terminowa a w dodatku nie aż tak droga. Mogę przesłac namiary.

  11. #11

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    Amaryll jeśli chodzi ci o ścięcie kosztów to może domek letniskowy nie ocieplany? Zawsze możesz w razie potrzeby dogrzać prundem lub jakim stałym paliwkiem (kominek, koza). Zastanów się nad tym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony