dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andzias76

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    z tego co mam w domu , mogę polecić zapoznanie siez ofertą Pol-Skone. Ładne modele, solidne wykonanie, a cena nie jest wygórowana, ale trzeba samemu się bliżej zapoznać

  2. #22
    Banned
    piorko75

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    mam w swoim domu u.... zamontowanego juz 11 lat z drewna meranti i jestem bardzo zadowolony ,przed zakupem polecam sprawdzenie ofert w salonach firmowych.

  3. #23

    Domyślnie

    Kogucik, a Ty masz jeszcze coś innego do roboty, niż tylko wychwalanie Urzędowskiego?
    Wyedytowany, a szkoda...

  4. #24

    Domyślnie

    Brak zamówień irytuje i pobudza do działania w tym przypadku spamując forum

  5. #25

    Domyślnie

    a można w tym czasie się podszkolić, chyba byłoby to bardziej pożyteczne

  6. #26
    Banned
    kogucik34

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    35-078
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tribalrs Zobacz post
    Kogucik, a Ty masz jeszcze coś innego do roboty, niż tylko wychwalanie Urzędowskiego?
    niewiem czy zuważyłeś o..e , że kogucik i piorko to jednak dwie różne osoby

  7. #27
    Banned
    piorko75

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    cześc kogucik , zauwżyłem że nielubią cię na tym forum [oprócz finlandi ],ale nie martw się na moją osobę też jest dużo postów. Do zobaczenia na zgrupowaniu !!!!!

  8. #28

    Domyślnie

    Panowie piorko75, kogucik34, monczos, tlenok nie dziwcie się atakom na Was. Robicie tutaj nachalną reklamę, która bardziej zniechęca, niż zachęca. Finlandia jest bardzo pomocny i nie zachowuje się tak, jak Wy a przecież sprzedaje ten sam produkt. Zrozumcie, że nie po to jest to forum.
    Życzę miłego dnia

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał piorko75 Zobacz post
    cześc kogucik , zauwżyłem że nielubią cię na tym forum [oprócz finlandi ],ale nie martw się na moją osobę też jest dużo postów. Do zobaczenia na zgrupowaniu !!!!!
    Ta sympatia jest mi przypięta niesłusznie. To, że nie jadę "ostro" po takim zachowaniu nie świadczy że lubię. Już napisałem gdzieś wyżej - wstydzę się.
    Reklama to jedno, obrona przed niesłusznymi atakami drugie, a bezinteresowana pomoc to zupełnie inna bajka i podziwiam wszystkich, którzy mają na tyle silną wolę, że się nie ujawnili ze swoimi firmami a od lat służą formum.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr_Bodnar
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-100
    Posty
    185
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    skąd pomysł na drewniane ? Teraz w drewnie tyle samo chemii co w plastiku. Impregnaty, pokosty, oleje, farcy, lakiry, No i koniecznosc okresowej konserwacji.
    To uz ni te okna co kiedyś.
    Na pohybel partaczom.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_Bodnar Zobacz post
    skąd pomysł na drewniane ? Teraz w drewnie tyle samo chemii co w plastiku. Impregnaty, pokosty, oleje, farcy, lakiry, No i koniecznosc okresowej konserwacji.
    To uz ni te okna co kiedyś.
    Też tak kiedyś uważałem. Ale się wyleczyłem z tej dogmatycznej niechęci.
    Nie jest tyle samo chemii - drewno nadal ma naturalne pochodzenie.
    Poza tym chemia.. z jakiej butelki nalewałeś dziś sobie napój?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_Bodnar Zobacz post
    skąd pomysł na drewniane ? Teraz w drewnie tyle samo chemii co w plastiku. Impregnaty, pokosty, oleje, farcy, lakiry, No i koniecznosc okresowej konserwacji.
    To uz ni te okna co kiedyś.
    A skąd u ciebie takie pomysły? Jak w drewnie, które jest zaimpregnowane co najwyżej na kilka milimetrów, może być tyle samo chemii co w złożonym w 100% z chemii plastiku? A akurat okresowa konserwacja czyli odnowienie powłoki ramy przez wielu postrzegane jest jako zaleta - w "plastiku" tego zrobic się nie da...
    Nie chcę rozpoczynać dyskusji na temat "wyższości świąt..", ale byłoby miło gdybyśmy zdołali zachować umiar w ocenach.. pzdr

  13. #33

    Domyślnie

    Mam pytanie o okna z sokółki czy warto? Wiem, że temat już był, ale mam wrażenie, że niepochlebne opinie dotyczyły okien produkowanych kilka lat temu.
    Jak na razie z sokółki dostałam najlepszą ofertę, no ale te fora...
    Czy ktoś ma doświadczenia z ostatnich lat. Dodatkowo chcę zaznaczyć, że chciałabym okna z nakładką aluminiową więc nie boję się o drewno od zewnątrz.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Spokojnie, na forach z założenia się mścimy, wyżalamy itp.
    Na forum znajdziesz informacje w podobnym tonie o każdej firmie. To tylko kwestia statystytki.

  15. #35

    Domyślnie

    no wiem, wiem... jest mniejsze prawdopodobieństwo, że napisza ci zadowoleni, niż ci niezadowoleni.
    A co sądzicie o tych aluminiowych nakładkach, czy przy dzisiejszej technologii lakierów warto? Czy nie bedzie z nimi problemów, nie wiem ... nie odpadną, nie odkleja sie po jakims czasie?

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    zadowoleni to sprzedawcy i przedstawiciele!
    niezadowoleni to klienci

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Masz rację Witek

    A nakładki? W jednej z firm która je wycofała panuje opinia, że pod nakładkami zbierał się syf, a nieusunięty brud też nie wpływa korzystnie dla lakieru. Ale to zdanie tych przeciwników aluminium, którzy nie mogli sobie z nim poradzić.
    W praktyce nie widziałem okien z nakładkami po latach - obracam się w zbyt "biednym" środowisku ale firmy zachwalają je jako najlepsze rozwiązanie.

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Moze to zabrzmi dziwacznie ale ja sie ciagle waham chociaz wybralem juz producenta swoich okien drewnianych. Jest nim poznanski POZ-BUD i nawet zaproponowali mi fajny rabat na 6 okien (135x160x 4 sztuki, 135x80 x 2 sztuki + drzwi tarasowe HKS 315x215) na profil 88mm warm-line. Moje watpliwosci dotycza wkladu 3-szybowego w tych oknach. Otoz obawiam sie, ze zastosowanie pewnych pakietow z Glas-Polu (link ponizej) moze dac przepuszczalnosc swiatla (Lt%) na poziomie 58% co jest raczej slabo efektowne przy "domowym" uzytkowaniu.

    http://www.glaspol.sggs.com/glaspol/...kien%20cz1.pdf

    Pytanie o porade: czy w ogole ma sens zamawianie pakietu 3-szyb o wiekszej przepuszczalnosci (np. 72%) ale mniejszym Ug (ale i tak wiekszym niz standard) czy nie ma to az tak duzego znaczenia. Niestety nigdy nie widzialem naocznie takich okien po montazu, u dealera byl tylko wycinek okna z przekrojem i trudno bylo cokolwiek wykminic. Nie chcialbym zeby moje okna byly duzo ciemniejsze przy pakiecie 3sz (np. na pietrze mam w sypialni 3 veluxy energoszcz od pln. strony, daja b. przytlumione swiatlo ale w sypialni mi to pasuje - na dole w zwyklych pokojach, niebardzo). Pozdrawiam.
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee Zobacz post
    Moze to zabrzmi dziwacznie ale ja sie ciagle waham chociaz wybralem juz producenta swoich okien drewnianych. Jest nim poznanski POZ-BUD i nawet zaproponowali mi fajny rabat na 6 okien (135x160x 4 sztuki, 135x80 x 2 sztuki + drzwi tarasowe HKS 315x215) na profil 88mm warm-line. Moje watpliwosci dotycza wkladu 3-szybowego w tych oknach. Otoz obawiam sie, ze zastosowanie pewnych pakietow z Glas-Polu (link ponizej) moze dac przepuszczalnosc swiatla (Lt%) na poziomie 58% co jest raczej slabo efektowne przy "domowym" uzytkowaniu.

    http://www.glaspol.sggs.com/glaspol/...kien%20cz1.pdf

    Pytanie o porade: czy w ogole ma sens zamawianie pakietu 3-szyb o wiekszej przepuszczalnosci (np. 72%) ale mniejszym Ug (ale i tak wiekszym niz standard) czy nie ma to az tak duzego znaczenia. Niestety nigdy nie widzialem naocznie takich okien po montazu, u dealera byl tylko wycinek okna z przekrojem i trudno bylo cokolwiek wykminic. Nie chcialbym zeby moje okna byly duzo ciemniejsze przy pakiecie 3sz (np. na pietrze mam w sypialni 3 veluxy energoszcz od pln. strony, daja b. przytlumione swiatlo ale w sypialni mi to pasuje - na dole w zwyklych pokojach, niebardzo). Pozdrawiam.
    Zdecydowanie ma sens, bo bedziesz miał dużo jasniej w pomieszczeniu, a okno nadal będzie ciepłe. NIe znam obecnych cen, ale chyba szyba o Ug=0,7; Lt>72% i g=50% będzie wyborem optymalnym dla tej konstrukcji ram. Ale to z twojego zestawienia, bo Francuzi mają jeszce lepsze zespolenia: termoAktywne . pzdr

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony