dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 27
Pokaż wyniki od 521 do 539 z 539
  1. #521

    Domyślnie

    mieszkam już 4 lata ,jak opadła podłoga po roku ok.0,8-1,2 mm tak stanęło na szczęście i dotej pory spokój,znajomy budowlaniec stwierdził,że widział problem w wielu nowych domach i opada podkład betonowy a nie jastrych,problem z zagęszczaniem

  2. #522
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaya Zobacz post
    mieszkam już 4 lata ,jak opadła podłoga po roku ok.0,8-1,2 mm tak stanęło na szczęście i dotej pory spokój,znajomy budowlaniec stwierdził,że widział problem w wielu nowych domach i opada podkład betonowy a nie jastrych,problem z zagęszczaniem
    . Jeżeli wszystko co pod jastrychem zostało wykonane zgodnie z zasadami rzemiosła, to opada jastrych. Prostują (opadają) się jego krawędzie na obwodzie, w wyniku uzyskania jednolitej wilgotności w całym przekroju jastrychu.
    Ostatnio edytowane przez jarekkur ; 08-08-2015 o 23:32
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #523
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JAGODY

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Otrębusy
    Posty
    101

    Domyślnie

    Nie odwiedziłem strony Uretek, ale Uretek odwiedził mnie i zaproponowane przez Was podniesienie podłogi za 50 tys zł rozłożyło mnie na łopatki...

  4. #524
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bursztynowyjan

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jak tam redpradnik po latach? jak to teraz u Ciebie wygląda i czy musiałeś interweniować?

  5. #525

    Domyślnie

    Jeśli podłoga jest nierówna, to chyba najrozsądniej w takim przypadku jest zrobić wylewką samopoziomującą

    Pozdrawiam
    Marek Tucholski
    Online Ekspert marki Lafarge.

  6. #526

    Domyślnie

    Ciekawy jestem jak po czasie poradziliście sobie z problemem opadającej podłogi? U mnie wzdłuż ściany nic się nie zmieniło, zmieniło się natomiast w rogu kuchni. Pod meblami praktycznie jest opadnięcie 2cm... Płytki nie pękają, o dziwo meble kuchenne też nie wiszą w powietrzu.

  7. #527

    Domyślnie

    Ja musiałem wybierać grunt w praktycznie wykończonym domu do poziomu ław fundamentowych.
    Metoda tradycyjna- skucie wylewek, chudziaka, usunięcie instalacji. Wybranie ziemi.
    Potem warstwami 30cm chudego betonu, ubity piasek, chudziak, instalacje, wylewka.

    Koszt znacznie powyżej 50 tys za iniekcje

  8. #528

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrus_pan16 Zobacz post
    Ja musiałem wybierać grunt w praktycznie wykończonym domu do poziomu ław fundamentowych.
    Metoda tradycyjna- skucie wylewek, chudziaka, usunięcie instalacji. Wybranie ziemi.
    Potem warstwami 30cm chudego betonu, ubity piasek, chudziak, instalacje, wylewka.

    Koszt znacznie powyżej 50 tys za iniekcje
    Jak się to czyta to wydaje się wręcz nieprawdopodobne
    Ja przygodę z budową tak zaplanowałem, że poziom zero powstał tuż przed zimą, przy czym wstrzymałem się z wylaniem chudziaka na wiosnę. Grunt, którym były zasypane fundamenty oprócz mechanicznego zagęszczenia miał okazję, aby zagęścić się również naturalnie. Na wiosnę uzupełniłem to co było potrzebne i dopiero poszedł na to chudziak.

  9. #529

    Domyślnie

    Witam przeczytałem całe forum na temat opadającej podłogi.Znalazłem tylko jeden wpis o dudniącej podłodze.Mój problem wygląda tak.Praktycznie w całym domu zauważyłem delikatne osiadanie podłogi.Maksymalna szpara pomiędzy scianą a podłogą to ok 5mm i tylko w jednym miejscu, reszta to od 1 do 2-3 mm i nie to jest problemem jak myśle.Wymieniłem silikon i ok. niestety podłoga na całym parterze dudni i drży.Dzieci biegają dorośli chodzą drgania są bardzo wyczuwalne.Z tego co wyczytałem na forum to żle zagęszczona podsypka pod chudziakiem ,siadła zrobiła się pustka i wszystko wisi.Tylko nie wisi w powietrzu a więc na czym się opiera skoro nie osiadło wszystko tak bardzo.Aktualnie czekam na opinie ureteka no i cyfrę ale ta możę mnie zabić:

  10. #530

    Domyślnie

    Cytat Napisał sziran Zobacz post
    Witam przeczytałem całe forum na temat opadającej podłogi.Znalazłem tylko jeden wpis o dudniącej podłodze.Mój problem wygląda tak.Praktycznie w całym domu zauważyłem delikatne osiadanie podłogi.Maksymalna szpara pomiędzy scianą a podłogą to ok 5mm i tylko w jednym miejscu, reszta to od 1 do 2-3 mm i nie to jest problemem jak myśle.Wymieniłem silikon i ok. niestety podłoga na całym parterze dudni i drży.Dzieci biegają dorośli chodzą drgania są bardzo wyczuwalne.Z tego co wyczytałem na forum to żle zagęszczona podsypka pod chudziakiem ,siadła zrobiła się pustka i wszystko wisi.Tylko nie wisi w powietrzu a więc na czym się opiera skoro nie osiadło wszystko tak bardzo.Aktualnie czekam na opinie ureteka no i cyfrę ale ta możę mnie zabić:
    Witam,
    Jak się sprawa zakończyła?
    Pozdrawiam

  11. #531

    Domyślnie

    U mnie się zapadło ale już zrobione
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	69893969_527320241409835_8442062153648701440_n.jpg
Wyświetleń:	415
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	435148
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	69875424_759624747789527_5958403577075466240_n.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	435149
    jeden dzień z kawałkiem
    a wykonawcą był
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 10-10-2019 o 09:18 Powód: Reklama.

  12. #532

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrus_pan16 Zobacz post
    Ja musiałem wybierać grunt w praktycznie wykończonym domu do poziomu ław fundamentowych.
    Metoda tradycyjna- skucie wylewek, chudziaka, usunięcie instalacji. Wybranie ziemi.
    Potem warstwami 30cm chudego betonu, ubity piasek, chudziak, instalacje, wylewka.

    Koszt znacznie powyżej 50 tys za iniekcje
    Piotruś a dlaczego usuwales instalacje? Byly uszkodzone?
    Jezeli to czytasz odezwij sie ,mam kilka pytań

  13. #533

    Domyślnie

    Przy naprawie tego typu problemu warto rozważyć iniekcje, jest kilka firm w Polsce np. Wecker iniekcje, na stronie www mają nawet przykładowe projekty dla porównania

  14. #534

    Domyślnie

    Dzień dobry, odświeżę trochę temat. Wczoraj wieczorem przy okazji świątecznego sprzątania odsunęłam stojące na podłodze koszyki, które znajdują się pod wiszącą szafką umywalkową. Niestety mogę wstąpić do klubu „podłogą opadła, pomocy”. Przeczytałam większość odpowiedzi w tym wątku i włos mi się na czterech literach jeży.
    Kilka faktów:
    -dom kupiliśmy w 2021 w stanie SSZ - stał tak około 10 lat (od mniej więcej 2011-2012),
    -parter jest niepodpiwniczony, natomiast garaż już jest, w piwnicy była woda po kostki, wykonaliśmy drenaż jesienią 2021, piwnica wyschła (w tym roku wyszedł jeden bardzo mały zaciek pod farbą w piwnicy),
    -kiedy kupiliśmy dom widziałam jedno pęknięcie chudziaka na parterze, większość mówiła wtedy że to normalne, po wykonaniu drenażu pojawiło się drugie niewielkie pęknięcie prostopadle do poprzedniego. Oba pęknięcia są praktycznie po drugiej stronie domu od obecnego problemu,
    -wylewki betonowe wykonane zostały w marcu 2022, podłogi i wykończenie w okolicy lipca-sierpnia,
    -w całym domu jest ogrzewanie podłogowe wodne, nie było robione wygrzewanie podłogówki - po konsultacjach z kilkoma hydraulikami stwierdzili że lato było na tyle ciepłe, że jastrych już dawno jest suchy i szkoda pieniędzy,
    -ściana na której zauważyłam pęknięcie sylikonu znajduje się w łazience i styka się ona w połowie ze ścianą piwnicy, a w połowie ze ścianą garażu (dom na półpiętrach),
    -wprowadziliśmy się we wrześniu 2022,
    -obecnie jesteśmy po dość sporych roztopach,
    -teren przy budynku od strony łazienki jeszcze jest nie wykończony (nie ma nasadzeń, kostki brukowej itp.) - brak kasy.

    Moje pytanie brzmi co robić - czekać i obserwować? Pęknięcie sylikonu jest na razie małe, ale jest. Nie jestem w stanie stwierdzić jak był uwibrowany piasek pod chudziakiem, kierownik budowy oczywiście zawsze mówił że było tu wszystko rewelacyjnie. Boję się o instalacje w podłodze. Poza tym miejscem na razie nie zaobserwowałam innych objawów. Czasem schodzi ciśnienie w podlogowce (sterownik daje znać że jest za niskie), ale niejednokrotnie samo idzie do góry? Więc to jest raczej związane z objętością i temperaturą wody?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5540.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	8,9 KB
ID:	467468

  15. #535
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał xDomi Zobacz post
    -w całym domu jest ogrzewanie podłogowe wodne, nie było robione wygrzewanie podłogówki - po konsultacjach z kilkoma hydraulikami stwierdzili że lato było na tyle ciepłe, że jastrych już dawno jest suchy i szkoda pieniędzy,
    Jak opadło tylko w rogach, to już wiesz, dlaczego należy wygrzewać.

    Cytat Napisał xDomi Zobacz post
    Czasem schodzi ciśnienie w podlogowce (sterownik daje znać że jest za niskie), ale niejednokrotnie samo idzie do góry? Więc to jest raczej związane z objętością i temperaturą wody?
    A to też świadczy o hydrauliku - źle dobrane, źle "napompowane" albo może nawet brak naczynia przeponowego w instalacji daje takie objawy.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 19-12-2023 o 09:51

  16. #536

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak opadło tylko w rogach, to już wiesz, dlaczego należy wygrzewać.



    A to też świadczy o hydrauliku - źle dobrane, źle "napompowane" albo może nawet brak naczynia przeponowego w instalacji daje takie objawy.
    Ten opadnięty róg jest między pomieszczeniem w którym jest podłogówka (łazienka), a pomieszczeniem w którym jej nie ma (spiżarnia). Mówiąc szczerze jeśli byłaby to tylko kwestia wyschniętego na przestrzeni roku jastrychu, to kamień z serca…płytka w tym rogu jest „głucha”.

    Naczynie przeponowe jest, co do reszty to niestety nie mam jak tego sprawdzić. Z tym ciśnieniem to dziwna sprawa jest. Wyświetla się komunikat o niskim ciśnieniu, sprawdzam na sterowniku - ciśnienie faktycznie 0,7 bara(?), nie dopuszczam wody, a po jakimś czasie komunikat znika i ciśnienie jest np. 0,9 bara. Pojawia się to od czasu do czasu, nie ma jakiejś reguły.

  17. #537

    Domyślnie

    Byłem ostatnio w pewnej filmie gdzie w pomieszczeniu podłoga opada i to znacznie trzeba przyznać ze nieciekawie





    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 21-12-2023 o 16:23

  18. #538
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał xDomi Zobacz post
    .

    Naczynie przeponowe jest,
    To że jest to jedno a czy działa prawidłowo to inna sprawa. To co opisujesz sugeruje że albo masz dziurę w przeponie naczynia -raczej mało prawdopodobne ale czase może się trafić, albo masz za mało "powietrza" w naczyniu, lub jest żle dobrane naczynie do ilości wody w układzie.
    Nie wiem czy wszystkie ale naczynia dają się pomopowac pompka od auta, to potrafi pomóc przy skokach ciśnienia.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  19. #539

    Domyślnie

    Witajcie , czy ktoś po kilku latach użytkownia domu po naprawie metodą iniekcji może dalej polecić tą metodę ? Nic się nie zmieniło ?

Strona 27 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony