Witam, nie znalazłem dotad informacji o budowie domu ze starych podkładów kolejowych... Na pomysł wpadłem ponieważ mam możliwość kupna takich podkładów niegdyś wykorzystywanych jako podkłady kolejowe lecz teraz z rozbiurki przechwowalni jabłek. Podkłady zachowane w idealnym stanie. W wewnątrz pomieszczenia nie czuć zapachu o którym tak wiele piszą. Nieopodal tego budynku jest domek jednorodzinny wybudowany wiele lat temu także z tego materiału zamieszkiwany od jakiegoś czasu - stał przez wiele lat nieogrzewany, nie remontowany i powiem szczerze, że nie znalazłem tam ani jednej plamki wilgoci, grzyba i także niepożądanego zapachu. Budowę takiego domu chciałbym w większości wykonać na własną rękę ówcześniej nie robiąc nic podobnego. Potrzeowałbym zasięgnięcia wielu informacji na ten temat. Mam nadzieje, że jeżeli chodzi o przepisy budowlane to nie ma żadnych przeciwwskazań co do wykorzystania tego materiału. Na początek to na tyle jeżeli chodzi o moje pytania. Pozdrawiam i dziękuję za udzilenie cennych informacji z góry.