dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 95
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak ktoś chce zmienić zawód na projektanta ogrodów, to IMHO powinen przynajmniej jakiś czas popracowac w firmie zakladajacej i pielęgnującej ogrody, być szkółkarzem, albo przynajmniej samemu pięknie wyprowadzić swój własny ogród o dużej powierzchni. Beth Chatto zaczynała właśnie od założenia własnego, wielkiego ogrodu ( 5 ha) i dopiero po wielu latach eksperymentów zaczęła pisac ksiazki i projektować dla innych. Podobnie Piet Oudolf - zaczynał jako szkółkarz bylin i traw a z czasem zaczął klientom projektować rabaty i ogrody.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Panie troszkę kokietują i demonizują
    ale mimo wszystko zgadzam się z Wami
    trzeba mieć duszę artysty, wyobraźnię , wizję i wiedzę ( 3 x W )

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    a ja tylko chciałem troszkę uszczknąć tej wiedzy na własny użytek....
    ale chyba możecie o mnie powiedzieć że jakieś marne , ale postępy robię

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tosia82 Zobacz post
    I widzisz w twojej wypopowiedzi widać, że nie studiowałaś pod okiem wybitnych osobistości z dziedziny ogrodnictwa, nie odwiedzałaś największych szkółkarzy.....
    czy Ty w ogóle wiesz co piszesz??
    oczywiście że nie studiowałem, nie odwiedzałem i nie pracowałem
    ani u największych ani u średnich ani nawet najmniejszych specyficznych ludzi z ogromną pasją

    Twoja wypowiedź nie wiedzieć czemu chce mnie obrazić
    bronisz przede mną swojej pasji? uważając że dostąpiłaś zaszczytu posiadania wiedzy , talentu i pasji?
    jak domniemam to właśnie Ty miałaś to szczęście studiować u samych znakomitości i upajać się wiedzą i doświadczeniem od największych

    ja tylko mam swój ogród i tylko dla siebie chcę wiedzieć więcej
    dlaczego to potępiasz??

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    wiem ,że widzy do tego by to stworzyć za wiele nie potrzeba , ale pasji mi nie możesz odmówić

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	171409

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	171410

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20121019410.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	171411

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    miało być wiedzy ....

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Scula - nie unoś się. Te kursy są wartościowe dla takich jak ty - amatorów chcących powiekszyć horyzonty na temat swojego hobby. Tylko nie nauczą cię moim zdaniem komponowania, jeśli sam nie masz talentu w tym kierunku. Dlatego IMHO lepszy dla ciebie byłby kurs uczący rozpoznawania roślin i podstaw ogrodnictwa (nawożenie, gleby, ochrona roślin), a nie rysunku i historii sztuki ogrodowej.

    Ja swoje wpisy kieruję raczej do osób, którym po takim kursie marzy się zostać drugą bohaterką pewnego serialu telewizyjnego.

    Dla mnie znamienny był taki wpis: Nie podobało mi się, że wszyscy ciągle wmawiali, że projekty są super, kiedy wcale takie nie były
    Niestety, to samo robią doktorantki prowadzące zajęcia dla studentów "architektury krajobrazu" na poznańskim UP
    Nie chce im się zagłębiać w projekt i chwalą ładnie, estetycznie narysowany rysunek, mimo, że kompozycja czy dobór roślin kuleje.

    Dlatego IMHO jak ktoś chce pracowac jako projektant (przynajmniej z okolic Poznania) to najpierw studia na zwyklym ogrodnictwie a potem podyplomówka (lub kurs) na architekturze.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tosia82 Zobacz post
    Ale co ty mi chcesz uwowodnić? WYLUZUJ
    Miłego wieczoru
    a wzajemnie
    wcale się nie unoszę i nie denerwuję- rozumiem Wasze zdanie na temat pseudowyedukowanych projektantów
    jak każdy , który ceni swoja wiedzę i fachowość ma prawo do złej oceny dyletanctwa

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrystynaApi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-002
    Posty
    18

    Domyślnie

    " Mieliśmy rozpoznawanie gatunków zimą, odkrywki geologiczne, praktyki w terenie. Do tego rok nauki podstaw - czyli chemia, biochemia, genetyka. "

    Właśnie dlatego nie chcę iść na studia. Moi drodzy, jak genetyka czy biochemia przekłada się na projektowanie ogrodów? Ja rozumiem, że studia dają bardzo szeroki zakres wiedzy, pytaniem pozostaje czy nie za szeroki - od dawna się mówi że powinniśmy w końcu w Polsce zacząć szkolić specjalistów a nie ludzi od wszystkiego! Wierzę, że genetyka przyda się tym, co prowadzą hodowlę roślin, komu chemia nie mam pomysłu... ale projektantowi ogrodów? Uważam, że potrzebna jest znajomość roślin i ich wymagań, programów do projektowania, podstaw kompozycji ogrodowej i zdolności rozmowy z klientem i prowadzenia własnej firmy. Ciekawe jak to ostatnie zagadnienie realizują studia...?
    W każdym razie, znalazłam dla siebie kurs 300 godzin w Artcube i wydaje mi się to bardzo dużo i przynajmniej na początek wystarczająco. Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że w każdym zawodzie należy się dokształcać.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Po co ci chemia - a jak chcesz prawidłowo dobierać nawożenie?
    Po co ci biochemia? Chociażby po to, by wiedzieć dlaczego rośliny przycina się tak a nie inaczej, dlaczego jedne terminy sadzenia są lepsze od innych itd.

    Nie da się pewnych rzeczy zrozumieć, nie znając podstaw. Nie zachwycisz się pięknem dobrej ksiazki, nie znając alfabetu i historii literatury. A ty chcesz po prostu jedną ksiązkę nauczyć się na pamięc ze słuchu, bo wychodzisz z założenia, że abecadło nie jest ci potrzebne.

    To, co napisałaś o swoim podejsciu do tego zawodu, to kwintesencja psucia rynku.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Miałam taką sytuację - zostałam poproszona do pomocy w przeprojektowaniu ogródka na gliniastej glebie. Włascicielka posadziła na środku trawnika duży, kosztowny okaz jodły jednobarwnej. Po jednym sezonie roślina zaczęła żółknąć. W czym problem? Otóż jakiś domorosły mędrek pracujący w branży, ale bez podstaw ogrodnictwa, naczytał się, że iglaki lubią kwaśną glebę, więc kazał jej wymienić 1 m3 gleby na kwaśny torf i w tym posadzić jodłę.
    A jodła jednobarwna nie toleruje kwaśnych gleb.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrystynaApi Zobacz post
    "
    W każdym razie, znalazłam dla siebie kurs 300 godzin w Artcube i wydaje mi się to bardzo dużo i przynajmniej na początek wystarczająco.
    Dziwi mnie, że wybrałaś tę firmę szkoleniową. Przecież UR ze swoim studium ma o niebo lepszą ofertę! Nie dość, że znacznie taniej, więcej godzin, to jeszcze zajęcia prowadzą fachowcy (naukowcy i praktycy) ! Do tego baza szkoleniowa-choćby kolekcja roślin na miejscu...
    Artcube nie dość, że szkoli w kilku dziedzinach (nie specjalizują się w projektowaniu ogrodów) to nawet nie chwali się, kto u nich zajęcia prowadzi. I do tego drogo.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Spoko, przynajmniej zycie zweryfikuje kto miał rację...

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    W każdej branży potrzebne są podstawy. Bez fundamentów domu nie zbudujesz. Dlatego na I czy II roku są przedmioty z pozoru niepotrzebne. Ale bez nich nie zrozumie się materii, w którą się zagłębia. Po kursie przejdziesz z etapu nieświadomej niewiedzy na etap świadomej niewiedzy. Żeby dojść do nieświadomej wiedzy, droga daleka.
    Cenię wiedzę i profesjonalizm.
    Cyprinus. Absolwent SGGW-AR. Ichtiolog. Ogrodnik amator na własny użytek.

  15. #55

    Domyślnie

    Ja swoja edukację ogrodniczą zaczynałam od zawodówki ogrodniczej, potem technikum też ogrodnicze i na końcu nauki ogrodnictwa studia ogrodnicze. Rysować nie potrafię, ale rysunek techniczny lubię (mimo, że pracochłonny). Z tego co widzę u innych to każdy, kto ma trochę ogródka czuje się ogrodnikiem. Teraz po dziestu latach od ukończenia nauki ogrodnictwa (za moich czasów nie było architektury krajobrazu) okazuje się, że mam duże doświadczenie dotyczące roślin i wiele rzeczy robię na wyczucie.
    Jednak na pewno nawet po kursie nie zdecydowałabym się projektować ogrodów( za wyjątkiem swojego). A chemia, biochemia, botanika, fizjologia roślin, inżynieria, mechanizacja itp są bardzo potrzebne. Jak mi powiedziała koleżanka, że u mnie to nawet plastikowy patyk zakwitnie.Jest jeden warunek - muszę go lubić i musi mi się podobać A wiedza z książek bezcenna.

  16. #56

    Domyślnie

    Moja mama też, ale ona jest taka sama, więc jej nie bardzo wierzę

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrystynaApi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-002
    Posty
    18

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za Wasze opinie tak czy siak, jak ktoś pisał: życie zweryfikuje. Dziękuję za dyskusję na poziomie - to ostatnio tak rzadko zdarza się na forum

    Może napiszecie mi jeszcze w jakich programach projektujecie? Czy znacie Gardenphilie?

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Projektuję na papierze a techniczny wrysowuję w AutoCAD.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrystynaApi Zobacz post

    Może napiszecie mi jeszcze w jakich programach projektujecie? Czy znacie Gardenphilie?
    Podstawowym narzędziem do projektowania jest mózg.
    Program komputerowy jest rzeczą drugorzędną. Ba, znam człowieka, który projektuje i wykonuje wspaniałe ogrody (zdjęcia z realizacji jego ogrodów były na tym forum kilkakrotnie podziwiane), a nie umie posługiwać się żadnym programem projektowym - fizyczny projekt w jego wykonaniu to często odręczny, wykonany naprędce szkic + spis roślin.
    Moim zdaniem Gardenphilia to program amatorski (mówię to z przykrością, bo tworzony jest przez znajomego z roku - pamiętam że zaczynał nad nim pracować jeszcze jako student....czyli.... o kurcze!... około 18-19 lat temu...)

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrystynaApi Zobacz post
    Jak na razie polecano mi coś takiego w Krakowie (ale działa też w Warszawie więc może zerknij) http://www.artcube.edu.pl/kurs/archi...kurs_2013.html

    Jak Wam się podoba?
    Jestem przerażona.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony