dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 625 z 625
Pokaż wyniki od 12.481 do 12.494 z 12494
  1. #12481

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Wszystko wyszło 235 tys. Materiały mam średniej jakości.
    Jakie masz pokrycie dachu, jakie okna? Jaka membrana dachowa? Jakiej firmy kominy? Jakie drzwi? 1 czy 2 łazienki? Jakie meble w kuchni? No i najważniejsze ile tak mniej więcej w % robiłeś sam a ile firmy? Czy w tych kosztach wliczasz kierbuda, geodetę, projekt itp?

  2. #12482
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Jakie masz pokrycie dachu, jakie okna? Jaka membrana dachowa? Jakiej firmy kominy? Jakie drzwi? 1 czy 2 łazienki? Jakie meble w kuchni? No i najważniejsze ile tak mniej więcej w % robiłeś sam a ile firmy? Czy w tych kosztach wliczasz kierbuda, geodetę, projekt itp?
    Wszystko jest w tym temacie. Membrana dorken vent s, komin do kominka leier, drzwi po 1000zł, okna 3 szyby wsp 0,9-1,1. 2 łazienki, meble do kuchni na zamówienie ( cena kuchni 18 tyś). Nie robiłem tynków wylewek i dachu. Wliczone mam wszystko nawet zszywki czy narzedzia po rusztowanie warszawskie.
    Projekt indywidualny, kierbud prawie za darmo Każdy m2 domu kosztuje. Chyba logiczne, że za 200 tyś nie wybudujemy domu 200 m2 z 5 lukrami i dachem kopertowym, ani też "domu marzeń", ale możemy wybudować taki dom, w którym będziemy się dobrze czuli i nikt nie będzie nam rządził...

  3. #12483

    Domyślnie

    Oczywiscie ze sie da. Tylko że nie bedzie on duzych rozmiarów i koszt nie pokryje wykonczenia go. Stan surowy

  4. #12484

    Domyślnie

    Cytat Napisał amadi1234 Zobacz post
    Oczywiscie ze sie da. Tylko że nie bedzie on duzych rozmiarów i koszt nie pokryje wykonczenia go. Stan surowy
    Czyli napisałeś właśnie, że się nie da.... Co zresztą jest zgodne z prawdą. Za 300tys. też się nie da i to takiego 100m2.

  5. #12485

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Czyli napisałeś właśnie, że się nie da.... Co zresztą jest zgodne z prawdą. Za 300tys. też się nie da i to takiego 100m2.
    Da się da. 80 m2 za 200 000 zł i to systemem zleconym. Stan deweloperski.

  6. #12486

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Da się da. 80 m2 za 200 000 zł i to systemem zleconym. Stan deweloperski.
    Czyli i tak po skończeniu na gotowo wyjdzie Ci ok. 300tys.
    I to za 80 metrów, co kurczę dla dwóch osób to jest w mojej ocenie max.
    Jednak myślę, że jeżeli kiedykolwiek będę się jeszcze budował, też sprawię sobie takie cudo 60-80m2, gdzieś nad jeziorem. Tylko mówię, jak już dzieci wyjdą z domu czyli za 10-15 lat. Wszak dobry to będzie okres by od tej budowy co mam odpocząć i zebrać nowe siły do walki

  7. #12487
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    A ja to myślę o takim 35m2 na zgłoszenie, który MOŻE ogarnę sobie własnymi siłami, by mieć tani dach nad głową na emeryturze

  8. #12488

    Domyślnie

    Cytat Napisał on33 Zobacz post
    Witam! Czy waszym zdaniem mozna wybudowac dom nie przekraczajac 200 tysiecy zl? Oczywiscie plus ziemia. Czy tanszy jest dom z uzytkowym poddaszem, czy parterowy? Pozdrawiam.

    ależ oczywiście
    jednakże gdyby Pan się zorientował na większy metraż można z banku dobrać kilka złociszy i nie budować 90m2 a 240m2
    coż to dla Pana, jak i tak Bank sponsoruje

    dobieramy 500 tys do 200 tys w kieszeni i kredycik na 35 lat. pracujemy, płacimy i nie ma tematu

    może to nie lazurowe wybrzeże ale prawie

  9. #12489
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    @Zyhu
    Ale po co ten sarkazm? Nie prościej napisać, że 200K to na takie 35m2 na zgłoszenie w nowych technologiach może nie wystarczyć?
    Wtedy przestanie marzyć i zacznie się zastanawiać.

  10. #12490

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Czyli i tak po skończeniu na gotowo wyjdzie Ci ok. 300tys.
    I to za 80 metrów, co kurczę dla dwóch osób to jest w mojej ocenie max.
    Jednak myślę, że jeżeli kiedykolwiek będę się jeszcze budował, też sprawię sobie takie cudo 60-80m2, gdzieś nad jeziorem. Tylko mówię, jak już dzieci wyjdą z domu czyli za 10-15 lat. Wszak dobry to będzie okres by od tej budowy co mam odpocząć i zebrać nowe siły do walki
    Mały prosty dom na płycie fundamentowej można wybudować bez dachu samemu. 2 tygodnie pracy dla 2 osób. Tu na forum stawiano domy pod 100 m2 pod klucz w granicy 200k.

  11. #12491

    Domyślnie

    Da się da. 80 m2 za 200 000 zł i to systemem zleconym. Stan deweloperski.
    3 lata temu przeczytałem cały ten temat. Kupiłem projekt małego domku - Hugo 2 - 80m2 + garaż i kotłownia, wszystkiego jakieś 105m2. Co prawda, nie liczyłem na 200, ale góra jakieś 250. Za tydzień się wprowadzam. Ile poszło? 310 tys. Metoda gospodarcza, elektryk szwagier więc zawsze coś taniej. Bez garażu i samemu owszem, za 200 tysi możecie sobie taki dom postawić. Za 200 tysięcy i to systemem zleconym to sobie można komórkę na drewno postawić. Niech nikt w te bajki nie wierzy

  12. #12492

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryk77 Zobacz post
    3 lata temu przeczytałem cały ten temat. Kupiłem projekt małego domku - Hugo 2 - 80m2 + garaż i kotłownia, wszystkiego jakieś 105m2. Co prawda, nie liczyłem na 200, ale góra jakieś 250. Za tydzień się wprowadzam. Ile poszło? 310 tys. Metoda gospodarcza, elektryk szwagier więc zawsze coś taniej. Bez garażu i samemu owszem, za 200 tysi możecie sobie taki dom postawić. Za 200 tysięcy i to systemem zleconym to sobie można komórkę na drewno postawić. Niech nikt w te bajki nie wierzy
    No dokładnie, dlatego po co te bzdury ludzie piszą. Inna sprawa, co na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że budując dom 230m2 bez skosów, dwa stropy, płaskie dachy, liczyłem na 600-700tys. na gotowo. Wyjdzie bez działki plus minus milion. Przeprowadzka w marcu. I fakt nic nie robiłem sam, ale robotę miałem stosunkowo tanią, poniżej wartości rynkowych. W hurtowniach brałem mocną, średnią półkę materiałów, ale tu akurat w bardzo dobrych cenach, bo wszystko od najmniejszej śrubki sam załatwiałem. Hydraulika i elektryka raczej wyższy poziom, podobnie jak izolacja, okna, rolety i inne materiały na ogólnie rozumianą konstrukcję. I można było by pewnie taki dom zrobić za te 700tys., ale to już naprawdę byłoby po taniości wszystko. Nie przyniósłby mi taki dom potem wystarczającej radości.
    A z drugiej strony gdybym brał firmy wykonawcze po cenie rynkowej lub kupował samą wysoką pułkę materiałów, to by około 1.5 mln. wyszło. Nie ma zatem co porównywać jednego domu do drugiego, jak Fiata do BMW. W czymś może i ten Fiat jest lepszy, ale to inny poziom. Nawet z zewnątrz mogą takie domy zupełnie tak samo wyglądać, a tak naprawdę być zupełnie innej klasy budynkami.

    Te ceny budowy na różnych stronach, to oszustwo, mające zachęcić ludzi do kupienia projektu i wzięcia kredytu. Tu wszystkich łatwowiernych ostrzegam. Nie jesteście w stanie wybudować się za kwotę, jaką deweloper bierze za podobny budynek. Inna sprawa, że jak zostaniecie uświadomieni, nigdy od dewelopera domu nie nie kupicie.

    Gdyby Kolega-już teraz nie miał hurtowni budowlanej to też bym poległ. Albo inaczej, zamiast 2,5 roku budowałbum się 4, a wtedy to już bym chyba zwariował

    A tak zamiast kredytu w banku, mam do oddania tylko trochę znajomym, czyli wiadomo na koleżeńskich zasadach. Dzięki nim udało mi się kończyć temat, który 2 lata temu byłby dla mnie czystą abstrakcją. Na 100% gdybym wiedział ile wydam, nie zaczynałbym budowy. Choć pewnie kasę wtedy bym przepuścił, a tak zawsze coś zostanie.

    Inna sprawa, że jak ktoś mówi, że coś sam zrobił, to też tego nie powinien liczyć jako 0zł. Choć jak czasami widzę jak ludzie sami sobie różne rzeczy robią, to rzeczywiście może być to warte wspomniane 0. Ja jak mam, nie wiem, obraz powiesić to kurna zawsze bym się w kabel wwiercił. Dlatego zarabiam na życie inaczej niż budowlanką- w mojej ocenie jedną z najtrudniejszych i słabo płatnych branż.

    Co do banków i kredytów, to zawsze powtarzam, że większej mafii od nich nie ma. Ale... no właśnie co lepiej wziąć kredyt, skończyć szybko dom i potem skupić się na zarabianiu by go spłacić, czy budować się 8 lat... Zdecydowanie to pierwsze, bo raz, że życie niewiadomo kiedy się skończy, dwa, że i tak ceny wzrosną przez ten czas nie mniej niż procenty kredytu.

    Nie ma takiej (chyba, że będzie wojna lub jakiś kataklizm), że ceny budowlanki spadną. Nie ma takiej opcji. Co najwyżej na chwilę się zatrzymają, by potem znowu pójść do góry. Jeżeli ktoś ma wątpliwości zapraszam na budowę, porobić akordy. Tak myślę, że trzy miechy powinno wystarczyć.

  13. #12493

    Domyślnie

    no ale to się tu zdecydujcie, bo jam mówimy o postawieniu 4 ścian 30m 5x6m no to pewnie że się da

    tylko hasło dom dla mnie to wymarzona łazienka, garderoba, ogród a nie lepianka na skraju lasu

    za 200 000 zł to macie SSO

  14. #12494
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryk77 Zobacz post
    3 lata temu przeczytałem cały ten temat. Kupiłem projekt małego domku - Hugo 2 - 80m2 + garaż i kotłownia, wszystkiego jakieś 105m2. Co prawda, nie liczyłem na 200, ale góra jakieś 250. Za tydzień się wprowadzam. Ile poszło? 310 tys. Metoda gospodarcza, elektryk szwagier więc zawsze coś taniej. Bez garażu i samemu owszem, za 200 tysi możecie sobie taki dom postawić. Za 200 tysięcy i to systemem zleconym to sobie można komórkę na drewno postawić. Niech nikt w te bajki nie wierzy
    Policz sobie ile płaciłeś za poszczególne etapy SSO, ocieplenie , tynki wod-kan itp.(jeśli nic nie robiłeś sam).
    Sama praca to 1/3 kosztów budowy. To tak jak np. z instalacją PV przez firmę 20 tyś samemu zrobisz to za 13 tyś(na tych samych podzespołach).
    Niech Tobie nawet zejdzie tydzień(bo robisz to pierwszy raz) to 7 tysi masz w kieszeni. Tak jest ze wszystkim.
    Na elektryce zaoszczędziłeś jakieś 4 tyś.
    Dom 100m2 postawisz od 350 tyś do.... robiąc metodą gospodarczą firmami.

Strona 625 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony