dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Układanie przewodów na uchwytach USM

    Mam pytanie do instalatorów którzy mają opanowaną technikę układania przewodów na uchwytach szybkiego montażu, jak najłatwiej radzić sobie samemu podczas montażu takim sposobem. Wiadomo że byłoby wskazane żeby był jak najbardziej wyprostowany i przylegał do ściany która w stanie surowym nie zawsze jest prosta. Jak profilować łuki , zakręty , czy może trzeba pomagać sobie gipsem?. Do tej pory układałem wszystko w bruzdach, a chcę spróbować na uchwytach ,tylko cały czas wydaje mi się że będzie za grubo tynku

  2. #2

    Domyślnie

    Łuki, zakręty, krzyżówki.... czasem trzeba podkuć.
    Jeśli nie Ty to tynkarz podkuje Twoje przewody.

    Załatw sobie jakiś odwijak do krążków kabla, to znacznie ułatwia sprawę.

    Za grubo tynku to nie problem, gorzej jak go będzie za cienko i przewody wyjdą na światło dzienne.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz Zobacz post
    .... czasem trzeba podkuć.
    Jeśli nie Ty to tynkarz podkuje Twoje przewody...
    Ot to cudo tynkarz. Ja się jeszcze z takim nie spotkałem. W dzisiejszych czasach to już tylko legenda bo współcześni tynkarze to najlepiej by tylko tynkowali ściany i to bez okien, drzwi, kątów itp. bo ... "mi płacą tylko za metry" - odpowiadają, gdy mają się do czegoś przyłożyć.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    @Wakmen - jemu chodziło o to, że tynkarz "podkuje" przewody, a nie ścianę pod przewody

    @sławek1979 - rozwijadło do krążków przewodów to podstawa. W moim dzienniku znajdziesz moje kombinacje w tym temacie, zrobione własnym sumptem na budowie.
    Niezależnie od rozwijadła, przewód tak czy tak na ścianie będzie miał własne zdanie co do tego, jak na niej leżeć, zdanie tym bardziej stanowcze, przy im niższej temperaturze był układany i im twardszy jest sam z siebie (u różnych producentów te same przewody mają różną elastyczność, nie wiem, z czego to wynika). I tu niestety - czasem tzreba będzie gdzieś uchwyt ekstra dorzucić, czasem (na krzyżówce czy ostrzejszym zakręcie) lekko ścianę podkuć, wszelkie narożniki zewnętrzne najlepiej załatwiać wiertarką, wiercąc przez nie dziurę "na skos". A tak czy tak skończoną instalację przelecieć z pistoletem klejowym (gluegunem),. odstające przewody po prostu podklejając.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Rozwijadło "home made". Szpula do przewodu wykonana z zalanej pianką poliuretanową doniczki z ośką z kawałka rury pcv



    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #6

    Domyślnie

    Ja przewody mocuje z pomocą kleju na gorąco pos skończeniu poziomu rozrabiam gips i chwytam gipsem co kawałek! gips to asekuracyjnie bo raz mi odpadły przewody co prawda chyba nie same tylko ktoś się przyczinił do tego ale jak jest zagipsowane to trzeba się postarać żeby je zerwać. a co do kleju to trzeba sobie poprubować bo jest tego dużo na rynku i wiele do niczego! ja kupuje swój sprawdzony i jest git
    Pozdrawiam,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony