dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamjttk

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    gdansk
    Posty
    3

    Domyślnie projekt DOM W CZARNUSZCE pracownia ARCHON

    Czesc,

    planuje za rok budowe domu wg projektu firmy Archon - dom w czarnuszce G2.
    193m2 powierzchni uzytkowej, 35m2 garaz, standardowy dom parterowy z uzytkowym poddaszem.

    I chodzi mi o koszta - wg strony dom kosztuje 502 tys PLN netto z wykonczeniem "pod klucz".

    Czy to jest realna cena??

    Zakladajam ze beda budowac ekipy zewnetrzne, ja nie bede robil nic samemu (pracuje na etat) (woj. pomorskie)?
    Zakladam ze stan pod klucz obejmuje wyposazenie kuchni, lazienek.
    Materialy wykonczeniowe chcialbym troche lepsze niz podstawowe, powiedzmy srednia polka (parkiet 100PLN/m2, Flugger, Paradyz etc)

    Wiem ze to malo precyzyjne pytanie ale chodzi mi o orientacyjne odpowiedzi w stylu - "to jest nierealna cena, wyjdzie np 200tys wiecej" badz "przy odrobinie samozaparcia uda sie zmiescic w tej kwocie".

    Prosze o uwagi, nie mam zadnego dosiadczenia w tym temacie a chcialbym wiedziec na co sie porywam zeby sytuacja mnie nie przerosla.

  2. #2
    Antkowa
    Guest
    Antkowa

    Domyślnie

    Powierzchnia podłóg 272 m, licząc BARDZO optymistycznie 2500 zł za metr , wychodzi 680 tys. Wybrałeś drogi dom, sam dach pochłonie mnóstwo pieniędzy.

  3. #3

    Domyślnie

    u mnie po podłodze 126m2, prosty domek z użytkowym poddaszem dach dwuspadowy bez udziwnień.... jak na razie na domek poszło 220tys (wszystkie koszty włącznie z papierami) do tego na ogrodzenie , kostkę granitową i taras(dość duży) wydałem dodatkowo 60tys. ogród nawet nie ruszony!!!!! w środku brak wykończeniówki same gołe tynki i wylewki..... z zewnątrz brak tylko elewacji (baranka)!!! dachówka ceramiczna.........Sporo rzeczy robiłem sam....... na sam domek z wykończeniem liczę 370-400tys. do tego trzeba doliczyć te 60tys (kostka,taras,ogrodzenie) plus około 40tys na ogród (1250m2)............. jak widzisz spokojnie musisz liczyć że każdy metr kw. domku wyjdzie cię minimum 2500zł plus sporo kaski żeby zagospodarować działkę
    Ostatnio edytowane przez mar1982kaz ; 06-12-2013 o 08:09
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  4. #4

    Domyślnie

    500 netto czyli na VAT 23% masz 615 tys.
    Do zrobienia ok 250m2. Liczę średnio bo pod skosem jest taniej. Garaż w środku jest tańszy itp. Żebym nie liczył użytkowej (bo za mało m2) czy po podłodze (bo za dużo m2).
    Średnio za 2400-2500 dasz radę w systemie gospodarczym plus sam kupujesz tanio, sporo w internecie. Wychodzi 600-625 tys. Co do zasady to nawet jak skład budowlany da Ci zniżkę na całą budowę % to ja zawsze znalazłem taniej po negocjacji gdzie indziej. Jedyny plus to jak skład przyjmuje wszystko co zostało niewykorzystane na budowie. Zaś co do wykończenia to wszystko trzeba kupić w www bo przebitkę masz 10-30%, średnio 20%. Raptem 20% od 100 tys to 20 tys! Tak już robiłem: wełnę, styropian, płytki, kible, krany, nawet klej do sytro.

    Liczę wg. cen średnich - lepszych wykończenia - podłoga 100 zł/m2, podobnie płytki, kran z Tresa czy Grohe ale kupiony w www za 400zł a nie w sklepie za 700 zł. itp itd.

    TYLKO 1 ważna uwaga. Weź sobie kosztorys kup w Archonie za "psie" pieniądze jak na taką budowę. Trzymaj budżet! Bo ciągle człowiek chce a to lepszy materiał na ściany bo akumulacja, a to lepsze izolacje bo oszczędności ciepła, a to lepsza dachówka bo na lata, a to lepsze drzwi bo to wizytówka domu. Co byś nie robił to czyhają pułapki "dołożę" na lepsze. Tak na koniec można dołożyć bez mrugnięcia okiem 30%, czyli u ciebie z 200 tys!!!
    Ostatnio edytowane przez lukasza ; 06-12-2013 o 09:03
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  5. #5
    Antkowa
    Guest
    Antkowa

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    .
    Do zrobienia ok 250m2. Liczę średnio bo pod skosem jest taniej. Garaż w środku jest tańszy itp. Żebym nie liczył użytkowej (bo za mało m2) czy po podłodze (bo za dużo m2).


    Po podłodze za dużo metrów ? Jeśli powierzchnia podłóg to 272 m to dokładnie tyle podłóg trzeba zrobić. Oczywiście inaczej wykończymy garaż i kotłownię niż salon, ale tak czy inaczej nie można przyjąć że do wykończenia jest tylko 250 m. !

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antkowa Zobacz post
    Po podłodze za dużo metrów ? Jeśli powierzchnia podłóg to 272 m to dokładnie tyle podłóg trzeba zrobić. Oczywiście inaczej wykończymy garaż i kotłownię niż salon, ale tak czy inaczej nie można przyjąć że do wykończenia jest tylko 250 m. !


    Dokładnie!!!! nie wiem dlaczego część osób traktuje pomieszczenia nieużytkowe jakby nic miały nie kosztować?? przecież wszędzie są te same fundamenty tynki ściany, ocieplenie, dach.... prąd i jakiś grzejnik też jest w garażu potrzebny więc i instalacje te same!! w przypadku garażu to do etapu wykończeniówki może wyjść ciut drożej bo pod posadzką potrzebny jest o wiele twardszy styropian niż w salonie, który kosztuje duuuużo więcej niż zwykły eps100, nie mówiąc już kosztach drzwi garażowych........
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    Dokładnie!!!! nie wiem dlaczego część osób traktuje pomieszczenia nieużytkowe jakby nic miały nie kosztować?? przecież wszędzie są te same fundamenty tynki ściany, ocieplenie, dach.... prąd i jakiś grzejnik też jest w garażu potrzebny więc i instalacje te same!! w przypadku garażu to do etapu wykończeniówki może wyjść ciut drożej bo pod posadzką potrzebny jest o wiele twardszy styropian niż w salonie, który kosztuje duuuużo więcej niż zwykły eps100, nie mówiąc już kosztach drzwi garażowych........

    wybuduj sobie dom do końca, potem może pojedź na 10 budów do ludzi co mają domy i garaże oraz zrobili w excelu co do złotówki kosztu domu i garażu i zobaczysz różnice.
    zobacz też na m2 łazienki - kuchni a pokoju, nie wspomnę pod skosem jeśli nic tam nie postawisz.
    Nadal uważam, że do jego domu ok 250 to kalkulacja średnia.

    Albo inaczej jak wiecie ile kosztuje dokładnie m2 garażu w bryle i umiecie odjąć nakładu na skosy w pokojach to możecie podać mu 3 składniki do kalkulacji. Wyjdzie podobnie jak 1 cena x np: 2500 zł. Na takiej zasadzie jak piszecie to liczenie 270 x 2500 tez nie ma sensu bo średnio kuchnia kosztuje 1m2 4500zł a łazienka 1m2 x 5000 zł. Itp, itd. No albo w Archonie też się mylą. Bynajmniej mi i Archonowi wychodzi podobnie.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    ) do tego na ogrodzenie , kostkę granitową i taras(dość duży) wydałem dodatkowo 60tys. ogród nawet nie ruszony!!!!!
    no widzisz mar1982kaz - u Ciebie ceny do średnich nie należą. Zapewniam, że kosztorys domu to nie kosztorys urządzenia działki. A nawet jakby tak było to biuro wycenia w kosztorysie kostkę z posypka a nie granit jak u Ciebie itp, aby ludzi nie odstraszyć z ceną.

    Generalnie kosztorysy z biur są ok, jeśli robisz jak oni zakładali i co w nim zakładali. Tylko mniejszość ludzi robi jak w kosztorysie. Jak robisz poza miastem i dużą aglomeracją na pewno zejdziesz z ceną robocizny z kosztorysu. na pewno kosztorys ma minimalne ocieplenie i tu dołożysz. Zaś co do wykończenia to ...wolna ręka są krany po 100 i po 10 000.

    Nie będę wrzucał excelów całych domów u mnie ze wsi bo mi takiego prawa nie dali. Ale zapewnaimże za 2500 zł można dobrze już zbudować - co nie jest przedmiotem "sporu" zaś liczenie m2.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  9. #9
    Antkowa
    Guest
    Antkowa

    Domyślnie

    Nadal nie rozumiem twoich wyliczeń. 2500 zł za metr to średnia , bo np. metr w kuchni będzie droższy a w kotłowni tańszy, ale trzeba każdy metr domu wykończyć więc liczyłabym 272 m razy średnio 2500 zł.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antkowa Zobacz post
    Nadal nie rozumiem twoich wyliczeń. 2500 zł za metr to średnia , bo np. metr w kuchni będzie droższy a w kotłowni tańszy, ale trzeba każdy metr domu wykończyć więc liczyłabym 272 m razy średnio 2500 zł.

    metr w kotłowni wyjdzie duuuuuuuużo drożej ....... policz piec i komin to zobaczysz że wyjdzie więcej niż w wykończonym salonie
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  11. #11
    Antkowa
    Guest
    Antkowa

    Domyślnie

    Nieważne czy metr salonu jest tańszy czy droższy od kotłowni , chodzi o średnią i pomnożenie przez ilość metrów w domu , czyli 272 a nie 250.
    Poza tym ktoś może grzac prądem a w salonie mieć najdroższe meble i nadal twierdzisz że kotłownia będzie droższa niż salon ?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    u mnie po podłodze 126m2, prosty domek z użytkowym poddaszem dach dwuspadowy bez udziwnień.... jak na razie na domek poszło 220tys (wszystkie koszty włącznie z papierami) do tego na ogrodzenie , kostkę granitową i taras(dość duży) wydałem dodatkowo 60tys. ogród nawet nie ruszony!!!!! dachówka ceramiczna.........Sporo rzeczy robiłem sam....... na sam domek z wykończeniem liczę 370-400tys. do tego trzeba doliczyć te 60tys (kostka,taras,ogrodzenie) plus około 40tys na ogród (1250m2)............. jak widzisz spokojnie musisz liczyć że każdy metr kw. domku wyjdzie cię minimum 2500zł plus sporo kaski żeby zagospodarować działkę
    no to ja napiszę ile mnie to kosztowo i za co przez ostatnie 3 lata bo mam jakoś wszystko dużo taniej od Ciebie.

    500 tys to cena za komplet z wszystkim co do dokupienia jeszcze:
    165m2 dom i 56 m2 garaż. Razem 221m2

    p.s.1. A mogło być 174m2 domu jakby nie było podcieni - wystarczyło ściany przenieść w inne miejsce i za +2000 zł mieć plus 9m2 domu.

    ocieplenie: ponad normę. Dom 4,5 litra. Reku kupię za ok 6000 tys. Reszta już gotowa i w cenie domu. Opis ocieplenia w stopce.

    fundamenty: droższe bo lane w szalunku z B25 z cementowni a nie bloczki od Józka z okolicy co pękają po rozładunku.

    robocizna: NIC sam nie robiłem (ja tam tylko sprzątam)

    w cenie kotłownia: 20 tys

    instalacje: całość na Wavinie (od folij po rozdzielacz) i miedzi, czyli drogowa. 40% w ściennym co jest droższe sporo od podłogówki. Elektryka na bogato z alarmem - manipulator na każdym piętrze, czujki zalania, ruchu. Kable elektr nie chińskie, wszędzie skrętka do pokoju, rozdzielnica po bożemu z wszelkimi zabezpieczeniami.
    No i się wpiołem do kanalizy - 100mb rur, 3 studzienki rewizyjne, to samo z prądem ok 80mb do granicy i z wodą.

    dach: ok 260m2 łącznie. Dach prosty, ale ... Creaton Domino. Dziś to coś koło 130 zł m2 dachówki. Zaoszczędziłem na prostocie dachu a wydałem 2-3 razy drożej na materiał od zwykłej dachówki ceramicznej. Obórki z blachy na rąbek. Wychodzi drożej od struktonitu z doliczeniem robocizny.

    okna: OK. Markowe, szyba 0,8. Jest 5 dachówek Veluxa a cena dachówki zawsze boli. Jest przesuwne okno na taras 3,6mb długie. Razem mam chyba ok 32 m2 okien.

    wykończeni: podłogi merbau z DLH. Łazienki płytki hiszpańskie i niemieckie za 130m2, takie tam krany z tresa czy wanna wolnostojąca za 2500. Wszystko z www. tylko tanio podobały mi się płytki do korytarzy z 40m2 po 40 zł/m2. W pralni nawet żona chciała cegiełki-płytki na ścianie za 100 zł/m2 i ma a na podłodze villeroy & boch. No generalnie nie szczędziłem. A drzwi kupiłem tańsze za 1000 zł (7 sztuk) bo wolę 2 razy wymienić niż mieć dobre za 2000 zł (drzwi wewnętrzne) na zewnątrz Cal za 4500 zł, dąb.

    Garaż 2 zwykłe bramy 2 x 2,75. Bez napędu. Ogrodzenie 30 arów z siatki bo to las, ale 30mb podmurówki na 1m wysokiej, są gabiony 8 sztuk i słupki a to już dodatkowo 5-6 tys 9same gabiony na gotowo). Brama wjazdowa prosta z pilotem. Podjazd na początek 210 m2 z kostki za 55zł/m2.

    Elewacja droższa bo ok 45m2 w modrzewiu. W tej cenie mam 100m2 jak nie więcej tynku. także elewacja i podbitka ze świerku skandynawskiego nie najtańsze. reszta to tynk (do położenia, cena juz policzona. Jakiś silikon, silikat czy jak je tam zwał z Cersita lub Termoorganiki)

    Nie starczy kasy na urządzenie salonu i pokoi w meble - biorę te co mam teraz. Reszta na gotowo.

    To chyba 221m2 z ogrodzeniem i podjazdem za 500 tys nie jest koszmarem a materiały nie są tanie, robocizny własnej zero, uzbrojenia w media sporo.
    Ostatnio edytowane przez lukasza ; 06-12-2013 o 10:38
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    no to ja napiszę ile mnie to kosztowo i za co przez ostatnie 3 lata bo mam jakoś wszystko dużo taniej od Ciebie.

    500 tys to cena za komplet z wszystkim co do dokupienia jeszcze:
    165m2 dom i 56 m2 garaż. Razem 221m2

    p.s.1. A mogło być 174m2 domu jakby nie było podcieni - wystarczyło ściany przenieść w inne miejsce i za +2000 zł mieć plus 9m2 domu.

    ocieplenie: ponad normę. Dom 4,5 litra. Reku kupię za ok 6000 tys. Reszta już gotowa i w cenie domu. Opis ocieplenia w stopce.

    fundamenty: droższe bo lane w szalunku z B25 z cementowni a nie bloczki od Józka z okolicy co pękają po rozładunku.

    robocizna: NIC sam nie robiłem (ja tam tylko sprzątam)

    w cenie kotłownia: 20 tys

    instalacje: całość na Wavinie (od folij po rozdzielacz) i miedzi, czyli drogowa. 40% w ściennym co jest droższe sporo od podłogówki. Elektryka na bogato z alarmem - manipulator na każdym piętrze, czujki zalania, ruchu. Kable elektr nie chińskie, wszędzie skrętka do pokoju, rozdzielnica po bożemu z wszelkimi zabezpieczeniami.
    No i się wpiołem do kanalizy - 100mb rur, 3 studzienki rewizyjne, to samo z prądem ok 80mb do granicy i z wodą.

    dach: ok 260m2 łącznie. Dach prosty, ale ... Creaton Domino. Dziś to coś koło 130 zł m2 dachówki. Zaoszczędziłem na prostocie dachu a wydałem 2-3 razy drożej na materiał od zwykłej dachówki ceramicznej. Obórki z blachy na rąbek. Wychodzi drożej od struktonitu z doliczeniem robocizny.

    okna: OK. Markowe, szyba 0,8. Jest 5 dachówek Veluxa a cena dachówki zawsze boli. Jest przesuwne okno na taras 3,6mb długie. Razem mam chyba ok 32 m2 okien.

    wykończeni: podłogi merbau z DLH. Łazienki płytki hiszpańskie i niemieckie za 130m2, takie tam krany z tresa czy wanna wolnostojąca za 2500. Wszystko z www. tylko tanio podobały mi się płytki do korytarzy z 40m2 po 40 zł/m2. W pralni nawet żona chciała cegiełki-płytki na ścianie za 100 zł/m2 i ma a na podłodze villeroy & boch. No generalnie nie szczędziłem. A drzwi kupiłem tańsze za 1000 zł (7 sztuk) bo wolę 2 razy wymienić niż mieć dobre za 2000 zł (drzwi wewnętrzne) na zewnątrz Cal za 4500 zł, dąb.

    Garaż 2 zwykłe bramy 2 x 2,75. Bez napędu. Ogrodzenie 30 arów z siatki bo to las, ale 30mb podmurówki na 1m wysokiej, są gabiony 8 sztuk i słupki a to już dodatkowo 5-6 tys 9same gabiony na gotowo). Brama wjazdowa prosta z pilotem. Podjazd na początek 210 m2 z kostki za 55zł/m2.

    Elewacja droższa bo ok 45m2 w modrzewiu. W tej cenie mam 100m2 jak nie więcej tynku. także elewacja i podbitka ze świerku skandynawskiego nie najtańsze. reszta to tynk (do położenia, cena juz policzona. Jakiś silikon, silikat czy jak je tam zwał z Cersita lub Termoorganiki)

    Nie starczy kasy na urządzenie salonu i pokoi w meble - biorę te co mam teraz. Reszta na gotowo.

    To chyba 221m2 z ogrodzeniem i podjazdem za 500 tys nie jest koszmarem a materiały nie są tanie, robocizny własnej zero, uzbrojenia w media sporo.

    czyli na razie masz około 2250za m2 (licząc 221m2 domu)...... a domek nadal nie skończony bo brak mebli, czyli wyjdzie około 2500+.......... gratuluje kostki za 55złm2 z podkładem i położeniem.... u mnie sam granit wyszedł 60zł za m2 (250m2) a całość z położeniem 130złm2......... mój dom licząc wszystko włącznie z terenem wokół wyszedł na razie 280tys (stan deweloperski). na wykończenie mam przeznaczone 160tysi (1260zł na m2) więc standard będzie większy niż u ciebie (drzwi wew.mam zamówione dębowe po 1800zł, piecokominek westfire-a za 8tysi kuchnia na wysoki połysk szafy comandora itd itp.) czyli na razie mamy 440tysi do tego baranek na elewację - 5tysi markiza nad taras 5tys. i zrobić ogród max 40tysi razem 490 tys. Odliczając teren wkoło to wychodzi 390tys czyli 3000za m2 spokojnie można by zejść do 2500zł ale niżej to byłoby ciężko no chyba że z najtańszych materiałów i sporo samemu.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To ja wkleję rzut, by ludzie wiedzieli o jakim domu mowa:




    Toaleta z wyjściem na salon - myślałam, że takiego błędu w nowych i dużych projektach się już nie powiela...

    ****
    Szacuję stan deweloperski na ok 400 tyś-450 tys.

  15. #15

    Domyślnie

    Zgadzam się 400-450tys.na deweloperke do tego minimum 150-200 (wszystko bez szaleństw!!!) na wykończenie plus zagospodarowanie wokół, którego nikt nie liczy a jakoś się trzeba ogrodzić, i po błocie raczej nikt nie chcę chodzić, a i jakiś trawniczek dla dziecka też by się przydał.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    czyli na razie masz około 2250za m2 (licząc 221m2 domu)...... a domek nadal nie skończony bo brak mebli, czyli wyjdzie około 2500+.......... gratuluje kostki za 55złm2 z podkładem i położeniem.... u mnie sam granit wyszedł 60zł za m2 (250m2) a całość z położeniem 130złm2......... mój dom licząc wszystko włącznie z terenem wokół wyszedł na razie 280tys (stan deweloperski). na wykończenie mam przeznaczone 160tysi (1260zł na m2) więc standard będzie większy niż u ciebie (drzwi wew.mam zamówione dębowe po 1800zł, piecokominek westfire-a za 8tysi kuchnia na wysoki połysk szafy comandora itd itp.) czyli na razie mamy 440tysi do tego baranek na elewację - 5tysi markiza nad taras 5tys. i zrobić ogród max 40tysi razem 490 tys. Odliczając teren wkoło to wychodzi 390tys czyli 3000za m2 spokojnie można by zejść do 2500zł ale niżej to byłoby ciężko no chyba że z najtańszych materiałów i sporo samemu.
    1. Co do mebli to jak pisałem - bez mebli w salonie i pokojach. Już w łazienkach, kuchni, garderobie czy wiatrołapie są. I jest DOBRZE podane w CENIE bo autor pyta o materiały wykończeniowe: płytki-podłogi. Tak samo wliczam łazienki, kuchnie bo to być musi. Już samo umeblowanie pokoi jest poza wyceną - zobacz kosztorys Archonu i inne z biur lub robione do banków pod kredyt! Nie podaje jej Ja, Archon ani nikt przy zdrowych zmysłach. I tak wliczyłem tu więcej bo w kuchnie ze sprzętami itp.

    2. Co do kostki to 55zł/m2 za samą kostkę dałem, a nie za robociznę z podkładem i kostką. To by było nie realne cenowo.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    Zgadzam się 400-450tys.na deweloperke do tego minimum 150-200 (wszystko bez szaleństw!!!) na wykończenie plus zagospodarowanie wokół, którego nikt nie liczy a jakoś się trzeba ogrodzić, i po błocie raczej nikt nie chcę chodzić, a i jakiś trawniczek dla dziecka też by się przydał.
    miałem nie ciągnąc tematu dalej, ale
    400-450 plus 150-200 to daje widełki minimum 550, maksimum 650 tys.
    Zaś autor napisał, że ma kosztorys na 502 netto, a ja mu radziłem przeliczyć to z Vatem 23% i że będzie to kosztować go ok. 617 tys.

    No to 617 tys się w tym mieści.

    A zaczynaliście wyceny od 680 tys a teraz już jest 550-650. Czyli kosztorys Archonu jest OK.

    Nie można tak od razu! Chyba, że dziś się dowiedzieliście iż Archon nie wycenia mebli w pokojach i nie bierze pod uwagę ogrodu, podjazdu, ogrodzenia. Człowiek uczy się całe życie

    p.s. mi za m2 nie wychodzi 2250 a 2000 zł. Bo w wycenie podałem u siebie komplet z ogrodzeniem i podjazdem, nie wspominając o mb mediów i 5k na ziemię do ogródka bo to nie spowiedź ostateczna. Normalnie bez otoczki mi wyszło 2000m2 domu - bez mebli w pokojach
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamjttk

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    gdansk
    Posty
    3

    Domyślnie

    Serdecznie dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
    Gwoli scislosci - projekt domu jest troche inny niz ten wklejony (byc moze zle napisalem - dom w czarnuszce G2)
    Poprawny jest ten:




    Jezeli wycena jest na 500kPLN czyli z podatkiem wyjdzie 615kPLN czyli mam rozumiec ze z zapasem na nieprzewidziane okolicznosci i wydatkami poczatkowymi na podjazd, ogrod, ogrodzenie etc mowimy o kwocie okolo 700tys PLN (zeby moc zamieszkac w miare komfortowo po wyprowadzce z mieszkania).

    Wydaje mi sie to rozsadna kwota jak na 190m2 dom z 2 stanowiskowym garazem. Za mieszkanie z ktorego chce sie wyprowadzic (66m2+garaz+wyposazenie) zaplacilismy ponad 480k PLN. Lokalizacja praktycznie sie nie zmienia. Czyli za kwote nawet nie 2x wieksza (licze jeszcze 200tys dzialka) otrzymujemy 3x wieksza powierzchnie mieszkalna oraz wlasna dzialke.

    PS. Czy moze ktos mi jeszcze wyjasnic problem z lazienka w salonie - tzn czy na moim ukladzie jest niefortunnie umiejscowiona?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamjttk Zobacz post
    Serdecznie dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
    PS. Czy moze ktos mi jeszcze wyjasnic problem z lazienka w salonie - tzn czy na moim ukladzie jest niefortunnie umiejscowiona?
    Wychodzisz z pomieszczenia nr 8 - mały kibelek dla Was i gości - na wprost komunikacji nr 2 a w zasadzie otwartego salonu i jadalni nr 4. Mało sympatyczne drzwi z jadalni na WC, a czasem różnym gościom zdarzają się mało sympatyczne odgłosy.

    Z tym, żeby to zmienić to woda no problem, scieki no problem w posadzce zrobić spadek. Problem to wentylacja czy będzie grawitacyjna czy mechaniczna. Jak grawitacyjna to musisz sie trzymac pionu z kominem wentylacyjnym. No od biedy można rurę dać w poziomie i gnać wilgoć mechanicznie, ale dla 1 łazienki czy warto się bawić w wentylatorek ? Szału z przeniesieniem tego nie ma. Chyba żeby zrobić ściankę (wydłużyć) od spiżarni nr 6 lub zastawić to jakimś meblem-dekoracją, zamiast tej ścianki. Najlepiej to te drzwi dać gdzie ta zielenina ale na rzucie pionowym pewnie się okaże, że nie ma miejsca pod zbiegiem schodów.
    lub kombinować lub zostawić.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamjttk

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    gdansk
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    Wychodzisz z pomieszczenia nr 8 - mały kibelek dla Was i gości(...)
    Dzieki za zwrocenie na to uwagi, ogladalem ten projekt sto razy i nie zwrocilem uwagi!

    Najrozsadniejsza i najmniej inwazyjna opcja wydaje sie przedluzenie sciany od spizarki na okolo 1-1,2m wtedy zrobi sie akurat miejsce na witryne z alkoholem od strony salonu a od strony holu bedzie mozna na ta sciane powiesic jakis obraz badz zdjecia.

    Projektow domow sa setki a jak przychodzi co do czego to naprawde ciezko znalezc cos co pasuje chociaz w 90%..

    Pozdrawiam!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony