dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie Wyzwanie - czy da radę tu wcisnąć garderobę ?

    Chodzi o dużą sypialnię, tę "pod" łazienką. Ja się już dawno pogodziłem z brakiem garderoby. Stwierdziłem, że zamiast robić ciasną klitkę i marnować powierzchnię na komunikację lepiej zrobić wypaśną szafę wnękową (bo piękna wnęka 88x336 aż się tam prosi o szafę). Żonka jednak kombinuje jakby to upchać. Może ktoś z Was wpadnie na jakiś pomysł. Oczywiście jeśli powierzchnia pod szafki miałaby być mniejsza lub niewiele większa niż w tej wnęce to nie ma sensu. Ścianek działowych jeszcze oczywiście nie ma. Nie do ruszenia jest komin i oczywiście ściany nośne dookoła schodów. Słupy mogą wypaść w ścianach albo luzem. Łazienka i duża sypialnia chciałbym, żeby wypadły koło tarasu. Reszta dowolnie.

    Da radę coś wymyślić?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	garderoba.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	104,2 KB
ID:	30567  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Szafa o głębokości 88 będzie niefunkcjonalna, bo na półkach rzeczy będą musiały leżeć w rzędach
    A może tak?


  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    no pomyslalem o czymś takim ale czy to będzie funkcjonalne z kolei? czy do tej wąskiej części da się wejść jeśli będą tam jakieś szafki?

  4. #4

    Domyślnie

    A coś w tę stronę?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	garderoba.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	30622  

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cześć jarret


    A ja nie kombinowałabym na siłę z garderobą tylko zrobiła dużą, wygodną szafę. Szafa głęboka na 88 cm nie jest funkcjonalna, więc szkoda marnować przestrzeń. Najwygodniejsza szafa ma 60-65 cm, głębokości (na długość człowieczej ręki)

    Ja z kolei przesunęłam drzwi do Waszej sypialni i szafę ustawiłam na ścianie graniczącej z łazienką. Nie ma tam żadnych skosów i wyszłaby duża, fajna szafa. Narysowałam też drugą szafę, w miejscu, gdzie miała się znajdować pierwotnie, ale przyszło mi go głowy, że można wymurować tutaj ściankę i umieścić ją w pokoju obok.




    Nie znam dokładnego położenia tego słupa w sypialni, więc może jest umieszczony niedokładnie
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda 34 Zobacz post
    Cześć jarretJa z kolei przesunęłam drzwi do Waszej sypialni i szafę ustawiłam na ścianie graniczącej z łazienką. Nie ma tam żadnych skosów i wyszłaby duża, fajna szafa. Narysowałam też drugą szafę, w miejscu, gdzie miała się znajdować pierwotnie, ale przyszło mi go głowy, że można wymurować tutaj ściankę i umieścić ją w pokoju obok
    Całkiem dziarskie rozwiązanie! Czy Twór rysunek jest w skali ? (tzn czy zachowuje propocje np. jeśli chodzi o łóżko?)
    Rzeczywiście szafa wtedy staje się dużo większa (40 cm szersza i bez skosów) i zagospodarowane zostaje miejsce na które właściwie nie mieliśmy do końca pomysłu. Nie wiem tylko czy aż dwie szafy będą nam potrzebne (a pokoju obok nie chcemy jeszcze bardziej powiększać). Poza tym to rozwiązanie zabiera miejsce z pokoi a powiększa (w sumie niepotrzebnie) hol o 2 m2. Wymyśliłem na podstawie Twojego rysunku takie rozwiązanie (oczywiście trzebaby zrobić troszkę szerszy otwór na drzwi (przesunąć ściankę prostopadłą do łazienki).

    Jak Ci się widzi to rozwiązanie? Można ewentualnie tak zakombinować, żeby zlicować drzwi do obu pokoi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gard.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	16,6 KB
ID:	30665  

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Proporcje są zachowane. Łóżko narysowałam o wymiarach 160x200 cm.

    Też myślałam o tym, żeby zlicować drzwi obu tych pokoi, ale jak, piszesz trzeba cofnąć tę ściankę z drzwiami od łazienki o ok. 20 cm. Nie wiem czy jest to wykonalne Narysuję Ci to jutro jeszcze raz
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Hej jarret,

    przerysowałam tę koncepcję i wyszło tak:





    Szafa zwiększyła swoją głębokość do 120 cm, ale z kolei powiększenie otworu drzwiowego w sypialni spowodowało, że szafa skróciła się na długość i ma tera 342 cm. Do tego przez ten słup w ścianie między sypialnią, a łazienką zrobił się taki zaułek i drzwi nie są zlicowane ze ścianą.
    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 17-11-2010 o 08:33
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    To rzeczywiście dziwny układ. Ale ja wymyśliłem jeszcze dziwniejszy
    OCzywiście rysunek jest niedoskonały i nawet nie wiem czy da się zrealizować takie rozwiązanie jeśli chodzi o wejścia do pokoi 1 i 2.
    I czy to będzie praktyczne...
    W każdym razie uzyskuje się naprawdę sporych rozmiarów garderobę (wejście może być halu, drzwi mogą być przesuwne ) i dwa pokoje o zbliżonych rozmiarach i kształcie zbliżonym do kwadratu (chociaż może na tym rysunku tego nie widać).

    Zadziała to?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kombinacja.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	30874  

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar crab
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona strona Warszawy
    Posty
    169

    Domyślnie

    To i ja się dorzucę:


  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Extra!!!!
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    uważam że ściankę garderoby warto jednak dociągnąć do słupa

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar crab
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona strona Warszawy
    Posty
    169

    Domyślnie

    Ewentualnie jeśli masz jeszcze stan surowy to zastanawiałbym się nad tym fragmentem projektu:


    Jaka jest odległość między ścianką działową a oknem? Na oko wydaje mi się około 20cm? Być może na dzień dzisiejszy jesteś przeciwnikiem meblościanek/regałów/etc. jednak przy oknach umieszczonych zbyt blisko ścianki działowej tracisz jedyną ścianę (w dwóch pokojach) przy której możesz coś sensownie ustawić. Po drugiej stronie domu masz okna symetrycznie wsunięte już "pod skos".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony