dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie Otwór na klatkę schodową

    Witam jestem w trakcie wykonywania stropu nad piwnica, chce zrobić otwór na klatkę schodową z parteru do piwnicy. Jakie wymiary wy macie u siebie(Chodzi tylko o zejście do piwnicy) chcę oczywiście jak najmniejszą klatkę myślę o wymiarach 120x140.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Nikt nie ma schodów w domu?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam

    Troszkę parametrów i masz
    http://www.nadrau.pl/poradnik/terminy.php

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał fubek84 Zobacz post
    Nikt nie ma schodów w domu?
    A Twoja budowa to bez projektu ? Strop i dziura w nim powinny byc w projecie.

  5. #5

    Domyślnie

    120x140 to ma byc chyba otwor na drabine... troche male. A jaka masz wysokosc piwnic i gr. stropu i jakie chcesz schody bo prawidlowych w tym otworze chyba sie nie da zrobic.

    Mam klatke 275cmx200cm, 16 schodow 18cm wys i 27cm glebokosci na 100cm szer ze spocznikiem100/200cm na 9-tym stopniu przy wys. piwnic ok 2.8m
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Piwnica jest zmianą w projekcie pierwotnie miało jej nie być, w otworze 140x120 zmieszczą mi się schody już sprawdziłem(chodziło mi o jak najmniejszą klatkę by zaoszczędzić powierzchni) byłem tylko ciekawy jakie wy macie schody i otwory. Jarmar a po co tu tyle wątków na tym forum? przecież wszystko jest w projekcie od izolacji przeciwwilgociowej fundamentu po rodzaj gąsiora na dachu

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carpenter78 Zobacz post
    120x140 to ma byc chyba otwor na drabine... troche male. A jaka masz wysokosc piwnic i gr. stropu i jakie chcesz schody bo prawidlowych w tym otworze chyba sie nie da zrobic.

    Mam klatke 275cmx200cm, 16 schodow 18cm wys i 27cm glebokosci na 100cm szer ze spocznikiem100/200cm na 9-tym stopniu przy wys. piwnic ok 2.8m
    Czy małe? To zależy, ja mam otwór 80x150 ale przy zastosowaniu schodów "kaczych" - dość intensywnie używane od wielu lat - nie nazwałbym tego jednakże "klatką schodową"...

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    wysokość piwnicy 230 grubość stropu 12(na gotowo 24)


    Cpt_Q
    Klatka schodowa – to wydzielone ścianami z budynku lub dobudowane w postaci dobudówki, wieży pomieszczenie przeznaczone dla schodów.

    Dzięki o taką odpowiedz mi chodziło, tylko właśnie jak wygląda wygoda tych kaczych schodów?
    Ostatnio edytowane przez fubek84 ; 08-12-2010 o 21:35

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fubek84 Zobacz post
    wysokość piwnicy 230 grubość stropu 12(na gotowo 24)

    ... tylko właśnie jak wygląda wygoda tych kaczych schodów?
    1. Parametry podobne.

    2. Jakoś się przyzwyczailiśmy, a nadmienić muszę, że schody te są bardzo intensywnie używane od wielu lat, gdyż w piwnicy urządziliśmy sobie pokoje do pracy i dużą łazienkę, mało tego - nawet nasz poprzedni pies latał po nich wte i wewte jak najęty Trzeba tylko zawsze zaczynać lewą nogą

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo, Odpowiedziałeś wyczerpująco

    Tą lewą nogę chyba będzie trzeba znieść,a jeśli pies dawał rade to kot tym bardziej.

    Dzięki za odpowiedz i pozdrawiam

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew100 ; 09-12-2010 o 06:57

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał fubek84 Zobacz post
    Jarmar a po co tu tyle wątków na tym forum? przecież wszystko jest w projekcie od izolacji przeciwwilgociowej fundamentu po rodzaj gąsiora na dachu
    Ale jest różnica miedzy samodzielnym dobraniem gąsiora na dachu a otworem w stropie. Żle zazbrojne krawędzie stropu moga byc przyczyną poważnej usterki.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Oczywiście w pełni się z Tobą zgadzam, aczkolwiek u mnie nie będzie konieczne dozbrajanie krawędzi swobodnej, A z doświadczenia wiem że rożnie to bywa już raz dolewałem strop bo w projekcie otwór był za duży. Dlatego chciałem zapytać forumowiczów o rade bo może znajdą lepsze rozwiązanie niż ja. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony