Moze to zabrzmi dziwacznie ale ja sie ciagle waham chociaz wybralem juz producenta swoich okien drewnianych. Jest nim poznanski POZ-BUD i nawet zaproponowali mi fajny rabat na 6 okien (135x160x 4 sztuki, 135x80 x 2 sztuki + drzwi tarasowe HKS 315x215) na profil 88mm warm-line. Moje watpliwosci dotycza wkladu 3-szybowego w tych oknach. Otoz obawiam sie, ze zastosowanie pewnych pakietow z Glas-Polu (link ponizej) moze dac przepuszczalnosc swiatla (Lt%) na poziomie 58% co jest raczej slabo efektowne przy "domowym" uzytkowaniu.

http://www.glaspol.sggs.com/glaspol/...kien%20cz1.pdf

Pytanie o porade: czy w ogole ma sens zamawianie pakietu 3-szyb o wiekszej przepuszczalnosci (np. 72%) ale mniejszym Ug (ale i tak wiekszym niz standard) czy nie ma to az tak duzego znaczenia. Niestety nigdy nie widzialem naocznie takich okien po montazu, u dealera byl tylko wycinek okna z przekrojem i trudno bylo cokolwiek wykminic. Nie chcialbym zeby moje okna byly duzo ciemniejsze przy pakiecie 3sz (np. na pietrze mam w sypialni 3 veluxy energoszcz od pln. strony, daja b. przytlumione swiatlo ale w sypialni mi to pasuje - na dole w zwyklych pokojach, niebardzo). Pozdrawiam.