dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 75
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ale chceca - napisałem d u p a (bez odstępów) i przerobiło mi automatem na pupa Ale cenzura

  2. #22

    Domyślnie

    OK, sprobuje ja (umowe) gdzies odkopac. Ale dlaczego cokolwiek ma sie zmienic od maja?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Od maja zmieni się tylko dla mnie, bo wymelduję się z kraju, który lubi podnosić podatki

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frankai
    Od maja zmieni się tylko dla mnie, bo wymelduję się z kraju, który lubi podnosić podatki
    No to oddycham z ulga.

    A generalnie mozliwe jest kilka sytuacji, niezaleznie od umow itp:
    1. pracujesz na czarno- wtedy nie ma problemu podatkow
    2. pracujesz na podstawie umowy o prace (employee)- tych przede wszystkim dotycza umowy o podwojnym opodatkowaniu itp.
    3. pracujesz jako independent contractor
    3a. jako contractor- osoba fizyczna: to mniej korzystny uklad, ktory warto zmienic na 3b. Ale i tak jest niezle. Dochody osobiste contractora moga byc minimalne mimo sporych przychodow.
    3b. contractorem jest jednoosobowa firma, najlepiej offshore'owa. Tu mozliwosci jest wiecej i swoboda wieksza.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doki
    ... Mieszkam w Belgii od lat, tylko tu uzyskuje przychod, w Polsce nie place od tego ani grosza i nie mam zamiaru, bo Belgia ma z Polska umowe o unikaniu podwojnego opodatkowania, ktora mowi, ze placisz podatek od wszystkich dochodow w kraju, w ktorym przebywasz dluzej niz 183 dni w danym roku podatkowym. A staly meldunek w Polsce jak najbardziej mam.
    Doki, moja sytuacja jest podobna, rozni sie tylko krajem zamieszkania: Niemcy, umowa o unikaniu podwojnego opodatkowania rowniez ma zastosowanie i ja takze, nie zamierzam placic podatkow w Polsce. Nie wiem, czy sie budujesz na rodzinnej ziemi albo masz to juz za soba, jesli tak, to czy miales jakis kontakt z urzedem finansowym? Stan prawny jest dosyc oczywisty, co nie zmienia faktu, ze urzednicy lubia czasem utrudniac zycie (w Polsce, ale nie tylko, ha, ha).

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał yacekiewicz
    Nie wiem, czy sie budujesz na rodzinnej ziemi albo masz to juz za soba, jesli tak, to czy miales jakis kontakt z urzedem finansowym?
    Wybudowalem sie na belgijskiej ziemi. Kontakty z polskim fiskusem mialem poki co ograniczone, i dobrze. Wlasciwie to mam tylko NIP (bo byl potrzebny do spieniezenia nieruchomosci).

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    [quote="yacekiewicz"]
    Cytat Napisał Doki
    Niemcy, umowa o unikaniu podwojnego opodatkowania rowniez ma zastosowanie i ja takze, nie zamierzam placic podatkow w Polsce.
    Tak jak pisałem kraje z pierwszej grupy to inna historia. Dochody w nich uzyskane podniosą tylko co najwyżej podatek od polskich dochodów, a jak nie masz polskich, to i nie mają Ci od czego podnieść. Natomiast wszyscy z krajów z drugiej grupy powinni się zastanowić co dalej.

  8. #28

    Domyślnie Opodatkowanie przychodów z zagranicy

    Witam,
    ale najadlem sie strachu przez ta polemike podatkowa.Ufff Mam stale zamieszkanie i zameldowanie w Niemczech,w Polsce tez jestem zameldowany u rodzicow i nie przebywam powyzej 183 dni w roku w kraju.Z tego co wiem dostalbym duza czesc niemieckiego podatku wyplacona gdybym u rodzicow mieszkal na co sie tak czy tak nie zanosi.
    Nie wiem jak sie ma sprawa jesli nasz domek za pare lat bedzie stal.Jade w maju do kraju wiec nie omieszkam pobiegac po urzedach i popytac u zrodla.
    No tak jeszcze nie zaczete i juz bieganie
    Pozdrawiam
    Kocham zone i tesciowa))

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Tak sobie liczę w końcu moje podatki za 2003 rok i ... wychodzi na to, że małżeństwa są karane Jak się rozliczę z żoną, to ... zapłacimy większy podatek niż jak oddzielnie !!! Gdybym tylko to sam policzył, to może bym i zwątpił, ale podobnie mi pokazuje PIT'y 2003

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    No i dobrnąłem do końca. Sprawdzę jeszcze może jutro, ale wychodzi na to, że ok. 1080zł podatków jest więcej ... jak byśmy się rozliczyli wspólnie !!! Cały problem polega na to, że rozliczając się wspólnie wpycham zarobki żony w trochę wyższe oprocentowanie, a odliczyć podatek zapłacony za granicą i tak nie mogę w stopniu nie większym niż wynika z tejże stopy procentowej.

    Tak więc do pracy za granicę powinni jeździć kawalerowie i panny
    Śmieszne to czy żałosne?

  11. #31

    Domyślnie

    Frankai: nie musisz się rozliczać wspólnie - nie jest to obowiązek. Małżonkowie mogą się rozliczać oddzielnie i nie ma to nic wspólnego z rozdzielnością majatkową.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał przmslw
    Frankai: nie musisz się rozliczać wspólnie - nie jest to obowiązek. Małżonkowie mogą się rozliczać oddzielnie i nie ma to nic wspólnego z rozdzielnością majatkową.
    Wiem, że nie muszę. Ale wspólne rozliczenie ma dawać co najmniej korzyści - taka jest idea. Wyobraź sobie, że nie każdy sprawdzi jak jest dla niego najlepiej i pójdzie "sprawdzoną drogą". W efekcie zapłaci haracz od małżeństwa i nieznajomości matematyki podatkowej w polskim wykonaniu. To jest kolejny przykład idiotyzmu w polskim prawie.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał yacekiewicz
    Cytat Napisał Doki
    ... Mieszkam w Belgii od lat, tylko tu uzyskuje przychod, w Polsce nie place od tego ani grosza i nie mam zamiaru, bo Belgia ma z Polska umowe o unikaniu podwojnego opodatkowania, ktora mowi, ze placisz podatek od wszystkich dochodow w kraju, w ktorym przebywasz dluzej niz 183 dni w danym roku podatkowym. A staly meldunek w Polsce jak najbardziej mam.
    Doki, moja sytuacja jest podobna, rozni sie tylko krajem zamieszkania: Niemcy, umowa o unikaniu podwojnego opodatkowania rowniez ma zastosowanie i ja takze, nie zamierzam placic podatkow w Polsce. Nie wiem, czy sie budujesz na rodzinnej ziemi albo masz to juz za soba, jesli tak, to czy miales jakis kontakt z urzedem finansowym? Stan prawny jest dosyc oczywisty, co nie zmienia faktu, ze urzednicy lubia czasem utrudniac zycie (w Polsce, ale nie tylko, ha, ha).
    Przepraszam a jakiego rodzaju spodziewasz klopotow, kontaktow z US w Polsce po wybudowaniu tam domu. Jezeli nie jestes podatnikiem w Polsce nie korzystasz z ulgi budowlanej i nie masz nawet Twojego Steuernummer i nie jestes tam zameldowany to do US nie istniejesz. Jedynie w ewidencji istnieje nieruchomosc z gruntem za co naturalnie nalezy placic podatek.

    Karol N.

  14. #34

    Domyślnie

    witam
    widze ze mam kolejny problem, o ktorym nic nie wiedzialem.Ja mam ob.usa ,oraz polskie , jestem rowniez zameldowany w Polsce, bo chyba mi wolno /choc sam juz nie wiem/,zona mieszka i pracuje w Polsce .Ja sie nie rozliczam w Polsce bo niby z czego??Jako ob.USA place podatki w USA. Zamierzam budowac dom w Polsce,chyba moge???
    A poza tym zamierzam przystapic do klubu emigrantow budujacych w Polsce ,czyli skacze do nastepnego tematu.
    Jak mnie wsadza to podeslijcie jakas paczke.
    pozdrawiam z bardzo daleka
    matth

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    isiek

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał matth
    witam
    widze ze mam kolejny problem, o ktorym nic nie wiedzialem.Ja mam ob.usa ,oraz polskie , jestem rowniez zameldowany w Polsce, bo chyba mi wolno /choc sam juz nie wiem/,zona mieszka i pracuje w Polsce .Ja sie nie rozliczam w Polsce bo niby z czego??Jako ob.USA place podatki w USA. Zamierzam budowac dom w Polsce,chyba moge???
    A poza tym zamierzam przystapic do klubu emigrantow budujacych w Polsce ,czyli skacze do nastepnego tematu.
    Jak mnie wsadza to podeslijcie jakas paczke.
    pozdrawiam z bardzo daleka

    jestem w tej samej sytuacji mam obywatelstwo polskiw i amerykanskie mam polski paszport, prawo jazdy, dowod osobisty. Buduje w Polsce i nie widze problemu. W USA place podatki bo tutaj zarabiam pieniadze a w polsce wydaje. Znam kilka osob w naszej sytuacji i nikt sie tym nie pszejmuje. Do kraju lece w maju i zaczynam na calego. Wszelkie zezwolenia zalatwilam w zeszlym roku. Areszte zalatwiam przez telefon

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał isiek
    Cytat Napisał matth
    witam
    widze ze mam kolejny problem, o ktorym nic nie wiedzialem.Ja mam ob.usa ,oraz polskie , jestem rowniez zameldowany w Polsce, bo chyba mi wolno /choc sam juz nie wiem/,zona mieszka i pracuje w Polsce .Ja sie nie rozliczam w Polsce bo niby z czego??Jako ob.USA place podatki w USA. Zamierzam budowac dom w Polsce,chyba moge???
    A poza tym zamierzam przystapic do klubu emigrantow budujacych w Polsce ,czyli skacze do nastepnego tematu.
    Jak mnie wsadza to podeslijcie jakas paczke.
    pozdrawiam z bardzo daleka

    jestem w tej samej sytuacji mam obywatelstwo polskiw i amerykanskie mam polski paszport, prawo jazdy, dowod osobisty. Buduje w Polsce i nie widze problemu. W USA place podatki bo tutaj zarabiam pieniadze a w polsce wydaje. Znam kilka osob w naszej sytuacji i nikt sie tym nie pszejmuje. Do kraju lece w maju i zaczynam na calego. Wszelkie zezwolenia zalatwilam w zeszlym roku. Areszte zalatwiam przez telefon
    A mozecie mi wytlumaczyc dlaczego macie zameldowanie w Polsce. Po co to jest Wam potrzebne. Byc zameldowanym na stale w dwoch miejscach jednoczesnie to moze jedynie stworzyc problemy. Obywatel polski mieszkajacy na stale za granica to dzisiaj normalka i nie ma potrzeby sie czegokolwiek obawiac. Np. kiedys tez mialem krotko podwojne zameldowanie i szybko sie wymeldowalem jak w Polsce zaczelo sie o mnie WKU (Wojskowa Komenda Uzupelnien) wypytywac. Mam polski dowod osobisty, ktory jest w Polsce respektowany a brakuje w nim tylko miejsca zamieszkania,
    Karol N

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał isiek


    jestem w tej samej sytuacji mam obywatelstwo polskiw i amerykanskie mam polski paszport, prawo jazdy, dowod osobisty. Buduje w Polsce i nie widze problemu. W USA place podatki bo tutaj zarabiam pieniadze a w polsce wydaje. Znam kilka osob w naszej sytuacji i nikt sie tym nie pszejmuje. Do kraju lece w maju i zaczynam na calego. Wszelkie zezwolenia zalatwilam w zeszlym roku. Areszte zalatwiam przez telefon
    Dzieki Isiek za odpowiedz!!
    W takim razie przestalem peniac, zycze Ci owocnej pracy po zaprawie w stanach to bedzie dla ciebie pewno bulka z maslem. Trzymaj sie .A co do nastepnej wypowiedzi to nie rozumiem w czym jest problem
    matth

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol N.
    A mozecie mi wytlumaczyc dlaczego macie zameldowanie w Polsce. Po co to jest Wam potrzebne. Byc zameldowanym na stale w dwoch miejscach jednoczesnie to moze jedynie stworzyc problemy. Obywatel polski mieszkajacy na stale za granica to dzisiaj normalka i nie ma potrzeby sie czegokolwiek obawiac. Np. kiedys tez mialem krotko podwojne zameldowanie i szybko sie wymeldowalem jak w Polsce zaczelo sie o mnie WKU (Wojskowa Komenda Uzupelnien) wypytywac. Mam polski dowod osobisty, ktory jest w Polsce respektowany a brakuje w nim tylko miejsca zamieszkania,
    Karol N
    Spoldzielcze prawo wlasnosciowe do lokalu mieszkalnego. Latwiejsze zalatwianie formalnosci spadkowych.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doki
    Cytat Napisał Karol N.
    A mozecie mi wytlumaczyc dlaczego macie zameldowanie w Polsce. Po co to jest Wam potrzebne. Byc zameldowanym na stale w dwoch miejscach jednoczesnie to moze jedynie stworzyc problemy. Obywatel polski mieszkajacy na stale za granica to dzisiaj normalka i nie ma potrzeby sie czegokolwiek obawiac. Np. kiedys tez mialem krotko podwojne zameldowanie i szybko sie wymeldowalem jak w Polsce zaczelo sie o mnie WKU (Wojskowa Komenda Uzupelnien) wypytywac. Mam polski dowod osobisty, ktory jest w Polsce respektowany a brakuje w nim tylko miejsca zamieszkania,
    Karol N
    Spoldzielcze prawo wlasnosciowe do lokalu mieszkalnego. Latwiejsze zalatwianie formalnosci spadkowych.
    O pierwszym nie mialem pojecia to drugie to sie zgadza. Ja sie musialem zameldowac, jak przepisywalem swoja komunistyczna ksiazeczke mieszkaniowa na najblizsza rodzine.

    Karol N

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lola

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Drodzy Panowie. poniwaz widze (czytam), ze Panowie sa jak najbardziej w temacie podatkowym mam takie pytanie. Czy jezeli w Polsce nie uzyskałam żadnych dochodów to składam PIT, czy nie? Bo słyszałam, ze kazdy obywatel ma taki obowiązek. Nawet jak wpisze 0.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony