dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 281
  1. #41
    Guest

    Domyślnie

    A ja właśnie czekam na pana z serwisu Boscha
    Zmawarka prawie nowa ,chodzi jakieś 3 miesiące i od początku jest z nią problem!W założeniu szklanki miały być czyste i bez smug,w efekcie jest odwrotnie!!!Zapchana resztkami żarcia też nie jest ,bo krótko chodzi ,a ja przed włożenie talerze spłukuję,patelni po jajecznicy za cholerę nie domyje, nawet po trzecim pod rząd zmywaniu i to 70 stopniach.Po ostatniej wizycie pana z srwisu w ogóle przestała myć ciekawa jestem czy ten przepis ,że po trzykrotnej naprawie gwarancyjnej można się starać wymienić sprzęt na inny jeszcze istnieje?słyszał ktoś może?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luśka
    Miałam przez 5 lat Boscha (60cm) i pracowała idealnie. W nowym domu już od 1,5 roku mam też Boscha, ale nowszy model do zabudowy. I ciekawa sprawa - na szklankach zostaje taki ~1 cm biały osad. Używam Calgonit (kostki albo proszek + nabłyszczacz), sypię sól i nic nie pomaga. Czy to może zależeć od wody???
    Kiedyś kupiłem nową sól - taką w granulkach i był osad na szklankach. Gdy wróciłem do standardowej osad zniknął.

  3. #43

    Domyślnie

    do głowy by mi nie przyszło spłukiwać talerze przed zmywaniem w zmywarce! kawałków jedzenia oczywiście na nich nie zostawiam, ale o spłukiwaniu nie ma mowy. Nie wiem czy szanowni przedmówcy stosują się do zaleceń producentów i czyszczą filtry tak często jak trzeba. W mojej zmywarce (elektrolux) co tydzień trzeba czyścić mały filtr i co miesiąc duży. Do tego raz na kwartał używam tej buteleczki z płynem do czyszczenia zmywarki (Calgonit). Co do wyjmowania połowy niezużytej po myciu tabletki: też mi się tak zdażało jeśli zapomniałam aby nie wkładać b.dużych talerzy tuż przy pojemniku na kostki - poprostu nie było szans aby pojemnik się otworzył i tabletka wypadła.. a jeśli chodzi o niedomywanie w górnym koszu - też tak parę razy miałam ale tylko wtedy gdy mąż albo opiekunka do dzieci (czyt: osoby rzadko używające zmywarkę) włożyły do koszyka na sztućce łopatkę do patelni i zablokowały górną dyszę....
    niby drobiazg a jednak..

  4. #44

    Domyślnie

    Proszę mnie oświecić...jak działa mechanizm otwierania klapki na proszek

    Pozdrawiam

    T.

  5. #45

    Domyślnie

    już tłumaczę - poprostu banał - otwiera się pod wpływem strumienia wody. jeśli w bezpośrednim sąsiedztwie będą duże talerze, patelnia itp klapka jedynie uchyli się i tabletka nie wypadnie. przynajmniej u mnie tak było. od kiedy "ładujemy" duże płaskie talerze w głębi zmywarki a od przodu jedynie małe problem zniknął......

  6. #46

    Domyślnie

    a ja myślałem, że śmigło zahacza o takie cięgiełko...

    ale pod wpływew strumienia...serio...

    Pozdrawiam

    T

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Poznanianka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Tommco - mnie też zawsze zastanawiało, jak te drzwiczki do kostki się otwierają Ale wstydziłam się zapytać A dzięki tobie już wiem

  8. #48

    Domyślnie

    A według mnie ta magiczna klapka otwiera się pod wpływem zmiany temperatury. zmywarka rozpoczynając zmywanie najpierw i tak splukuje całe gary więc wodę leje, a klapka otwiera sie dopiera jak rozpoczyna się właściwe zmywanie w wysokiej temp.

  9. #49

    Domyślnie

    tak czy inaczej, jak tuż przy tajemniczej klapce jest ustawiony jakiś spory gabaryt, to tabletka nie wypada, cnd.

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Poznanianka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    a może tam w środku siedzi taki tajemniczy robocik, który w odpowiednim momencie wyrzuca tę tabletkę do środka ?

  11. #51

    Domyślnie

    A ja mam klapkę odsuwaną (Bosh) i nic nie przeszkadza w jej otwarciu. I myślę, że otwarciem klapki, w jakikolwiek sposób, steruje elektronika.
    A może ten robocik, to po prostu krasnoludek o imieniu Elektronik

  12. #52

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że elektronika nie ma tu nic do gadania...

    Może jest jakiś specjalista...?

    Pozdrawiam

    T.

  13. #53
    res
    Guest
    res

    Domyślnie Czy ze zmywarki zawsze śmierdzi?

    Przepraszam za drastyczne postawienie pytania, ale tak jest. Mamy nową zmywarkę (Electrolux), zmywa ok, używamy tabletek 4x1 Calgonitu. Para po otwarciu, a potem i wnętrze ma taki zapach, jakby starej mokrej szmaty.
    Czy tak właśnie "pachną" środki myjące zmywarki?

  14. #54

    Domyślnie

    Ja też się nad tym zastanawiam Może nie porównałabym tego do starej mokrej szmaty, ale mnie mdli od tego zapachu.
    dana

  15. #55
    res
    Guest
    res

    Domyślnie

    No właśnie, to jest taki mdły trochę chlorowy, trochę zjełczały zapach. Zmywarka jest nowa, więc nie przypuszczam, że to jej zapach.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Oj res wygląda na to, że tak "pachną" jeszcze gorące środki zmywające.
    Ja tego tak nie czuję, bo zwykle włączam zmywarkę wieczorem i wyładowuję czystą zawartość rano kiedy wszystko jest już "zimne" a i gorąca para nie bucha w twarz.

    pozdrawiam
    Edzia

  17. #57

    Domyślnie

    Od czterech lat korzystamy ze zmywarki Electrolux, ale nigdy nie mieliśmy problemów zapachowych. Najpierw para, potem "bezwonnie".

    Pierwotnie korzystaliśmy ze specjalnych wkładów zapachowych Calgonitu, ale przestaliśmy. Dawały przyjemny cytrynowy zapach, ale że zapachów niepożądanych nie wyczuwaliśmy, to jak raz się nie kupiło ...

    Maciek

  18. #58
    Guest

    Domyślnie

    Jest taki preparat, nie pamiętam teraz jak się nazywa,
    którym raz na jakiś czas odsmradzamy zywarkę, uruchamiając ją z tym czymś na pusto.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał matka
    raz na jakiś czas odsmradzamy zywarkę, uruchamiając ją z tym czymś na pusto.
    Faktycznie, moja Danuśka pamięta , aby co jakiś czas taka czynność miała miejsce.
    Maciek

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    A ja nie używam żadnych takich dodatków zapachowych, czy raczej zapachobójczych.

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony