dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Gdzie ciąć dachowki? Na dachu czy na dole?

    W poniedziałek wchodzi na dach dekarz, dachówka Braas Podwójne S grafitowa, barwiona w masie. Dach kopertowy – dużo cięcia. I tu moje pytanie – gdzie przycinać dachówki. Dla czystości pokrycia dobrze aby cięcie odbywało się na dole, jednak większość dekarzy (w tym i ten mój) przycina na dachu. Zastanawiam się czy nie zapaskudzi mi całego dachu tym cięciem? Próbowałem z nim negocjować aby ciąć na ziemi – nie ma szans, twierdzi że wynegocjowana kwota musiałaby drastycznie wzrosnąć gdyby miał schodzić z każdą dachówką na dół.
    W skrócie- gdzie przycinać dachówki na dachu czy na ziemi?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Był już o tym cały kłótliwy wątek, chyba też w Wymianie doświadczeń. Musiałbyś poszukać. Ale nie wiem, czy Ci to pomoże, bo zwolenników cięcia na ziemi bylo tylu, co na dachu. Generalnie chodziło o zabezpieczenie folii dachowej.
    A jeśli chodzi o zapaskudzenie dachu, o którym piszesz, to jeśli to jest Twoje jedyne zmartwienie, to niech dekarz śmiało tnie na dachu, bo deszcz i tak wszystko zmyje.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie cieli na dachu Braas Tegalit też barwiona w masie leży już 3 miesiące i syf nadal jest na dachu trochę mniej niż na początku ale jest. Podobno zejdzie po zimie jak śnieg wyczyści lub można karcher-em podziałać. Co do wzrostu ceny to zrozumiałe.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Osobiście tnę dachówki po za okapem dachu. Czasami zdarzy się popracować flaxą na dachu ale sporadyczne i uzasadnione przypadki. Nie zamierzam tego zmieniać. Kasuje tyle, że stać mnie na zacinanie dachówki na ziemi

  5. #5

    Domyślnie

    Ja tnę na dachu, kosze docinam na dachu... Nie robiłbym tak gdybym nie miał dmuchawy spalinowej. To sprytne urządzenie zdmuchuje wszystko...
    pozdrawim

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Generalnie tnę na rusztowaniu. Jak wykonać "wole oczko" bez szlifowania na dachu? Rozsądny dekarz będzie tak ciął aby chronić krycie wstępne (folię) przed strumieniem pyłu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Red face

    Cytat Napisał marcin_cinas Zobacz post
    U mnie cieli na dachu Braas Tegalit też barwiona w masie leży już 3 miesiące i syf nadal jest na dachu trochę mniej niż na początku ale jest. Podobno zejdzie po zimie jak śnieg wyczyści lub można karcher-em podziałać. Co do wzrostu ceny to zrozumiałe.
    No właśnie, mam dokladnie to samo. Już po zimie, śnieg zjechał z dachu już parę razy, trochę padało a dach cały czas jest szary. Tak się zastanawiam czy nie kazać dekarzom siknąć go całego karcherem. Zrobiłbym to sam ale się boję że zlecę z dachu

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RVF SERVIS

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    5

    Domyślnie

    Fachowe ekipy wiedzą, że na dachu nie wolno ciąć dachówek. Cięcie dachówki na dachu pozwala zaoszczędzić czasu który trzeba stracić na transport ciętych dachówek z dachu na rusztowanie i z powrotem. Wszystko wiąże się z cena za wykonanie m2 dachu, może być najlepsza ekipa lecz jeżeli klient się targuje i chcemy mieć pokrycie wykonane za tzw 5 zł za m2, w takim przypadku wykonawcy szukają oszczędności. Reszta można sobie samemu dośpiewać.

  9. #9

    Domyślnie

    Jednym słowem z g...a bata nie ukręcisz.
    A tak z ciekowości: od jakiej ceny za m2 dekarze tną na ziemi, a poniżej ilu obowiązkowo na dachu - jakieś doświadczenia własne ?

  10. #10

    Domyślnie

    pie...enie kotka za pomoca mlotka

    od kiedy to na dachu sie tnie dachowke szlifierka
    a najlepsza wymowka ze na ziemi ale za doplata

    partacze podziurawia membrane

    poza dach ich albo na pietro na balkon do tego za darmo - od metra maja placone nie od kilometra

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Można pokusić się o wycenę ; Trzeba zatrudnić człowieka , który kursowałby góra-dół = 250 dniówka . Spowolnienie prac = + 20 % całości. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  12. #12

    Domyślnie

    Face podeślij zdjęcie kosza który niebyły równany na dachu. Ja tnę dachówkę na dachu na specjalnie przygotowanych stanowiskach które przykręca się do łat, jest bezpieczniej i wygodnie. A jeśli chodzi o zakurzenie to dysponujemy wzwyrzką i myjką, a więc pucuwa i dach się świeci.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski
    W skrócie- gdzie przycinać dachówki na dachu czy na ziemi?
    U mnie ceramikę Ceraton -a cieli na dachu, mieli skórę (2 lub 3 fartuchy spawalnicze specjalnie zszyte) było to stanowisko cięcia tak pracowali w Niemczech tak pracują w Polsce, szanują materiał inwestora jak również swój czas - nie mam zastrzeżeń - bo mnie się podoba
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #14

    Domyślnie

    I to jest sensowne podejscie - wy szanujecie moje pieniądze wydane na membranę i dachówki, ja szanuję wasz czas i nie wymagam cięcia na dole . Dzięki za podpowiedź.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Montując karpiówkę na nokach tnę maszyną na wodę na rusztowaniu. Zero pyłu. Po montażu dach myty. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar henter2
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    W poniedziałek wchodzi na dach dekarz, dachówka Braas Podwójne S grafitowa, barwiona w masie. Dach kopertowy – dużo cięcia. I tu moje pytanie – gdzie przycinać dachówki. Dla czystości pokrycia dobrze aby cięcie odbywało się na dole, jednak większość dekarzy (w tym i ten mój) przycina na dachu. Zastanawiam się czy nie zapaskudzi mi całego dachu tym cięciem? Próbowałem z nim negocjować aby ciąć na ziemi – nie ma szans, twierdzi że wynegocjowana kwota musiałaby drastycznie wzrosnąć gdyby miał schodzić z każdą dachówką na dół.
    W skrócie- gdzie przycinać dachówki na dachu czy na ziemi?
    Wszyscy tniemy dachówki na dachu, było by to trudno nawet wycenić koszt schodzenia z każdą na dół. Przyjdzie deszcz i wymyje pięknie Pani dach. Pozdrawiam

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Przecież miejsce cięcia można zabezpieczyć folią lub plandeką a dachówkę po robocie umyć. Ja tnę na rusztowaniu przy okapie ( oczywiście cały zabezpieczony folią przed bezpośrednnim pyleniem) lub w kalenicy. Nigdy nie miałem problemu z brudną dachówką, po montażu zawsze można ją opłukać wodą albo czekac na deszcz.
    Nigdy nie spotkałem się, że dach brudny i muszę go umyć po sobie.

  18. #18

    Domyślnie

    heh Panowie...
    co Wy chcecie dodatkowo wyceniac i za co dodatkowe pieniadze?
    i tak bierzecie kase za wprawienie okna dachowego, zreszta nie mala - w tym jest i jego obrobka
    za krycie dachu dwuspadowego bierzecie kwote x a za krycie wielospadu kwote 1,5x - wszystko wiec macie wliczone, w tym ciecie i transport

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Ktoś kto nie spróbował i nie wie jak zacinać dachówki na dole to napewno będzie się drapać po głowie . Wszyscy którym pokazałem jak zacinać dachówkę na dole przestali zacinać na dachu bo na dole jest szybciej,wygodniej,nie ma syfu na dachu itp. Po skończonej robocie nie myje dachu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony