dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 110
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 2188
  1. #2021
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewe_Mat

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam wszystkich Rogaczy Jesteśmy tu "nowi" choć forum odwiedzamy dość regularnie ( już od listopada! ) pilnie śledząc wszystkie poruszane problemy. Jesteśmy na etapie oczekiwania pozwolenia na budowę -trwa to już jakieś 2,5miesiąca i niestety już tracimy nerwy bo ciągle coś a to dopiero początek.... Pozdrawiamy wszystkich no i życzcie nam wytrwałości hihi PS. wielkie dzięki za wasze zdjęcia na forum

  2. #2022

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewe_Mat Zobacz post
    Witam wszystkich Rogaczy Jesteśmy tu "nowi" choć forum odwiedzamy dość regularnie ( już od listopada! ) pilnie śledząc wszystkie poruszane problemy. Jesteśmy na etapie oczekiwania pozwolenia na budowę -trwa to już jakieś 2,5miesiąca i niestety już tracimy nerwy bo ciągle coś a to dopiero początek.... Pozdrawiamy wszystkich no i życzcie nam wytrwałości hihi PS. wielkie dzięki za wasze zdjęcia na forum
    Ewe_Mat radzę uzbroić się w cierpliwość, na tym etapie budowy wszelkie "uniesienia" są niewskazane.
    Radzę zatrzymać siły na wykończeniówkę. Na swoim przykładzie teraz już wiem, dlaczego tak się nazywa, mniej ma TO wspólnego z domem niż z inwestorami.
    Z tego co mogę również zasugerować to CZYTAJCIE to forum ile tylko można, OGLĄDAJCIE zamieszczone przez innych budowniczych albumy, wszystko po to, aby wyrobić sobie własny pogląd na ten projekt, skorzystać z setek dobrych rad w celu uniknięcia wielu potencjalnych wpadek.
    Pozdrawiam
    Kasia i Andrzej

    Nasze zdjęcia z budowy

  3. #2023
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MartaPR
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Dawno nie zaglądałam na forum, widzę, że ciągle przybywa nowych posiadaczy domku za rogiem

    Madaw - odpowiedź na zaległe pytanie : w zimie w korytarzu było ok (nie tropiki, ale w futrze też nie trzeba było chodzić ) - mieliśmy tam tylko podłogówkę - żeby podnieść komfort zamierzamy tam zawiesić grzejnik (pod który mamy przygotowane miejsce) - napiszę po następnej zimie jak będzie tym razem

    Teraz siedzę i mozolnie wypełniam arkusze do zwrotu podatku VAT - zmobilizowały mnie 2 rzeczy :
    - pomysł rządowy, żeby tych różnic już prywatny inwestor nie mógł odbierać a by były one przekazywane na budownictwo mieszkaniowe....
    - chęć zakupu telewizora z odzyskanych pieniędzy

    Z innych niespodzianek jakie nas spotkały - to podatek od nieruchomości-
    Po załatwieniu wszystkich papierów i odbiorze budynku okazało się, ze geodeta tak sporządził mapy, ze zamiast za wydzielony obszar po domem - będziemy płacić podatek za całą działkę (V klasa rolna ....) i nie wiadomo, czy się uda to odkręcić.
    Myśmy tych papierów składanych przez geodetę na oczy nie widzieli - ale przestrzegam wszystkich w podobnej sytuacji aby o to zadbali.

    Kolejną niespodzianka związana jest z kredytem - a dokładnie z pobieranych przez bank wyższym oprocentowaniem jako dodatkowym zabezpieczenie do czasu dostarczenie odpisu z hipoteki:

    W naszym przypadku trwało to od sierpnie 2008 - niestety człowiek tak jest zabiegany, ze nawet tak istotna sprawa potrafi umknąć.
    Odpis był oddany w okienku - bez potwierdzenie i najwyraźniej się "zagubił".
    Wszystko skończyło się na szczęście dobrze - po napisaniu pisma bank zwrócił nam pieniądze (UOKiK zakwestionował te klauzule a wyrok sądu ostatecznie otworzył drogę wszystkim poszkodowanym klientom do odzyskania niesłusznie pobranych pieniędzy)

    Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo wytrwałości tym którzy dopiero zaczynają -
    A z tych co "się wykańczają" (do których się zaliczamy) lub za chwilkę będą - w pełni rozumiem te emocje (ja już na obi, leroy i inne takie patrzeć nie mogę ....)


    Marta

  4. #2024
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar EKOGROSZEK
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    OSTROMECKO/BYDGOSZCZ
    Posty
    69
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Smile

    Witam ,
    Wszystkich ''Rogaczy''


    Wlasnie zakupilem projekt - to bedzie moj pierwszy dom wiec wybaczcie ''glupie'' pytania
    Czekam na geodete i architekta by zrobili mapki i projekt zabudowy dzialki - musze zlozyc papiery o pozwolenie na budowe.
    mam kilka pytan jak Wy rozwiazaliscie nastepujace problemy;

    1. szambo - warunki zabudowy ''mowia'' ze do momentu podlaczenia mnie przez gmine do sieci kanalizacyjnej mam miec szambo i umowe z operatorem - jako ze zakupilem projekt (wersja lustrana) gdzie radzicie zrobic zbiornik ? przy plocie obok wjazdu?

    2. matrialy scienne - projekt ''Rogacza '' jest na porothermie pw 25 ktory jest czasami drozszy od pustaka ok. 50% - ale jest tez lepszy jakosciowo - jaki material Wy uzyliscie, strop akermana - z porothermu czy tradycyjny?
    moze ktos z Was ma przyklad kalkulacji ceny do jakosci?

    3. czy takie zmiany jak np. inne materialy a szczegolnie inna technologi wykonania stropu - strop akermana - musza byc zgloszone architektowi - ( zrobi nowe wyliczenia) czy tez tylko do inspektora nadzoru - jak nalezy to zrobic ?

    4 w ostatnim muratorze przeczytalem artykul o sposobie budowy domow w Szwajcarii - wykorzystuja oni naturalne swiatlo by zmniejszyc koszty ogrzewania i oswietlenia domow, co ciekawe dopuszcza sie tam zwiekszenie powierzchni okien do 30% wielkosci pomieszczenia na dole i okien dachowych do 15% powierzchni pomieszczen na poddaszu. Moj dom bedzie mial front od polnocnej strony a ogrod od poludnia i zachodu - warunki wiec idealne. Czy Wy zwiekszaliscie rozmiary okien u siebie ?

  5. #2025

    Domyślnie

    Witam nowych i stałych bywalców

    [b]MartaPR[\b] dzięki. My też póki co odłożyliśmy pomysł zamknięcia wiatrołapu ścianką. Zobaczymy, jak wyjdzie w praniu, w końcu zawsze można to zrobić jakby co. U nas powinno być ciepło, bo podłogówka na całym dole i wszystkie obwody zaczynają się i kończą w śluzie, więc siłą rzeczy trochę tych rurek idzie przez wiatrołap. Poza tym kasa potrzebna bardziej na inne niezbędne wydatki

    [b]EKOGROSZEK[\b] my musimy zrobić POS i z tego co wiem będzie zbiornik wkopany za domem. Strop mamy tradycyjny i raczej nie z powodu kalkulacji, tylko 'widzimisię' Inwestora bo niby jak jest z płyt to potem mogą się spękania robić wzdłuż ich łączenia. Zmianę technologii stropu i materiału zgłaszaliśmy architektowi.
    Powierzchnię okien mamy powiększoną, głównie ze względu, że dom mamy w ogóle trochę powiększony, więc odpowiednio tego światła trochę więcej musi wpadać. Za bardzo z tym powiększaniem okien jednak nie szaleliśmy, bo jakoś nie uważamy, aby to zmniejszyło koszty ogrzewania ..??

    My docieramy powoli do etapu wykańczania. I już widzimy, że tu dopiero zaczynają się schody

  6. #2026

    Domyślnie

    Witam nowych i stałych bywalców

    [B]MartaPR[\B] dzięki. My też póki co odłożyliśmy pomysł zamknięcia wiatrołapu ścianką. Zobaczymy, jak wyjdzie w praniu, w końcu zawsze można to zrobić jakby co. U nas powinno być ciepło, bo podłogówka na całym dole i wszystkie obwody zaczynają się i kończą w śluzie, więc siłą rzeczy trochę tych rurek idzie przez wiatrołap. Poza tym kasa potrzebna bardziej na inne niezbędne wydatki

    [B]EKOGROSZEK[\B] my musimy zrobić POS i z tego co wiem będzie zbiornik wkopany za domem. Strop mamy tradycyjny i raczej nie z powodu kalkulacji, tylko 'widzimisię' Inwestora bo niby jak jest z płyt to potem mogą się spękania robić wzdłuż ich łączenia. Zmianę technologii stropu i materiału zgłaszaliśmy architektowi.
    Powierzchnię okien mamy powiększoną, głównie ze względu, że dom mamy w ogóle trochę powiększony, więc odpowiednio tego światła trochę więcej musi wpadać. Za bardzo z tym powiększaniem okien jednak nie szaleliśmy, bo jakoś nie uważamy, aby to zmniejszyło koszty ogrzewania ..??

    My docieramy powoli do etapu wykańczania. I już widzimy, że tu dopiero zaczynają się schody

  7. #2027

    Domyślnie

    Witam nowych i stałych bywalców

    MartaPR dzięki. My też póki co odłożyliśmy pomysł zamknięcia wiatrołapu ścianką. Zobaczymy, jak wyjdzie w praniu, w końcu zawsze można to zrobić jakby co. U nas powinno być ciepło, bo podłogówka na całym dole i wszystkie obwody zaczynają się i kończą w śluzie, więc siłą rzeczy trochę tych rurek idzie przez wiatrołap. Poza tym kasa potrzebna bardziej na inne niezbędne wydatki

    EKOGROSZEK my musimy zrobić POS i z tego co wiem będzie zbiornik wkopany za domem. Strop mamy tradycyjny i raczej nie z powodu kalkulacji, tylko 'widzimisię' Inwestora bo niby jak jest z płyt to potem mogą się spękania robić wzdłuż ich łączenia. Zmianę technologii stropu i materiału zgłaszaliśmy architektowi.
    Powierzchnię okien mamy powiększoną, głównie ze względu, że dom mamy w ogóle trochę powiększony, więc odpowiednio tego światła trochę więcej musi wpadać. Za bardzo z tym powiększaniem okien jednak nie szaleliśmy, bo jakoś nie uważamy, aby to zmniejszyło koszty ogrzewania ..??

    My docieramy powoli do etapu wykańczania. I już widzimy, że tu dopiero zaczynają się schody

  8. #2028
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar EKOGROSZEK
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    OSTROMECKO/BYDGOSZCZ
    Posty
    69
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Madaw,


    obejrzalem Twojego rogacza
    mozesz zdradzic jaki material uzyles na sciany zewnetrzne - beton komorkowy?
    to nie solbet bo nie widzialem nadprozy nad oknami tylko zwykle szalunki mozesz zdradzic ile kosztowaly materialy na sciany

  9. #2029
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewe_Mat

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Hej Rogacze 

    No i w końcu się doczekaliśmy: mamy POZWOLENIE NA BUDOWĘ !!!
    i już wkrótce powstanie kolejny z Rogaczy!
    Kierownik budowy załatwiony, geodeta przyjedzie we wtorek wytyczyć dom no i zaczynamy – mam tylko nadzieję, że zdążymy przed zimą…

    Lechosia i MartaPR –dzięki za rady, na tym etapie wszystkie są bardzo cenne -bez wyjątku

    Pozrdawiam
    Ewe_Mat

  10. #2030
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar EKOGROSZEK
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    OSTROMECKO/BYDGOSZCZ
    Posty
    69
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam Rogaczy,


    czy ktos z Was wybudowal dom wraz z piwnica?
    osobiscie widzialem Rogacza z piwnica tylo pod garazem dwustanowiskowym - niezly pomysl piec na dole, opal na dole, graciarnia na dole, w garazu miejsce na motor

    kpodrawiam

  11. #2031

    Domyślnie

    A my właśnie wróciliśmy z gór i
    1) zakochałam się w karpiówce,nawet dzwoniliśmy do firmy z zapytaniem ile to to by kosztowało,niestety cena powalająca więc będzie dachówka cementowa jak miala być
    2) zakochałam się w piaskowcu i nie mogłam patrzeć jak wala się wszędzie taki bezdomny a u nas za to trzeba mnóstwo kasy zapłacić

    mam też pytanko,czy ktoś wie jak Krupiarz ma rozwiązaną lukarnę,że jest ona ciut niżej niż normalnie?

    i czy Wam też tyle betonu zeszło???? dół 11 a góra aż 16

    pozdrawiam budujących i wykończających (się)

  12. #2032

    Domyślnie

    EKOGROSZEK my budowaliśmy z piwnicą.Piwnica pod całym budynkiem oprócz garażu.Już mieszkamy i uważamy, że piwnica była strzałem w dziesiątkę.Polecamy jak najbardziej

  13. #2033
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olga321

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    środa śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. planujemy budowę "domu za rogiem " i w związku z tym szukamy osób które wybudowały rogacza na dolnym śląsku a właściwie to w okolicach wrocławia. Będę wdzięczna za odzew.

  14. #2034

    Domyślnie

    Taka cisza Wszyscy budują,żeby przed tą zimą tysiąclecia zdążyć?

    Mam pytanie do tych,co maja stryszek.Gdzie umieściliście schodki?

    Bez tych wszystkich porad i rogaczego wątku tego domu byśmy chyba nie wybudowali

  15. #2035
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mort
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał abigaill Zobacz post
    Taka cisza Wszyscy budują,żeby przed tą zimą tysiąclecia zdążyć?

    Mam pytanie do tych,co maja stryszek.Gdzie umieściliście schodki?

    Bez tych wszystkich porad i rogaczego wątku tego domu byśmy chyba nie wybudowali
    Schodki mamy w korytarzu przed ostatnią jętką (przy sypialniach) otwierane w stronę drzwi do sypialni. Schodki przy rozłożeniu wchodzą do sypialni ze słupem, więc musiały być umieszczone całe w świetle tych drzwi. (u nas trzeba było przesuwać o 10cm drzwi już po montażu schodów).

  16. #2036

    Domyślnie

    witam,
    dawno tu nie zaglądałem a teraz przeglądając widzę nowych "rogaczy" z okolic Zielonej Góry. SLiwkazg jeśli nadal chcecie obejrzeć domek, to zapraszam do Świdnicy pod Zieloną Górą.
    Pozdrawiam wszystkich

  17. #2037
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maxwell67

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Projekt domu - Dom za rogiem - Murator C110

    Witam,

    chciałem zapytać czy ktoś z okolic Radomia buduje lub wybudowal dom wg projektu wymienionego w tytule tematu.(Projekt domu - Dom za rogiem - Murator C110). ?

    Pozdrawiam.

  18. #2038

    Domyślnie

    Ale tu pusto.Jestem coraz bardziej zakochana w rogaczu i czekam z utęsknieniem na przeprowadzkę.Póki co utknęliśmy z dachem - miał być we wrześniu i taki poślizg,teraz pogoda nie ta więc czekamy. Okna zamówione,miały byc w grudniu,ale przez dach też trzeba było przesunąć,wycena hydraulika powaliła nas na kolana,czekamy na drugą.
    No ale będzie
    w końcu
    własny
    za 30 lat
    Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

    jest tu na forum właściciel rogacza z Solca Kuj? Hydraulik nam się pochwalił,ze tam stoi taki dom

  19. #2039

    Domyślnie



    Dom za rogiem już od 5 lat cieszy się Państwa uznaniem. Z tej okazji nasza pracownia przygotowała nową szatę graficzna projektu.
    Mamy nadzieję, że nowe oblicze Domu za rogiem, przysporzy mu nowych zwolenników.
    Pozdrawiamy tych co budują, tych co będą budować, a także tych szczęśliwców, którzy już mieszkaja w swoim domu.
    Kontrast A&N

  20. #2040
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stepcio77

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Przeworsk
    Kod pocztowy
    37-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich zwolenników "Rogacza". Czy jest ktoś może z okolic woj. podkarpackiego? Chętnie - o ile to byłoby możliwe - obejrzał bym go w rzeczywistości. Jestem na pierwszym etapie wstępu do budowy tj. wyboru projektu. Obecnie próbuję oszacować koszty. Czy ktoś ma np. w excel'u coś takiego? Będę wdzięczny na przychylność.
    Piotr

Strona 102 z 110

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony