dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie poziom podłogi poniżej izloacji poziomej na ścianie fundamentowej ...

    Mam już wymurowane ściany i właśnie kończymy dach, jednak nie zrobiony jest jeszcze chudy beton pod podłogę na gruncie. Z wyliczeń wynika że w chwili obecnej poziom podłogi (to chyba jest "0" ?) jest poniżej izolacji poziomej ścian fundamentowych tzn. ściana budynku będzie zaczynała się ponad parkietem????
    Oczywiście wszystko będzie pod tynkiem i tak dalej ale czy tak może być czy nie jest to fuszerka wykonawcy?

    I
    l ytong
    I
    ------------ koniec ściany fundamentowej (izolacja pozioma)
    I--------------------------------- podłoga
    I

  2. #2

    Domyślnie

    Wstaw zdjęcie będzie łatwiej ocenić!
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Według mojej oceny jest to ewidentny błąd wykonawcy.
    Czasami zdarza się ,że inwestor chce zwiększyć grubość izolacji cieplnej pod posadzką i wtedy zachodzi konieczność obniżenia podkładu , a co za tym idzie i izolacji.
    Ale jeżeli izolacja wychodzi ponad poziom posadzki . To błąd.
    Jak poziomy nadproży?
    Czy tak może zostać. Musi.
    Co można zrobić, zrezygnować z wysokości, podnieść nadproża i podnieść posadzkę ?
    Teraz pozostaje , dokładnie wykonać izolację.
    Na ścianie zastosowałbym jakieś izolacje w płynie
    http://www.e-izolacje.pl/Folia_w_ply...ytki,3759.html
    Starannie wszystkie miejsca, przy oknach i drzwiach.

  4. #4

    Domyślnie

    A duża jest różnica wysokości ?

  5. #5

    Domyślnie

    dziś otrzymałem odpowiedz wykonawcy ze zero jest na poziomie dolnej krawędzi pierwszej warstwy ytonga ?! rozumiem w takim razie że izolacje poziomą trzeba połączyć z izolacją na chudym betonie co będzie ok 15 cm niżej (pod 10cm styro oraz wylewką)

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar water-sprite
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Radom
    Posty
    251

    Domyślnie

    To może teraz ktoś doświadczony odpowie, czy to jest poprawne rozwiązanie?





    Podłoga na gotowo jest na równi z górną krawędzią ściany fundamentowej. Widziałam projekty z innych biur i tam pierwsza warstwa betonu (chudziak) był na tym poziomie, a podłoga kończyła się wyżej.
    Podzielcie się swoimi uwagami na ten temat, proszę.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a.no

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Generalnie będą większe straty ciepla przez fundament. Gdyby nad poziomem konca sciany fundamentowej był styropian i wylewka to dodatkową warstwe izolacyjna stanowiłaby warstwa BK, a tak moze być tam chłodno i na ściana może być wilgotniejsza.
    Czy ściany fundamentowe są zaizolowane z zewnatrz?
    Ale chyba zgodnie z projektem, czy to projekt pracowni Z500, troche dziwi mnie ze tak to zaprojektowali?

    Ale ja jestem domorosłym budowlancem...

    ps. mam podobny problem ale z powodu bledu wykonawcy ale "na szczescie..." w domku "letniskowym".

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepe666 Zobacz post
    Mam już wymurowane ściany i właśnie kończymy dach, jednak nie zrobiony jest jeszcze chudy beton pod podłogę na gruncie. Z wyliczeń wynika że w chwili obecnej poziom podłogi (to chyba jest "0" ?) jest poniżej izolacji poziomej ścian fundamentowych tzn. ściana budynku będzie zaczynała się ponad parkietem????
    Oczywiście wszystko będzie pod tynkiem i tak dalej ale czy tak może być czy nie jest to fuszerka wykonawcy?

    I
    l ytong
    I
    ------------ koniec ściany fundamentowej (izolacja pozioma)
    I--------------------------------- podłoga
    I


    Stresu duzego nie ma, najwazniejsze ze jest izolacja pozioma ( o takich przypadkach gdzies czytalem ze nawet o tym niektorzy wyk. zapominaja) . Jesli jest tak jak piszesz to bedziesz musial skupic sie na wykonaniu dobrze izolacji (wlasciwie polaczeniu) izolacji poziomej na chudziaku z izolacja pozioma sciany fundamentowej. Jaka papa zostala zastosowana i jaki jest jej pozostawiony zaklad? Podejrzewam rowniez zamysl konstruktora co do wyniesionej sciany fundamentowej w stosunku do chudziaka. Mianowice YTONG jak kazdy beton komorkowy chlonie wilgoc i przy nawet malym zawilgoceniu spadaja jego wlasciwosci izolacyjne!! Gdyby sie okazalo np przy tarasie lub w innym miejscu, jestesmy wyzej z wysokoscia terenu od poziomu podlogi to istnieje prawdopodobienstwo zawilgocenia YTONGA. Rozumie, ze przyszla posadzka zakryje miejsce wywinietej izolacji sciany fundamentowej? Jaka masz wysokosc do stropu od warstwy piasku na gruncie? Pozdr. Michal
    Ostatnio edytowane przez michalz2x ; 03-12-2012 o 13:56

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał water-sprite Zobacz post
    To może teraz ktoś doświadczony odpowie, czy to jest poprawne rozwiązanie?

    Podłoga na gotowo jest na równi z górną krawędzią ściany fundamentowej. Widziałam projekty z innych biur i tam pierwsza warstwa betonu (chudziak) był na tym poziomie, a podłoga kończyła się wyżej.
    Podzielcie się swoimi uwagami na ten temat, proszę.
    W takich przypadkach z reguły mówię " papier wszystko przyjmie"

    Według mojej oceny , powinno się unikać takiego rozwiązania.

    Jeżeli jest to do wykonania , to proponuję zrobić tak;
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	913
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	152194
    Robimy ścianę fundamentową do poziomu góry dolnego chudziaka ,robimy izolacje poziomą , resztę murujemy z cegły pełnej lub bloczków betonowych do poziomu góry górnego chudziaka . Dokładna i ciągła izolacja.

  10. #10

    Domyślnie

    Też tak miałem w projekcie jak water-sprite i wyszło to wykonawcy juz po wykonaniu fundamendu a przed chudziakiem. Wiec kierownik budowy po rozmowach ze mną podją decyzje o podniesieniu budynku o jeden pustak. I na wyskosci tego pustaka bedzie od dołu patrzac izolacja pozioma ( połączona z izolacją poziomą która jest pomiedzy scianą fundamentową a pierwszym pustakiem), ocieplenie, i podłoga na gotowo. Budynek nie stracił proporcji po podniesieniu i jest jak powinno byc. Pamietam, ze Kierownik budowy mówił , ze tak tez ( jak ma water-sprite)wykonuje sie ale lepiej jest jak izolacja pozioma powinna mieć ciągłość bez załamań w poziomie a w takich przypadkach może popękać papa i moze nie byc ciągłosci izolacji, chyba ze sie wykona duże wyoblenie.

  11. #11

    Domyślnie

    Boisz się strat ciepła to wykonaj izolacje cieplną ściany fundamentowej.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar water-sprite
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Radom
    Posty
    251

    Domyślnie

    @ a.no

    fundamentowe nie są zaizolowane z zewnatrz.
    Na razie mam tylko wymurowaną ścianę fundamentową i zasypane piachem.
    Tak to projekt pracowni z500. Też nie wiem czemu tak to rozwiązali.
    @ Zbigniew100

    dzięki za rysunek, ale garaż w ogóle planuję odizolować od domu styropianem na ścianie fundamentowej i wspólnej ścianie domu i garażu ponieważ bądzie on nieogrzewany.
    Chyba zły rysynek ja wkleiłam bo chodzi mi tylko o podłogę części mieszkalnej.

    @ okojan

    właśnie to myślę o tym, żeby tak samo to rozwiązać. Zrobimy izolację i chudziaka na równo ze ścianą fundamentową, no i podniesiemy wysokość ścian domu o 1 pustak. Tylko trzeba będzie pilnować wysokości okien.

    @ Pawel78
    Trochę nie rozumiem. Izolacja cieplna ściany fundamentowej nie ma tu nic do rzeczy, bo jest przecież izolacją pionową. A tu problemem jest ciągłość izolacji poziomej.

    Dziękuje Wam za odpowiedzi.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frank_gr

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    nieznanowo
    Kod pocztowy
    08-131
    Posty
    211

    Domyślnie

    Połacz szczenie izocje pzioma z ta od podłogi i daj na scianie dylatacje z wełny lub styropianu o grybosci 20 mm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony