dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Złamana sosna

    Czy to możliwe, że sosna o wysokości około 3,5 m złamała się mniej więcej w połowie wysokości pod naporem śniegu-jak mówi sąsiad- (pień o grubości średnio 10 cm). Podejrzewam, że to sprawka sąsiada, który zazdrości mi coraz większych drzew na ładnej działce, które ograniczają mu widok na mój dom. Dodam, że sosna rośnie w zaciszu, między budynkami jego i moim. Dodam też, że wcześniej posadzone brzozy w tej okolicy uschły. Proszę o opinie i rady co zrobić.

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest możliwe, ale przecież możesz to stwierdzić czy to sprawka natury, czy sąsiada ,po śladach: jakieś nadcięcie piłą, ślady na korze po linie itp.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    E niee, raczej by się najpierw gałęzie połamały chyba...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  4. #4

    Domyślnie

    Może i tak, chociaż, ciekawe kiedy to było, bo przedwczoraj strasznie wiało.

  5. #5

    Domyślnie

    Było to około 2 tygodnie temu. Były wietrzne pogody, a cięcia piłą nie zauważyłem. Gałęzie się nie złamały tylko od razu pień.

  6. #6

    Domyślnie

    Żeby złamać sosnę sąsiad musiał by wejść na Twoja posesję zawiązać jej linę wysoko i ciągnąć dosyć mocno.

    3,5m to nie jest duża wysokość, czy sosna chorowała bądź mogła mieć osłabiony pień( widoczne zmiany na korze) czy w tym miejscu bywają mocne podmuchy wiatru na jakiej wysokości ją złamało i czy miał jakieś ślady na korze świadczące o interwencji sąsiada.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamykkamyk2 Zobacz post
    Moim zdaniem jest możliwe, ale przecież możesz to stwierdzić czy to sprawka natury, czy sąsiada ,po śladach: jakieś nadcięcie piłą, ślady na korze po linie itp.
    Dokładnie jak pisze kamykkamyk2 sprawdź ślady i załóż ogrodzenie to ci sąsiad nie będzie mógł wleźć na Twoją działkę

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kornacki

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-950
    Posty
    56

    Domyślnie

    Ja bym stawiał na sąsiada. Drzewa nie łamią się tak łatwo tym bardziej w połowie wysokości.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie sosna

    u mnie piękna dorodna sosna taka właśnie około 2,5m złamała się kilka dni po 14.X.09 gdzie tego dnia spadło bardzo dużo mokrego śniegu, i złamał się właśnie czub na wysokości ok, 1,5m. tak poprostu pod naporem tego ciężaru.....ale nic to, przyjełam boczną gałąź jako przewodnik- przywiżałam kijem na prosto, - za radą jednego z forumowiczów, teraz z daleka nie widać że złamana, z bliska to widać że pień połamał sie.....
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  10. #10

    Domyślnie

    Skoro śladów nie ma to ja bym też obstawał za tym, że sosna złamała się pod ciężarem. Mamy przykład.

  11. #11

    Domyślnie

    Nie zwróciłem uwagi, żeby pień sosny był chory. Sosna była według mnie zdrowa, rozłożysta. Dociekając, sąsiad przyznał się, że strzepywał mi wcześniej (w tą zimę) śnieg z gałęzi, choć go o to nie prosiłem. Robił to ze swojej działki długim kijkiem, bo sosna stoi około 3 m od działki. Nie wiem czy nie wchodził na moją działkę, bo ja tam nie mieszkam, a śnieg padał w tym okresie często, więc śladów nie było. Sosna rośnie też w dość zacisznym miejscu, więc extra podmuchów raczej tam nie było.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz71pp Zobacz post
    Dociekając, sąsiad przyznał się, że strzepywał mi wcześniej (w tą zimę) śnieg z gałęzi, choć go o to nie prosiłem. Robił to ze swojej działki długim kijkiem, bo sosna stoi około 3 m od działki.
    Fajne hobby ma Twój sąsiad Już widzę jak wywija tym 3 lub więcej metrowym kijem ze swojej działki, hehehe. W tym przypadku jednak opad śniegu, jako sprawcę, bym wykluczył

  13. #13

    Domyślnie

    Może nie tyle Ci zazdrości co zacieniasz mu dom w zimie.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    No, jak sąsiad się przyznał do strzepywania sniegu, to bardzo prawdopodobne jest, że trzepnął tym kijkiem deko za mocno i pień sosence urąbał.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    No, jak sąsiad się przyznał do strzepywania sniegu, to bardzo prawdopodobne jest, że trzepnął tym kijkiem deko za mocno i pień sosence urąbał.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  16. #16

    Domyślnie

    Ten wątek jest cudownie idiotyczny. Proponuję zatrudnić dedektywa Monka

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Mil1981
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-724
    Posty
    5

    Domyślnie

    ja myślę, że to nie sprawa sąsiada a matki natury. Napór śniegu, wiatr.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał blechert.pl Zobacz post
    Ten wątek jest cudownie idiotyczny. Proponuję zatrudnić dedektywa Monka
    We współpracy z kpt. Sową i kpt. H. Klossem Ten wątek rzeczywiście powala na kolana

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    ja posadziłem sobie kawałek lasu , dawaj tu tego sąsiada - wykończy się
    (8000 sosen )

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    ja posadziłem sobie kawałek lasu , dawaj tu tego sąsiada - wykończy się
    (8000 sosen )
    dobre, dobre...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony