dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Drugi sterownik temperatury na piętrze.

    Witam
    Mam problem do rozwiązania. Sterownik Auruton 2005 na dole w otwartym korytarzu. Na górze trzy sypialnie i łazienka. Sprawę mi komplikuje kominek bo szybko osiągam na dole 22 stopnie, a w tym czasie na piętrze jest ok 19 stopni. I przy 22 stopniach sterownik odłącza pompki. Instalacja oparta na zbiorniku buforowym z dwiema wężownicami. Układ otwarty. Do tego kocioł gazowy na górnej wężownicy i solar na dolnej. Cały dół na podłogówce , na górze kaloryfery plus podłoga w łazience. Teraz jak temp spadnie poniżej zadanej na sterowniku włącza on dwie pompki jedna na wyjściu z bufora druga w szafce od podłogówki. Pompki podpięte ze sterownikiem chyba na jakimś przekaźniku (na ścianie puszka do niej przewód 230V z gniazdka, dwa do pompek i cienki do sterownika). Mam taki pomysł żeby na górze dać drugi sterownik który by uruchamiał tylko jedną pompkę na wyjściu z bufora. Jak to zrobić żeby działało ? Czy jest jakiś przekaźnik z dwoma wejściami, tak by włączał z górnego sterownika jedną pompkę, a z dolnego obie ?
    Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mushasi
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    80

    Domyślnie

    można łączy i 4 regulatory ich zasada działania polega na łączeniu obwodu elektrycznego
    Tylko musi to być sensownie ustawione .
    Nie ma problemu jeżeli chodzi o działanie jedyny problem to czy masz możliwość na dole ograniczenie grzania na podłogówce itp
    Usługi Hydrauliczno-Remontowe
    Zapraszam na stronkę
    www.mushasi.pl

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar crab
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona strona Warszawy
    Posty
    169

    Domyślnie

    A nie prościej dać jeden sterownik ale z bezprzewodowym czujnikiem temperatury?

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, a to sterownie radiowe jakoś pomoże w regulacji temp?

    Problemem jest tu wybranie miejsca reprezentacyjnego do pomiaru temp ( na pewno piętro byłoby lepsze). Najprostsze co się nasuwa, to sterowanie każdej pompy osobnym termostatem. To może pomóc w rozkładzie temperatur, pod warunkiem że układ hydrauliczny na to pozwala.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar crab
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona strona Warszawy
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał magicc Zobacz post
    Tak, a to sterownie radiowe jakoś pomoże w regulacji temp?
    Oczywiście, że tak. W momencie rozpalenia kominka zabierasz czujnik temperatury na górę do sypialni. Kominek nagrzewa dół, głowice termostatyczne na grzejnikach na dole odłączają kaloryfery ponieważ w pomieszczeniu jest ciepło. Piec dalej pracuje dostarczając ciepło ponieważ czujnik masz w miejscu gdzie dodatkowych zysków ciepła brak.


    No tak tylko teraz doczytałem, że brak informacji o termostatach na podłogówce. Pewnie ich nie ma?
    Ostatnio edytowane przez crab ; 03-12-2010 o 17:29

  6. #6

    Domyślnie

    "wynoszenie" sterownika też nie będzie dawało komfortu cieplnego, jeśli nie będzie odcinany dół, albo przynajmniej jego część podczas palenia w kominku.
    Sprzedam działkę w Libertowie k.Krakowa.
    kontakt na priv.

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety na podłogówce nie ma termostatów. Dlatego właśnie myślę o dodaniu drugiego sterownika, który uruchamiał by pompę na wyjściu z bufora. Tylko czy nie będzie pchała wody do podłogówki?

  8. #8

    Domyślnie

    nie wiem jaki układ ale najprawdopodobniej jak nie będziesz ograniczał przepływu dana nitkę to będzie pchać na podłogówkę
    Sprzedam działkę w Libertowie k.Krakowa.
    kontakt na priv.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony