dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Przyłącza techniczne woda – odmowa-zapytanie?

    Taka odpowiedz dostałam z wodociągów ;
    Wzdłuż ulicy przebiega trasa istniejącego wodociągu, który mógłby stać się źródłem zasilania w wodę dla działki .
    Z uwagi na bark miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, na którym znajduje się działka trudno w sposób jednoznaczny udzielić informację co do urządzeń infrastruktury technicznej, koniecznej do wykonania na tym terenie, niezbędnej dla doprowadzenia wody.
    Sposób rozwiązania doprowadzenia wody dla wnioskowanej działki jest uzależniony od założeń Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Terenu, na którym jest ona zlokalizowana.
    Uwzględniając powyższe rozpatrzenie zlecenia w zakresie wydania warunków technicznych na doprowadzenie wody do działki nr 2 będzie możliwe po opracowaniu i zatwierdzeniu MPZT obejmującą przedmiotowa działkę.


    Działki sąsiadujące są podłączone do wody.Czy problemem może byc to, ze jest to działka w drugiej zabudowie? Może ktoś z Was podpowie co teraz?
    Jak mi się uda wstawie rysunek, który zobrazuje sytuacje.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał 22kika22 Zobacz post
    Taka odpowiedz dostałam z wodociągów ;
    Wzdłuż ulicy przebiega trasa istniejącego wodociągu, który mógłby stać się źródłem zasilania w wodę dla działki .
    Z uwagi na bark miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, na którym znajduje się działka trudno w sposób jednoznaczny udzielić informację co do urządzeń infrastruktury technicznej, koniecznej do wykonania na tym terenie, niezbędnej dla doprowadzenia wody.
    Sposób rozwiązania doprowadzenia wody dla wnioskowanej działki jest uzależniony od założeń Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Terenu, na którym jest ona zlokalizowana.
    Uwzględniając powyższe rozpatrzenie zlecenia w zakresie wydania warunków technicznych na doprowadzenie wody do działki nr 2 będzie możliwe po opracowaniu i zatwierdzeniu MPZT obejmującą przedmiotowa działkę.


    Działki sąsiadujące są podłączone do wody.Czy problemem może byc to, ze jest to działka w drugiej zabudowie? Może ktoś z Was podpowie co teraz?
    Jak mi się uda wstawie rysunek, który zobrazuje sytuacje.
    Jak nie ma MPZT to musisz miec warunki zabudowy, ktore go zastepuja w takich sytuacjach.
    A w tych WZ musi byc napisane skad pochodzi woda (ujecie wlasne, wodociag w ulic X, itp).
    Co wiecej, jak wyciagniesz z powiatu aktualna mape do celow projektowych, bedziesz mial tam cala infrastrukture techniczna naniesiona.

    Mi to pachnie na kilometr sytuacja, ze wodociagi nie chce tego zrobic z jakiegos powodu (prawdopodobnie kasa).

    marcin

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Jak nie ma MPZT to musisz miec warunki zabudowy, ktore go zastepuja w takich sytuacjach.
    A w tych WZ musi byc napisane skad pochodzi woda (ujecie wlasne, wodociag w ulic X, itp).
    Co wiecej, jak wyciagniesz z powiatu aktualna mape do celow projektowych, bedziesz mial tam cala infrastrukture techniczna naniesiona.

    Mi to pachnie na kilometr sytuacja, ze wodociagi nie chce tego zrobic z jakiegos powodu (prawdopodobnie kasa).

    marcin
    Dokładnie,
    zgłoś się po warunki zabudowy do gminy i będzie wszystko jasne
    Nowy kominek wentylacyjny na blachodachówkę taki jak tu: http://kronoplast.pl/product.php?id_product=21
    Kolor brązowy. Odstąpię za <b>100zł</b>
    Rura Dospel fi 125 ocieplana do 250 st.C do DGP 10m za 100zł -chętnie oddam

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawko3

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam serdecznie wlasnie podjałem decyzje o budowie domu i juz na samym poczatku dramat.Otoz w odpowiedzi na warunki przylacza wody otrzymalem odpowiedz ze takie nie istnieja -niedawno sasiad rozudowal siec rura fi63 do ktorej obecnie podlaczone sa 3domy,teraz kiedy ja wystapilem o warunki to stwierdzono ze musze na nowo wybudowac odcinek sieci (od tego samego punktu od ktorego rok temu rozbudowywal siec moj sasiad --czyli ja mam zastapic odcinek wodociagu wybudowanego przez sasiada swoim nowym ale o przekroju fi 110pytam wiec dlaczego wczesniej pozwolono rozudowac ten wodociag mniejszym przekrojem a pozatym to jak sie dobrze orientuje to chyba do rury fi63 mozna podlaczyc wiecej niz 3-4domy,jesli pozwolonoby mi na podlaczenie sie do sieci wybudowanej przez sasiada (sasiad oddal ten wodociag na stan wodociagom)to ja musialbym dobudowac 30metrow a jesli skonczy sie tak jak oni rzadaja to bede musial budowac 120metrow wodociagu o przkroju fi 110,prosze o jakies porady jakie mam wyjscie czy sie odwolywac,dziekuje
    Ostatnio edytowane przez slawko3 ; 03-01-2011 o 13:01 Powód: błąd

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawko3 Zobacz post
    witam serdecznie wlasnie podjałem decyzje o budowie domu i juz na samym poczatku dramat.Otoz w odpowiedzi na warunki przylacza wody otrzymalem odpowiedz ze takie nie istnieja -niedawno sasiad rozudowal siec rura fi63 do ktorej obecnie podlaczone sa 3domy,teraz kiedy ja wystapilem o warunki to stwierdzono ze musze na nowo wybudowac odcinek sieci (od tego samego punktu od ktorego rok temu rozbudowywal siec moj sasiad --czyli ja mam zastapic odcinek wodociagu wybudowanego przez sasiada swoim nowym ale o przekroju fi 110pytam wiec dlaczego wczesniej pozwolono rozudowac ten wodociag mniejszym przekrojem a pozatym to jak sie dobrze orientuje to chyba do rury fi63 mozna podlaczyc wiecej niz 3-4domy,jesli pozwolonoby mi na podlaczenie sie do sieci wybudowanej przez sasiada (sasiad oddal ten wodociag na stan wodociagom)to ja musialbym dobudowac 30metrow a jesli skonczy sie tak jak oni rzadaja to bede musial budowac 120metrow wodociagu o przkroju fi 110,prosze o jakies porady jakie mam wyjscie czy sie odwolywac,dziekuje
    Smutny polski standard Wodociagom nie zalezy zeby podlaczac nowych klientow.
    Niech zgadne. Wodociag pewnie jeszcze zaproponowal, ze...wybuduje za Ciebie ta rure 110, Ty tylko za to zaplacisz.

    Chcesz miec wode, zbuduj sie siec. A sasiad przeciez zbudowal se "prywatnie" siec. Po co mial przeinwestowywac i wstawiac rure wiekszej srednicy. Zrobil tyle zeby dla jego domu wystarczylo. Ciezko go o to winic.
    A wodociag przeciez zarobi raz jeszcze nie kiwnawszy palcem, gdybys Ty chcial jednak te rure podmienic na wieksza.

    U nas jest podobna sytuacja z kanalizacja. Gmina zbudowala kanalizacje projektujac jej pojemnosc/przepustowosc tylko dla istniejacych domow. Projektowali ja 5-6 lat temu. Od tamtedgo czasu domow przy ulicy przybylo, ale juz sie nikt nie moze podlaczyc bo "nie ma warunkow". Wiec za 5-10 lat wszystko rozkopia i beda wymieniac rury
    A wystarczylo glowna rure zamiast 125 dac 160 czy jeszcze wiecej. Roznica w koszcie materialu zadna w porownaniu do calej inwestycji.

    Moim zdaniem, a cos takiego powinno sie ludzi/wojta do wiezienia wsadzac

    A co mozesz zrobic? Studnie se mozesz zrobic.

    marcin

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawko3

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzieki Jastrząb za odpowiedz,co do tej studni to jeden sąsiad tez kopał studnie głebinowa ale twierdzi ze ta woda nie nadaje sie do picia czy to moze byc prawda i czy ewentualnie nie mozna załozyc jakichś filtrów które podniosa wartość tej wody żeby nadawała się do picia-jaki może być ewentualny koszt takiego odwiertu z całym osprzętem tj pompa filtry itp....a jaki moze być koszt budowy tego wodociągu -120metrów fi 110..bardzo dziękuję

  7. #7

    Domyślnie

    Dziekuje wam za odpowiedz.

    Ja juz mam pozwolenie na budowe. Ze wzglegu na taka odpowiedz z wodociagow, by nie przeciagac nanieslismy studnie.
    A teraz chcemy podciagnac wode?

    W tej chwili czekam na wyrys z MPZT i z tym wedruje do wodociagow i zobaczymy co dalej.
    Oczywiscie bede informowac na biezaco, by innym bylo łatwiej.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał 22kika22 Zobacz post
    Dziekuje wam za odpowiedz.

    Ja juz mam pozwolenie na budowe. Ze wzglegu na taka odpowiedz z wodociagow, by nie przeciagac nanieslismy studnie.
    A teraz chcemy podciagnac wode?

    W tej chwili czekam na wyrys z MPZT i z tym wedruje do wodociagow i zobaczymy co dalej.
    Oczywiscie bede informowac na biezaco, by innym bylo łatwiej.
    Coś nowego w tej sprawie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony