dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BubkiDwa
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Londyn/Bialystok
    Kod pocztowy
    15-253
    Posty
    153

    Domyślnie Ile ziemi nawiezc na dzialke?? POMOCY

    Witam,
    Mam dzialke 900m2. Planuje sie budowac w nastepnym roku, ale chcielismy ja troche ogarnac. Aktualnie rosna tam trawy po pachy. Mamy plan zasypac to jakas ziemia ogrodowa, postawic kawalek altany, zrobic ogordzenie i podciagnac prad. Problem w tym, ze nie wiem ile tej ziemi bedzie potrzebne. Troche nie umiem sobie wyobrazic ile to tona a ile 6 ton. Podpowiecie? Bede wdzieczna. Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.350

    Domyślnie

    Musisz obejrzeć jakies foto na tle czegoś o określonej wielkosci np auta
    5 ton to taka malutka kupeczka, 30 ton to spora kupeczka
    Po co chcesz tą ziemie nawozić ? Poziom dzialki jest niżej niz droga lub sąsiadujące działki ?
    Do pozbycia sie zielska wystarczy srodek chemiczny, po tygodniu nie bedzie goła ziemia. Przy budowanie i tak koparka zbierze cały humus więc nie wiem po co ci nawożenie tej ziemi...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BubkiDwa
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Londyn/Bialystok
    Kod pocztowy
    15-253
    Posty
    153

    Domyślnie

    NIe chce traktowac ziemi jakimis drodkami chemicznymi :/ Pozniej to idzie w korzenie roslin warzyw i owocow.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Ok ale po co własciwie ta ziemia??


    Chcesz tą ziemią przykryc chwasty i je w ten sposób "udusić" ?


    Czy chcesz podnieśc / wyrównac teren?

    Skoro za rok będizesz budować to wieszkosc działki i tak pójdzie w (mówiąc kolokwialnie) "rozpierdziuchę" przez firmy budujace i ciezki sprzet, wykopy i inne. Więc cześć tych "traw po pachy" i tak pójdzie w czortu.



    Tez mialem dzialke na ktorej przez kilkanascie lat rosło to co chciało.. w nieskonczonej iloścoi. Małe drzewa samosiejki, krzewy, trawy i zielska rozmaitej maści.
    Drzewa i krzewy wyciąłem a raczej wykarczowałem, a resztę potraktowąłem roundupem Po kilku tygodniach sucha badyle wyciąłem tarczowym stihlem i puściłem z dymem.

    Mając na uwadze czas od zastosowania roundupu do czasu az zaczneimy na tej dzialce cos uprawiac (okolo 3 lat) to o to ze cos tam pojdzie w korzenie roślin uprawnych nie musze sie martwic.





    Kolejnym etapem walki z chwastami był etap budowy, gdzie tak jak wspomnialem całe zelsko zostało postawione na glowie, Same prace ziemne i wykopy pod fundamenty, zebranie ziemi i kamieni na ustalonych meijscach a nastepnie etap ich wywozu i utylizacji sprawily iz po owym zielsku nie bylo śladu.

    Z ziemi pozostałej po wykopie pozostała mi mała górka humusu, ktrory później wykorzystam. Aby żadne zielsko sie na nim nie urodziło przykryłem tą gólrkę czarną możliwie jak najbardziej swiatłoszczelną folią. I jest spokój..


    Wkrótce kolejny etap - aranzacji terenu - kostka, podjazdy, ogrodzenie, wiec znowu to co gdzies tam pórbuje wyrosnąć zostanie zniszczone przez sprzęt.


    Środków chemicznych nie ma sie co bać jesli stosuje sie je zgodnie z instrukcjami.
    jako opcje masz środki nie zawierajace trujacych składników czyli na przyklad te na bazie sody. Jest z nimi wiecej roboty - wymagają czestszego stosowania niż chemia no ale w zamian masz świadomość niemal calkowicie "ekologicznego" pozbycia sie chwastów.


    Pytanie - czy warto?


    Pozdrav
    Ostatnio edytowane przez forscher ; 17-06-2016 o 13:35
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BubkiDwa
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Londyn/Bialystok
    Kod pocztowy
    15-253
    Posty
    153

    Domyślnie

    A jaki to np. srodek niechemiczny? Ja z ta ziemia tak wyskoczylam, bo po sasiedzku kolega nawiozl 18x 17 ton :/ WTF kosztuje to troche i szukam innego rozwiazania. Chetnie dowiem sie jakie to srodki nie chemiczne. A co myslicie o bronowaniu itp? Zeby w tym roku zrobic ladna dzialke?

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał BubkiDwa Zobacz post
    A jaki to np. srodek niechemiczny? Ja z ta ziemia tak wyskoczylam, bo po sasiedzku kolega nawiozl 18x 17 ton :/ WTF kosztuje to troche i szukam innego rozwiazania. Chetnie dowiem sie jakie to srodki nie chemiczne. A co myslicie o bronowaniu itp? Zeby w tym roku zrobic ladna dzialke?


    http://www.naturalneoczyszczanie.pl/...-oczyszczonej/
    punkt 22



    http://party.pl/porady/zdrowie/domow...dzie-93505-r1/

    http://www.zielonyogrodek.pl/natural...-i-szkodnikami

    http://www.odr.pl/ekologia-i-rodowis...-ekologicznych




    Bronowanie? w celu ?? jakim? chcesz trochę przerzedzić chwasty? trochę wzruszyć ziemie, spulchnić ją, żeby chwastom sie lepiej rosło? Jeżeli tak to dobry pomysł.
    Po bronowaniu korzenie chwastów ziemi zostają (przynajmniej spora ich cześć), nadal są one żywe i nadal mogą się powielać, tym razem juz w o wiele lepszej, gdyż spulchnionej i "napowietrzonej" ziemi.



    Co zaś się tyczy róznicy cen pomiędzy roundupem a tajfunami i innymi środkami - ja wychodzę z zaqłożenia, które i w tym przypadku sie sprawdziło - JAKI PRODUKT TAKA CENA.





    PS moze folia ?? ida gorące dni, więc chwasty mogą sie wspaniale ukisić. Tylko nadal nie wiem po co chcesz robić cokolwiek z działką przed "trzęsieniem ziemi" którym dla twoich chwastów będzie etap budowy domu.
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Wykoście, rozpocznijcie budowę, dopiero dosypiecie ziemi po postawieniu budynku, mając poziom docelowy wysokości. Będziecie też mieli własny humus z wykopu. Podczas budowy rosnące trawy, zielska i chwasty wielokrotnie będą rozjeżdżane a ziemia wokół domu bardzo się zabrudzi odpadami. Ja roundapu nie stosuję. Glifosat - składnik jest uznany za potencjalnie rakotwórczy czynnik. Są podzielone zdania co do jego toksyczności, a firma Monsanto cieszy się bardzo złą sławą, jako szalenie nieetyczna.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    rundup to chyba najdroższy tego typu preparat. W moim ogrodniczy gość zawsze daje mi jakiś tajfun lub huuragan które mają takie samo działanie jak rundup tylko cena o połowę niższa.
    Z242 na kujawach

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli zamierzasz budować to jakiekolwiek prace przy równaniu i dokładaniu ziemi nie mają sensu. Działka nie jest duża i kopara wjedzie na ściąganie humusu i wykop pod fundamenty. Po co dokładać jej pracy ? poza tym działka będzie wyglądać jak po wojnie. Uprzątnij tylko działkę, wybierz kamienie, ogrodzić możesz, ewentualnie zasadzić można jakieś krzewy żeby już sobie rosły, jeśli masz takie miejsce "nietykalne". Prądu nie podciągniesz ot tak sobie, bo będzie nieopłacalny, no chyba że masz jakiś sposób to pisz bo ja też taki chcę

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Prądu nie podciągniesz ot tak sobie, bo będzie nieopłacalny, no chyba że masz jakiś sposób to pisz bo ja też taki chcę
    Ja jestem już na finiszu zalatwiania prądu niebudowlanego do działki. Tutaj szczegóły http://forum.muratordom.pl/showthrea...light=blaszaka

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.350

    Domyślnie

    roundap jest o tyle dobry że skuteczny, po spsikaniu działki za kilka dni nie bedzie sladu po zielonym. Zginie wszystko razem z korzeniami wiec szybko nie odrośnie, Plusem jest też to że ma bardzo krótki okres po któym można siać i sadzić docelowe rośliny. Szy bko usuwa sie z gleby.
    Żadna nowożenie ziemi itp nie da ci takich efektów.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    roundap jest o tyle dobry że skuteczny, po spsikaniu działki za kilka dni nie bedzie sladu po zielonym. Zginie wszystko razem z korzeniami wiec szybko nie odrośnie, Plusem jest też to że ma bardzo krótki okres po któym można siać i sadzić docelowe rośliny. Szy bko usuwa sie z gleby.
    Żadna nowożenie ziemi itp nie da ci takich efektów.
    Nawożenie gleby a niszczenie chwastów chemią to dwa osobne zabiegi nie mające ze sobą nic wspólnego. Napisałbym że to antonim.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony