dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie mam meble, nie wiem jaki kolor ścian w sypialni

    Kochani, zamówiłam sypialnie, ze względów oszczędnościowych zdecydowaliśmy się na http://www.meble-varsovia.pl/toskana-2.html w wersji i kolorze dokładnie jak linku. Jak patrze na zdjęcie to raz mi się ta sypialnia podoba, a raz nie. Jakieś mam mieszane uczucia, zobaczymy jak dojedzie
    Nim dotrze chcemy pomalować sypialnię i nie wiem na jaki kolor. Oliwka ze zdjęcia do mnie nie przemawia, nie chciałabym sypialni "cukierkowej", co myślicie o jakiejś szarości? A może jakiś inny odcień ? No i oświetlenie, coś chromowanego nawiązując do uchwytów? Pomóżcie....
    ------------------------------------------------------------
    Trzeba stworzyć dom,
    Żeby mieć do czego wracać........

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał rataj75 Zobacz post
    Kochani, zamówiłam sypialnie, ze względów oszczędnościowych zdecydowaliśmy się na http://www.meble-varsovia.pl/toskana-2.html w wersji i kolorze dokładnie jak linku. Jak patrze na zdjęcie to raz mi się ta sypialnia podoba, a raz nie. Jakieś mam mieszane uczucia, zobaczymy jak dojedzie
    Nim dotrze chcemy pomalować sypialnię i nie wiem na jaki kolor. Oliwka ze zdjęcia do mnie nie przemawia, nie chciałabym sypialni "cukierkowej", co myślicie o jakiejś szarości? A może jakiś inny odcień ? No i oświetlenie, coś chromowanego nawiązując do uchwytów? Pomóżcie....
    A może coś w fioletach z jasnym? Ja kiedyś widziałam takie połączenie i wyglądało super.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał rataj75 Zobacz post
    co myślicie o jakiejś szarości? A może jakiś inny odcień ? No i oświetlenie, coś chromowanego nawiązując do uchwytów? Pomóżcie....
    A może odcienie niebieskiego? może jakiś morski? do tego brązu mogłoby fajnie wyglądać...
    W ogóle tak sobie myślę, że mogłabyś może jedną ze ścian wyeksponować przyklejając tam tapetę, coś takiego: http://allegro.pl/tapety-rasch-z-kol...373760223.html lub coś w podobnym stylu http://static.istore.pl/istore/11349...nal/786704.jpg - niekoniecznie ta konkretnie tapeta, ale zobacz jak fajnie wygląda połączenie tych dwóch kolorów: brązów i takich niebieskości..
    Ostatnio kupowałam tapety do mojego domku i jest tak OGROMNY wybór, że na prawdę można coś dobrać...

    Co do oświetlenia to.. jeszcze za swoim nie chodziłam, nie wiem za bardzo co jest na rynku, więc nie pomogę

  4. #4

    Domyślnie

    rataj,
    a co powiesz o takiej tapecie: http://85.128.229.63/images/allegro/skinn/skin3.jpg ? tylko w kolorze takim http://85.128.229.63/images/allegro/skinn/skin6.jpg - fajnie za łóżkiem wygląda...
    ..tylko nie bardzo wiem jaki dobrać do tego kolor na pozostałych ścianach - musi być coś, co nie odwróci uwagi od tej tapety...
    __________________________________________________ ___

    i znowu: http://85.128.229.63/images/allegro/...zualizacja.jpg, reszta ścian na brązowo.., tylko nie za ciemno...
    __________________________________________________ _____
    http://static.istore.pl/istore/11349...nal/783780.jpg, reszta ścian na jakiś beż..., to znaczy dobrany kolor do tego jasnego na tapecie, ale jeszcze jaśniejszy....
    z palety farb się dobierze..., sama dobierałam kolor do tapety...
    niestety nie mogę wstawić zdjęcia, bo jeszcze wykańczam..., może na święta wielkanocne będą jakieś efekty...
    __________________________________________________ _________
    no chyba, że tapety odpadają to... ja bym stawiała na... kolor morski...

  5. #5

    Domyślnie

    brudne fiolety albo jasny popiel.
    tapeta j/w nie podoba mi się, a bardzo nie podoba mi się, jak coś takiego udaje węzgłowie (nawet jesli tylko tak się kojarzy i nie było intencją właściciela). w ogóle z tapetami ozdabiającymi tylko 1 ścianę należy uważać, bo ciężko je ładnie wkomponować tj. tak by nie trąciły kiczem lub tandetą.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  6. #6

    Domyślnie

    beże i brązy albo popiele

  7. #7

    Domyślnie

    ja również nie jestem za tapetą, i ta popiel za mna chodzi...
    ------------------------------------------------------------
    Trzeba stworzyć dom,
    Żeby mieć do czego wracać........

  8. #8

    Domyślnie

    a propos brudnych fioletów - jak je widzicie z kolorem karmelowym?

  9. #9

    Domyślnie

    z karmelem to ja chyba widzę tylko takie nasycone fiolety w stylu śliwki węgierki - żywe, intensywne.
    "brudaski" są raczej pudrowe, a karmel do nich zbyt intensywny
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  10. #10

    Domyślnie

    Ja widzę tu brudny niebieski, takie przydymione indygo.

  11. #11

    Domyślnie

    Wspomniany byl szary.... Ten temat przerabialem i przerabiam bo remont zacznie sie na wiosne ale..... jak dla mnie szarosci maja sie do koloru tych mebli zupelnie nijak. Walczylbym z roznymi odcieniami zieleni lub tapeta (taka bedzie u nas w salonie -->> http://tapetuj.pl/product/image/4406/03883-40.jpg i dobraniem koloru scian pod tapete

  12. #12

    Domyślnie

    różnica pomiędzy twoją tapetą a prezentowanymi powyżej jest taka, że twoja nie udaje bycia czym innym aniżeli tapetą (jak ta a la skóra) jako fanka pasów, zwłaszcza w takim delikatnym zestawieniu - podzielam twoją sugestię (choć zauważ że twoja tapetka elementy szarości też ma ).
    a propos tapet, podpowiadam, że fajną opcją jest umieszczenie np. tylko jednego arkusza na ścianie lub jej części - bardzo mi się to podoba, ale z przykrością przyznaję, że takie ekstrawaganckie posunięcie wymaga nieziemskiego wyczucia i udane realizacje widziałam jedynie we wnętrzach należących do ludzi zajmujących się grafiką i designem profesjonalnie (a może im po prosty nie brak odwagi / wyobraźni, której przeciętny śmiertelnik zazwyczaj nie ma).
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    - podzielam twoją sugestię (choć zauważ że twoja tapetka elementy szarości też ma )
    Ma i szarosci ale w dosc delikatnej formie. Dlatego mysle ze takie zestawienie moze w miare sensownie zagrac z kolorem mebli. Ja chyba przed swietami wyslalem maila z prosba o probki tej tapety (kilku innych tez) wiec jak dotrze to walne moze jakies normalne a nie katalogowe foto

  14. #14

    Domyślnie

    Kombinuję i kombinuję i tak wykombinowałam że może taki khaki wpadający w szary byłby fajny. Zna ktoś farbę w takim dziwnym kolorze ?
    ------------------------------------------------------------
    Trzeba stworzyć dom,
    Żeby mieć do czego wracać........

  15. #15

    Domyślnie

    fajny pomysł, ale obawiam się czy khaki nie "zasmuci" wnętrza. oliwka ze zdjęcia ma nasycony ale dosyć żywy odcień, a do tego jest otoczona dużą ilością bieli. przez to wnętrze wydaje się bardzo jasne i przestronne.
    khaki jest zazwyczaj dosyć stonowane i jeśli chodzi o odczucie temperatury wnętrza - podobne do mebli. wydaje mi się, że może wyjść bardzo ziemisto. oczywiście wszystko zależy od dodatków (białe zasłony czy biały dywanik, ew. jakieś inne dodatki - bardzo rozjaśnią), ale nie każdy lubi takie klimaty. do tego nie polecałabym khaki, jeśli pokój jest ubogi w światło słoneczne (północna strona domu, nieduże okna) albo jeśli masz ciemną podłogę.

  16. #16

    Domyślnie

    Może i racja z tą smutną sypialnią khaki. Za Twoją namową duś przeglądam te brudne fiolety. Przyznam, że mają w sobie coś...ale biorąc pod uwagę, że jedna ze ścian będzie całkowicie zabudowana szafą, na przeciwko jest ściana z oknem, to własciwie do pokazania koloru została ściana na wezgłowiu oraz ściana na przeciwko.Podłogi mam jasne w ciemniejsze dość wyraźne słoje brązowe i teraz nie wiem, czy kolor dać na wszystkich ścianach, czy potraktować je wybiórczo.
    Mąż twierdzi, że powinniśmy pójść w odcienie bezy i brązów, jakiejś kawy z mlekiem i nawiązując do uchwytów postawić chromowane wazony, doniczki. Położyć narzute na łózko brązowo szarą i będzie git, mnie natomiast wydaje się, że będzie zwyczajnie mdło
    ------------------------------------------------------------
    Trzeba stworzyć dom,
    Żeby mieć do czego wracać........

  17. #17

    Domyślnie

    beże owszem, brązy dadzą podobny efekt jak khaki (tyle że o ile khaki wyciągnie z waszych mebli siny kolor, brązy - podkreślą brązowe elementy).
    a może coś takiego? nie wiem, jak odważni jesteście, ale wydaje mi się, że wasze meble będą ładnie wyglądały na takim tle. dodatki oczywiście widziałabym w bieli i brązach, żeby stonować ten groszek - jakieś delikatne białe płócienne zasłony, delikatna prosta firanka rozpraszająca światło, do tego obrazki na ścianach w ciemnych ramach z szerokim passepartout, biała lub brązowa narzuta, białe i brązowe poduchy i lampy w tej kolorystyce.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	erinn-valencich-&#109.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	36414

  18. #18

    Domyślnie

    My planujemy podobny kolor na jedej ze scian w salonie. Wczoraj zamowilismy probki koloru Lime Zest 2 z Duluxa http://www.dulux.co.uk/colour/lime_zest_2. Do tego druga sciana w prezentowanej wczesniej tapecie.

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MamtęMoc

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-002
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 08-02-2016 o 11:06

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Niezadowolony bardzo

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Warszwawa
    Kod pocztowy
    00-133
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zdecydowanie nie polecam zakupów w VARSOVIA MEBLE Warszawa Wesoła, ul. Trakt Brzeski 56 (wcześniej Sulejówek ul. Dworcowa)
    Chyba że za chwilę się znowu przeniosą w inne miejsce jak tu już oszukają naiwnych klientów.
    Łóżka za 4 tys. zł mają na 2 lata, a jak chcesz zareklamować to najlepiej kup u nich nowe za 4-5 tys... albo idź do sądu
    Taka jest zasada właścicieli, klienta jak już wyda kilka tys. zł mają gdzieś.
    To jest przestroga dla chcących kupić łóżko - omijać szerokim łukiem sklep VARSOVIA MEBLE Warszawa Wesoła ul. Trakt Brzeski 56.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony