dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie Podwieszony sufit na części sufitu - konstrukcja do oceny

    Witam
    W pokoju 3x4m w bloku z wielkiej płyty chcę na części sufitu podwiesić płyty g/k (rys) i opuścić je o ok. 15cm. Poza podstawową wiedzą teoretyczną mam tylko chęci. Na necie o sufitach podwieszonych jest sporo ale o takich zakrywających część sufitu już mniej. Dlatego chcę się upewnić, czy to co planuje zrobić będzie ok. Chodzi mi o samą konstrukcję. Chcę ją zrobić w jednej płaszczyźnie, bez łączników krzyżowych. Sufit będzie się stykał tylko z dwiema ścianami. Przy oknie 32cm przerwy na karnisz. Od przodu będzie wnęka z paskami led oświetlającymi sufit właściwy Od dołu standardowe oczka halogenowe. Do dwóch ścian przykręcę profile ścienne. Między nimi profile nośne podwieszone w 6 miejscach za pomocą wieszaków ze sprężyną. Czy taka ilość wieszaków wystarczy? Sufit ten będzie miał 80cm szerokości. A może jednak muszą być 2 płaszczyzny z profilami głównym i nośnym łączone łącznikami krzyżowymi?
    Gzyms od przodu planuję zrobić wysokości 5cm więc nad nich zostanie szczelina 10cm.

    Legenda:
    Czerwony – Profil nośny CD60
    Niebieski – Profil ścienny UD30
    Czarny – wieszak obrotowy ze sprężyną
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	2218
Rozmiar:	17,3 KB
ID:	30536   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	2189
Rozmiar:	16,9 KB
ID:	30537   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	3190
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	30538   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.JPG
Wyświetleń:	2303
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	30539  

  2. #2

    Domyślnie

    Poprawione
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.JPG
Wyświetleń:	1715
Rozmiar:	38,8 KB
ID:	30556  

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar qnik111
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    315
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Do czego masz zamiar przykręcić płyty na rogach ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5..JPG
Wyświetleń:	20351
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	30572

  4. #4

    Domyślnie

    Chodzi o ten pionowy pas wysokości 5cm? Na łukach planuje go przykleić do poziomych płyt a od przodu wzmocnić plastikowym narożnikiem do łuków. Tak jak na tym filmiku:
    http://www.youtube.com/watch?v=s6RpX5WM14E
    Ale oczywiście rady w tym względzie są jak najbardziej mile widziane.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzisiaj był gipsiarz i namówił mnie na zmianę. Na ścianie z drzwiami będzie szafa zabudowana. Nad nią jest bardzo krzywy sufit z różnicą między płytami ok 2cm. Żeby tego nie równać gipsem, którego masę by tam trzeba było dać, to w tym miejscu też będzie podwieszony sufit. Martwię się tylko, czy drgania spowodowane odsuwaniem drzwi w szafie nie będą się przenosiły na sufit i powodowały jego pęknięcia.
    FlashBack - co to jest profil do szachtów?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.JPG
Wyświetleń:	2215
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	30653   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.JPG
Wyświetleń:	2211
Rozmiar:	51,7 KB
ID:	30654  

  6. #6

    Domyślnie

    Prowadnica nie będzie bezpośrednio na gk. W kolejności planuje dać: podwieszony CD60, płyta gk, płyta laminowana 18mm i dopiero do tego prowadnica drzwi. O sztywność konstrukcji się nie martwię tylko o drgania, które będą się przenosiły na całość podwieszonego sufitu. Dlatego rozważam zrobienie dwóch osobnych konstrukcji.

  7. #7

    Domyślnie

    Trochę to trwało, ale sufit właściwie jest gotowy.
    9 oczek z 2 watowymi żarówkami led i paski led nad sufitem w zupełności wystarczają.
    Dziękuje wszystkim za doradztwo (tylko dlaczego te rady zniknęły?)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 048.jpg
Wyświetleń:	5791
Rozmiar:	23,5 KB
ID:	35210   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 050.jpg
Wyświetleń:	6301
Rozmiar:	26,0 KB
ID:	35211   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 051.jpg
Wyświetleń:	5150
Rozmiar:	22,1 KB
ID:	35212   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 058.jpg
Wyświetleń:	4597
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	35213  

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    bo staly sie niepotrzebne
    Dla mnie już tak, ale dla potomnych? Ktoś robiąc podobny sufit będzie od nowa pytania zadawał zamiast skorzystać z gotowca.

  9. #9

    Domyślnie

    witam. A ja mam troche inne pytanie. w jakim programie można robić takie projekty sufitów?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ronaldinho98 Zobacz post
    witam. A ja mam troche inne pytanie. w jakim programie można robić takie projekty sufitów?
    Ja robiłem w PRO100, który teoretycznie jest do projektowania mebli ale do g/k jak widać też się nadaje.

  11. #11

    Domyślnie

    sliczne ,prawie tak ladne jak krasnale ogrodowe .podziwiam ziomala
    Regulamin forum

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudi82 Zobacz post
    Dla mnie już tak, ale dla potomnych? Ktoś robiąc podobny sufit będzie od nowa pytania zadawał zamiast skorzystać z gotowca.
    Witam!
    No własnie mam kilka pytań.
    1.Jak głęboko są taśmy led.
    2.Czy taśma jest na spodzie czy na ściance pionowej z tyłu wnęki.
    3.Jak głęboka jest ta wnęka bo rozumiem ze nie widać profili.
    4.Czy 6cm wysokości tej wnęki wystarczy.
    To na razie. Pozdr.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał nostan15 Zobacz post
    Witam!
    No własnie mam kilka pytań.
    1.Jak głęboko są taśmy led.

    Od krawędzi ok. 20cm.

    2.Czy taśma jest na spodzie czy na ściance pionowej z tyłu wnęki.

    Na ściance pionowej na wysokości 6cm od płyty dolnej.

    3.Jak głęboka jest ta wnęka bo rozumiem ze nie widać profili.

    Jaka wnęka? Z ledami? Patrz odp 1.

    4.Czy 6cm wysokości tej wnęki wystarczy.

    Wystarczy i 1 cm ale dziwnie by to wyglądało. U mnie sufit jest opuszczony o ok. 15cm a pionowy pas ma 5cm wysokości. Zostaje, w zależności od krzywizny sufitu właściwego, około 10-12cm luzu.

    To na razie. Pozdr.
    .

  14. #14

    Domyślnie

    I wygląda to mniej więcej tak:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 012.jpg
Wyświetleń:	6808
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	39162   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 013.jpg
Wyświetleń:	5803
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	39163  

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mogę obniżyć 10 max 11 cm i dlatego przyjąłem 6cm luzu talko się zastanawiam jak to będzie wygladalo.
    A może lepiej zrezygnować z tej wnęki, a zarazem z oświetlenia.
    Sufit mam 4 x 5 boki planuje po 120cm z wszystkich czterech stron.

  16. #16

    Domyślnie

    Można z oświetlenia zrezygnować bo przecież i tak będziesz dawał od dołu oczka. Mi się jednak takie oświetlenie sufitu podoba, w pokoju jest fajny nastrój, światło jest fajnie rozproszone. Na Twoim miejscu obniżyłbym te 10-11cm a krawędź dał 3cm tak, żeby tylko zakryć profil. Będziesz miał 6-8cm szczeliny a to już sporo i światło z pasków ledowych się ładnie rozejdzie.
    Pamiętaj tylko o tym, że sufit oświetlony ledami musi być zrobiony idealnie. U mnie gipsiarz zrobił go dobrze, ale ja gruntowałem go zwykłym pędzlem i po pomalowaniu i zapaleniu ledów widać ślady po pędzlu. Przyzwyczaiłem się do tego, ale na początku byłem na siebie zły.
    Jeśli z ledów zrezygnujesz to może lepiej cały sufit obniżyć i dać więcej oczek od dołu?

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    dudi,

    rozumiem że konstrukcję do której mocowałeś płyty zostawiłeś tak jak z postu z 15/11? Jakie profile przymocowałeś do sufitu (i w jakim układzie) - te do których mocowałeś potem wieszaki...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mp_krk Zobacz post
    dudi,

    rozumiem że konstrukcję do której mocowałeś płyty zostawiłeś tak jak z postu z 15/11? Jakie profile przymocowałeś do sufitu (i w jakim układzie) - te do których mocowałeś potem wieszaki...
    Konstrukcja tak jak 15.11. Profile na suficie to CD. Do nich przykręcone są pionowe kawałki płyt, do których z kolei zamontowane są paski LED. Natomiast wieszaki nie są montowane do tych profili, tylko śruba trzymająca wieszak trzyma jednocześnie profil.
    A po paru miesiącach od zrobienia sufitu powiem tylko, że w jednym miejscu na łączeniu płyt wyszło pęknięcie. Przeglądając fotki z czasu remontu zauważyłem, że wzdłuż tego łączenia nie przykręciłem płyt i pewnie stąd to pęknięcie. Na szczęście niewidoczne bo stoi tam szafa zabudowana. Innych błędów na razie nie stwierdzono.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Blackluk
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    dudi82 rozumiem że szerokość tego paska podwieszonego jest większa niz 20 cm, czyli w powiedzmy połowie zrobiłem pionową ściankę i do nie doczepiłeś led?
    Czemu przyjołeś ze cofniecie 20 cm będzie w porządku?
    Kolejne pytanie jakie ledy zastosowałeś chodzi mi o ilość bo sa chyba 150 czy 300?
    Dałeś zimną czy ciepłą barwę białego?
    Z góry dzieki za odpowiedzi
    DZIENNIK - Nasz mała rozbudowa
    ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blackluk Zobacz post
    dudi82 rozumiem że szerokość tego paska podwieszonego jest większa niz 20 cm, czyli w powiedzmy połowie zrobiłem pionową ściankę i do nie doczepiłeś led?
    Czemu przyjołeś ze cofniecie 20 cm będzie w porządku?
    Kolejne pytanie jakie ledy zastosowałeś chodzi mi o ilość bo sa chyba 150 czy 300?
    Dałeś zimną czy ciepłą barwę białego?
    Z góry dzieki za odpowiedzi
    Całość ma szerokość 80cm, a część z ledami chyba koło 20cm. Od dołu są oczka, więc więcej jak 20cm nie mgło być, bo bym oprawek nie zmieścił a poza tym chciałem ukryć wieszaki. Mniej niż 20cm spowodowałoby, że ten pionowy pasek byłby widoczny z podłogi, czego chciałem uniknąć. Częściowo się udało, chociaż stojąc w drzwiach trochę tego paska jednak widać.
    Jeśli chodzi Ci o ilość diod na 5 metrach, to moje mają 300 - 3 diody na 5 cm.
    Barwa ciepła. Moim zdaniem zimna nie nadaje się do oświetlenia ozdobnego, a tym bardziej użytkowego, bo męczy wzrok, jest nienaturalna, trupia. Zimna jest dobra do kasetonów z banerami, reklamami. Żarówki energooszczędne, czy standardowe, dają światło ciepłe. Ale sam musisz zdecydować, czy podoba Ci się sufit żółtawy (ciepłe diody) czy niebieskawy (zimne). Ewentualnie doinwestuj, kup diody RGB i będziesz mógł sobie barwę zmieniać. Gdybym robił sufit jeszcze raz to takie bym dał.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony