dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 35
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 700
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Wiem, wiem ostro by było
    Ciekaw jestem jakie taki temat wzbudziłby emocje np. w Szwecji czy Niemczech.
    W Afryce

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No nie śmiej się Tomek, pompy tez umieją chłodzić.
    Pzdr

  3. #43

    Domyślnie

    I rozgrzewać atmosferę na forum.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ej no nudne to się już robi
    Wymyślcie coś albo ściągnijcie jakiegoś pieniacza z forum.

  5. #45

    Domyślnie

    wkurzają mnie pedały i inne odszczepieńce

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał jar.os Zobacz post
    wkurzają mnie pedały i inne odszczepieńce
    Ogólnie mnie też. Znaczy jeszcze pół biedy jak zajmują się sobą ale jak słyszę że chcą możliwości adopcji dzieci to mnie szlag trafia. A starzy ludzie mówią; czym skorupka za młodu nasiąknie...
    I jeszcze wkurza mnie to jak opanowali media. Wszędzie ich pełno. Niedługo TV zacznie mówić że to my hetero jesteśmy nie normalni i mamy spadać na szczaw.

  7. #47

    Domyślnie

    Za moich czasów wystarczyło stwierdzić, że kto nie wybudował domu za 100 000, wprowadził się i jeszcze mu na wakacje zostało, ten ostatnia oferma, pierdoła saska, Polak bez instynktu albo koneser złotych klamek i burżuj. Jatka była od razu jak się patrzy.

    Teraz jacyś sami rozsądni ludzie budują

  8. #48

    Domyślnie

    A-ha, koniecznie trzeba wziąć kredyt na 150%, ile dadzą, bo na nieruchomościach NIGDY się nie straci, a CHF niedługo będzie kosztował tak malusieńko, że aż strach. RESZTĘ pozostałą z budowy należy zainwestować w giełdę. Ludzie pisali to zupełnie serio i straasznie się pieklili, jak ktoś napisał coś innego

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A pamiętasz jak Euro było po 4,85? Kupowałem wtedy samochód na kredyt i jako jedyny wybrałem Euro. Facet popatrzył na mnie z politowaniem. Później Euro spadło poniżej 4

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawgar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baba_Budowniczy Zobacz post
    A-ha, koniecznie trzeba wziąć kredyt na 150%,
    Budując się za 150% na kredyt pomyślcie ile beznadziejnych systemów się ładuje do domu w imię poprawienia luksusu.
    Pompa ciepła - to tak naprawdę duży przereklamowany szajs. PC to tak naprawdę odwrócona lodówka. W środku grzeje a na zewnątrz ma być zimno. Tylko marketingowcy wam wmawiają, że musi być drogo a wy to łykacie jak pelikany. Wystarczy przeliczyć. Dobra PC z instalacją kosztuje 50 tys. Kocioł na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym 10 000zł. No i jakjest realny zysk z takiej pompy? Ogrzewanie tradycyjne kosztuje ok 300-400zł/mc z Legaletem nawet i to nie. Grzanie pompą wychodzi 150 do 200zł/mc.
    Patrząc realnie różnica jest 150-200zł /mc ale pompa kosztuje 40 tys więcej. Takwiec zakłądając, że sezon grzewczy trwa 6 m-cy w roku PC zwróci się po 33.3 latach.
    Moim zdaniem PC jest obecnie przereklamowana. Trzeba poczekać jescze parę lat i PC będą chodzić tyle co lodówki.

    Kolejny przereklamowany bajer w domu to solary. To jest już istna porażka za kilkanaśccie tysiecy zł kupuje się wyrób, który trzeba... zasialać prądem (pompa obiegowa) aby wymusić obieg. Pompa obiegowa ciągnie 40 watów tak więc 10 godzin darmowego grzania daje 400W strat na energii elektrycznej.
    Co najważniejsze ceipełka to ja najwięcej potrzebuję zimą a nie latem więc wolę zwykły bojler elektryczny puścić w nocnej taryfir z grząłką 1000W puścić aby mi wode nagrzał.
    Podliczmy koszty grzanie DARMOWYMI SOLARAMI to ok 25zł/mc, grzanie staromodnym prądem to 45zł/mc róznica 25zł. Solary zatem zwrócą się za... 40lat. Porażka.

    Kolejna sprawa to Inteligentne budynki. Kurcze nie wiem kto to wymyślił taką nazwę. Nie wiem co wspólnego mają elektryczne rolety czy światło włączjaące się nad sedesem na pilota z inteligencją. TO JEST ZWYKŁA AUTOMATYKA A NIE INTELIGENCJA. Mało inteligentnych to ja uważam ludzi którzy dają się łupać kilkanaście tysecy zł za instalację KNX która w żaden sposób nie jest INTELIGENTNA.

    To już ślimak jest bardziej inteligentny od inteligentnego domu. Sam sobie znajduje pożywienie i sam z tego ogrzewa swoją chałupę.
    Gdy mój dom sam zacznie wyszukiwać pożywienie (opał) i będize tym ogrzewac moją chałupę to wtedy taki dom nazwę inteligentnym.
    Uważaj na swoje myśli, stają się twoimi słowami... Uważaj na swoje słowa,stają się twoimi czynami...
    Mój dziennik budowy
    Foto dziennik http://picasaweb.google.com/11488568...600838/Budowa#

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Pompa ciepła - to tak naprawdę duży przereklamowany szajs. PC to tak naprawdę odwrócona lodówka. W środku grzeje a na zewnątrz ma być zimno. Tylko marketingowcy wam wmawiają, że musi być drogo a wy to łykacie jak pelikany. Wystarczy przeliczyć. Dobra PC z instalacją kosztuje 50 tys. Kocioł na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym 10 000zł. No i jakjest realny zysk z takiej pompy? Ogrzewanie tradycyjne kosztuje ok 300-400zł/mc z Legaletem nawet i to nie. Grzanie pompą wychodzi 150 do 200zł/mc.
    Patrząc realnie różnica jest 150-200zł /mc ale pompa kosztuje 40 tys więcej. Takwiec zakłądając, że sezon grzewczy trwa 6 m-cy w roku PC zwróci się po 33.3 latach.
    Moim zdaniem PC jest obecnie przereklamowana. Trzeba poczekać jescze parę lat i PC będą chodzić tyle co lodówki.
    No widzę że niewiele się znasz ale ostro jedziesz
    Wyobraź sobie że pompę kupiłem dokładnie za tyle ile ten twój przykładowy piec z podajnikiem. Reszta kotłowni taka sama. Musiałem tylko wydać 10tyś na odwierty. No ale za to nie budowałem komina i zaoszczędziłem kilka metrów w domu gdzie bym musiał trzymać opał. Widzisz teraz jakąś różnicę w inwestycji???
    A żeby PC jak to piszesz chodziły po tyle co lodówki to na zachodzie czekają już kilkadziesiąt lat i jakoś nie chodzą. Porównaj sobie specu od wyliczeń chociażby moc sprężarek w obu przypadkach.

    Ale naprawdę to dziwię się co ty tutaj piszesz skoro sam kupiłeś pompę do CWU. Trochę kiepską ale kupiłeś. A co najważniejsze to to że w tym momencie zapłaciłeś już więcej niż ja
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 16-11-2010 o 21:05

  12. #52

    Domyślnie

    A dom się wogóle opłaca? Może nie budować?

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawgar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No widzę że niewiele się znasz ale ostro jedziesz
    Wyobraź sobie że pompę kupiłem dokładnie za tyle ile ten twój przykładowy piec z podajnikiem. Reszta kotłowni taka sama. Musiałem tylko wydać 10tyś na odwierty. No ale za to nie budowałem komina i zaoszczędziłem kilka metrów w domu gdzie bym musiał trzymać opał. Widzisz teraz jakąś różnicę w inwestycji???
    Skoro pompę kupiłeś za 10 tys oraz odwierty zrobileś za kolejne 10 tys.
    To juz razem 20 tys wydales za to rozwiazanie. Pewnie jakaś tania Chińska ta pompa i na pewno ci się zepsuje (ja tak ciągle słyszę) Wejdź do pierwszego lepszego sklepu z pompami ciepła i powiedz, ze 10 tys chcesz na pompę do ogrzewania całego domu. Policz też ile czasu mógłbyś grzać normalnie prądem za te 10 tys. zkaładając różnicę w kosztach 200zł/ mc mniej na ogrzewaniu pompą. Wyjdzie ci że za 8 lat ta twoja Chińszczyzna powinna pracować.
    Przez 8 lat nic się nie zepsuje, nie będziesz miał kosztów serwisowania nie wysiądzie droga sprężarka. Ciekawe też jak ci się zachowa twoje żródło ciepła, które eksploatowane po kilku latach zjedzie z wydajnością do 50 %.

    Co do mnie to jak wszedłem do jednego sklepu i powiedziałem, że chcę PC do CWU ze chcę na to wydać do 4 tys. czy może mi coś zaproponować to facet o mało z krzesła nie spadł serio.
    Jak powiedziałem że Ariston takie coś ma to powiedział "proszę pana co to jest to Ariston", pewnie tanie Chińskie z CHIŃSKICH części a jak coś się zepsuje to trzeba będzie części ze STANÓW sprowadzać. CO mają stany do Chin nie wiem i dlaczego PC produkują w Chinach a częsci sprowadza się z USA

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ale naprawdę to dziwię się co ty tutaj piszesz skoro sam kupiłeś pompę do CWU. Trochę kiepską ale kupiłeś. A co najważniejsze to to że w tym momencie zapłaciłeś już więcej niż ja
    Liwko doceniam, że pamiętasz co kupiłem. Ale nie mylmy pojęć. Moja pompa kosztowała 4 tys i nie ma żadnych odwiertów, wykopów, czy glikoli
    I z tym ogrzezwanie CWU jak dobrze powieje wyjdzie mi 20 zł/mc. To maleństwo ciągnie tylko 300W.
    Co do ogrzewania domu to zrobił byś sobie Legalet to byś mógł tanio prądem ogrzewać. Nic się w Leglecie nie zepsuje bo tam tylko grzałki elektryczne są a i gwarancję masz na 30 lat. Nie to co w pompach ciepła.

    (Ładnie pojechałem)
    Ostatnio edytowane przez pawgar ; 16-11-2010 o 21:56 Powód: za malo pojechałem
    Uważaj na swoje myśli, stają się twoimi słowami... Uważaj na swoje słowa,stają się twoimi czynami...
    Mój dziennik budowy
    Foto dziennik http://picasaweb.google.com/11488568...600838/Budowa#

  14. #54

    Domyślnie

    wypad z tymi pompami ,o pompach jest wątek gdzie indziej , tutaj jest miejsce do brania się za ryje na mało ważne albo bardzo ważne tematy

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawgar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekBudujeDomek Zobacz post
    A dom się wogóle opłaca? Może nie budować?
    Jasne, że się nie opłaca.

    Tylko barany się budują.
    Pomyśl i le nerwów, wakacji, zawalonych nocy masz przez budowę. O kredytach i siwych włosach z tego powodu nie wspomnę.
    A tak wynajmujesz mieszkanie w blokach. Wali cię to co się tam dzieje co się psuje. Przecież nie twoje. Nie musisz targać worków z ekogroszkiem, naprawiać przeciekającego dachu, i odśnieżać przed posesją o 5 rano. Wszędzie masz blisko i dojazd jest super. A jak ci się zepsuje samochód to nie jesteś w ciemnej .... Masz komunikację miejską.
    Ni ni hu hu cię nie obchodzi co to jest ta PC i ile kosztuje do niej sprężarka. Nie inwestujesz w dolne źódło ciepła, które na dobrą sprawę jest lodownią a nie źródłem ciepła.
    Koszt wynajmu jest taki sam lub niższy niż wynajęcie mieszkania, więc po co się budować? Co, że w perspektywie 150 lat ten dom spłacisz i będzie twój? I co do grobu go zabierzesz? Czy dasz swoim dieciakom a dzieci powiedzą, że takiej starej rudery i jeszcze zbudowanym na kruchym Ytongu to oni nie chcą.
    Uważaj na swoje myśli, stają się twoimi słowami... Uważaj na swoje słowa,stają się twoimi czynami...
    Mój dziennik budowy
    Foto dziennik http://picasaweb.google.com/11488568...600838/Budowa#

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post

    to jest dobre pytanie, zadałem je Liwko dawno temu i do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi, on już po jednym sezonie grzewczym stwierdził że jest super, a tymczasem jak sam przyznał jego super tanie DZ za 10 tyś już wymroziło się na +3 stopnie, w tym tempie w 3 sezonie grzewczym zamiast DZ będzie miał jeden wielki sopel lodu i kominek w jego domku stanie się głównym źródłem ciepła

    PS kominek to bardzo poważne źródło ciepła, nawet spalanie kilku kawałków drewna na dobę może znacząco obniżyć rachunki, więc w buty sobie można wsadzić opowieści Liwko że PCi to tanie źródło grzania dopóki nie wygasi kominka w zupełności
    Pierdoły piszesz jak zwykle. Każde DZ pod koniec zimy ma niższą sprawność i musi się latem zregenerować. Żebyś się w tym temacie odwalił raz na zawsze to planuje od wiosny wykorzystywać je jako GWC do reku. Chyba wiesz co to znaczy?
    I jak ci kiedyś pisałem to wszystko może się popsuć i wszystko można naprawić. Ten zachud to jakiś popierdolony jest skoro tak się pcha w te pompy. 90% nowo budowanych domów w Szwecji ogrzewanych jest pompą ciepła i to w dodatku powietrze-woda. No porąbani! A nie lepiej piec na wungiel? Przeca te pompy sie mogą popsuć matko kochana!
    Co do kominka to pamiętaj że przy sporadycznym paleniu powoduje on większe straty niż zyski.

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawgar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ten zachud to jakiś popierdolony jest skoro tak się pcha w te pompy. 90% nowo budowanych domów w Szwecji ogrzewanych jest pompą ciepła i to w dodatku powietrze-woda. .
    Liwko, przecież to nie chodzi o wydajnosć tylko o stado baranów, którzy zwią się ekologami.
    W imię Ekologii bawimy się w coraz droższe rozwiązania. Pomyśl ile cudactw dokładają teraz do silników spalinowych aby być w zgodzie z emisją dwutlenku węgla.
    To samo wmawiają z PC. Drogie, nieużyteczne, wiecej problemów z nimi niz pożytku ale w imię .... ekologii rzecz jasna pakują to świństwo na siłę z buciorami do domów.
    A prawda z ekologią i wszytkimi CO2 jest taka, że jeden wybuch wulkanu powoduje więcej emisji CO2 i innych pyłów i zaniczyszczeń do atmosfery niż nasz acywilizacja.
    Wisz ile wybuchów podwodnych wulkanów jest aktywnych w oceanach. Wiesz ile siarkowodoru jest emitowane przy tej okazji.
    Nie dajmy się zwariować. Prosta grzałka, zasilana pradęm i wiesz o co chodzi, podejdziesz ze śrubokretem i naprawisz a z PC co zrobisz?
    Uważaj na swoje myśli, stają się twoimi słowami... Uważaj na swoje słowa,stają się twoimi czynami...
    Mój dziennik budowy
    Foto dziennik http://picasaweb.google.com/11488568...600838/Budowa#

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawgar Zobacz post
    Liwko, przecież to nie chodzi o wydajnosć tylko o stado baranów, którzy zwią się ekologami.
    W imię Ekologii bawimy się w coraz droższe rozwiązania. Pomyśl ile cudactw dokładają teraz do silników spalinowych aby być w zgodzie z emisją dwutlenku węgla.
    To samo wmawiają z PC. Drogie, nieużyteczne, wiecej problemów z nimi niz pożytku ale w imię .... ekologii rzecz jasna pakują to świństwo na siłę z buciorami do domów.
    A prawda z ekologią i wszytkimi CO2 jest taka, że jeden wybuch wulkanu powoduje więcej emisji CO2 i innych pyłów i zaniczyszczeń do atmosfery niż nasz acywilizacja.
    Wisz ile wybuchów podwodnych wulkanów jest aktywnych w oceanach. Wiesz ile siarkowodoru jest emitowane przy tej okazji.
    Nie dajmy się zwariować. Prosta grzałka, zasilana pradęm i wiesz o co chodzi, podejdziesz ze śrubokretem i naprawisz a z PC co zrobisz?
    No to powiedz po jaką cholerę kupiłeś PC do CWU. Czyż nie dla tego żeby mieć 4x taniej CWU? A ekologia to osobna sprawa. Dla mnie ważniejsza jest ekonomia. Wystarczy sobie poczytać co sądzę o solarach.

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    A kocioł na drewno i kupę roboty przy nim to ekologiczne jest ?
    Zostawcie tę pompę w spokoju bo to fajna sprawa.
    Prawda jest taka że gdyby pominąć dolne źródło i jego koszt to większość z nas by sobie to to postawiło w domu.
    Niestety póki co koszty są wysokie, kto nie liczy to kupuje i bardzo dobrze, jeden kopcący komin mniej ,,,

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ja ci gwarantuję że już za dwa lata poznasz w pełni magiczne znaczenie zwrotu regeneracja złoża, jak DZ jest wykonane tanio to może się w lato nie zregenerować i już wkrótce obudzisz się z ręką w nocniku

    a co do pisania głupot to może zacytuj źródło o tym 90% rynku PCi ?? a może to tajemnica, bo wstyd się przyznać że po prostu twój instalator od PCi sprzedał ci bajeczkę żeby łatwiej ustrzelić jelenia
    Latem dostarcze tak duże ilości ciepła przez chłodnicę reku że Lucyfer będzie klimę włączał
    A co do tych 90% to się faktycznie pomyliłem bo powinienem napisać 95%!!! http://www.budujemydom.pl/component/...46/Itemid,255/

Strona 3 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony