dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 35
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 700
  1. #681
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Proszę powiedzieć co z ludźmi którzy handlują węglem ? Firmami, spedycjami itp.

  2. #682

    Domyślnie

    No dobra ale w ustawie antysmogowej dla Krakowa jest też ponoć informacja o zakazie palenia węglem oraz drewnem. Czyli co? Mam kominek w którym palę wieczorem do lampki z winem i wydałem na niego oraz instalacje grubą kasę i teraz nie będę mógł w nim zapalić?
    Czy może zakaz ma się tyczyć tylko nowo budowanych domów którym nie będą wydawane PnB gdy jako źródło ogrzewania będzie kominek czy piec na węgiel?

  3. #683
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Resqres Zobacz post
    No dobra ale w ustawie antysmogowej dla Krakowa jest też ponoć informacja o zakazie palenia węglem oraz drewnem. Czyli co? Mam kominek w którym palę wieczorem do lampki z winem i wydałem na niego oraz instalacje grubą kasę i teraz nie będę mógł w nim zapalić?
    Czy może zakaz ma się tyczyć tylko nowo budowanych domów którym nie będą wydawane PnB gdy jako źródło ogrzewania będzie kominek czy piec na węgiel?
    Nie zagłębiając się daleko w ustawę dochodzę do wniosku ,że skoro ja mogę palić suchym sezonowanym drewnem , a mój sąsiad hajcuje węglem a czarny dym widać z kilometra jestem za zakazem ale szkoda mi tez tych co węglem do tej pory palą , a nie mogą w myśl wprowadzonej ustawy.Gdzie w ustawie odnajdujesz ,że drewnem także niewolno.

  4. #684

    Domyślnie

    Przecież ustawa dla Krakowa podpisana została 15.01!
    Śledziłem w tym dniu relację z sejmiku na bieżąco z wielką nadzieją. Okazało się, że przeważyła mądrość.

    Za Krakowem pójdą inni.

    P.S. Sam mieszkam na Pomorzu i nie mam żadnego komina w domu.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  5. #685
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Przecież ustawa dla Krakowa podpisana została 15.01!
    Śledziłem w tym dniu relację z sejmiku na bieżąco z wielką nadzieją. Okazało się, że przeważyła mądrość.

    Za Krakowem pójdą inni.

    P.S. Sam mieszkam na Pomorzu i nie mam żadnego komina w domu.
    Nie masz komina ???. To jak ten dom wygląda ??? .Wszystko na prąd??? . a w pozwoleniu na budowę, jakie podałeś alternatywne źródło pozyskiwania energii.

  6. #686
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie masz komina ???. To jak ten dom wygląda ??? .Wszystko na prąd??? . a w pozwoleniu na budowę, jakie podałeś alternatywne źródło pozyskiwania energii.
    Też mam dom bez komina.
    Nikt ode mnie nie żądał podania alternatywnego źródła przy PnB.

  7. #687
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Też mam dom bez komina.
    Nikt ode mnie nie żądał podania alternatywnego źródła przy PnB.
    Rozumiem czyli jak zabraknie w zimie prądu bo linię zerwie wichura nie ogrzejesz się z innego źródła. No chyba ,że agregat.

  8. #688
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Rozumiem czyli jak zabraknie w zimie prądu bo linię zerwie wichura nie ogrzejesz się z innego źródła. No chyba ,że agregat.
    Mieszkam tam 15 lat i tylko raz w 2001 r. nie było prądu dwa dni.
    Żebym zaczęła marznąć musiałoby nie być prądu tydzień.
    Jest to możliwe, jak milion innych kataklizmów, które mogą się przydarzyć
    Nie przewiduję agregatu.

  9. #689
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.

    Proszę powiedzieć co z ludźmi którzy handlują węglem ? Firmami, spedycjami itp.
    A co z rymarzem, bednarzem, kapelusznikiem - są zawody, które naturalnie wymierają.
    Mogą się przerzucić na handel innymi źródłami energii.

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie masz komina ???. To jak ten dom wygląda ??? .Wszystko na prąd??? . a w pozwoleniu na budowę, jakie podałeś alternatywne źródło pozyskiwania energii.
    Ja też nie mam kominów.
    I ogrzewanie mam na gaz - spaliny wypuszczone przewodem koncentryczno-spalinowym przez ścianę.

  10. #690

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie masz komina ???. To jak ten dom wygląda ??? .Wszystko na prąd??? . a w pozwoleniu na budowę, jakie podałeś alternatywne źródło pozyskiwania energii.
    A który system, dziś montowany, z kotłem na paliwo stałe gwarantuje prawidłowe działanie bez prądu?

  11. #691
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarecky Zobacz post
    A który system, dziś montowany, z kotłem na paliwo stałe gwarantuje prawidłowe działanie bez prądu?
    Obecnie , każdy.Jeśli rozmawiamy o paliwach stałych typu :

    - węgiel kamienny
    - węgiel brunatny
    - torf
    - drewno
    Te paliwa spalą się bezpiecznie w kotle przy zaniku prądu.Długotrwałym.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 02-02-2016 o 11:21

  12. #692
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A co z rymarzem, bednarzem, kapelusznikiem - są zawody, które naturalnie wymierają.
    Mogą się przerzucić na handel innymi źródłami energii.



    Ja też nie mam kominów.
    I ogrzewanie mam na gaz - spaliny wypuszczone przewodem koncentryczno-spalinowym przez ścianę.
    Elfir masz racje muszą się przekwalifikować.

    Rysunek 1. Wyprowadzenie spalin wraz z zasysaniem powietrza do spalania, bezpośrednio przez ścianę budynku jest możliwe dla kotłów z zamkniętą komorą spalania, zarówno kondensacyjnych, jak i niskotemperaturowych.
    Masz coś takiego?

  13. #693

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Rozumiem czyli jak zabraknie w zimie prądu bo linię zerwie wichura nie ogrzejesz się z innego źródła. No chyba ,że agregat.
    Nie wiem ile dni musiałoby nie być prądu i jak duży musiałby być mróz, bym poczuł, że jest nam zimno (niestety nie dotyczy to zdanie "durszlaków").

    Zawsze można odpalić biokominek w sytuacji awaryjnej. Mam taki, ok. 700W, dla klimatu palimy nieraz.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  14. #694
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Nie wiem ile dni musiałoby nie być prądu i jak duży musiałby być mróz, bym poczuł, że jest nam zimno (niestety nie dotyczy to zdanie "durszlaków").

    Zawsze można odpalić biokominek w sytuacji awaryjnej. Mam taki, ok. 700W, dla klimatu palimy nieraz.
    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Jak temperatury wewnętrzne w domach energooszczędnych? Zapewne niektórzy, którzy budują domy 0-20-litrowe z ogrzewaniem na suficie, jadą już na klimie.

    Ja mam niestety dom nieizolowany (powyżej 3-litrów) i jestem ciepłownikiem z centralnym CO: wewnątrz mam 23,5*C.
    Zapomniałem ,że masz pasywniaka.5 litrowego. bez izolacji.Ciekawe.Pogratulować takiej oszczędności i takich temperatur.Gdybyś jeszcze mógł podać definicje 20 litrowego domu i jego zalety ponieważ przyznam się ,że takiej opinii jeszcze nie słyszałem.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 02-02-2016 o 11:46

  15. #695

    Domyślnie

    "Nieizolowany" to był przytyk do nazewnictwa TB.
    A 20-litrowy, to moja omyłka, którą zaraz sprostuję. Miało być 2-litrowy. Nie wiem czy to wystarczy? Jeśli nie, podaj adres pocztowy, to wyślę przeprosiny listem.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  16. #696
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post


    Masz coś takiego?
    Tak

    Każdy nowoczesny piec na paliwo stałe ma wentylatory (dmuchawa), podajniki, sterowniki i pompy obiegu - wszystko na prąd.

  17. #697
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    "Nieizolowany" to był przytyk do nazewnictwa TB.
    A 20-litrowy, to moja omyłka, którą zaraz sprostuję. Miało być 2-litrowy. Nie wiem czy to wystarczy? Jeśli nie, podaj adres pocztowy, to wyślę przeprosiny listem.
    Ale ja się nie gniewam.Każdemu może się zdarzyć.Duża pomyłka dlatego zapytałem i poprosiłem o opinię.

  18. #698
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tak

    Każdy nowoczesny piec na paliwo stałe ma wentylatory (dmuchawa), podajniki, sterowniki i pompy obiegu - wszystko na prąd.
    Wiem wiem .Tylko chodziło mi o to co na fotkach.

  19. #699
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cholercia, jestem wnerwiony. Trzeba odreagować. Może tak ; Kto nie zrobił pełnego deskowania dachu jest głupolem , bezmyślnym stworzeniem, sknerą. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  20. #700
    Banned
    arztin

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-100
    Posty
    48

    Domyślnie


Strona 35 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony