dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie czy system ogrzewania dgp morze zastąpić kotłownie

    witam proszę o pomoc w rozwiązaniu wyboru systemu ogrzewania , remontuję stary poniemiecki domek , by zrobić ogrzewanie centralne muszę dobudować kotłownie i komin ,bo to mieszkanie niema piwnicy wiec nie mam gdzie wstawić pieca . w domu są kominy można je wykorzystać pod budowę kominek tylko czy samo rozwiązanie ogrzewania domu kominkiem z systemem dgp jest wystarczalne domek ma około 100m2 plus kiedyś gdybym zagospodarował poddasze dojdzie ok 70m2 no i zostaje ogrzewanie wody , jest to wieś niema gazu i nie będzie proszę o pomoc w rozwiązaniu

  2. #2

    Domyślnie

    Zgodnie z prawem kominek nie może być jedynym źródłem ciepła w domu. Niemniej dobrze zrobiony z systemem DGP jest w stanie bez problemu ogrzać taką powierzchnie. Jeżeli ma być to podstawowe ogrzewanie to warto zainwestować w system akumulacji ciepła. Tu na forum znajdziesz wiele informacji na ten temat.
    W pierwszej kolejności sprowadź kominiarza, żeby ocenił stan techniczny przewodów kominowych.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Czytając dokładnie przepisy, to kominek nie powinien być jedynym źródłem ciepła. Czyli pewnie wszystko zależy od interpretacji...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Można powiesić jako "główne" kilka grzejników elektrycznych a "dodatkowe" kominek i problem ominięty a rezerwowo elektryczne się przyda
    Ostatnio edytowane przez an-bud ; 21-11-2010 o 20:36
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  5. #5

    Domyślnie

    dokładnie

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ba***l

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Pabianice, Poland
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    252

    Domyślnie

    Ok może i dobry wkład wydoli i ogrzeje-ale wiesz jaki zapierdziel będziesz miał z noszeniem drewna. Kominek niby fajna rzecz ale przy dłuższej eksploatacji jest klopotliwy. Ja bym jednak sugerował dobudowanie komina zewnętrznego i wygospodarowanie kilku metrów na kotłownię, uwierz że robota przy tym mniejsza, ogrzewanie wygodniejsze-tyle że nie ma efektu takiego jak kominek ..

  7. #7

    Domyślnie

    Trudno się z tym nie zgodzić, ale można wykonać kominek tak,aby zminimalizować kłopotliwą obsługę, np. podczas naszej nieobecności kominek może sam dbać o zaprogramowaną temperaturę pomieszczeń (spalając pelet) a gdy mamy czas i ochotę możemy rozpalić w nim drewno. To już nie te czasy, że do kominka potrzebny był palacz na etacie, rozwiązań systemów grzewczych z kominka jest wiele. Jednak, nie da się tego zrobić po taniości zakupując wkład w markecie i zlecając prace panu Czesiowi z firmy "garaż" .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony