dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie centralny mieszacz termostatyczny

    Witam,
    Można by dać za bojlerem, w którym woda ma np. temp. 60 stopni mieszacz termostatyczny dający wodę np. 40 stopni, która następnie płynie do wszystkich kranów z ciepłą wodą. Czy to ma sens? Czy ktoś tak ma?
    Można by przyoszczędzić na drogich bateriach dając nawet zwykłe z dwoma pokrętłami.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć Włodku !

    Podniosę ten temat bo ludziska kupują wielgachne zasobniki do wody zamiast kupić coś co kosztuje z 300 zł a może zaoszczędzić od 30 -50 % wody.
    Biedni ci ludzie że mają przy sobie nie chcących się uczyć instalatorów ja te zawory stosyję od 4 lat w swojej pracy i sprzedawałem nawet takie duże jak średnica 80 mm i wszystkie pracują super i nie mam klienta któryby nie dostrzegł ich korzyści.
    Ludziska na forum walczą o kotły a nie wiedzą gdzie można naprawdę łapać duże oszczędności.
    Taki zawór to same plusy - oszczzedza pobór wody, reguluje precyzyjnie temperaturę ciepłej wody i dlatego z małego baniaczka możemy zrobić naprawdę fajną rzecz.
    Baterie termostatyczne nie są potrzebne - koniec.
    Jak ktoś będzie potrzebował pomocy to służe i powiem wam już 4 lata na hotelu w Bieszczadach dałem 200 litrów zasobniki gdzie konkurencja celowała klienta na 300 -500 ltr na 11 pokoi z prysznicem i umywalką każdy + kuchnia i gośćiowi nigdy nie brakło wody.

    Pozdrawiam Wojtek.
    Moje GG 8720282

  3. #3

    Domyślnie

    wojtku
    czy mozesz podac konkretniej jakie stosujesz zawory? czy mozna je sterowac?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja stosuję parę rodzai - najwięcej idzie z ESBE, są też Afriso, Presto, Leonard są nieraz firmowe producentów kotłów.
    Moje GG 8720282

  5. #5

    Domyślnie

    bardzo fajna rzecz te zaworki, maja nawet silowniki do nich. cena moze nie zachwyca ale ... . Obawiam sie tez ze nie zawsze zastosowanie tych zaworow zastapi dzialanie baterii termostatycznych (indywidualny komfort w kazdym miejscu poboru wody).
    do tej pory stosowalem opaskowe czujniki temperatury. Ich dokladnosc jest b. dobra. Powiedz Wojtku jak to jest w przypadku zaworow np. ESBE, sprawdzales to?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Mam taki mieszacz. Był w komplecie z zasobnikiem. Jeszcze nie używam ale fajnie przeczytać, że to przydatny element.

  7. #7

    Domyślnie

    mam mieszacz i jestem zadowolony

  8. #8

    Domyślnie

    Ha, widzę, że to co uważałem za genialny pomysł jest standardem Jakie macie baterie? Jaką temp. wody i czy musicie ją regulować odkręcając kran?
    Pozdrawiam.
    Włodek

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    ustawiony mam na 45 stopni wiec do regulacji nie mam za duzo

  10. #10

    Domyślnie

    Witajcie!

    TOM - ja nie używam siłowników elektrycznych bo jak się przytnie to klient miałby kłopot - daję zwykłe recznie ustawiane dobrej firmy w zależności oczywiście od potrzeb bo robię różne budowy.

    Cieszę się że wszyscy jesteście z nich zadowoleni - naprawdę fajna rzecz.

    WG - zdziwisz się ale na podkarpaciu to wcale nie jest standard bo 75% instalatorów o tym nie ma pojęcia to i klienci ich biedni o tym nie wiedzą.

    Pozdrawiam Wojtek.
    Moje GG 8720282

  11. #11

    Domyślnie

    Ciekawe rozwiązanie z tym mieszaczem. Nie mogę tylko sobie wyobrazić jak przy takim rozwiązaniu (w którym miejscu) ma być podłączona pompa cyrkulacyjna i w jaki sposób odbywa się cyrkulacja? Może ktoś umieścić jakiś schemacik lub obrazowo opisać?
    Krzy.

  12. #12

    Domyślnie

    Ciao

    Swego czasu (teraz w zasadzie nie wykonuje tych prac) zamontowalem kilka termostatow centralnychi wszyscy sa do dzisiaj zadowoleni (minelo 8/15 lat),
    z pompa cyrkulacyjna szczeze mowiac nie robilem ale nie wydaje mi sie zeby zaklucaly sie wzajemnie

  13. #13

    Domyślnie

    pompka cyrkulacyjna nie przeszkadza, po prostu do rurek dopuszczona jest woda o nie wyzszej tempeteraturze, ktora zadasz na mieszaczu, nie mam jeszcze pomki, lae wszystko mam pod nia przegotowane, tylko wpiac .... tak jest u mnie

  14. #14

    Domyślnie

    Właśnie w cyrkulacji widzę problem. Jeżeli dobrze myślę to cyrkulować będzie tylko woda z zasobnika, więc zapewne o wyższej temp. (tj takiej jaką aktualnie mamy w zasobmniku np. 70 stopni. Do obniżenia temp. nie dojdzie bo nie ma jak zmieszać z zimną wodą. Nie może zwiększyć przecież pojemności obiegu. Istnieje więc ryzyko że nawet przy zastosowaniu mieszacza termostatycznego za zbiornikiem poparzymy się wodą która sobie cyrkuluje. Tak więc dalej czekam na dobrą duszę, która wytłumaczy jak to pogodzić lub wyprowadzi mnie z błędu .
    Krzy.

  15. #15

    Domyślnie

    Do paj^.
    Czyli jeśli na zasobniku mam wodę o temp 70 stopni, a na zaworze termostatycznym chcę 37 st. to pompa cyrkulacyjna nigdy mi się nie załączy ponieważ gorąca woda nie zostanie dopuszczona?
    Krzy.

  16. #16

    Domyślnie

    Hej Mieszajcy!

    KRZY - pompę cyrkulacyjną możesz podłączyć w dwa sposoby do małych odległości - domki na obwodzie wody gorącej,

    Pozdrawiam Wojtek.
    Moje GG 8720282

  17. #17

    Domyślnie

    Ciao

    Cytat Napisał krzy
    Właśnie w cyrkulacji widzę problem. Jeżeli dobrze myślę to cyrkulować będzie tylko woda z zasobnika
    Zle myslisz, zasilanie obwodu (powrotu) cyrkulacji znajduje sie przy odbiornikach (kranach) ktore w takim przypadku pobieraja wode za posrednictwem termostatu centralnego (40/45°) wiec niczego to nie zmienia

  18. #18

    Domyślnie

    Zle myslisz, zasilanie obwodu (powrotu) cyrkulacji znajduje sie przy odbiornikach (kranach) ktore w takim przypadku pobieraja wode za posrednictwem termostatu centralnego (40/45°) wiec niczego to nie zmienia
    Dzięki filips!
    Chyba powoli zaczynam to rozumieć
    krzy.

  19. #19

    Domyślnie

    Ciao

    Tak sobie teraz myslalem ze pompa cyrkulacyjna moze jednak miec problemy, na pewno nie jest mozliwa stala praca takiej pompki, ale to jak juz pisalem wczesniej sa rozwazania teoretyczne bo w praktyce tego nie stosowalem

  20. #20

    Domyślnie

    Rozwiazanie z mieszaczem jest korzystne z 2 wzgledow:
    1. Daje wiekszy zasob wody niskim kosztem (wiecej wody 45C niz ma zasobniik)
    2. Pozwala na utrzymywanie 60C w zasobniku (likwidacja legionelli) bez mozliwosci poparzenia sie.
    Cyrkulacje w takim ukladzie podlacza sie bez problemu - mam ja dzialajaca. Jedyna roznica sa wieksze straty na cyrkulacji (do zasobnika wraca chlodniejsza woda).
    Mieszacz nie zastapi baterii termostatycznych bo temp. zalezy np. od odleglosci od mieszacza. Dlatego ja baterie mam niezaleznie.
    Rozwiazanie z mieszaczem warto stosowac zawsze.

    D.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony