dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    ludzie, po co wam energooszczędne to i śmo, jak nie chcecie oszczędzać energii zmarnowanej na oświetlanie w dzień pomieszczeń którym nie zrobiono okna... okno prądu nie zużywa....
    no, to argument nie do przebicia. ja mam w spizarni zarowke 50w, i zakładając że jest zapalana 10 razy dziennie na 2 min, a licze z duuuuza górka to wychodzi 12gr dziennie, czyli jakies 3,5zł na miesiac. faktycznie, idzie tyle prądu ze to jest miejsce szukania głównych oszczedności. a i jeszcze zarówke trzeba kupic, tez 3zł, ale to na pare lat wystarczy to mozna ja zamortyzowac po 10gr miesiecznie

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Okno w spiżarni niepotrzebne. Tak jak pisali poprzednicy generuje koszty i straty. Dawno temu mieszkałem w domu ze spiżarnią z oknem, ale i tak zamontowałem włącznik krańcowy do włączania oświetlenia po otwarciu drzwi, jak w lodówce. Jakoś mało było tego światła z okna, aby dostrzec dokładnie co na półkach stoi.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    no, to argument nie do przebicia.. faktycznie, idzie tyle prądu ze to jest miejsce szukania głównych oszczedności. a i jeszcze zarówke trzeba kupic, tez 3zł, ale to na pare lat wystarczy to mozna ja zamortyzowac po 10gr miesiecznie
    jesteś złośliwy. po pierwsze to ty a nie ja napisałeś "główne oszczędności" czyli nie umiesz czytać ze zrozumieniem. koszt zakupu okna nie zwraca sie bezpowrotnie, taksamo jak koszt ozdobnyh poduszek czy alkoholu i czekolady. Ja natomiast cenie sobie brak konieczności szukania pstryczka żeby cokolwiek zobaczyc ponadto w spiżarni z oknem widzę pomimo awarii prądu, pomimo przepalonej nagle żarówki. Można wietrzyć oknem, można tez schładzać skoro ta spiżarnia ma nagrzewać się od kozy...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Okno jest niepotrzebne,ale przyjemniej wchodzi sie do pomieszczenia z oknem.Nie muszę zapalać światła za dnia. To samo pytanie mozna zadać czy okno potrzebne jest w łazience? Jak ktoś ma mentalność mieszkańca blokowiska to okno mu nie potrzebne. Osobiście w domu lubię mieć w każdym pomieszczeniu okno i nie przejmuje się wydumanymi problemami -wyziębianie,zajmowanie miejsca na ścianie etc.
    Zawsze mozna zbudować ziemiankę z jednym oknem - to dopiero będzie oszczędność.Komfort? Wątpię.

  5. #25

    Domyślnie

    na pociechę dodam, że okienko może być mniejsze niż te 60x60. w Niemczech widziałam zamontowany, widocznie prawnie nie można było okna, uchylny luksfer. Apeluję chociaż o takie myki...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    W spiżarce okno niepotrzebne, wręcz zbędne. Strata miejsca - zamiast okna na ścianie można zamontować szafkę, regał na przetwory no i z powodzeniem w takim pomieszczeniu można trzymać produkty, które powinno się "chronić przed działaniem promieni słonecznych", czy zimować warzywa.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Żeby warzywa przechować zimą, to w tej spiżarce musiałbyś mieć ok. 10 stopni. Raczej wątpię, czy coś takiego uda się uzyskać i czy ktoś CHCE coś takiego uzyskać.

    Mam kotłownię bez okna i drugi raz zrobiłabym choć jedno malutkie pod sufitem, bo denerwujące jest włączanie światła co chwila. Zliczyłam kiedyś sobie, to w ciągu jednego dnia byłam w kotłowni ponad 30 razy: pranie, karma dla psa, słoik, miotła, śrubokręt... W te i z powrotem. Wentylacja mechaniczna niby też tam chodzi, ale to nie to samo, co szybkie otworzenie okna...

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    Żeby warzywa przechować zimą, to w tej spiżarce musiałbyś mieć ok. 10 stopni. Raczej wątpię, czy coś takiego uda się uzyskać i czy ktoś CHCE coś takiego uzyskać.
    No ja właśnie o takiej spiżarce pomyślałem i taką w swoim domu planuję, umiejscowioną od północy przy garażu w nieogrzewanej części bryły, właśnie na warzywa, przetwory itp. Jeśli spiżarka na być taka koło kuchni, to rzeczywiście w niej warzyw się nie przechowa...

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    A moja jest zrobiona pod schodami przy kuchni i w projekcie tak jest ale zrobiona jest tak, że posadzka znajduje się na głębokości ław fundamentowych czyli około 1 metra poniżej posadzki w domu. Mała przytulna piwniczka bez okna oczywiście (choć pierwotnie miało być).

  10. #30

    Domyślnie

    U mnie spiżarnia wypada od południowej strony i przyznam, że planuję nie robić tam okna, bo myślę, że pomieszczenie będzie się tylko od niego nagrzewać :/ Ale będzie wentylacja mechaniczna.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    co wy robicie w kotłowniach, że wchodzicie tam co chwilę?

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Temat chyba nie dotyczy kotłowni .

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    co wy robicie w kotłowniach, że wchodzicie tam co chwilę?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    odnosiłam się do tekstu Bracianki.

  14. #34

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    Mam kotłownię bez okna i drugi raz zrobiłabym choć jedno malutkie pod sufitem, bo denerwujące jest włączanie światła co chwila. Zliczyłam kiedyś sobie, to w ciągu jednego dnia byłam w kotłowni ponad 30 razy: pranie, karma dla psa, słoik, miotła, śrubokręt... W te i z powrotem.
    Załóż czujnik podczerwieni i po problemie.

  16. #36

    Domyślnie

    Gdybym nie dawał okna to wstawił bym dobry wentylator

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony