dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ariana1986

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    5

    Domyślnie Pralnia i spiżarnia w jednym pomieszczeniu???

    Witam!
    Mam pytanie: Czy pralnia i spiżarnia mogą znajdować się w jednym pomieszczeniu? Wiem, że te dwa pomieszczenia pełnią kompletnie różne funkcje, ale może jest jakiś sposób, dzięki któremu można by je połączyć. Na parterze mam tylko jedno pomieszczenie gospodarcze o powierzchni 5 m kwadratowych i stąd mój dylemat. Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mytka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    śląskie
    Posty
    199

    Domyślnie

    ..też uważam to za nie najlepszy pomysł..
    Ja wygospodarowałem już na poziomie projektu mikro pomieszczenie 1,6m x,1,5m właśnie kosztem zmniejszeni nieco pralni i łazienki parteru.
    Co prawda jeszcze w domu nie mieszkamy ale uważam to za bardzo dobry pomysł.
    Pomieszczenie jest niewielkie ale będzie 'pojemne'. Na trzech ścianach dookoła znajdować się będą tylko wiszące półki, a pomieszczenie jest na tyle dopasowane że można w nim swobodnie stanąć i półki te penetrować
    Przemyśl dobrze nim będzie za późno, czy takiej powierzchni rzeczywiście nie jesteś w stanie wydzielić

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ariana1986

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Też tak uważam, ale miałam nadzieję, że może jakoś można zgrać te dwa pomieszczenia. Niestety projekt był, jaki był i nie przewidział miejsca na spiżarnię, a bardzo mi na niej zależy. Obok kuchni też niestety nie mam miejsca na spiżarnię Już od jakiegoś czasu myślę o tym gdzie mogłabym ulokować tę spiżarkę, ale nic mi nie przychodzi do głowy. Z pralni też nie chcę rezygnować, nie chciałabym mieć automatu i suszarki w łazience... No cóż, muszę dalej główkować...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mytka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    śląskie
    Posty
    199

    Domyślnie

    ..jak możesz wrzuć tu rzuty pomieszczeń , może uda się mi coś Tobie doradzić
    Rozkład wnętrza zawsze można przeredagować jeśli nie stoją jeszcze ścianki działowe

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kontradmiral86

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    295

    Domyślnie

    A u mnie od jakiegos czasu takie rozwiazanie calkiem dobrze sie sprawdza ale...
    W pomieszczeniu gospodarczym (gdzie jest pralka) mam pompe ciepla powietrze-woda do c.w.u.
    Z poczatku wyrzucalem zimne powietrze na zewnatrz, niestety tworzylo sie w domu podcisnienie i mialem cofke z kratek wentylacyjnych wiec
    zaczalem wyrzucac powietrze spowrotem to pomieszczenia. Planowalem wrzucac zimne powietrze do spizarni (taka tez posiadam) ale latwiej mi bylo do pomieszczenia.
    Temperatura w pomieszczeniu spadla do 12-16 stopni (siadla sprawnosc pompy ciepla, wiem) wiec zaczalem tam trzymac warzywa i owoce. Obecnosc pralki im nie przeszkadza. Powietrze oprocz tego, ze jest schlodzone to i jest osuszone przez pompe ciepla.

    Nie zebym proponowal takie rozwiazanie, ale akurat u mnie sie sprawdza

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ariana1986

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Byłabym bardzo wdzięczna za każdy pomysł Postaram się wrzucić rzut parteru jeszcze dzisiaj. Na szczęście w lewej części domu, gdzie ma znajdować się pomieszczenie gospodarcze, nie stoją jeszcze ścianki działowe.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ariana1986

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kontradmiral86 Zobacz post
    A u mnie od jakiegos czasu takie rozwiazanie calkiem dobrze sie sprawdza ale...
    W pomieszczeniu gospodarczym (gdzie jest pralka) mam pompe ciepla powietrze-woda do c.w.u.
    Z poczatku wyrzucalem zimne powietrze na zewnatrz, niestety tworzylo sie w domu podcisnienie i mialem cofke z kratek wentylacyjnych wiec
    zaczalem wyrzucac powietrze spowrotem to pomieszczenia. Planowalem wrzucac zimne powietrze do spizarni (taka tez posiadam) ale latwiej mi bylo do pomieszczenia.
    Temperatura w pomieszczeniu spadla do 12-16 stopni (siadla sprawnosc pompy ciepla, wiem) wiec zaczalem tam trzymac warzywa i owoce. Obecnosc pralki im nie przeszkadza. Powietrze oprocz tego, ze jest schlodzone to i jest osuszone przez pompe ciepla.

    Nie zebym proponowal takie rozwiazanie, ale akurat u mnie sie sprawdza

    Dziękuję, dobrze wiedzieć. A możesz mi powiedzieć, którą pompę ciepła posiadasz oraz mniej więcej ile kosztował Cię zakup i instalacja takiej pompy? No i czy jesteś z niej zadowolony. My jeszcze nie podjęliśmy decyzji co do ogrzewania i wszystkie wskazówki są mile widziane

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kontradmiral86

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał ariana1986 Zobacz post
    Dziękuję, dobrze wiedzieć. A możesz mi powiedzieć, którą pompę ciepła posiadasz oraz mniej więcej ile kosztował Cię zakup i instalacja takiej pompy? No i czy jesteś z niej zadowolony. My jeszcze nie podjęliśmy decyzji co do ogrzewania i wszystkie wskazówki są mile widziane
    Moja pompa do c.w.u. to ta: (VT-152)
    http://www.karbon.com.pl/pdf/hoval_combival_wt%20.pdf

    Cena wraz z montazem w 2007 to 9200zl. Sprzedawana i montowana byla przez Clima Komfort (nie ma tego duzego napisu HOVAL na froncie) wiec moze cena u bezposredniego dystrybutora jest inna a i czasy sie zmienily. W sieci nie znalazlem jej obecnej ceny.
    Spelnia swoje zadanie. Nie mam dedykowanego podlicznika energii elektrycznej wiec nie wiem jak to wychodzi ekonomicznie.
    Dosc duzo powietrza potrzebuje do pracy wiec tak jak pisalem, wyrzucanie go na zewnatrz (przy wentylacji grawitacyjnej) powodowalo podcisnienie.
    Zasobnik jest duzy 270 ltr. Utrzymujemy dosc niska temperature, okolo 44-45 stopni i dla naszej 4 osobowej rodziny wystarcza. Jednak jak sa goscie i nie zwiekszymy temperatury odpowiednio wczesniej to potrafi jej zabraknac. Oczywiscie jest tez grzalka elektryczna do pomocy ale jej jeszcze nie uzywalismy (termostat byl chyba ustawiony przeciw zamarzaniu i dopiero niedawno go przestawilem).
    Latem domu nie schlodzi, ale to jedno pomieszczenie (u mnie gospodarcze) o pare stopni tak. Idea byla taka aby wyrzucac to zimne powietrze do spizarni wlasnie, ale z lenistwa tego jeszcze nie zdazylem zrobic a firma montujaca nie podjela sie zrobic kanalow wentylacyjnych. Przenioslem wiec spizarnie.

  9. #9

    Unhappy pralnia?

    witam...
    też mam problem z paralnia?na dole w malej łazience nie ma miejsca...
    mam sporą kotłownie??? pomieszczenie gospodarcze...i mysle tam zainstalować pralkę?
    czy to będzie miało jakis sens?
    pozdrawaiam
    zaczęłam budowe domu w/g projektu ''zuzia'' z archipelagu....może ktoś w pobliżu Kielc wybudował lub buduje,chętnie skorzystam z podpowiedzi...jakichś zmian...pozdrawiam

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kontradmiral86

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayykaa Zobacz post
    witam...
    też mam problem z paralnia?na dole w malej łazience nie ma miejsca...
    mam sporą kotłownie??? pomieszczenie gospodarcze...i mysle tam zainstalować pralkę?
    czy to będzie miało jakis sens?
    pozdrawaiam
    jak nie palisz weglem to czemu nie?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    `U moich rodziców spiżarnia, której nie było w projekcie, została wygospodarowana pod schodami żelbetowymi. Podrzucam, jako jedną z możliwości.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mytka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    śląskie
    Posty
    199

    Domyślnie

    ..jasne że tak! przy założeniu napisanym przez Kontradmirala, to dobre miejsce na wrzucenie pralki/suszarki .

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ariana1986

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Udało mi się znaleźć miejsce na malutką spiżarkę Będzie naprawdę mała, ale w zupełności wystarczy miejsca na kilka półek na zapasy, jakieś słoiczki, mąkę czy zgrzewkę wody Właśnie o to mi chodziło Dziękuję wszystkim za rady

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mytka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    śląskie
    Posty
    199

    Domyślnie

    ..i elegancko!

    PZDR

  15. #15

    Domyślnie

    Odświeżę temat bo też zastanawiam się czy wielkim grzechem byłoby umieszczenie pralki i suszarki w spiżarni. Obecnie mam zaprojektowaną garderobę, która także zajmuje miejsce pod schodami i pod jednym (wyższym) biegiem chcieliśmy umieścić pralkę i suszarkę ale w ten sposób zamknęlibyśmy dostęp wiec i możliwość wykorzystania miejsca pod niższym biegiem schodów. Jako quasi spiżarnie planowaliśmy umieścić regał w hallu gdzie trzymalibyśmy różne produkty spożywcze.

    Projektantka zaproponowała by zamiast regału w hallu spiżarnie zrobić pod schodami, gdzie można by dodatkowo obniżyć podłogę co dodatkowo zwiększyło by kubaturę tej spiżarni i ułatwiłoby to wykorzystanie skosów pod schodami a ponadto wtedy pod posadzką można by nie dawać izolacji co schłodziło by trochę to pomieszczenie.

    Pomysł wydaje się super, tylko przeznaczając pomieszczenie pod schodami na suszarnie zabieramy sobie miejsce gdzie mieliśmy umieścić pralkę i suszarkę. Stąd pytanie czy udało by się to jakoś pogodzić. Ewentualnie ta pralkę z suszarką zabudować jakąś szafą by trochę odizolować je od spiżarni.

    Załączam rysunek w obecnej wersji oraz po zmianach
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Spiżarnia garderoba.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	454756  

  16. #16

    Domyślnie

    Sypialnia będzie na piętrze a garderoba na parterze. Zona właśnie by chciała mieć pralkę koło garderoby bo tak jest jej najwygodniej. Garderoba na piętrze nam się w ogóle nie sprawdza.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    garderoba na parterze? Wyjątkowo niepraktyczne. Nie lepiej było pralnię zrobić na piętrze, gdzie są sypialnie (i domyślnie garderoby)?

    regał będzie bardziej pojemny od schowka pod schodami.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-04-2021 o 15:17

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja trzymam zaprawy w spiżarce (czyli słoiczki z przetworami).
    W języku polskim jedno słowo ma czasem wiele znaczeń.

    Edytowałam mój wcześniejszy wpis, bo nie zauważyłam, ze odpowiadam na post sprzed 10 lat - dlatego usunęłam część o zaprawach i spiżarce.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja trzymam zaprawy w spiżarce (czyli słoiczki z przetworami).
    W języku polskim jedno słowo ma czasem wiele znaczeń.
    Nie słyszałem takiego określenia.

  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony