dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie czy na podbudowe kostki moge uzyc kruszonych pustakow keramzytowych?

    takich z lat 50tych, bardzo kruchych. bede rozbieral stary garaz i chcialbym je w ten sposob wykorzystac. Jakie zadanie ma ta wartswa - przepuszczac wode czy tez byc zbita? prosze o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    W latach pięćdziesiątych pustaki robili na bazie żużla. To się rozpada na pył, więc może być kiepskim materiałem na podbudowę. Podbudowa powinna być z kamienia łamanego lub gruzu betonowego bez cegły lub suchego betonu. Wszystko trzeba ubić ciężką maszyną. Ta warstwa musi mieć 20 cm. Betonu starczy 10cm.

  3. #3

  4. #4
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał blechert.pl Zobacz post
    Podbudowa powinna być z kamienia łamanego lub gruzu betonowego bez cegły lub suchego betonu.
    A czy podbudowa może być z rozdrobnionego gruzu ceglanego? Mam go dużo i nie chciałbym płacić za wywózkę.

  5. #5

    Domyślnie

    ceglany gruz albo ten moj pustak z 50tych, ubity i na niego jakby polozyc folie ochronna? prosimy o poradzenie.

  6. #6

    Domyślnie

    gruz ceglany, czy z pustaków żuzolwych się nie nadaje. Traci właściwości i jest niestabilny. Folia ochronna nic nie da. Materiał na podbudowę musi być trwały i dać się zagęścić (zastabilizować)
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  7. #7
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi Zobacz post
    gruz ceglany, czy z pustaków żuzolwych się nie nadaje. Traci właściwości i jest niestabilny. Folia ochronna nic nie da. Materiał na podbudowę musi być trwały i dać się zagęścić (zastabilizować)
    ...a gruz ceglany z dużą domieszką tynku piaskowo-wapiennego i piasku nadaje się?
    Przecież u mnie całe podłoże pod "chudziakiem" w domu opiera się na takim materiale (ubite zagęszczarką) i nic się nie "obsuwa".

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Przecież u mnie całe podłoże pod "chudziakiem" w domu opiera się na takim materiale (ubite zagęszczarką) i nic się nie "obsuwa".
    A kiedy zaglądałeś tam ostatni raz, że wiesz że nic się nie obsuwa

  9. #9
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu Zobacz post
    A kiedy zaglądałeś tam ostatni raz, że wiesz że nic się nie obsuwa
    Bo z powodu "chwilowego" braku "kasy" dom w stanie surowym stoi już dwa lata i "chudziak" jest na wierzchu. A jeździ się po nim sporo z różnymi ciężarami (cały ten parter służy za magazyn różnych ciężkich materiałów).
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 19-12-2010 o 20:26

  10. #10

    Domyślnie

    też się nie nadaje, to ze jest to zajeżdżone, nie oznacza, ze jest stabilne. Mozna spróbować dodać do tego cementu, wymieszać i zrobić z tego coś w rodzaju stabilizacji, ale nie ma gwarancji, że bedzie to trwałe. Raczej tylko przez jakiś czas i to niezbyt długi
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  11. #11

    Domyślnie

    Ja tam na swój podjazd dawałem wszystkiego rodzaju gruz: pustaki keramzytowe, beton, cegłę czerwoną i białą, pustaki żużlowe, suporeks. Śmigałem po tym 2 lata, samo osiadło i się ubiło, w tym roku dałem na tłuczeń i ubiłem, niezauważyłem żeby coś siadło.

  12. #12
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi Zobacz post
    też się nie nadaje, to ze jest to zajeżdżone, nie oznacza, ze jest stabilne.
    W końcu to tylko kostka (dom na tym stać nie będzie). Więc jeśli nawet gdzieniegdzie "siądzie", to już samemu wyjmie się te kilka kostek i poprawi
    Pozdro.

  13. #13

    Domyślnie

    życzę skutecznego wyjmowania samodzielnego i podnoszenia
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  14. #14

    Domyślnie

    Raczej nie stosowałbym innych materiałów niż zalecane. Jeżeli materiał użyty na podbudowę będzie się z czasem kruszył się i rozpadał nie pozostanie to bez wpływu na samą nawierzchnię. Jest tu już parę takich postów, że „kostka kiepska... bo się zapada”

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony