dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 110
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2188
  1. #21

    Domyślnie

    Witam
    Mi rowniez podoba się ten projekt, czy ktos kto kupił juz ten projekt mogłby powiedziec mi jak został wyceniony kosztorys??

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anstak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Przeglądam jeden z katalogow muratora( ten żółty) tam stan surowy zamknięty wyceniono na chyba 146 tys. My chyabz decydujemy sie na ten projt i wiec bedziemy robic kosztorys dla banku , dam znac co wyniko z tych obliczen

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał anstak
    bedziemy robic kosztorys dla banku , dam znac co wyniko z tych obliczen
    Witam
    To będzie chyba bardzo cenna informacja dla forumowiczów...!!!!
    czekamy!!!

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał anstak
    Przeglądam jeden z katalogow muratora( ten żółty) tam stan surowy zamknięty wyceniono na chyba 146 tys. My chyabz decydujemy sie na ten projt i wiec bedziemy robic kosztorys dla banku , dam znac co wyniko z tych obliczen
    Witam
    A mozna wiedziec kiedy bedziecie robic ten kosztorys??

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anstak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Kosztorys - jak najszybciej, bo chcemy ruszyc z budowa na wiosne...no ale na razie nie mamy jeszcze na 100 % pewnosci, że to bedzie akurat ten projekt, chociaz bardzo nam sie podoba. W przyszlym tygodniu mamy spotkanie z architektem za posrednictwem ktorego chcemy i kupic projekt i zrobic ew. adaptacje, może nam cos doradzi, odradzi, podpowie. Jak cos bede wiedziec to dam znac. A tak poza tym widzialam ze tn proejkt mieści się na liscie 10 obecnie najlepeij sprzedawanych projktow muratora. Wiec musi nas byc wiecej. fperfect i pobik- widzę wasze zainteresowanie tematem, czy tez macie w planach zakup tego projektu?

  6. #26

    Domyślnie

    Witam
    Ja raczej nie myślę w tej chwili o budowie .... Jednak są tematy, którymi interesuję się bardziej... ten do tych należy

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    anstak - w tym momencie ten projekt jest na szczycie listy, ale wszystko zalezy od kaski jaka trzeba wylozyc zeby ten dom wybudowac.

  9. #29

    Domyślnie

    No i decyzja raczej zapadła w poniedziałek jedziemy kupic projekt.

  10. #30

    Domyślnie

    No i projekt kupiony ) teraz czekam na mapki i warunki zabudowy i projekt idzie do zmian i adaptacji. A wlasnie zna ktoś moze jakiegos niedrogiego i dobrego architekta w okolicy Dębe Wielkie - droga na Minsk Mazowiecki ??

  11. #31

    Domyślnie

    Witam
    A jednak!!!! Gratuluję!!!!
    Będę czekał na dalszy rozwój wypadków.
    Życzę wytrwałości
    Pozdrawiam
    Raz na wozie, raz w nawozie!

  12. #32

    Domyślnie

    Witam,
    Aż wstyd się przyznać: założyłem wątek i dalej śladu życia w temacie, a na forum praktycznie codzienie.

    Post założyłem 27 czerwca 2005, wtedy Dom za Rogiem nie był w żadnej top 10. Minęło sporo czasu. Na projekt ostatecznie się zdecydowaliśmy-odbicie lustrzane.
    Obecnie cieszymy się już prawomocnym pozwoleniem na budowę, a w sobotę (22.10.05) zostały zalane ławy . W tym roku co najmniej planujemy dokończenie fundamentów, a jeżeli zima bedzie łagodna, bank łaskawy i da kasę, ekipa znajdzie czas ....., to może pociągniemy budowę dalej.
    Pomimo upływu czasu i tego, że praktycznie już nie możemy się wycofać, projekt ciągle mi się bardzo podoba. Oczywiście zależy co kto lubi, ale moje potrzeby i wymagania spełnia.

    Pobik - witaj w klubie!
    Jeżeli budujesz w Dębe Wielkie to tylko 50 km od nas. Będziemy mogli się wymieniać na bieżąco doświadczeniami, choć wydaje się, że obecnie jesteśmy nieco z przodu. Zapraszam również na budowę.
    Jeżeli chodzi o wycenę, to póki co nie mogę ci pomóc, ale może więcej będę wiedział jeszcze w tym tygodniu, bo bank przekazał projekt do wyceny kosztorysantowi. Nie będę mówił jak go sam wyceniłem dla potrzeb kredytu, bo wydaje mi się, że trochę przesadziłem (mam nadzieję). Ale jest to działanie celowe, bo chcę "zdobyć" kasę na wykończenie i zamieszkanie, być może nawet na ogrodzenie i wstępne zagodpodarowanie terenu, a bank daje niestety tylko na budowę domu i wycena rzetelna oznaczałaby brak pieniędzy na powyższą końcówkę budowy i urządzenie się.

    Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, to w naszym przypadku praktycnie nie uległ w ogóle zmianie. Nie chcieliśmy eksperymentować ze zmianą proporcji budynku, bo mógłby stracić swój urok. Będziemy prawdopodobnie docelowo mieć 2 auta, ale jedno z premedytacją będzie stało na zewnątrz, a garaż pozostanie jednostanowiskowy (de facto dość duży jak na jedno auto).
    Nawet przez chwilę nie myśleliśmy o likwidacji lukrany. To jest chyba jeden z bardziej uroczych elementów elewacji frontowej i moim zdaniem warto go zostawić, nawet jeżeli bardziej praktycza byłaby zamiana na okno połaciowe.
    Jeżeli chodzi np. o małe pomieszczednie gospodarcze nr. 8, to rzeczywiście wydaje się ono mało ustawne i "przelotowe". Ale przy tej wielkości garażu jednostanowiskowego i drugim stosunkowo dużym pomieszczeniu gospodarczym/kotłowni nr. 9 zamierzamy postawić w nim regał "od góry do dołu" na najbardziej potrzebne akcesoria domowe. Takowe tam z pewnością się zmieszczą i będą "zawsze blisko", a reszta wyląduje w garażu i w drugim pomieszzeniu gosp.
    Dla mnie ważnym było, by do garażu przejście było z domu, ale nie bezpośrednio z holu, korytarza czy kuchni (piec będzie na paliwo stałe z podajnikiem - ekogroszek i od czasu do czasu trzeba będzie kotłownię odwiedzić, a wychodzenie na zewnątrz byłoby kłopotliwe). Ten projekt to wymaganie również spełnia.
    Zamieniliśmy np. w pomieszczeniu nr. 9 miejscami okna i drzwi. ...

    Ok. to by było na tyle. Jeżeli ktoś zastanawia się nad kupnem projektu i przed podjęciem decyzji będzie zainteresowany szczegółami tj. rzutami, wymiarami .... mogę zeskanować i przesłać.
    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarex

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cześć, jestem naprawdę bardzo zainteresowany tym projektem i interesują mnie dosłownie wszelkie opinie i fakty z nim związane ( kosztorysy, zmiany projektowe, zmiany technologii wykonania-max24/12cm st, dokładne wymiary, rzuty, dostępne najlepsze kredyty budowlane w naszym kraju, itp), proszę więc wszystkich życzliwych o dzielenie się swoja wiedzą i doświadczeniem w tym temacie.Gorąco pozdrawiam i niech moc bedzie z wami.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarex

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cześć, jestem naprawdę bardzo zainteresowany tym projektem i interesują mnie dosłownie wszelkie opinie i fakty z nim związane ( kosztorysy, zmiany projektowe, zmiany technologii wykonania-max24/12cm st, dokładne wymiary, rzuty, dostępne najlepsze kredyty budowlane w naszym kraju, itp), proszę więc wszystkich życzliwych o dzielenie się swoja wiedzą i doświadczeniem w tym temacie.Gorąco pozdrawiam i niech moc bedzie z wami.

  15. #35

    Domyślnie

    Witam,
    Trochę zbyt ogólnie formułujesz swoje "oczekiwania".
    Podstawowe dane masz w projekcie na stronie muratora.
    Łatwiej jest odpowiadać, gdy zadajesz szczegółowe pytania.
    Może powiem co mnie przekonało do tego projektu:

    - stosunkowo prosta, a przy tym ładna bryła - może być tani w budowie.
    - dla mnie odpowiednio duży.
    - funkcjonalny: odpowiedni rozkład pomieszczeń do naszej działki,
    - ma duży garaż - dużo miejsca na potrzebne "narzędzia " i inne akcesorka
    - pomieszczenie gospodarcze (kotłownia) stosunkowo daleko od domu (nie słychać pieca, nie dymi się),
    - jest przejście z garażu do domu, niewielkie pomieszczenie gosp na najpotrzebniejsze rzeczy blisko wiatrołapu,
    - na dole dodatkowy pokój (np. dla gości), jest mała łazienka na dole w którje stanie prysznic - równiez wygoda dla przybyłych gości, którzy będą lokowani w małym pokoju na dole, nie będą się krępowali domowników (i vice wersa),
    - okno z kuchni w stronę wejścia,
    - duża łazienka na górze,
    - nad garażem będzie pralnia z suszarnią po jednej stronie i garderoba po drugiej,
    - jest wyjście/przejście z garażu do pomieszczenia gosp. i na ogród. ....

    - dom został poszerzony o 30 cm co dało dużą szafę wnękową przy wejściu,
    - zmieniamy technologię wykonania ścian na pustak U-2200 + 12 cm. styropian, do aje kilka dodatkowych metrów kwadratowych (niezmeinione osie)
    - ....
    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarex

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Zgadzam się z twoimi poglądami na temat funkcjonalności i bryły tego budynku.Jeśli możesz to przeskanuj i poślij mi dokladne wymiary i rzuty.Nie wiem co to jest pustak U...Dlaczego wybrałeś ten materiał, tylko ze względu na powiększenie pomieszczeń, czy też termikę budynku, koszt wykonania itp.Pozdrowienia.

  17. #37

    Domyślnie

    Anstak
    Tak się zastanawiam nad likwidacją tego pomieszczenia gospodarczego nr 8 i przypomniałam sobie że nasz architekt wspominał coś o przepisach p. pożarowych. Wydaje mi się że według nich garaż powinien być (jeśli jest połączony przejściem z pomieszczeniami mieszkalnymi) oddzielony jakimś pomieszczeniem spełniającym rolę śluzy czy czegoś w tym rodzaju. I drzwi też jakieś solidniejsze trzeba tam wstawić. Takie które w razie pożaru dłużej wytrzymają. No ale jesteś już pewnie po spotkaniu z architektem, który dał Ci dobre rady.
    Pozdrawiam.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anstak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Krupiarz- bylalbym takze badzo wdzieczna za przeslanie mi wymiarow i rzutow. Mam tez pytanie, czy w gornej sypialni jest ten slup, ktory byl zaznaczony w katalogu z poczatku 2005 roku( w najnowszym katalogu juz go nie ma) Tez zastanawiamy sie nad zmiana technologii , co bylo powodem z zmieniles technologie wykonania scian na akurat taką?

    IVETA- jeszcze nie rozmwialismy z architektem, na razie geodeta nam robi mapki, jesesmy umowieni na przyszly tydzien z architektem, ktory ma ocenic ktory z dwoch projektow ( ten albo dom w zawilcach z archonu) bylby lepszy na nasza troche nietypowa dzialke).

    Moim pomyslem bylo zeby przeniesc lazienke do pomieszczenia gospodarczego na dole, a przejscie do garazu zrobic gdzies przy schodach. No ale skoro sa takie przepisy to wszystko trzeba dokladnie przemyslec.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iveta
    Anstak
    Tak się zastanawiam nad likwidacją tego pomieszczenia gospodarczego nr 8 i przypomniałam sobie że nasz architekt wspominał coś o przepisach p. pożarowych. Wydaje mi się że według nich garaż powinien być (jeśli jest połączony przejściem z pomieszczeniami mieszkalnymi) oddzielony jakimś pomieszczeniem spełniającym rolę śluzy czy czegoś w tym rodzaju. I drzwi też jakieś solidniejsze trzeba tam wstawić. Takie które w razie pożaru dłużej wytrzymają. No ale jesteś już pewnie po spotkaniu z architektem, który dał Ci dobre rady.

    Witam
    masz świętą rację, a właściwie Twój architekt... pozatym taka śluza to zawsze jedne drzwi więcej na przeszkodzie spalin chcących wniknąc do domu
    pozdrawiam
    Raz na wozie, raz w nawozie!

  20. #40

    Domyślnie

    anstak
    W naszym projekcie niestety ten słup w sypialni na poddaszu widnieje. Zastanawiam się czy jest on niezbędny skoro mówisz że w najnowszym katalogu już go nie ma? Więc może go nie stawiać?
    Pozdrawiam.

Strona 2 z 110

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony