dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 491 z 625
Pokaż wyniki od 9.801 do 9.820 z 12494
  1. #9801

    Domyślnie

    No właśnie. Marzenia o własnym domu budzą się na wiosnę, stąd też teraz mniej zapytań p.t. "czy zmieszczę się w zadanej kwocie ...". Nie ma sensu zamykanie tego tematu, bo zaraz powstanie kolejny, o analogicznym tytule i temacie

  2. #9802

    Domyślnie

    Cytat Napisał GYM Zobacz post
    Widzisz Xerses, macie w tym wątku jakaś chorobliwą potrzebę krytykowania każdego kto ma odmienne zdanie. Nikt nie ma prawa powiedzieć nic z czym się nie zgodzi powtarzająca kilkuosobowa grupa.
    Ja przejrzałem to (i nie tylko) forum kilkakrotnie i powiem Ci, że jest tu kilkanaście dzienników budowy pisanych przez inwestorów, za których łeb bym sobie dał uciąć i obie ręce ze ONI budowali te domy, lub w tych budowach uczestniczyli. Są zdjęcia, koszty cząstkowe, wydatki nieprzewidziane itp. Wszystko po kolei. Poczytaj bo warto.
    A ten wątek jest jakiś dziwny. Ktoś coś się pyta to od razu jest straszony kosmicznymi kosztami, problemami, porzuconymi budowami itp.
    Jak piszesz o kimś kto chce zaczynać budowę że trzeba go naprowadzić na jakieś rozwiązanie, to pytam się Ciebie - a kto mu zapłaci jak to rozwiązanie okaże się złe dla tej osoby? Ty? Nie wydaje mi się....
    Nazywasz mnie krzykaczem? Na jakiej podstawie? Czy wyzwałem kogoś? Użyłem niecenzuralnych słów? Co Cię tak zirytowało że wypowiadasz się nawet nie w swoim imieniu? Dlaczego mam zachować swoje uwagi dla siebie? Jakoś nie widzę żebyś Ty się powstrzymywał...
    Papier wszystko przyjmie, dziennik budowy - wirtualny ale i nie tylko też. Wielu tu już takich na forum przerabiałem. A jesli jestes - jak twierdzisz włascicielem firmy budowlanej - to powinieneś mieć o kosztach budowy pojęcie - i powinienes wiedzieć że nie ma nic za darmo, i jeśli ktoś pisze o śmiesznie niskich kosztach wybudowania super wymarzonego domu - to chyba podczas oglądania Matrixa w nim po prostu pozostał. I chyba w tej kwestii polemizować nie będziemy. Jeśli ktos twierdzi że wszystko sam zrobi - to takie bajki dzieciom na dobranoc - no ok zrobi jak zrobi - jaki tego bedzie efekt tylko ta osoba bedzie wiedzieć, bo na palcach jednej reki policzę osoby które mają pojęcie o nazwijmy budowlance w szerokim zakresie. Pozostałym się wydaje że wiedzą. O tym mówię. To sa te straszne kosmiczne koszty, problemy na budowie itd. Znam jednego takiego co to wssystko sam miał zrobić - ja dom skończyłem a u niego dalej pole i o jakości tego co zrobił rozpisywać sie nie będę. Poza tym skoro przeczytałes ten watek - powinieneś zauważyć że akurat jestem jedną z ostatnich osób które sa w gronie "kilkunastu osób " czy jak tam to nazwałes. Do reszty Twoich zapytań nie będę sie odnosił - bo nie lubie sie powtarzać. I nie napisnaj sie tak bardzo.

    Ktoś wyżej napisał że gdyby przez niego nowy inwestor wpadł w problemy na budowie bo uznałby że da się w zakładanej kwocie zmieścić - źle by się z tym czuł. I własnie do tego zmierzałem --> lepiej aby sie człowiek sto razy zastanowił czy da radę. Bo z pracą własna jest tak że czasu przecietny Polak za dużo nie ma , rodzina itd - no wiele razy się na deklaracjach kończy a potem radź sobie sam. Zakładanie takich wariantów z wykonalnością w 100% jest najlepszą drogą do porażki. I to powinieneś wiedzieć że oprócz optymizmu na budowie - odpowiedzialny inwwestor, budowlaniec kosztorysant a i przeciętny człowiek MUSI określić również zagrożenia. A kto w ten sposób z nowobudujących do tego podchodzi? Kto zakłada że za miesiąc pokłóci się z bratem i z pomocy nici? Z czego wtedy pokryjesz powstałe koszty? o tym tutaj sie mówi. I nikt tu nie krzyczy ani nikogo nie dołuje. Przesadny huraoptymizm - a tym na dzień dobry powiało od Twojego wpisu i odpiwedzi tego użytkownika - do bezpiecznych założeń nie należy.
    Ostatnio edytowane przez Xerses ; 17-01-2014 o 10:21
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  3. #9803

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwitko Zobacz post
    Przychylam się do wniosku Tomka! Czas zamknąć wątek!!!
    Hm....... przeciez nikt tu nikogo nie zmusza do czytania i uczestniczenia w forum
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  4. #9804

    Domyślnie

    Nie zamykać. Sytuacja się zmienia, dochodzą nowe doświadczenia, którymi warto się dzielić.
    Od kiedy włączyłem funkcję ignorowania wpisów NS, wątek wygląda zupełnie inaczej Wszystkim polecam!
    Już mnie nie irytuje sam troll, ale ci którzy dają się mu podpuścić
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  5. #9805

    Domyślnie

    To podobnie jak mnie. Szkoda, że pojawiają się w ogóle informacje o postach ignorowanych osób.

  6. #9806
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A może byś sie tak bardziej merytorycznie odniosla do ostatnich postow ?
    Np, jakie zajęcie widzisz dla siebie i męża w trakcie wykonywania płyty fundamentowej ?
    A tu foto to Cie poniosło.To ma się mieścić w temacie wątku,marzeniach,200 tysiakach itp.???Patrząc na obecne czasy,domu w którym zagwarantujecie bezpieczeństwo swojej rodziny,tanimi środkami ,materiałami w drugim gatunku z wyprzedaży tak jak taniej np. kupujemy rocznik samochodu z 2013 bo firmie nie zszedł.On też będzie wspaniały,powtarzam bezpiecznego wybudować się nie da.Ale np.takie się da:
    http://muratordom.pl/budowa/przed-bu...=28539#gallery

    Ten artykuł proszę przeczytać od dechy do dechy.

    http://muratordom.pl/budowa/przed-bu...,13_11118.html

    Też nie głupi choć z firmy.


    Zdaniem eksperta

    Budowa domu droższa?

    tłumaczy Piotr Pawlak z firmy Rockwool Polska
    – Dziś wymagania dla ścian wynoszą 0,3W/(m2.K), co oznacza konieczność zaizolowania ich ociepleniem o grubości 10-12 cm. Wymagana grubość izolacji będzie wzrastać średnio o mniej więcej 2 cm w 2014 r., 4 cm w 2017 r. i 5 cm w 2021 r. Podobnie sprawa wygląda w przypadku dachów (blisko 15 cm dziś, 18 cm w 2014 r., 20 cm w 2017 r., 25 cm w 2021 r.) i podłóg (6 cm dziś i 10 cm w pozostałych latach). Oczywiście wpłynie to na koszt inwestycji, jednak wydatek zwróci się już po kilku latach użytkowania, a koszty utrzymania budynku znacząco spadną.

    Firmy nakręcą rynek a my zatrzymamy się w miejscy bo nam kasy zbraknie i nie pomoże Wujek Kazik ,który wszystko sam zrobi za grosze.

    Początki:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ns-marzy%C4%87
    Jak myślicie od tamtych lat ceny się zmienił.???Pytanie z serii do tych ,którzy nic nie wzięli z tego pod uwagę zanim nacisnęli ignoruj nazywając piszącego trollem.

  7. #9807
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kama33

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    245

    Domyślnie

    Ciężko będzie znaleźć chętnego, który pochwaliłby się swoimi niskimi kosztami budowy, bo zaraz przez większą, a już na pewno głośniejszą część forumowiczów, zostanie wyśmiany. A każdy,kto wybudował swój dom jest szczęśliwy, że go po prostu ma i każda krytyka jest bardzo nieprzyjemna

  8. #9808
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał kama33 Zobacz post
    Ciężko będzie znaleźć chętnego, który pochwaliłby się swoimi niskimi kosztami budowy

    a mało nas????
    wystarczy sie "rzucić" do samorobów i zobaczyć co i jak...
    trza szukać a nie czekać na "palec bozy" który popchnie na odpowiednie tory...

  9. #9809
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kama33

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    245

    Domyślnie

    Netbet - ja mam na myśli wiele innych osób, które wybudowały za ok 200 tys jednak nie pochwalą się na forum. Po takich opiniach jakie się m.in tutaj pojawiają, to się wszystkiego odechciewa A ja wiem, że osób które wybudowały za 200 tys jst dużo, zwłaszcza w moim rejonie. I to wcale nie budując całkiem samemu - samemu głównie wykończeniówka

  10. #9810
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ella&co
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Dom za 200 tyś...
    Nam się nie udało Ale na zasadzie przeciwieństw ośmielę się stwierdzić, że jest to możliwe. Warunki, które osoba planująca taką inwestycję powinna wziąć pod uwagę:
    1. Dom parterowy o prostej bryle z powierzchnią około 80-90 m2, bez podpiwniczenia.
    2. Maksymalny wkład własny w prace na budowie.
    3. Zrezygnowanie z najlepszych materiałów (nie chodzi mi o firmowe, ale np. białe plastikowe okna z podwójną szybą, zresztą przeszklenia nie powinny być duże; "marketowe" drzwi, styropian o gorszym współczynniku przenikania, pokrycie dachu z taniej blachodachówki).
    4. Wykończenie tańszymi materiałami {płytki, farby, armatura, panele).

    Minusem jest fakt, że gorsza termoizolacja i okna, to w przyszłości wyższe rachunki za ogrzewanie. Kolejna ważna rzecz to fakt, że spędzając całe dnie na budowie praktycznie życie rodzinne/towarzyskie nie istnieje...

    Nie napiszę, czy dom będzie gorzej, czy lepiej zbudowany, bo komu to oceniać?

    Za to satysfakcja murowana

    PS. Nie jestem "samorobem", ale żoną człowieka, który wiele prac na budowie wykonuje sam. Ja zajmuję się str. finansową, zakupami i wymyślaniem kolejnych rzeczy do zrobienia

  11. #9811

    Domyślnie

    Cytat Napisał luntrusk Zobacz post
    Czas by jakiś moderator zareagował na chamstwo.
    Jak na życzenie ....

  12. #9812
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał kama33 Zobacz post
    Ciężko będzie znaleźć chętnego, który pochwaliłby się swoimi niskimi kosztami budowy, bo zaraz przez większą, a już na pewno głośniejszą część forumowiczów, zostanie wyśmiany. A każdy,kto wybudował swój dom jest szczęśliwy, że go po prostu ma i każda krytyka jest bardzo nieprzyjemna
    nie, jest sporo ludzi którzy wybudowali - tyle że jakim kosztem.. poczytaj choćby właśnie NetBeta.. takim jak On trzeba się kłaniać w pas i dziękować że opisali to co robili - dzięki temu ja nie porwałem się sam na niektóre rzeczy bo uwiadomiłem sobie że cyborgiem nie jestem - Chłop zapieprzał jak wół roboczy przez niezliczoną liczbę dni.. ile z tych osób które sie porywają na budowę jest w stanie tyle poświęcić? czasu, pracy i zdrowia kosztem oszczędności.. i to ci którzy budują sami lub nie ale budują chcą uświadomić.. zwłaszcza przestrzec przed tym hurraoptymizmem który mamy w genach że jakoś to będzie.. i do tego wciskają się tacy jak luntrusk, pełni pogardy dla innych, wywyższający się swoim rzekomym bogactwem i zajebistością, znawstwem co też dom musi mieć itp. (a dysponujący wykarczowanymi krzakami w podobno pośledniej dzielnicy wrocławia i dosyć słabym projektem) i zioną nienawiścią na każdego kto ma większe doświadczenie to można się wnerwić.. luntrusk pisze o płycie fundamentowej - mam dom na takiej płycie, nie widziałem jej w wątku o płytach, napieprza na elfir ktora coś sama zrobiła a nie tylko jeździ na właściwym komiu czy co tam..
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 17-01-2014 o 18:24
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  13. #9813

    Domyślnie

    NetBet ty wykasowałeś mój post czy Szanownej Redakcji nie odpowiadają kontrowersyjne pytania ? Zadam ponownie : czy "amnestia " dla luntrusk wynika z "ruchu w sieci " i zysku z reklam ?

  14. #9814
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kama33

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    245

    Domyślnie

    Netbeta dziennik czytałam juz dawno temu, zanim rozpoczęłam swoją budowę. Podziwiam takich "wariatów" ( w bardzo pozytywnym znaczeniu ), którzy sami budują swoje domy. Ale zauważcie, że od dłuższgo czasu nikt nowy, który wybudował tanio dom się nie pojawia. I nie dlatego, ze się nie da, ale dlatego, że atmosfera tego forum - nie tylko tego wątku ale całego forum, nie sprzyja taniemu budownictwu. Zaraz pojawiają się głosy, ze się nie da, ze pewnie "lewe" firmy bez ZUS-u, ze byle jak itp. A prawda jest taka, ze koszt budowy w bardzo duzej mierze zależy od miejsca. I nie ma co pytać na forum czy sie da wybudować czy nie, tylko wziąć projekt, zeestawienie materiałów, wziąć telefon, podzwonić i oszacować koszty. Spotkać się z kilkoma lokalnymi firmami, wycenić robociznę. Potem poczytać na forum o nieprzewidzianych sytacjach i wydatkach i wszystko bedzie jasne.

  15. #9815
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał gti11 Zobacz post
    NetBet ty wykasowałeś mój post czy Szanownej Redakcji nie odpowiadają kontrowersyjne pytania ? Zadam ponownie : czy "amnestia " dla luntrusk wynika z "ruchu w sieci " i zysku z reklam ?
    ja tego wąktu/dyskusji nie ma zamiar "modować" - to nie moja bajka...są tu inni bardziej w temacie

    ja tu czasem coś nabazgrolę.. ale nie czuję się na siłach kogoś "upier@#$ić"

  16. #9816

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ja tego wąktu/dyskusji nie ma zamiar "modować" - to nie moja bajka...są tu inni bardziej w temacie

    ja tu czasem coś nabazgrolę.. ale nie czuję się na siłach kogoś "upier@#$ić"
    Twój post coby nie śmiecić w temacie zniknął jak i moja odpowiedz sugerująca , że sytuacja z luntrusk i jej zachowaniem na forum jest kontrowersyjna .

  17. #9817
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    A tu foto to Cie poniosło.To ma się mieścić w temacie wątku,marzeniach,200 tysiakach itp.???Patrząc na obecne czasy,domu w którym zagwarantujecie bezpieczeństwo swojej rodziny,tanimi środkami ,materiałami w drugim gatunku z wyprzedaży tak jak taniej np. kupujemy rocznik samochodu z 2013 bo firmie nie zszedł.On też będzie wspaniały,powtarzam bezpiecznego wybudować się nie da.Ale np.takie się da:
    http://muratordom.pl/budowa/przed-bu...=28539#gallery

    Ten artykuł proszę przeczytać od dechy do dechy.

    http://muratordom.pl/budowa/przed-bu...,13_11118.html

    Też nie głupi choć z firmy.


    Zdaniem eksperta

    Budowa domu droższa?

    tłumaczy Piotr Pawlak z firmy Rockwool Polska
    – Dziś wymagania dla ścian wynoszą 0,3W/(m2.K), co oznacza konieczność zaizolowania ich ociepleniem o grubości 10-12 cm. Wymagana grubość izolacji będzie wzrastać średnio o mniej więcej 2 cm w 2014 r., 4 cm w 2017 r. i 5 cm w 2021 r. Podobnie sprawa wygląda w przypadku dachów (blisko 15 cm dziś, 18 cm w 2014 r., 20 cm w 2017 r., 25 cm w 2021 r.) i podłóg (6 cm dziś i 10 cm w pozostałych latach). Oczywiście wpłynie to na koszt inwestycji, jednak wydatek zwróci się już po kilku latach użytkowania, a koszty utrzymania budynku znacząco spadną.

    Firmy nakręcą rynek a my zatrzymamy się w miejscy bo nam kasy zbraknie i nie pomoże Wujek Kazik ,który wszystko sam zrobi za grosze.

    Początki:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ns-marzy%C4%87
    Jak myślicie od tamtych lat ceny się zmienił.???Pytanie z serii do tych ,którzy nic nie wzięli z tego pod uwagę zanim nacisnęli ignoruj nazywając piszącego trollem.
    Mile mnie tym razem zaskoczyłeś linkami Ale czy te pokazane 8 domów nie są bezpieczne? SĄ.
    Co najwyżej można się przyczepić do budowy takiego małego domu (największy 99m2) z garażem, gdy pomieszczenia mają po 10m2.
    Co do ociepleń, to już dawno wyprzedzamy normy- mało kto daje mniej niż 15cm styropianu, okna 3-szybowe to też nie kosmos cenowy.
    Jestem zdania, że w prace i materiały, których nie można potem poprawić trzeba wydać więcej...(ocieplenie, okna) i zapomnieć na długi czas.
    Na wujków, ciotków, szwagrów itp. nie liczyłbym za bardzo na pomoc - jeśli nie znają się na budowlance, to będą jako "przynieś, wynieś, pozamiataj", bo tłumaczenie, o co nam chodzi zejdzie dłużej niż zrobienie samemu.
    Pytasz o ceny- oczywiście zmieniły się, ale nasze pensje też rosną(niestety nie tak szybko jakby się chciało).
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  18. #9818
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał ella&co Zobacz post
    Dom za 200 tyś...
    Nam się nie udało Ale na zasadzie przeciwieństw ośmielę się stwierdzić, że jest to możliwe. Warunki, które osoba planująca taką inwestycję powinna wziąć pod uwagę:
    1. Dom parterowy o prostej bryle z powierzchnią około 80-90 m2, bez podpiwniczenia.
    2. Maksymalny wkład własny w prace na budowie.
    3. Zrezygnowanie z najlepszych materiałów (nie chodzi mi o firmowe, ale np. białe plastikowe okna z podwójną szybą, zresztą przeszklenia nie powinny być duże; "marketowe" drzwi, styropian o gorszym współczynniku przenikania, pokrycie dachu z taniej blachodachówki).
    4. Wykończenie tańszymi materiałami {płytki, farby, armatura, panele).

    Minusem jest fakt, że gorsza termoizolacja i okna, to w przyszłości wyższe rachunki za ogrzewanie. Kolejna ważna rzecz to fakt, że spędzając całe dnie na budowie praktycznie życie rodzinne/towarzyskie nie istnieje...
    Nie napiszę, czy dom będzie gorzej, czy lepiej zbudowany, bo komu to oceniać?

    Za to satysfakcja murowana
    Ad1. TAK
    Ad2. TAK
    Ad3. NIE- rezygnacja z lepszych materiałów izolacyjnych, okien 3szyb., to pozorna oszczędność - teraz np. zimowe promocje okien. Wszystko musi mieć jednak ekonomiczne uzasadnienie, bo 30cm styro na ścianę nie będzie ekonomicznym rozwiązaniem przy ograniczonym budżecie.
    AD4. TAK

    Dom musi być zbudowany zgodnie ze sztuką budowlaną- nie gorzej lub lepiej.
    A satysfakcja z własnego domu - bezcenna
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  19. #9819

  20. #9820
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    [SIZE=1]powtarzam bezpiecznego wybudować się nie da
    Nikt, a czemu bezpiecznego sie nie da? Prosze nie mysl ze Cie chce podpuszczac, albo ze jakas bezcelowa polemike zamierzam prowadzic. Ja nie jestem uprzedzony do zadnego z forumowiczow, a do tych z bogatym dorobkiem postow podchodze z szacunkiem. Zwyczajnie zainteresowalo mnie dlaczego nasz dom mial by byc niebezpieczny? Zupelnie bez zadnych zlosliwosci, podtekstow i przekazow pomiedzy wierszami chcialbym sie tego dowiedziec.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

Strona 491 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony