dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 75
  1. #61

    Domyślnie

    Taka rada dla wszystkich robiących we własnym zakresie ogrodzenie...

    nie róbcie za dużej bramy, chyba, że macie dobry patent na zawiasy...

    Ja zrobiłem dwa skrzydła po 3 m i zawiasy z lekka mi nie wytrzymują ....

    A tak poza tym płot dalej jak marzenie...

    Sąsiedzi zgapiają !
    Marcin proj. FIESTA MTM

  2. #62

    Domyślnie

    Temat chyba troszkę zapomniany .
    Podbijam do góry
    Też lada moment będę robić ogrodzenie tymczasowe , więc Wasze rady się przydadzą
    Pozdrawiam

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał GACUŚ
    Temat chyba troszkę zapomniany .
    Podbijam do góry
    Też lada moment będę robić ogrodzenie tymczasowe , więc Wasze rady się przydadzą
    Pozdrawiam
    Ja zrobiłem drewniany płot. Do obejrzenia w dzienniku. Drewno z "odzysku" Słupki drewniane. Są trochę za płytko wkopane w porównaniu do wysokosci całego płotu. Po tych wiatrach trochę się roztelepotał. Potem przszedł mróz i płot się kiwa to na ulice, to w kier domu. Bramę zrobiłem bardzo szeroką, żeby dostawcy mt budowlanych nie marudzili. Zawiasy zwykłe z castoramy.
    Tu była reklama.

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Ja zrobiłem z siatki leśnej(najtaniej) 1.60m. Słupki średnio co trzy metry. Do wykończenia mam jeszcze furtkę i brame (szeroka około 5.5 m)
    Furtka koniecznie , aby nie otwierać za każdym razem całej bramy!
    koszty:
    -garść skobli 10 zł
    -słupki (stęple) od wujaszka za darmo, do odrobienia w lesie potem
    -siatka leśna sto metrów za 3.20 zł mb 1.60m (bez vatu)
    dwa dni roboty na luzie przy piwku ( długie przerwy )

  5. #65

    Domyślnie

    Ja też mam leśną siatkę wys. 1,6 m.
    Brama chyba 2 x 2,5m z zawiasami nie mam problemu, kupiłem jakieś takie w miarę dobre....

    Słupki też sosnowe...niestety po roku z co najmniej 6 szt. mam już do wymiany...łamią się z przegnicia na wysokości "0", pziomu gruntu...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Ja też mam leśną siatkę wys. 1,6 m.
    Witam,
    chciałbym się zapytać gdzie można kupić taką siatkę.

    Pozdrowienia
    Darek M.

  7. #67

    Domyślnie

    Żebym mógł to bym ci z chęcią swoją sprzedał... ale musi swoje jeszcze odsłużyć...
    Kupowałem 2 lata temu tu:
    "Asmet" Dystrybutor "Radomska" (to była siatka chyba właśnie Radomska, chyba była tańsza od Bekaerta, więc jeśli nie będą nią handlować to looknij bezpośrednio do Radomska)
    tel. 723-63-26 wew. 132, 611

    Mam też taki namiar: (kupiłem gdzie indziej...w Asmecie)
    "Codimex" Dystrybutor "Bekaerta" tel. 861-94-45
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekmatusz
    Cytat Napisał Senser
    Ja też mam leśną siatkę wys. 1,6 m.
    Witam,
    chciałbym się zapytać gdzie można kupić taką siatkę.

    Pozdrowienia
    Darek M.
    Ja dzisiaj kupowałem w CASTORAMIE 1,50 - 158,00zł a 1,60 - 188,00zł
    Ceny castorama Bydgoszcz
    Pozdrawiam

  9. #69

    Domyślnie

    Ja planuje zrobic cos pomiedzy tzn: wmurować słupki metalowe w ziemie i na nich naciągnąć siatę (jest w castoramie jakas po 160zł - 25mb). Całość wyjdzie mi jakies 2 - 2,5 tys zł wiec raczej niska cena a chodzi tutaj głównie o to ze to ogrodzenie pewnie bedzie musialo stac z 2-3 lata wiec wg mnie nie ma sensu robic takiej kompletej prowizorki

  10. #70
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    adwalk

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    341
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Swoją działkę ogrodziłem siatką leśną.
    Słupki z samosiejek sosny i wierzby wyciętych w ubiegłym roku przy przygotowywaniu terenu pod budowę. Robocizna własna.
    Przetrwały zimę bez strat.
    Prowizoryczność ogrodzenia w porównaniu do wbetonowanych słupków jest zaletą - kawałek ogrodzenia można szybko rozebrać w razie potrzeby - u mnie już było trzeba przy pracach ziemnych - ale moja działka jest wąska - 19 m.

  11. #71

    Domyślnie

    Witam,
    podczytuję, bo i mnie czeka budowanie ogrodzenia - i niekoniecznie musi być ładne i solidne, bo to działka "w środku", pomiędzy innymi domostwami, więc reprezentacyjnego płotu "od ulicy" nie ma.
    Rozważamy - nawet na stałe - budowę ogrodzenia właśnie "w stylu country" - do ogrodzenia mamy aż 1700m2 ziemi. ...a ceny mnie przerażają coraz bardziej.

    Na takie drewniane ogrodzenie, to jakiego materiału szukać? do kołków przybijać okrągłe paliki, połówki czy deski? co radzicie?

    Pozdrawiam.

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aki-aki
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Podbijam temat, bo ciekawy.

    Czy ktoś ogradzał taśmą biało czerwoną

  13. #73
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar k__krzycho
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Łąkie
    Kod pocztowy
    87-630
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja również zabieram się na wakacjach do grodzenia (prowizorycznego) działki. Mam słupki sosnowe i świerkowe 10-12cm są nieokorowane. Chce wkopać je na około 60-70 cm, a paliki rozmieścić co 2 m. I w tym miejscu mam 2 pytania:

    1. Czy okorować słupki w całości? Czy tylko to co w ziemi, czy w ogóle odpuścić sobie korowanie?
    2. Czy słupki zaostrzyć i dobić młotem? Czy jeśli będą wkopane na 60-70 cm to nie ma potrzeby ostrzyc ich i wbijać?

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Macieii Zobacz post
    Cóż, akurat ja stratny nie byłem - ukradli natomiast rusztowania mojego majstra (zimowały sobie u mnie...).

    Co do technologii wykonania:
    1. Słupki z brzózek wyciętych z działki wkopane "na żywca" w ziemię,
    2. Siatka - ok. 40m kupione w hurtowni (grosze, nawet nie pamiętam jaka to siatka i ile kosztowała , drugie 40m wziąłem od sąsiada który właśnie skończył ogrodzenie
    3. Brama zbita z desek.
    Czas realizacji nie licząc ścinania drzew ok. 8h na 2 ludzi - nie ja robiłem.

    Pomyśl o tym tak:
    1. Ogrodzenie prowizoryczne jest dobre wtedy kiedy po budowie jeżdżą Ci duże i ciężkie pojazdy (spychacz, koparka, betoniarka etc) -łatwo je zdemontować a jak się zniszczy nie szkoda,
    2. W zasadzie po zakończeniu stanu surowego i robót ziemnych możesz myśleć o budowie docelowego ogrodzenia. Po ostatnich doświadczeniach zamierzam zrobić docelowy płot zaraz po szambie.

    Dokładnie. Ale Twój pomysł jest jak najbardziej OK. To co kolega opisał stosowałem również u siebie. polecam, bo tanio, łatwo i przede wszystkim samemu

  15. #75

    Domyślnie

    Witam szanownych forumowiczów, również jak większość z Was robiłem płotek tymczasowy dla psiaka o długości 10 m. Powstał on z paneli ogrodzeniowych Vera Wiśniowski dł 250 cm i wysokość 153 (tutaj przeciąłem na pół i z dwóch paneli powstały 4 na wysokość 76,5 cm) Pierwszy i ostatni słupek są zabetonowane. Pomiędzy wbiłem 3 metalowe słupki na kotwach 70 cm są to oryginalne do zestawu metalowe profile zamknięte o wymiarach 60x40 mm, skręcone z kotwą są wbite w ziemię Panele metalowe na zawijki przykręcone na blachowkręty samo-wiercące do profili.

    Wszystko stabilnie się trzyma, zastanawiałem się teraz jednak czy nie wylać pomiędzy słupkami betonu.
    Wgłąb ziemi na 20cm i na powierzchni na 10cm, o ile nie było by problemu z układaniem takiego betonu o tyle nie mam pojęcia czy z takim np wylanym murkiem pomiędzy tymi słupkami zimą coś by się tam nie stało.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony