dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Mota? progu

  1. #1

    Domyślnie Motaż progu

    Czy próg pod drzwi zewnętrzne ma być montowany na wylewce czy dopiero po położeniu płytek ?

  2. #2

    Domyślnie Re: Motaż progu

    Cytat Napisał goga
    Czy próg pod drzwi zewnętrzne ma być montowany na wylewce czy dopiero po położeniu płytek ?
    jakie drzwi i jaki prog ???

  3. #3

    Domyślnie

    Drzwi Gerda SX, próg oryginalny 3 cm grubości. Chodzi o to czy próg powinien być zamontowany bezpośrednio na wylewce, a płytki w wiatrołapie mają się z nim stykać czołowo, czy najpierw należy położyć płytki, a dopiero na nie próg. W każdym z wariantów ościeżnica drzwi będzie na innej wysokości, a jestem właśnie na etapie montażu drzwi i muszę podać na jakiej mają być wysokości w stosunku do wylewki.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    IMHO to zależy od Ciebie

    Ja zrobiłem tak, zeby próg był o 0,5 cm powyżej poziomu płytek. Za wysoko niebezpiecznie dla zebów a na równo jakoś mi się nie widziało
    Jasiu

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał goga
    Drzwi Gerda SX, próg oryginalny 3 cm grubości. Chodzi o to czy próg powinien być zamontowany bezpośrednio na wylewce, a płytki w wiatrołapie mają się z nim stykać czołowo, czy najpierw należy położyć płytki, a dopiero na nie próg. W każdym z wariantów ościeżnica drzwi będzie na innej wysokości, a jestem właśnie na etapie montażu drzwi i muszę podać na jakiej mają być wysokości w stosunku do wylewki.
    jak otwierane na zewnatrz czy wewnatrz

  6. #6

    Domyślnie

    Drzwi są otwierane na zewnątrz.

  7. #7

    Domyślnie

    jesli na zewnatrz to moze byc zamontowany po plytkach, nalezy zostawic dylatacje w celu oddzielenia progu od plytek, najlepiej silikonem w kolorze fugi na plytkach. wysokosc zamontowanych drzwi otwieranych na zewnatrz nie ma znaczenia dla wysokosci polozenia plytek ( oczywiscie bez skrajnosci +- 1 cm ) w odniesieniu do progu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony