dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 303
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6044
  1. #1

    Domyślnie Czy Wy też musicie sie odchudzać ? Dieta Dukana

    1 września to jakby nowy przedział życiowy, dziecko do kolejnej klasy więc pomyślałam że to dobry czas aby zrobić coś dla siebie, bo przez wakacje przybyło mi tych kilogramów i to nie mało . Napiszcie jakie diety stosujecie i na ile jesteście wytrwali, bo ja to już któryś raz z kolei zaczynam w tym roku (dieta szwedzka) i strasznie mi trudno jakoś , starzeję sie chyba...



    ps. Tylko mi nie radźcie abym zajrzała na www.dieta.pl lub inne tego typu stronki.
    W życiu piękne są tylko chwile...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Anam, wyslalam Ci wiadomosc na priv.

  3. #3

    Domyślnie

    no ja tez mialam dzis zaczac diete, ale nie wyszlo moze od jutra bedzie lepiej. na poczatke przydaloby sie z 4 kg!

  4. #4

    Domyślnie

    Dwa lat temu odchudzałam sie preparatami Herbalife. W półtora miesiąca schudłam 8 kg. Przez rok był spokój, który mnie szybko uśpił. I zaczełam sobie dogadzać. A przy budowie to wiecie jak jest. W dodatku na stres ja reaguję ... otwarciem lodówki. Teraz ważę tyle samo albo i ciut wiecej niz przed dietą. Znowu mam zamiar sie odchudzać (muszę dojrzeć do decyzji) ale niestety herbalife jest drogie.
    Anam - na czym polega dieta szwedzka? Próbowałaś już?

  5. #5

    Domyślnie

    A ja jestem uparta i głupia oczywiście - po ciąży, gdy tylko przestałam karmić piersią odchudziłam się Meridią ..... wiem, wiem niezdrowe, szkodliwe i do tego drogie, ale po 45 dniach miałam 8 kilo mniej.... No i wreszcie czuję się naprwdę dobrze.
    Teraz po prostu kontroluję siebie i wagę!

  6. #6

    Domyślnie

    Aniu dietę szwedzka znajdziesz pod tym adresem
    http://www.dieta.info.pl/dieta_szwedzka.htm
    Stosowałam ją w ubiegłym roku i udało mi sie schudnąć 11 kg. Ponieważ od dziecka byłam "grubaskiem", uwielbiam słodycze i na stres podobnie jak u ciebie najlepsza pełna lodówka, był to mój wielki sukces. Niestety w ciagu roku nadrobiłam wszystko z powrotem. Próbowałam w tym roku juz róznych diet, które nie wymagają tylu wyrzeczeń co przy diecie szwedzkiej, ale niestety...
    Powodzenia Ania.

    Ps. Wczoraj wytrzymałam, w nocy strasznie chciało mi sie jeść, teraz piekielnie boli mnie głowa, ale tym razem musi sie udać. Trzymajcie kciuki.
    W życiu piękne są tylko chwile...

  7. #7

    Domyślnie

    Ja o najlepsza diete zapytalam pediatre mojego dziecka \Powiedziala -
    najlepsza dieta - niech pani je to samo co jadla ale o polowe mniej
    i do tego troche ruchu.
    kupilam orbitrek zaczelam jest polowe mniej - po 2 miesiacach z 58 waga spadla mi do 54 czyli 4 kg.
    Z taka waga czuje sie dobrze i latwo mi ja utrzymac.
    A zgubienie 4 kg wcale nie bylo trudne


    Aha dobra dieta tez jest urodzic dziecko - caly okres karmienia wygladalam jak patyk bo dziecko mnie wysysalo

  8. #8

    Domyślnie

    Ponoć, jeśli nadwaga nie jest wynikiem choroby, zasada jest prosta - ujemny bilans energetyczny. Czyli dostarczać mniej kalorii i stosować większy wysiłek. Ale organizm jest cwany, i na zmniejszenie ilości kalorii odpowiada oniżeniem poziomu przemiany materii - stąd efekt jojo po zakończeniu diety.
    Mnóstwo zależy też od stylu jedzenia. Ja np. jem impulsywnie, reaguję niekontrolowanym jedzeniem np. na stres. Dlatego na pojemniku na chlebek i na lodówce umieściłem kartki z napisem "WODA !!" - rozcieńczone kwasy żołądkowe nie meczą tak bardzo, odsuwając uczucie głodu na dłuższy czas. Poza tym taka kartka to "szlaban" - moment na chwilę zastanowienia się.
    Bez problemu jadam do 5, 6 razy dziennie, za to niewielkie porcje. Po jedzeniu, nawet kiedy mnie ssie, czekam - po około 5 minutach przychodzi uczucie sytości. Nie popijam w czasie posiłków - żeby nie pomagać w trawieniu.
    Do tego kilka prostych wybiegów: kilkanaście lat temu zrezygnowałem całkowicie z cukru, kilka lat zajęło mi uniezależnienie od solenia potraw. Jajecznica z dwóch jaj wygląda na talerzu bardzo podobnie do tej z 3 jaj.. Kromka chleba zawsze może być cieńsza, a warstwa smarowidła taka ledwo zakrywająca dziurki w chlebie Obiad od lat jednodaniowy.
    Teraz mam taki patent - ogórek przeciąć wzdłuż, i wcinać - to ma znikomą ilość kalorii.
    Można wszystko, ino powoli.

  9. #9

    Domyślnie

    Kiedys slyszalam wypowiedz pewnego dietetyka ktora bardzo mi sie spodobala, a mianowicie chodzilo o to ze:

    Rezygnowanie z pewnych produktow jest nienormalne i niezgodne z natura. Czlowiek nie powinien zadreczac sie tym ze lubi slodycze ale nie bedzie jadl bo musi schudnac, poniewaz wtedy dziala to zle na psychike.
    A psychika jest tak samo wazna jak sylwetka.Tak samo prawidlowe odzywianie sie jak i dbanie o psychiczny stan wplywa znaczaco na zdrowie.
    Odmawiajac sobie czegos wiec tylko pozornie dbamy o zdrowie poniewaz cierpi nasz stan psychiczny.
    Nalezy jesc wiec wszystko na co ma sie ochote lecz dobrze laczyc ze soba pewne produkty i jesc je w odpowiednich porcjach.

  10. #10

    Domyślnie

    Hehe, ależ ja kocham słodycze !!
    Tylko nie puste kalorie cukrowe, a za to bardzo chętnie wetnę sobie czasem pół tabliczki czekolady - bo ma zbawienne składniki i ŚWIETNIE wpływa na nastrój. Cukierni też łatwo nie przepuszczam , ale staram się "słuchać siebie", nie jeść tego, czego ewidentnie nie chcę, no i zachować jako taki rozsądek. Jak potrzebuję szybko energii, zjadam łychę miodu lub rozpuszczam ją w herbacie z cytryną - pycha !
    Co do soli - jest jej tyle w gotowych produktach, że poza soleniem koniecznym - ziemniaki, ryż etc. - nie dosalam już na talerzu.



    A tak w ogóle - lepsze ciałko do przytulania niż wieszak na ubrania

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    tyle wyrzeczeń kawa bez cukru - nie da się, oczywiście, że sól to obowiązkowy dodatek, jak zjeść cukierki to od razu 20dkg
    Pozostanę chyba przy swoich gabarytach.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    hmm....kiedys ciut wiecej wazyłam.....zjadałm 3 opakowania L Karnityny Plus.....i mi pomogło.....


    teraz waze niecałe 50 kg i jest ok jem wszystko ....wstyd powiedziec w ilosciach hurtowych

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    hmm....kiedys ciut wiecej wazyłam.....zjadałm 3 opakowania L Karnityny Plus.....i mi pomogło.....

    teraz waze niecałe 50 kg i jest ok jem wszystko ....wstyd powiedziec w ilosciach hurtowych
    Teska niecałe 50 kg , to tyle, co lepszy kurczak

    Najlepsza dieta to dieta ŻP
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  14. #14

    Domyślnie

    L- karnityna bez ćwiczeń ni działa, a ja po całym dniu pracy na etacie , kilku umowach zleceniach a ostatnio jeszcze zachciało mi sie założyć własną działalność , przegryzam sobie snikersa, chałwę lub słodką bułeczkę, a koło 22 zasiadam do śniadanio-obiado-kolacji, która trwa ze 2 godziny z przerwami. Do tego mnóstwo stresu a na stres wiadomo najlepsze czekoladki. To wszystko sprawia że jestem "zdrową" kobietą.

    ps. Wytrzymałam 3 dzień.
    W życiu piękne są tylko chwile...

  15. #15

    Domyślnie

    Mój mąż wczoraj stwierdził, że szkoda, że nie produkują specjalnych lodówek z wagami. Żeby otworzyć lodówkę najpierw stajesz na wagę, przekroczyłaś limit - lodówka sie nie otwiera. Co wy na to
    W życiu piękne są tylko chwile...

  16. #16

    Domyślnie

    Anam - pozdrowienia dla męża - pomysł super!!

    Teska - dla zdrowia psychicznego reszty uczestników tego tematu powinnaś wykasować swój post z podaną wagą.
    Z poważaniem NN

  17. #17

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o złote myśli dietetyków i innych magików .
    Kiedyś usłyszałam taki skrót dla najbardziej skutecznej diety cud ŻPM - czyli Żryj Połowę Mniej! Brutalne, ale pewnie prawdziwe .... muszę dodać, że stosuję tę dietę

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał nnatasza
    Jeżeli chodzi o złote myśli dietetyków i innych magików .
    Kiedyś usłyszałam taki skrót dla najbardziej skutecznej diety cud ŻPM - czyli Żryj Połowę Mniej! Brutalne, ale pewnie prawdziwe .... muszę dodać, że stosuję tę dietę
    O tym włanie pisałem wyżej
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  19. #19

    Domyślnie

    Polecam czerwoną herbatkę 3-5 razy dziennie. Oczywiście bez cukru.
    Efekt dopiero po kilku miesiacach ale bez jo-jo.

  20. #20

    Domyślnie

    Słuchajcie,ostatnio prasa donosi,że tuszą nie ma sie co przejmować!

    Dotychczasowe teorie biorą w łeb. Większa liczba kilogramów nie oznacza podobno krótszego życia. Wazniejsza jest codzienna aktywność fizyczna, niż aptekarskie liczenie kalorii.
    To dopiero rewelacje.
    I co wy na to ?
    cele budzą szacunek

Strona 1 z 303

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony