dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1

    Question Okno w spiżarni - POTRZEBNE ??

    Jakie jest Wasze zdanie nt. temat?

  2. #2

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Moim zdaniem można sobie podarować. Ja mam i jest ono praktycznie cały czas zasłonięte roletą.
    Dodatkowo ściana bez okna daje możliwość jej pełnego zabudowania więc zyskujesz więcej miejsca.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał trociu Zobacz post
    moim zdaniem można sobie podarować. Ja mam i jest ono praktycznie cały czas zasłonięte roletą.
    Dodatkowo ściana bez okna daje możliwość jej pełnego zabudowania więc zyskujesz więcej miejsca.
    tak też własnie uważam ,w bloku w piwnicy nie mam okna PRZETWORY jakos na tym nie tracą

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Również uważam, że lepiej bez okna. No chyba, że spiżarnia ma jakieś 6m2 lub więcej i tam zasadniczo będzie gotowanie, smażenie i zlewozmywak, a kuchnia tak bardziej na pokaz. To nie jest mój pomysł - z życia przykład podaję.

    Tak, jak pisze Trociu - okno kradnie dość dużo miejsca na półki/szafki. Spiżarnia jeżeli jest od którejś zimno-ciemnej strony, to niepotrzebnie otwór dodatkowo wyziębiający, jeżeli od słonecznej, to zdecydowanie lepiej bez okna. Zważywszy na to, jak długo w spiżarni jest zapalone światło, koszt wstawienia okna, żeby w dzień nie korzystać z żarówki, nie zwróci się raczej wcześniej niż za 100 lat.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    Również uważam, że lepiej bez okna. No chyba, że spiżarnia ma jakieś 6m2 lub więcej i tam zasadniczo będzie gotowanie, smażenie i zlewozmywak, a kuchnia tak bardziej na pokaz. To nie jest mój pomysł - z życia przykład podaję.

    Tak, jak pisze Trociu - okno kradnie dość dużo miejsca na półki/szafki. Spiżarnia jeżeli jest od którejś zimno-ciemnej strony, to niepotrzebnie otwór dodatkowo wyziębiający, jeżeli od słonecznej, to zdecydowanie lepiej bez okna. Zważywszy na to, jak długo w spiżarni jest zapalone światło, koszt wstawienia okna, żeby w dzień nie korzystać z żarówki, nie zwróci się raczej wcześniej niż za 100 lat.
    może podpowiem,ze chodzi o ten projekt:http://pprojekt.pl/projekt89-sielank...9_m,rzuty.html - spiżarka nie jest za duża,nie chcę z niej zrezygnować bo jednak sie przyda,ale czy to okno w niej potrzebne,mam wątpliwości...i równiez uważam,ze będzie wiecej miejsca,bo półki można ustawić pod sam sufit...

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Podnoszę temat, bo tez stoje przed takim dylematem. Potrzebne?

  9. #9

    Domyślnie

    Z jakiego powodu w ogóle rozważasz to okno? Doświetlenie, wychłodzenie? Obie te sprawy można rozwiązać inaczej, a okno nie zabiera miejsca. Byłoby to kolejne okno, przez które może się ktoś włamać... Ja jestem przeciw.

  10. #10

    Domyślnie

    Miałam okno w projekcie i zostalo ono zrobione. Teraz naszła mnie refleksja czy jest faktycznie potrzebne. Szukam argumentów za i przeciw.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalena74 Zobacz post
    Miałam okno w projekcie i zostalo ono zrobione. Teraz naszła mnie refleksja czy jest faktycznie potrzebne. Szukam argumentów za i przeciw.
    Jest to gotowy projekt? Zastanów się jak będzie wyglądała bryła budynku lub konkretna elewacja bez tego okna. Był jakiś cel architekta w umieszczeniu tam okna - albo tradycyjny ("bo w spiżarce daje się okno") albo doświetlenie, albo możliwość wietrzenia. Jak pisałem, dla mnie (funkcjonalnie, kosztowo i strategicznie) osobiście jest więcej problemów z takim oknem niż korzyści.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Niepotrzebne, chyba, że pomieszczenie nie ma innej wentylacji

  13. #13

    Domyślnie

    nie potrzebne, ale wentylacja obowiązkowa

  14. #14

    Domyślnie

    potrzebne!!! bez sensu są dla mnie projekty które nie dają okien pomieszczeniom przyległym do ściany zewnętrznej. Możliwość posiadania okna zewnetrznego to: nie musisz za każdym razem płacic za prąd żeby zobaczyć cokolwiek w tym pomieszczeniu! a więc oszczędność pieniędzy! możliwość wietrzenia! zawsze może sie stłuc jakiś słoik...okno może być wysoko to i tak nie dosiegniesz tam do żadnej półki a półki najblizej okna są najcenniejsze, bo wolisz położyc coś tam, gdzie jest to dobrze widoczne niż w ciemnym kącie... okno nie jest zamiast wentylacji... ale może być w nim listwa aereco... albo chociaż mikrorozszczelnienie...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  15. #15
    Banned
    baandrzej

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że lepiej chyba nawet bez okna. W spiżarni przechowuje się często przetwory, a zaciemnione pomieszczenia są dla nich lepsze Ja mam np. spiżarnię w piwnicy niska temperatura i bez okna

  16. #16

    Domyślnie

    też mam spiżarnie bez okna z wybitą tylko kratką nawiewno-wywiewna. ale ta spiżarnia została wykonana w już zbudowanym domu, na szybko więc chodziło o możliwie mały zakres robót, tam akurat okna nie było. bardziej było potrzebne żeby pomieszczonko zamykało się na klucz! bo wdzięczny prezes okolicznego browaru codziennie podrzucał nam skrzynki piwa w prezencie i to groziło szybkim zgonem obdarowywanego...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  17. #17

    Domyślnie

    Wygląd zewnetrzny budynku moim zdaniem, ani nie straci ani nie zyska, jesli to okno bedzie/nie będzie/będzie mniejsze. Spiżarnia jest pomiedzy wiatrolapem, a kuchnią. Nie planuje w niej oczywiście podlogowki, ale problem jest taki że jedna ściana to komin do kozy. Zakładam że w kozie będę palić sporadycznie, ale w sumie tego tak do końca nie wiem, bo a nuz mi sie spodoba. Spizarnia ma około 4 m2 i boje się że będzie sie za bardzo nagrzewać od tego komina, więc ewentualnie oknem mogłabym regulować temp w pomieszczeniu.

  18. #18

  19. #19

    Domyślnie

    ludzie, po co wam energooszczędne to i śmo, jak nie chcecie oszczędzać energii zmarnowanej na oświetlanie w dzień pomieszczeń którym nie zrobiono okna... okno prądu nie zużywa....
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    ludzie, po co wam energooszczędne to i śmo, jak nie chcecie oszczędzać energii zmarnowanej na oświetlanie w dzień pomieszczeń którym nie zrobiono okna... okno prądu nie zużywa....
    A przelicz sobie ile zużyje prądu żarówka np. 11W a ile kosztuje zwykłe okno, takie nawet najzwyklejsze z Castoramy? A nadproże, a potem w takiej spiżarni/piwnicy ciepło od słońca a powinno być raczej chłodno itd.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony