dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Unhappy Pomocy co robić !

    Otóż mam problem z narożnikiem ściany, dlaczego tak się dzieje i tylko tam ? Ściana jest jest z suporeksu (25) od zewnątrz cegła dziurawka na sztorc. Dom jest ocieplony styropianem 6cm. Narożnik który przedstawiam jest narożnikiem zewnętrznym. pomóżcie, poradźcie co mam z tym zrobić !
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_3666aa..jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	33738  

  2. #2

    Domyślnie

    Rozszczelnić pomieszczenie. Sprawdzić i udrożnić lub przebudować wentylację. W ociepleniu nic już nie zrobisz

  3. #3

    Domyślnie

    No tak ale to jest pokój i tam oprócz otwierania okna nie ma innej wentylacji. Okno jest często otwierane. Po za tym po remoncie jest to druga zima a dopiero teraz to wyszło.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    i będzie wychodzić dalej. Trzymaj okno cały czas rozszczelnione jak radzi kolega,albo zamontuj nawietrzaki w oknach, drzwi otwarte. Masz mało styropianu na zewnątrz, może jest też nieszczelność w ulożeniu skoro to zewnętrzny narożnik- i woda się wykrapla.wstawiłes zapewne nowe okna i trochę się pozmieniało
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  5. #5

    Domyślnie

    Pojawiło się to teraz? Może ściana przemarza? Naroże ściany jest samo w sobie mostkiem termicznym (mniejsza pow. ogrzewana, większa schładzana)

  6. #6

    Domyślnie

    Doraźnie:
    Przemyć preparatem na grzyby.
    Po wyschnięciu wyskrobać.
    Po kilku dniach powtórzyć operację z preparatem na grzyby.
    Po wyschnięciu zamalować wapnem.
    Postawić mały wiatraczek i dmuchać w stronę narożnika (ja mam taki "komputerowy", ze dwa waty mocy). Ma dmuchać do wiosny.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał 78mysz Zobacz post
    i będzie wychodzić dalej. Trzymaj okno cały czas rozszczelnione jak radzi kolega,albo zamontuj nawietrzaki w oknach, drzwi otwarte. Masz mało styropianu na zewnątrz, może jest też nieszczelność w ulożeniu skoro to zewnętrzny narożnik- i woda się wykrapla.wstawiłes zapewne nowe okna i trochę się pozmieniało
    Nie nie wstawiłem nowych okien a nie była to pierwsza zima ! Jestem laikiem ocieplałem sam. jednak radziłem się fachowców. Twierdzili, że skoro dom jest obłożony cegłą dziurawką to wystarczy 6 cm styropianu. Tak więc zrobiłem. Piszesz "mało styropianu" to dlaczego w drugim narożniku tak się nie dzieje ? Piszesz także "może jest też nieszczelność w ulożeniu" -a gdzie ta nieszczelność mogłaby być ?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroslawD Zobacz post
    Nie nie wstawiłem nowych okien a nie była to pierwsza zima ! Jestem laikiem ocieplałem sam. jednak radziłem się fachowców. Twierdzili, że skoro dom jest obłożony cegłą dziurawką to wystarczy 6 cm styropianu. Tak więc zrobiłem. Piszesz "mało styropianu" to dlaczego w drugim narożniku tak się nie dzieje ? Piszesz także "może jest też nieszczelność w ulożeniu" -a gdzie ta nieszczelność mogłaby być ?
    Naroże zawsze stanowi potencjalne źródło mostka termicznego.Drugi narożnik w pokoju też jest zewnętrzy dla domu? Też ma okno? Też jest usytuowany tak samo do stron świata?A może na tamtej scianie są drzwi- co trochę poprawia ruch powietrza w tamtym kącie. Można gdybać i gdybac
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kross74

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Lepiej pomyśl o wentylacji w całym domu,a strych też ocieplony i zamieszkały

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kross74 Zobacz post
    Lepiej pomyśl o wentylacji w całym domu,a strych też ocieplony i zamieszkały
    Nie ma strychu ! Domek parterowy dach dwustronnie spadzisty. W drugim pokoju nie ma takich problemów.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał 78mysz Zobacz post
    Naroże zawsze stanowi potencjalne źródło mostka termicznego.Drugi narożnik w pokoju też jest zewnętrzy dla domu? Też ma okno? Też jest usytuowany tak samo do stron świata?A może na tamtej scianie są drzwi- co trochę poprawia ruch powietrza w tamtym kącie. Można gdybać i gdybac
    Drugi narożnik pokoju dzieli ścianą z kuchnią. Okno jest mniej więcej w połowie, równo od narożników. Na tamtej ścianie są drzwi do kuchni.Jak mi się uda wstawię szkic domu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek..jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	74,0 KB
ID:	34186  
    Ostatnio edytowane przez MiroslawD ; 16-12-2010 o 21:00

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    osuszaj ten pokój i wentyluj. Potraktuj grzyba preparatem jak chłopaki piszą. Na wiosnę sprawdz dokładnie to naroże na zewnątrz. Wentyluj kuchnię. wygląda na to, że ona ma w tym wszystkim znaczny udział w generowaniu wilgci, a naroże jest najzimniejszym punktem w okolicy i tam się skrapla para i powstaje grzyb, który będzie się przemieszczał teraz po narożu na suficie-tak jak już zaczął
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    Ten problem był już dość dokładnie wałkowany.
    To nie do końca problem mostka cieplnego....
    Mści się fizyka tego, czego nie widać, bo jest przeźroczyste.

    Radykalnym rozwiązaniem jest mała zmiana kształtu pomieszczenia.
    Zaokrąglenie rogów.
    (wpływ formy na treść).

    Oczywiście, do gipsu dopaprać trochę soli miedzi (grzybobójcze).
    Drapanie, odgrzybianie, malowanie i znowu od początku - to pudrowanie trupa.
    Trzeba usunąć przyczynę powstawania takiego stanu!

    Wywal w cholerę ten pieprzony karnisz lub go skróć o 15cm!
    Może już to wystarczy.
    W innych pomieszczeniach jest dobrze.
    Porównaj jak TAM wygląda odpowiedni róg.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony