dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 15
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 281
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Leppiej
    Cytat Napisał jareko
    a jest to czynnosc ktorej nienawidze bardziej niz Leppera
    i tu żeś mnie zawiódł
    ale ty jestes Leppiej wiec ..... nie o Tobie mowa
    Szacuneczek
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #22

    Domyślnie

    Spróbuj innych tabletek do zmywania. Calgonit zrobił się tak gów... nym produktem że szkoda mówić. Moja zmywarka (bosh) tak samo nie domywała naczyń. Zmieniłem proszek i problem zniknał. Kupiłem tabletki w takim zielonym opakowaniu. Niemieckie. Nazwy nie pamiętam.Znajdziesz w markecie.66 tab. kosztowało 38 PLN Dużo tańsze niż calgonit a efekt bez porównania lepszy.

  3. #23

    Domyślnie

    Upewnij się, czy nie masz zatkanych dysz "zraszaczy" myjących naczynia na górnej półce. Ja miałem tam pełno pestek od cytryny (!). U mnie czyszczenie trochę pomogło, ale ogólnie sprzęt (Whirpool) już nieco świruje po 8 latach (np. nie otwiera pojemnika z proszkiem )
    Tomasz M.

  4. #24

    Domyślnie

    U nas Whirlpool po ok. 2 latach zaczął niedomywać w dolnym koszu. Mąż wyczyścił, co się dało (bez większego rozkręcania), tzn. filtry i dysze. Kupiliśmy też taki płyn do czyszczenia zmywarek (mała ale droga buteleczka, którą wstawiasz do pustej zmywarki i włączasz program mycia) i chyba odkamienienia. Pomogło! Teraz zmywa bez zarzutu!

    Aha, od pewnego czasu też zmieniłam środki do mycia w zmywarce z Calgonitu na Claro (ten, o którym pisze Thom35): znacznie tańsze (choć na opakowaniu jest napisane, że polecane przez Miele) a na pewno nie gorsze...

    Maria

  5. #25

    Domyślnie

    Napiszczie więcej o tych środkach Claro - w którym hipermarkecie to się kupuje. U mnie tylko Calgonit, Robot i jakieś w czerwonych opakowaniach, niemieckie na S.

    Co do niedomywania w górnym koszu warto też sprawdzić czy zmywarka prosto stoi. Mnie też niedomywało i przyczyną było to, ze po jakimś czasie użytkowania wysuneły się podkładki wyrównujące krzywiznę podłogi.

  6. #26

    Domyślnie

    kksia, ja środki Claro kupuję w Auchan (W-wa). Niestety nie pamiętam cen, ale naprawdę są dużo, dużo tańsze od Calgonitu.
    Czasami, niestety zdarza się, że jest już tylko pusta półka....
    Przyznam się, że do kupienia ich po raz pierwszy skłonił mnie właśnie napis, że są polecane przez Miele. Potem obserwowałam, czy nie będzie różnicy in minus w efektach mycia: nie zauważyłam, więc jest ok.
    Maria

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    A ja mam teraz w mieszkaniu Electroluxa, czwarty rok. Zadowolona z niej byłam, ale ponieważ to jest 45-tka, do domu muszę kupić 60-tkę, bo nas trochę przybyło . I planowałam zakup właśnie Electroluxa.
    Ale końcem września - niespodzianka!! zmywarka nie bierze wody! Przyjechał macher, dwie godziny dłubał - wkurzył mnie w międzyczasie okrutnie i zachowywał się jak gburowaty pan i władca - stwierdził przy wyjściu, że to programator. Zesłabiło mnie, bo wiadomo, że to najdroższa część przecież, ale coż było robić , kazałam zamówić ten nieszczęsny programator! Czekałam prawie miesiąc!! Inny pan przyjechał, założył, a to bydlę dalej nie działało! I zaś pan się głowił ze dwie godziny, co jej jest. W końcu ją zabrali. Prawie dwa miesiące mi ją naprawiali! NIECH ŻYJE SERWIS ELECTROLUXA!! Okazało się, że padł higrostat (chyba dobrze zapamiętałam) i sama część kosztowała nie tak tragicznie, bo 55 zł, ale zabuliłam 160zł, bo robocizna przecież kosztuje! A ten higrostat to padł podobno dlatego, że ja mocno zabrudzone naczynia wkładałam, z resztkami jedzenia, z czym kategorycznie się nie zgodziłam, ale pan miał moje zdanie w baaardzo głębokim poważaniu. W związku z tym kupiłam już sprzęt Whirlpoola - piekarnik, płytę i okap, na zmywarkę przyjdzie jeszcze czas, bo będzie wolnostojąca.
    Myję w calgonicie, kiedyś kupiłam w lidlu tabletki, ale śmierdziły strasznie. Niestety u nas na wsi auchana niet. Widziałam ostatnio w makro jakieś środki, czy ktoś z Was używa tego specyfiku?

  8. #28

    Domyślnie

    Widzę, że nie tylko ja mam takie problemy ze zmywarką.
    Ja mam Candy już 5 lat i od jakiegoś czasu nie myje mi dokładnie na górnej półce.
    Dawałam jakiś srodek do czyszczenia i odkamieniania zmywarek - własnie w takiej małej buteleczce.
    Trochę się poprawiło, ale nie do końca. Szklanki i lampki do wina są w paskudne kropki, trzeba poprawiać ręcznie.

    Pozdrowienia Dorot

  9. #29

    Domyślnie

    Miałam przez 5 lat Boscha (60cm) i pracowała idealnie. W nowym domu już od 1,5 roku mam też Boscha, ale nowszy model do zabudowy. I ciekawa sprawa - na szklankach zostaje taki ~1 cm biały osad. Używam Calgonit (kostki albo proszek + nabłyszczacz), sypię sól i nic nie pomaga. Czy to może zależeć od wody???

  10. #30

    Domyślnie

    Dzieki UKF za przypomnienie nazwy tabletek,. to rzeczywiście jest Claro. Jak macie problem ze niedomywaniem naczyń to spróbujcie właśnie tego . U mnie pomogło radykalnie. No i cena o wiele niższa. tez kupują w Auchałomie. No i jednak stosujcie choć raz w miesiącu ten preparat do czyszczenia zmywarek. To tez pomaga. Mam zmywarkę boscha od pieciu lat i działa bezproblemowo.

  11. #31

    Domyślnie

    Z tego co piszecie i z mojego doświadczenia to chyba Bosh jest najlepszy. Używałam zmywarkę Bosha przez 9 lat w dwóch kolejnych mieszkaniach (tą samą), bez żadnych problemów. Żadnego dodatkowego czyszczenia specjalymi płynami. Woda w Wawie jaka jest, każdy wie. Trochę gorzej myła jak zaaplikowałam jej jakiś tańszy środek lub włożyłam zaschnięte naczynia. Została w sprzedawanym mieszkaniu, zabudowana, i niech służy nowym właścicielom jak najdłużej.
    Do nowej kuchni chciałam kupić jakąś inną, ale w końcu przyzwyczajenie robi swoje i kupiliśmy prawie takiego samego Bosha, tylko z ukrytym panelem sterującym. Jestem bardzo zadowolona. Zmywa b. dobrze poza już wcześniej wymienionymi przypadkami.

  12. #32

    Domyślnie

    Melduję z radością, że po zastosowaniu tej specjalnej, małej, drogiej buteleczki Calgonitu do czyszczenia zmywarek wszystko jest OK. Teraz co jakiś czas będę ją kupował. Może problem u mnie też wystąpił dlatego, że zmywarka nie zmywa codziennie, a gdzieś co 3 dni...bo nie zawsze chce nam się do niej pakować. W każdym razie, dzięki Wam jest już OK. Obyło się bez "fachowców".

    Do tej pory stosowałem Calgonit 3 w jednym. Powiedzcie gdzie można kupić ten środek Claro, bo u mnie na wsi w Łodzi nie wybudowali jeszcze Auchan. Jest każdy inny, tylko nie ten

    Dzięki raz jeszcze.

    Pozdrawiam

    T.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Jest również w Geancie

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Ja mam candy trio (kuchenkozmywarka) i moje uwagi:
    1-wkładam tabletkę na dół (zagięcie grzałki) i włączam płukanie
    2-po płukaniu (ok.5min) czekam jakis czas (15min-2 godz-zależy jak sobie przypomnę ) czyszcze sitko i włączam cały proces mycia
    3-wyjmuję czyste
    Druga ważna sprawa tabletki (albo jeszcze lepiej żel) muszą byc dobre (żadne tam robot ) -ja staram sie kupować w lidlu są tanie i dobre.
    Od 5 lat nie mam problemu.
    Aha -dlaczego nie wkładam do pojemniczka na tabletki?
    Zdażało sie że wyciągałem częściowo rozpuszczoną tabletkę.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    ups oczywiście ZDARZAŁO
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  16. #36

    Domyślnie

    Polecam wszystkim sól do zmywarek "Robot". Znacznie tańsza a rewelacyjna w stosowaniu - duże grudy nie przyklejają się do obudowy.

  17. #37

    Domyślnie

    Ja mam zmywarkę Amica i u mnie zdarza się że naczynia są niedomyte ale u mnie winą obarczam za to słabe ciśnienie wody. Myślicie, że to możliwe?
    Ciśnienie mam po prostu tragiczne - woda z kranu leci jak krew z nosa o gorącej już nie wspomnę, bo się nie zdarza. Jak szykuję kąpiel, to grzanie wody w kotle muszę ustawiać na maksa i czekam 15 minut zanim się wanna napełni.
    Boję się że w końcu sprzęty mi zastrajkują - zmywarka nie domywa, pralka nie dopłukuje dokładnie. Ech szkoda gadać. Aż się boję co to będzie jak się przeprowadzimy do domu, na jeszcze większe zadupie.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Podobnie jak Daria mam zmywarkę Amiki. Mam ją już 3 lata i pierwszy raz zaczęły się problemy z niedomywaniem naczyń. Wyczyściłam wszystkie filtry, cały czas używam kostek Calgonitu. Ktoś powiedział mi że Calgonit Calgonitowi nie równy, a problemy zaczęły się gdy otworzyłam nowe pudełko kostek. Czy to możliwe, macie takie doświadczenia?[/list]

  19. #39

    Domyślnie

    Słuchajcie, a gdzie te magiczne małe buteleczki odkamieniające kupujecie?
    zofija

  20. #40

    Domyślnie

    Wiem, że sprzedają takie w MediaMarkt.

    Pozdrawiam

    T.

Strona 2 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony