dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1

    Domyślnie Pracownia MG Projekt

    Bardzo proszę o wypowiedź osoby, które budowały, bądź przymierzają się do budowy któregoś z domów autorstwa tej właśnie pracowni. W jednym z postów przeczytałam, iż projekty mają dużo błędów, ale autor nie podał szczegółów, więc nie wiem co mam o tym myśleć.
    Bardzo podoba mi się projekt Agnieszka w zmniejszonej wersji, nie mogę znaleźć innego, który pasowałby mi w równym stopniu, dlatego wszelkie informacje są dla mnie bardzo wazne.

  2. #2

    Domyślnie Pracownia MG Projekt

    Czy może ktoś buduje lub wybudował dom Agnieszka z firmy MG Projekt a może inny projekt z tej firmy ? Proszę o opinie na temat pracowni i jej projektów.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy naprawdę nikt nie buduje domu z tej pracowni

  4. #4

    Domyślnie

    Bedziemy budowac Zgrabny III z tej pracowni:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...340&highlight=

    Zdjecia Agnieszki w stanie surowym (jakkolwiek by to nie zabrzmiało, chodzi o dom wg tego projektu ) mozesz zobaczyc na stonie tej pracowni

  5. #5

    Domyślnie

    Czy u was wszystko sie zgadza w projekcie czy nie ma jakichs braków i nieścisłości?

  6. #6

    Domyślnie

    trudno powiedziec - widzialem projekty pochodzace z kilku innych pracowni - z tego co pamietam zawieraja mniej wiecej to samo, ale nie mam dobrego porównania - to było dawno. Ten projekt zawiera m.in. zestawienie materialowo-kosztowe i zestawienie kosztów robocizny. Rysunki szczegołów konstrukcyjnych (nadproża, wieńce, schody, itp) wykonane "recznie" - zawieraja sie na 2 stronach A3, w sumie kilkanascie rysunkow.
    Podstawowe rysunki są, nie rzuciło mi sie w oczy aby czegoś brakowało, Czy wszystko sie zagadza?- wyjdzie dopiero przy budowie, mam nadzieje ze majster nie bedzie klął że cos sie nie zgadza, nie może czegoś znaleźć czy doczytać.
    Znalazłem pewne nieścisłości w wizualizacji m.in. na przekroju poprzecznym kalenica nad garażem jest niżej od szczytu "lukarny" nad wejściem, natomiast na rysunku wizualizacji elewacji frontowej jest odwrotnie.

    jak znajde cos nowego to napisze

  7. #7

    Domyślnie

    A jaki dom budujesz jaka nazwa?

  8. #8

    Domyślnie

    Zgrabny III,
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...340&highlight=
    ale na razie wszystkko jest jeszcze na papierze ... może zaczniemy w tym roku.

  9. #9

    Domyślnie

    Czy nikt wiecej nie buduje domów z tej firmy?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał lontrel
    Czy nikt wiecej nie buduje domów z tej firmy?
    Mamy w zamyśle projekt z tej pracowni słoneczny z garazem i dachem 35 st (ze strychem) . Nie jesteśmy pewni czy zaczniemy w tym roku na wiosnę moze lato albo nastepna wiosna ...

  11. #11

    Domyślnie

    lontrel: ja buduje Agnieszke.

  12. #12

    Domyślnie

    No i.......
    Myślę, że wszystkich potencjalnych "użytkowników" projektów tej pracowni interesuje to, jak sprawdzają się w działaniu.
    pjj , proszę powiedz coś na ten temat
    pozdrawiam, Ewa

  13. #13

    Domyślnie

    ave!: No i mam stan surowy.
    Owszem jest troche niedociagniec:
    - kosztorys to abstrakcja, ale chyba kazdy projekt tak juz ma.
    - niezgodnosc projektow instalacji z projektami wnetrz np. lazienka nie ma zaprojektowanej kanalizacji.
    - ciemny korytarz na poddaszu (brak dostepu swiatla przy zastosowaniu pelnych drzwi do pomieszczen)
    - przerobka dachu pod lukarna od strony wejscia

    Mnie jednak to nie odstraszalo.
    Po prostu instalacje elektryczna i wodna i co, kazdy wykonawca bedzie projektowal w ramach ceny, tak ajk mi bedzie pasowalo.
    Oswietlenie korytarza i klatki schodowej to zastosowanie dodatkowego swietlika tunelowego.
    Ceny materialow i robocizny, mialem ustalona stawke za postwawienie domu w stanie surowym i dachem, wiec mnie ceny poszczegolnych robot nie interesowaly. Materialy i tak kazdy szuka po skladach gdzie oferuja najtansze. Nie ma idealnego skladu.

    Aha, do minusow musze dodac, ze jest czesto utrudniony kontakt z p. Gasiorowskim. Mily, mlody czlowiek z marketingowo dobrym podejsciem, ale jednak czasem dochodzilo do "powaznych" rozmow, kiedy zawalal terminy, lub "znikal".

    Podsumowujac, na razie nie jestem wybitnie zdegustowany. Lubie funkcjonalnosc projektu.
    Przegladalem tysiace projektow i akurat Agnieszka mi i zonie podpasowala od pierwszego spojrzenia.

  14. #14

    Domyślnie

    Na jakim etapie jesteś?Mam jeszcze kilka pytań jak rozwiązałeś wentylację na poddaszu bo ja gdy patrze na projekt to nie widze wogole wentylacji na poddaszu.Czym kryjesz?I gdzie budujesz?

  15. #15

    Domyślnie

    lontrel: stan surowy otwarty.
    ja w projekcie mam wentylacje na poddaszu poprzez tzw kominki (dachowka) i tak tez mam zrobione.
    przykrylem dachowka ceramiczna.
    buduje pod warszawa.

  16. #16

    Domyślnie

    Czy podnosiłeś ściankę kolankową bo mi wydaje się za niska.Nie mogę dopatrzeć sie u siebie wentylacji na poddaszu moze u mnie w projekcie jest cos nie tak

  17. #17

    Domyślnie

    nie podnosilem. uwazalem, ze to by naruszylo proporcje budynku.
    natomist zrobilem garaz na tym samym poziomie co reszta budynku.

  18. #18

    Domyślnie

    Czy na gorze robisz dwie łazienki ? Bardzo podoba mi sie ten projekt ale chciałbym na gorze miec jedna łazienke i nie wiem jak by to bylo z doswietleniem takiego pomieszczenia.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blablast

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pjj
    buduje pod warszawa.
    Czy możglibyśmy z żoną obejrzeć Wasz "stan surowy"? Przymierzamy się do budowy i zastanawiamy się pomiędzy Agnieszką z MG Projekt a Bolkiem z Dominanty. Zobaczenie" na własne oczy" z pewnością mogłoby nam ułatwić decyzję.
    BS

  20. #20

    Domyślnie

    Witam serdecznie budowniczych przyszłych i teraźniejszych...

    Czy komuś udało się wybudować dom "słoneczny" według projektu MG Projekt??? My startujemy w kwietniu Jakie niespodzianki (o ile takowe wystąpią ) nas czekają?
    dom burzliwej starości

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony