dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 104
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    john_lz

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    10 cm to bal czy grubsza zapałka ? A co do cen to mogę podać z własnego doświadczenia . Płazy o grubości 23 cm wysokości 43-45 cm ( czyli 6 sztuk tworzy wysokość jednej kondygnacji )- cena stan surowy otwarty ( bez okien, drzwi ) ale z dachem ( tzn konstrukcja bez pokrycia ) około 2 tyś za m2. Stan prawie do zamieszkania około 4 tyś za m2.
    no to nieźle zarabiają bo materiał ich nawet 30 tyś nie wyniósł ha ha ha - pijany byłeś?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał john_lz Zobacz post
    no to nieźle zarabiają bo materiał ich nawet 30 tyś nie wyniósł ha ha ha - pijany byłeś?
    Oczywiście ,że ich nic nie wyniósł bo sam za niego płaciłem sprzedającemu ! Pijany to chyba ty jesteś . A co do brusów i płazów też się mylisz gdyż na podhalu właśnie kupowałem materiał i cieśla ze sprzedającym posługiwali się nazewnictwem płaz ( dla materiału 18-24ccm) i brus ( ok 14-16 cm ) .
    Ostatnio edytowane przez butynski ; 19-03-2011 o 15:58

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał john_lz Zobacz post
    a zapłacić cieśli tylko za robociznę (nie dniówki bo tu pośpiech nie wskazany).
    A gdzie na świecie spieszą się na dniówkach ?

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    taa....dobry cieśla na budowie wyrobi kantówki.....ze o deskach nie wspomne narabie desek i obrobi ośnikiem

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał john_lz Zobacz post
    Budujecie domy z bala a nie znacie podstaw. No w dzisiejszej dobie internetu niewiedza Wasza to albo lenistwo albo naiwność. Po pierwsze:

    płaz i brus to jedno i to samo. nie ma znaczenia grubość (pow. 2cali) a nazewnictwo bierze się z rejonu - i tak podhale i małopolska nazywa płazem to co pozostała część Polski nazywa brusem. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd
    Tu się mylisz co do podhala i małopolski !

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał john_lz Zobacz post

    po drugie:

    bal może mieć formę okrągłą (walca), półokrągłą lub kwadratową (zwaną kantówką).
    Taaaa może być też trójkątny , drewniany strugany i z aniołkiem !

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał john_lz Zobacz post

    p.s. a te 1.200000 to możecie pogadać kozom co siano jedzą
    Tyś się chyba sam siana nawpierd...... alał

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał john_lz Zobacz post
    Tak to jest jak się gotowizny chce a podstaw wyliczenia użytego materiału się nie zna. najlepiej materiał kupować w lesie razem z cieślą
    No i jeszcze w tym lesie podgrzybków nazbierać potem wyrobić z nich sosy, zupy , marynaty

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał john_lz Zobacz post
    . Dobry cieśla wyrobi brusy bezpośrednio na budowie (nie dotyczy bala toczonego) a i materiału dodatkowego (desek i kantówki) wyjdzie co niemiara i wtedy nikt was nie oszuka.
    Jasne jak będzie dobry to jeszcze wysuszy , pranie zrobi , odśnieży i krawat zwiąże .

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał john_lz Zobacz post
    Bo inaczej z waszej chałupki może przy nieuczciwych fachowcach powstać jeszcze drugi domek..... hi...hi, .
    A nawet trzeci i czwarty i jeszcze Pałac Kultury i Nauki

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał john_lz Zobacz post
    Budujecie domy z bala a nie znacie podstaw. No w dzisiejszej dobie internetu niewiedza Wasza to albo lenistwo albo naiwność.
    Ty znasz postawy . Jesteś bardzo pracowity i mało naiwny - posiadłeś już wszelką wiedzę jesteś bardzo pracowity i co najważniejsze budujesz najtaniej domy drewniane ! I "cytuję " w dobie internetu masz wszelaką wiedzę aby zostać najmądrzejszym budowniczym domów drewnianych ( W skrócie NBDD) . Proponuję twoją osobę do tego tytułu !!!!

  12. #52

    Domyślnie

    butynski , nie irytuj sie , co chcesz udowodnic chamstwem? Wiem ile drzewa poszlo na moj dom , ile kosztowalo i ile zarobil ciesla ktory mi go stawial.Wiem rowniez ile bym zaplacila korzystajac z uslugi firmy Misoni , Stomasz i kilku innych. A przeciez cena drzewa byla weszedzie taka sama ..... kazdy wybiera wedle potrzeb , jeden woli płacic wartosc rzeczywista , a inny lubi dawac napiwki , tylko w tym wypadku całkiem spore

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda&Sławek Zobacz post
    butynski , nie irytuj sie , co chcesz udowodnic chamstwem?
    przeczytaj posty na które odpowiadałem , a swoje niedowartościowanie skieruj gdzie indziej ( mąż , teść , teściowa , szwagier , żona , producent wełny mineralnej -tudzież jej sprzedawca itd. )

  14. #54

    Domyślnie

    Zbyszek57 , dlaczego piszesz" u ruskich " , a nie w RosJI? Czyzbys czul sie lepszym "polaczkiem"? Sory za offa.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda&Sławek Zobacz post
    Wiem ile drzewa poszlo na moj dom , ile kosztowalo i ile zarobil ciesla ktory mi go stawial.Wiem rowniez ile bym zaplacila korzystajac z uslugi firmy Misoni , Stomasz i kilku innych
    Alleluja ? Tylko co z tego wynika ??

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda&Sławek Zobacz post
    kazdy wybiera wedle potrzeb , jeden woli płacic wartosc rzeczywista , a inny lubi dawac napiwki , tylko w tym wypadku całkiem spore
    Jasne i dlatego jedni budują z żerdzi a inni z płaza

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda&Sławek Zobacz post
    Wiem ile drzewa poszlo na moj dom
    No to gratuluję wiedzy !

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    przeczytaj posty na które odpowiadałem , a swoje niedowartościowanie skieruj gdzie indziej ( mąż , teść , teściowa , szwagier , żona , producent wełny mineralnej -tudzież jej sprzedawca itd. )
    Biznesmen w garniturku i pantoflach z czubami znow sie irytuje .

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda&Sławek Zobacz post
    Biznesmen w garniturku i pantoflach z czubami znow sie irytuje .
    Zabolało ?

  20. #60

    Domyślnie

    Niby co? Czlowieku , ciesze sie , ze nie dalam zarobic takiemu jak TY. Toby dopiero byla kleska....

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony