dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Sól

  1. #1

    Domyślnie Sól

    Okropnie mnie martwi nadużywanie w ostatnich latach soli do odśnieżania ulic i chodników Już pomijam wygląd butów ale pomyślałem, że za parę dni cała ta sól spłynie i znów wsiąknie w ziemię (w trawniki, skwery, klomby itp.) Strasznie się boję że drzewom w mieście nie robi to dobrze... Myślę, że wiele usycha właśnie od tego.

    A może niepotrzebnie się martwię? Pocieszcie mnie jakoś!

  2. #2

    Domyślnie Re: Sól

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    Okropnie mnie martwi nadużywanie w ostatnich latach soli do odśnieżania ulic i chodników Już pomijam wygląd butów ale pomyślałem, że za parę dni cała ta sól spłynie i znów wsiąknie w ziemię (w trawniki, skwery, klomby itp.) Strasznie się boję że drzewom w mieście nie robi to dobrze... Myślę, że wiele usycha właśnie od tego.

    A może niepotrzebnie się martwię? Pocieszcie mnie jakoś!
    Martwisz sie słusznie ...niestety. Badania (robione chyba przez naukowców SGGW ) wykazały że z powodu soli zgineła połowa drzew przyulicznych w Warszawie ...
    Były próby wprowadzenia zamiast soli związków wapnia rozpuszczających (a właściwie roztapiających ) śnieg ale są one droższe więc chyba nie prędko sól przestanie być rozsypywana.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jatoja
    Martwisz sie słusznie ...niestety
    Ale zdaje się, że tylko ja się martwię...

  4. #4

    Domyślnie

    A czy mozna uzyc zwyklej soli jako srodek przeciwko rosnieciu wszelkich roslin ? Sa takie miejsca, przynajmniej na mojej dzialce na ktorych ma byc sam piasek, bez zadnej nawet trawki. I wlasnie na tych miejscach chcialbym zastosowac ten antyporostowy srodek. Ale czy to zadziala ?

  5. #5

    Domyślnie

    Sól chyba nie powinna być na to zła...
    Rzymianie po zburzeniu wrogiej Kartaginy posypali ruiny solą, by nic nigdy tam już nie wyrosło....
    Historia magistra vitae!
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony