dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 35
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 700
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A pompa ciepła to drogi szajs !!! Ja będę drugi. No dawać.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No co jest ? 5 minut i spokój ? W innym temacie dalibyście mi bobu nie ?

  3. #23

    Domyślnie

    pompy ciepła nie są takie drogie i są super - tak powiedzieli fajni ludzie z forum .gazeta .pl

  4. #24

    Domyślnie

    Są super tylko zanim to ustrojstwo się zwróci zdąży się zepsuć

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Rękawica została rzucona

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A pompa ciepła to drogi szajs !!! Ja będę drugi. No dawać.
    Szajs mówisz? Jakoś nie widzę by z mojego komina leciał jakiś szajs. A że CZASAMI drogi to niestety muszę się z tobą zgodzić.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    a taki Liwko i tak będzie ci pisał z obłędem w oku że PCI to jedyne dobre rozwiązanie i tylko to można stosować, co więcej nawet na poparcie swojej tezy zacznie zmyślać argumenty bo mu się zdawało że ma rację

    przykład z wczoraj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4390343
    Będziesz bardziej wiarygodny jak zacytujesz mój następny post z tamtego tematu. Pompa ciepła jest tam dopiero na trzecim miejscu a że właśnie ją mam to mogę coś jako praktyk o niej powiedzieć.
    Dziwisz się że często o niej piszę? Moim zdaniem ktoś kto stoi przed budową domu powinien znać wszystkie możliwości ogrzania swojego domu. Z piecem nie ma tego problemu bo pójdzie do sąsiada jednego, drugiego i zobaczy na własne oczy. Podobnie jest z gazem. Natomiast z prądem i PC już nie jest tak różowo. U mnie w mieścinie miała przede mną jedna osoba i to w dodatku kasowna więc kupiła Vieśka. Ja postanowiłem zacząć od czytania tego oto forum i kupiłem dużo tańszą dzięki wielu tu wypowiadającym się forumowiczom. Chwała im za to. Wielu ludzi kupuje piec, do tego solary i jeszcze kominek z płaszczem. Dziwisz mi się że im za to wszystko proponuję jedną PC? Ludzie tłumaczą że pompa jest droga a często wydają więcej na coś co i twoim zdaniem jest bez sensu.
    Budując dom zastanawiałem się nad gazem i pompą. Prądu nie brałem pod uwagę ze względu na brak czasu i pieniędzy na idealne przypilnowanie ocieplenia. W dodatku nie za bardzo chciałem mieszać w projekcie. Gaz odpuściłem ze względu odległość od sieci i drakońskie ceny przesyłu. Pozostała więc na polu PC. I nie żałuję. Za pierwszy rok za CO i CWU zapłaciłem 1500zł. Przy drugim będzie to coś około 1300(założenia). Przy gazie za samo przesyłowe zapłacił bym tyle co za CO, a przy prądzie zapłacił bym 4550zł licząc COP 3,5. Dodam że mam jedną z najtańszych pomp na rynku.
    Najważniejszym dla wielu ludzi tak i dla mnie jest również komfort jaki daje bezobsługowość gazu, prądu czy PC. Moim zdaniem dom się buduje po to aby w nim mieszkać a nie po to aby się z nim pie...

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    zapomniałeś dodać że przepalasz w kominku, pewnie dla relaksu, albo żeby oderwać się od tej bezobsługowości

    dla przykładu Njerzy ma dokładnie to co ty i wydaje to samo co ty, problem w tym że on swój system CO złożył za grosze w porównaniu do ciebie
    Tak, to prawda. W tym sezonie grzewczym rozpaliłem już 5 razy. Dlaczego? Okres przejściowy jest dość durnowatym okresem. W domu temperatura identyczna jak zimą a odczucie chłodu. Wiele razy o tym pisaliśmy na forum. I tutaj kominek spisuje się wspaniale. Zimą zapewne mniej razy rozpalę niż jesienią. (mam ochotę w święta posiedzieć przy kominku)
    Nie wiem co ma Njerzy.

  8. #28

    Domyślnie

    Moze nie "przywale" nikomu (jeszcze) ale ...
    Na "mojej" ulicy w Wa-wie w promieniu 200m sa 4 pompy ciepla z DZ glikolowym (z tego co sie zorientowalem pionowe kolektory) -na jednej ulicy.
    Oczywiscie skromnosc nie pozwala napisac ze JA BYLEM PIERWSZY, ale wiecie ...
    Wracajac do tematu ...
    Jak mozna zmuszac sie do palenia w piecu, przeciez to sredniowiecze !
    W dzisiejszych czasach sa lepsze, bezobslugowe urzadzenia do "produkcji" ciepla a nie szuflowac wegiel ...................hehe...


    BTW. Tez mam kominek w salonie ale nie chce mi sie w nim palic, jest dla mnie tylko ozdoba, zona naciska ale poki co walcze i to z sukcesem ... i nie mam pojecia kiedy sie zwroci ...

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  9. #29

    Domyślnie

    Widzę, że temat o PC, więc pozwolicie, że zapytam.
    W większości mówi się o PC z gruntowym wymiennikiem. Słyszałem, że istnieją też rozwiązania z wymiennikiem woda-woda oraz powietrze-woda. Są tańsze ale mniej wydajne. Znajomy planuje zaisntalować PC powietrze-woda do ogrzewania domu. Ma ktoś doświadczenia z takim rodzajem pomp? Czy to się nada?

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Na "mojej" ulicy w Wa-wie w promieniu 200m sa 4 pompy ciepla z DZ glikolowym (z tego co sie zorientowalem pionowe kolektory) -na jednej ulicy.
    No widzę że w W-wie coś się ruszyło bo u mnie w mieścinie są dopiero trzy i to razem z moją. Chyba że o jakiejś nie wiem. Kilku gości mam za to umówionych zimą. Chcą się przekonać na własnej skórze co to za dziwna rzecz

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekBudujeDomek Zobacz post
    Widzę, że temat o PC, więc pozwolicie, że zapytam.
    W większości mówi się o PC z gruntowym wymiennikiem. Słyszałem, że istnieją też rozwiązania z wymiennikiem woda-woda oraz powietrze-woda. Są tańsze ale mniej wydajne. Znajomy planuje zaisntalować PC powietrze-woda do ogrzewania domu. Ma ktoś doświadczenia z takim rodzajem pomp? Czy to się nada?
    Sorki, ale to nie jest temat o PCi.
    Pompy ciepla przewijaja sie tylko jako "zaczepka" a nie rozwijalne zagadnienie.
    Poszukaj w innych watkach, powinienes cos znalezc interesujacego Cie.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekBudujeDomek Zobacz post
    Widzę, że temat o PC, więc pozwolicie, że zapytam.
    W większości mówi się o PC z gruntowym wymiennikiem. Słyszałem, że istnieją też rozwiązania z wymiennikiem woda-woda oraz powietrze-woda. Są tańsze ale mniej wydajne. Znajomy planuje zaisntalować PC powietrze-woda do ogrzewania domu. Ma ktoś doświadczenia z takim rodzajem pomp? Czy to się nada?
    W prawdzie tylko jednej firmy ale czegoś się można dowiedzieć
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ltherma-DAIKIN

  13. #33

    Domyślnie

    piwopijca: Wiem o czym jest temat i szukać też umiem. Ale dzięki za radę.

    P.S.
    Chciałem tylko poznać Wasze zdanie. Liwko dzięki.
    Pyskówki ciąg dalszy - wogóle sobie nie przeszkadzajcie.
    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez TomekBudujeDomek ; 16-11-2010 o 13:57

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Dołączę do pompiarzy
    Mam, była nietania, jest fajna - bezobsługowa
    W domu mam 23 st.
    Mam też kominek - też nietani... Od kiedy chodzi pompa praktycznie nie palimy - trzeba by najpierw podłogówkę wychłodzić - inaczej była by sauna w domu...

    Wydaliśmy na jedno i drugie kupę kasy - ani grosza nie żałuję

    Nie martwię się o paliwo do kotła. Jak nie ma prądu mogę sobie w kominku rozpalić.
    Po 15latach mieszkania w kamienicy i palenia w piecach kaflowych nie było dla mnie innej opcji (gazu nie ma i nie będzie)

  15. #35

    Domyślnie

    martadela: Jaki masz wymiennik?

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Pionowy 120m z glikolem.

  17. #37

    Domyślnie

    fajna ta pyskówka hehe

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Coś słabo się rozkręca. Wstydzą się czy co?
    Na forum wojna aż huczy a tu jak na razie podchody

  19. #39

    Domyślnie

    Wiesz co zmień nazwę postu na pompa ciepła warto czy nie?

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Wiem, wiem ostro by było
    Ciekaw jestem jakie taki temat wzbudziłby emocje np. w Szwecji czy Niemczech.

Strona 2 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony