dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Odprowadzenie wody deszczowej

    Bardzo proszę o radę mam problem z sąsiadką. W tym roku zaczęłam budowę mojego domu i zaczęły się moje problemy .A więc dom już stoi sąsiadka oskarża mnie o podwyższenie terenu i o to że nie mam odprowadzonej wody deszczowej i ją zalewam .Podwyższenia terenu nie było bo nic tam nie nawiozłam - utwardziłam tylko drogę aby mogły dojechać samochody z towarem i betonem ale jest nie podniesiona, mąż dla świętego spokoju po otrzymaniu od wójta pozwolenia w formie że możemy odprowadzić wodę deszczową z nowo budowanego budynku do rowu przydrożnego gminnego i podana jest średnica rury jaką mamy to zrobić wykonał coś takiego wszystkie spady wody tak jak powinno być skierowane są dodatkowo w przeciwnym kierunku do sąsiadki i zaczyna się problem bo sprawa została skierowana do nadzoru budowlanego.Chciałabym zapytać czy fktycznie jest tak jak mówi wójt że rów jest gminny i on o tym decyduje czy mogę i nic więcej nie muszę robić czy dokonałam samowoli budowlanej i jak się do tego odniesie nadzór ??

  2. #2

    Domyślnie

    Ponawiam?? czy nikt nie miał takiego problemu?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1Sandra Zobacz post
    Ponawiam?? czy nikt nie miał takiego problemu?
    Kobieto. Łyknij sobie kielicha albo melisy (w zależności co lepiej na Ciebie działa) i odpuść sobie bo się wykończysz. Budowa to niekończące się pasmo stresów. Skoro jest tak jak napisałaś to NB nic Ci nie zrobi. Nie stresuj się rzeczami na które nie masz wpływu. Poczekaj na NB i ich ocenę stanu rzeczy. O ile podniósł się teren po obsypaniu domu i czy spadek terenu jest rzeczywiście w stronę sąsiadki? Wysokości terenu jest na mapach geodezyjnych więc łatwo będzie stwierdzić czy coś się znacząco zmieniło. Poza tym nie mnóż wątków.

  4. #4

    Domyślnie

    skoro masz decyzję wójta, to absolutnie niczym nie musisz się martwić a rów jest częścią drogi, która jeżeli nie jest na zasadach użyczenia, to należy pewnie do gminy
    projektowanie (nie tylko) ogrodów - łódzkie, mazowieckie, online

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony