dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 110
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2188
  1. #41

    Domyślnie

    Może warto dowiedzieć się w Muratorze czy ten słup wciąż jest w projekcie bo wiadomo, że w katalogu te rzuty są dość ogólne.
    Pozdrawiam.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał anstak
    Krupiarz- bylalbym takze badzo wdzieczna za przeslanie mi wymiarow i rzutow. Mam tez pytanie, czy w gornej sypialni jest ten slup, ktory byl zaznaczony w katalogu z poczatku 2005 roku( w najnowszym katalogu juz go nie ma) Tez zastanawiamy sie nad zmiana technologii , co bylo powodem z zmieniles technologie wykonania scian na akurat taką?

    IVETA- jeszcze nie rozmwialismy z architektem, na razie geodeta nam robi mapki, jesesmy umowieni na przyszly tydzien z architektem, ktory ma ocenic ktory z dwoch projektow ( ten albo dom w zawilcach z archonu) bylby lepszy na nasza troche nietypowa dzialke).

    Moim pomyslem bylo zeby przeniesc lazienke do pomieszczenia gospodarczego na dole, a przejscie do garazu zrobic gdzies przy schodach. No ale skoro sa takie przepisy to wszystko trzeba dokladnie przemyslec.
    Przesłałem Ci rzuty i wymiary.
    Jeżeli chodzi o zmianę technologii, to przede wszystkim u podstaw leżało to, że nie za bardzo ufam ścianom jednowarstwowym, choć grubym na 44 cm. Wydaje mi się, że rozwiązanie z otuliną styropianową lub z wełny mineralnej o grubości 12 cm. jest zdecydowanie rozwiązaniem lepszym i cieplejszym. Dobrym rozwiązaniem jest również ściana trójwarstwowa, ale jednak jest nieco droższa.
    Poza tym, szwagier zajmuje się ociepleniami budynków styropianem, robi to bardzo dobrze i mamy nadzieję, że nam to ocieplenie solidnie i tanio wykona (to był również ważny argument przy woborze technologii).
    Jeżeli chodzi o materiał na ściany, ostateczna decyzja nie została podjęta, ale prawdopodobnie będzie to ceramika, pustak U220, prawdopodobnie z cegielni z Markowic lub Harasiuk. Wychodzi trochę drożej niż suporeks, ale wydaje mi się być lepszym materiałem, a ponadto wszyscy wokół (od majstra, przez kierownika, przedstawicieli handlowych w składach budowlanych), powtarzają "ceramika to ceramika", materiał tradycyjny, znany od dawna, sprawdzony, o dobrych parametrach.
    Nie mam nic do suporeksa, ale na dzisiaj skłaniam się w kierunku ceramiki.

    Jeżeli chodzi o słup w sypialni, rzeczywiście w projekcie jest. Jutro porozmawiam z majstrem czy on też ten słup "widzi" i czy konieczne jest jego stawianie.Dam znać jak się czegoś dowiem.
    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarex
    Zgadzam się z twoimi poglądami na temat funkcjonalności i bryły tego budynku.Jeśli możesz to przeskanuj i poślij mi dokladne wymiary i rzuty.Nie wiem co to jest pustak U...Dlaczego wybrałeś ten materiał, tylko ze względu na powiększenie pomieszczeń, czy też termikę budynku, koszt wykonania itp.Pozdrowienia.
    Prześlij namiary e-mail. Rzuty mam zeskanowane i mogę podesłać.

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krupiarz

    Pobik - witaj w klubie!
    Jeżeli budujesz w Dębe Wielkie to tylko 50 km od nas. Będziemy mogli się wymieniać na bieżąco doświadczeniami, choć wydaje się, że obecnie jesteśmy nieco z przodu. Zapraszam również na budowę.
    Jeżeli chodzi o wycenę, to póki co nie mogę ci pomóc, ale może więcej będę wiedział jeszcze w tym tygodniu, bo bank przekazał projekt do wyceny kosztorysantowi. Nie będę mówił jak go sam wyceniłem dla potrzeb kredytu, bo wydaje mi się, że trochę przesadziłem (mam nadzieję). Ale jest to działanie celowe, bo chcę "zdobyć" kasę na wykończenie i zamieszkanie, być może nawet na ogrodzenie i wstępne zagodpodarowanie terenu, a bank daje niestety tylko na budowę domu i wycena rzetelna oznaczałaby brak pieniędzy na powyższą końcówkę budowy i urządzenie się.


    Pozdrawiam
    Witam
    Dzieki Krupiarz za zaproszenie na budowe napewno bede kiedys chcial skorzystac .
    Ja wlasnie dzis podpisalem umowe z Energetyka i dałem projekt do adaptacji. Nasze zmiany jakie wprowadzamy to : mimo wszystko likwidacja lukarny ( mam nadzieje ze nie wyjdzie z tego straszna stodola ), likwidacja drzwi w pomieszczeniu nr. 9, zmiana technologii na suporex 24 + 15cm styropianu, ogrzewanie podłogowe, likwidacja komina w pomieszczeniu nr. 9 oraz likwidacja elementów ozdobnych przy szczycie dachu.
    Pozdrawiam i do zobaczenia
    P.S. z niecierpliwoscia czekam na Twój kosztorys

  5. #45

    Domyślnie

    Krupiarz i jak tam Twój kosztorys??masz juz go ??JA ciagle czekam...
    pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    Widzę, że wiele spodziewasz się po moim kosztorysie, a tak na pawdę to może on ci dać bardzo niewiele.

    Swój "kosztorys" zrobiłem z kumplem "na kolanie" w excelu w następujący sposób: ustaliłem ile kasy chcemy przeznaczyć na zbudowanie domu i wstępne wykończenie tak by się wprowadzić i tą wielkość metodą "mniej więcej" rozkładałem na poszczególne etapy (kredytowane przez bank, bo np. bank nie daje kasy na ogrodzenie, zagospodarowanie terenu ....).

    My chcemy wydać ok. 260-270 tys. (bez działki) do zamieszkania I na tą kwotę zrobiliśmy "kosztorys" do banku.
    .
    Kwotę tą "oszacowaliśmy" czytając głównie forum i posty ludzi którzy już wybudowali. Na podstawie tych "doświadczeń" stwierdziliśmy, że na nasz nieskomplikowany dom możemy wydać kwotę powyższą i powinniśmy sie zmieścić.

    Oczywiście bank wziął rzeczoznawcę, który miał po swojemu ten dom wycenić, ale spotkałem się z rzeczoznawcą i zapytał ile potrzebuje kredytu, ile mam środków własnych czyli za ile chcę zbudować dom (odczytałem to dokładnie tak: na ile ma być wycena?).
    Nie wiem ostatecznie co napisał i jaki cyfry wstawił. Mam nadzieję że zrobił tak jak być powinno.

    Jeżeli dostanę pozytywną decyzję z banku będzie to oznaczało, że moja wycena była wiarygodna (przynajmniej dla banku)

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  7. #47

    Domyślnie projekt domu

    Chciałbym dołączyc sie do dyskusji na temat "Domu za rogiem". Co prawda jestem na brdzo wczesnym etapie, bo właśnie zakupiłem projekt i będę zastanawiał się nad ewentualnymi zmianami.
    Jeśli ktoś buduje wg. tego projektu, a mieszka w Beskidach, bądź w pobliżu, to bardzo chętnie zobaczyłbym jak projekt przekłada sie na rzeczywistość. ML

  8. #48

    Domyślnie

    Jak podasz e-maila to mogę Ci przesłać parter z naszymi zmianami.
    Opisałem je generalnie powyżej, ale co innego przeczytać, a co innego zobaczyć.
    Witamy w klubie. Mi kończą wkrótce fundamenty. Zasypuję je, nakrywam i czekam do wczesnej wiosny.

    No i właśnie dostałem pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu .
    Podpisujemy umowę w przyszłym tygodniu!!!

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  9. #49

    Domyślnie

    Miło słyszeć, że bank przychylil sie do Twoich planów. To teraz od wiosny w myśl słow piosenki "...niech sie mury pna do góry..." trzeba zabierać sie do pracy. Ja przyznaję, że moje tempo prac raczej nie będzie tak imponujące. Licze na to, że w przyszłym roku uda mi się zrealizować plan budowy w stanie zerowym, a co będzie dalej to zobaczymy. Dom bedzie w większości powstawał systemem gospodarczym, więc pewnie troche to potrwa.
    Bardzo chętnie zobaczyłbym Twoje zmiany parteru. Mój mail: [email protected]
    Pozdrawiam ML

  10. #50

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich

    Z mężem właśnie wybraliśmy projekt C110. Cieszę się, że jest więcej osób budujących ten dom.
    W projekcie zamierzamy zlikwidować lukarnę oraz poszerzyć garaż, kupować będziemy projekt lustrzany.

    Otrzymałam z Muratora kosztorys opiewający na 211 262 zł:
    stan zero - 30 916
    stan surowy otwarty 74 715
    stan surowy zamknięty 41 222
    instalacje elektryczne 5 152
    instalacje sanitarne 25 764
    wykończenie zewnętrzne 33 493.
    Mam pytanie czy ktoś mógłby mi przesłać inny kosztorys (tak dla porównania)?
    Jestem laikiem jeżeli chodzi o budowę, ale chętnie się szkolę, a jako ekonomistka liczę zyski i straty (te w budowie i późniejszej eksploatacji). Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
    Swój domek zamierzamy postawić w Nadolicach Wielkich koło Wrocławia, czy ktoś jest z tych okolic??

    Pozdrawiam wszystkich

  11. #51

    Domyślnie

    Pozwalam sobie wkleić link, bo to bardzo podobna chałupka. Ten projekt kupiliśmy niedawno, po bardzo długich poszukiwaniach. "Za rogiem" też jest śliczny, a nawet śliczniejszy od naszego. Zdecydowały szczegóły.
    http://www.postawdom.pl/produkt.php?...jektu=W-21.12a
    Podrowienia!

  12. #52

    Domyślnie

    Witam,

    Moja radość była przedwczesna, bank nie do końca przycylił się do moich planów, bo pracownik banku się "troszkę" pomylił. A mianowicie pieniądze które wpłaciłem na mieszkanie do developera, który właśnie kończy i wkrótce oddaje budynek i oświadczyłem, że mieszkanie zamierzamy sprzedać i środki przeznaczyć na budowę domu, nie zostały ostatecnie uznane jako wkład własny (pomimo wcześniejszych zapewnień pracownika banku, że tak będzie)
    No i zabrakło nam z dnia na dzień ponad 100 tys. i bank postawił warunek, że musze przedstawić wyciąg z rachunku bankowego, iż mam zdeponowaną taką ilość pieniędzy!!!
    Nie wiem czy przeżyliście już coś takiego, ale to coś takiego jakby dać dziecku polizać cukierek, a potem go zabrać.
    Ale od czego ma się przyjaciół. Dwa telefony i dziś wieczorem pieniądze znalazły się na koncie. Jutro biorę z banku potwierdzenie stanu rachuku, mam nadzieję że zadziała!!!
    Nauczyłem się jednego: nie ciesz się dopóki nie podpiszesz umowy i pieniądze nie wpłyną na twoje konto.
    Po raz kolejny koleś z banku powiedział, że jutro jest 75% szans na podpisanie umowy kredytowej. Pożyjemy zobaczymy.
    Chciałbym mieć już tą całą papierologię za sobą, bo przez ostatnie pół roku to prawie się nie buduję, tylko siedzę w papierach.

    Tyle żali.

    Magdusia witaj w klubie!!! Nie mogę wiele powiedzieć nt. kosztorysu z muratora. Osobiście myślę, że jest całkiem realny.
    Powiedzmy sobie szczerze, niewiele osbób tych które są na na początku drogi jest w stanie zrobić poprawny kosztorys. Ja czytając forum stwierdziłem: ok. 260 tys. powinno wystarczyć, by wybudować i zamieszkać. Takie koszty jakoś porozrzucałem po poszczególnych pozycjach, rozłożyłem w czasie i przesłałem do banku jako "kosztorys inwestora".
    Generalnie to kosztorysant wynajęty przez bank również wycenił budowę domu na 265 tys, ale oznacza to tylko tyle, że kwota podana przeze mnie była "realna", bo oglądając działkę i projekt zapytał "ile potrzeba", i widocznie stwierdził iż moje zapotrzebowanie mieści się w dopuszczalnych "granicach" i odpowiednio wycenił budowę. My za tą kwotę chcielibyśmy wybudować dom i urządzić go tak, by się wprowadzić. Jeżeli coś zostanie, może wstępnie zagospodarujemy działkę.

    A jeszcze z innej beczki, to praktycnie mam zrobione fundamenty. Dziś ekipa dokończyła ocieplenie fundamentów styropianem i zaciągnęła siatkę. Do końca tygodnia będzie finisz fundamentów

    Może uda mi się w następnym poście zamieścić zdjęcia fundamentów z pewnego etapu (zdjęcia słabej jakości bo z aparatu w telefonie, nigdy nie zamieszczałem ale moze się uda)

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  13. #53

    Domyślnie

    No i pierwszy test-część wykopów od frontu,jak się uda to podrzucę coś jeszcze
    [img]D:\Zdjęcia z aparatu\Zdjęcia do 16.11.2005\Zdjęcie(1.jpg[/img]
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  14. #54

    Domyślnie

    [img]D:\Zdjęcia z aparatu\Zdjęcia do 16.11.2005\Zdjęcie(20).jpg[/img]


    Jeżeli powyższe nie zadziała, to poproszę o radę mądrzejszych jak zamieszczać zdjęcia na forum.



    Pozdrawiam

    Ps. robimy lustrzane odbicie- Magdusia czy planujecie gardaż na 2 samochody? wydaje mi się, że na jedno auto, to szerokośc jest wystarczająca (choć ja będę miał prawdopodobnie ściany z U220 i oszczędzając na szerokości ścian poszerzę w ten sposób ok. 25 cm) i dom ma odpowiednie proporcje, poszerzanie moim zdaniem ma sens w przypadku 2 aut. [/img][/quote]
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  15. #55

    Domyślnie

    Witam,

    Krupiarz - moje gratulacje ze zrobienia fundamentów
    Co do garażu na dwa samochody to jeszcze zastanawiamy się ze względu na koszty
    Obecnie liczymy koszty i zbieramy dokumenty do banku. Ta papierologia jest koszmarna

    Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    Witam,

    Parę informacji z naszego placu budowy.
    Oczywiście jak widać pniżej, nie udało mi się zamieścić zdjęć, ale pracuję nad tym, znalazłem linki z informacjami jak to się robi i teraz muszę tylko znaleźć trochę czasu.

    Fundamenty mam skończone!!!
    W poniedzialek nawet przyjechała koparka i zasypała wcześniej wykopanym piachem. No ale wykopanego piachu nie starczyło i muszę dowieźć na cały salon (ok. 5-6 kamazów). Mają to robić dzisiaj (wsyp od razu do fundamentu).
    Wczoraj wieczorem próbowałem podsumować koszty etapu.
    Nie znam jeszcze dokładnej cyfry (bo sen był silniejszy), ale od momentu rozpoczęcia wykopów (zdjęcie humusu) do zasypania fundamentów piaskiem (bez kanalizacji na poziomie "0", jedynie odpowiednie przepusty w fundamentach) będzie to łącznie ok. 12 tys. zł. Cena ta obejmuje robociznę. Choć z ekipą jesteśmy umówieni na całość stanu surowego, to ten etap wycenili na 2,5 tys. (bez robót ziemnych, wykonaliśmy we własnym zakresie).

    Jeżeli chodzi o wcześniej opisywaną sytuację z bankiem, to "myk" się udał. Nie chcieli uznać jako wkładu własnego pieniędzy wpłaconych do developera, a uznali zaświadczenie o stanie rachunku, na którym odpowiednia kwota pieniędzy znajdowała się tylko jeden dzień ???!!!
    Może i głupie, ale zadziałało.
    Dziś robię tylko cesję odpowiednich ubezpieczeń na życie i budynku na bank i wypłacają nam transzę.
    Mam nadzieję, że to koniec papierologii, bo już mnie to bardzo zmęczyło (akt notarialny, warunki zabudowy, projekt, adaptacja, pozwolenie na budowę, w międzyczasie wszystkie uzgodnienia, kwity, mapy ... , no i na końcu tony kwitów do kredytu). Teraz można będzie już zająć się na prawdę budową, a mam wielką ochotę jeszcze przed gwiazdką postawić ściany ... Jeżeli tylko ekipa znajdzie czas i będzie chętna, to jeszcze w tym roku dociążymy fundamenty.

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krupiarz
    Witam,

    Parę informacji z naszego placu budowy.
    Oczywiście jak widać pniżej, nie udało mi się zamieścić zdjęć, ale pracuję nad tym, znalazłem linki z informacjami jak to się robi i teraz muszę tylko znaleźć trochę czasu. .......

    Witam
    to co piszesz jest bardzo ciekawe..... czekamy na zdjęcia... Z tego co ja wiem, wystarczy miec konto pocztowe i tam je wrzuci na serwer, potem tylko dac w poście linka do zdjęcia... no i się powinno wyświetlic
    pozdrawiam
    Raz na wozie, raz w nawozie!

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anstak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Historii zakupu projektu ciag dalszy.
    Ja już wlasciwie zdecydowalam sie na ten projekt, juz prawie zamawialam, mamy mapy itd.. no i na samym koncu pojawil sie problem. otoz okazalo sie w gminie ,że nie moge zrobic zjazdu w tym miejscu w ktorym chcialam bo gmina planuje tam zasadzic drzewa...no i nici z pierwotnie planowanego polozenia domu.Wjazd mial byc od strony polnocnej, a teraz moze byc tylko od zachodu( mam naroznikowa dzialke). Czy ten dom warto stawiac z wejsciem od zachodu???Architekt mowi ze mozna ( taras od wschodu, bo okna na salon beda tez na poludnie. Ale ta kuchnia od zachodu?? Decyzje musimy podjac w poniedzialek.

  19. #59

    Domyślnie Czy ktoś wybudował/buduje Murator C110

    Witamy

    wszystko o czym piszecie jest szczerze ciekawe.
    Też rozważamy kupno i realizację tego projektu.

    Jeśli chodzi o zmiany to myślimy o:
    - Lukarna z przodu zostaje więc może z tyłu również ją umieścić.
    - 8 na dole zostaje
    - kominek chcemy przenieść na ścianę od kuchni więc będzie dodatkowa wentylacje w kuchni i łazience na górze. Dzięki temu będzie można polączyć 6 z 5 rozsuwanymi drzwiami i powiększać salon w miarę potrzeby.
    - W projekcie brakuje garderoby jednak nie chcemy przeznaczać na ten cel 18. Zamierzamy z niej zrobić dodatkową sypialnię lub pokój multimedialny.
    - Okna od jadalni i salonu o raz pokoju będą do samej ziemi
    - Dom zbudujemy z Ytonga 22 + 12 wełna.
    - zastanawiamy się też na zadaszeniem całego tarasu przez wyciągnięcie dachu o 28 stopni. Widzieliśmy to w jakimś innnym projekcie i bardzonam się podobało. Wiemy. że trochę to zacimni pomieszczenia ale od zachodniej strony przy naszych wiatrach i deszczech chyba będzie dobrym rozwiazaniem.
    Tak naprawdę "poza ewentualną lukarną z tyłu" i komina nie będą to zmiany duże. Nie wiemy na co będzie musiał zgodzić się architekt.

    Dom będzie pasował do działki bo garaż będzie od północy.

    Wcześniej byliśmy już prawie zdecydowani na "Konkursowy" M02, ale był trochę za mały i bardzo duża powierzchni komunikacji.

    Jak macie jakieś zdjęcia to proszę poślijcie link lub załącznik. No i co myślicie o zmianach.

    Spokojnych prac przedświątecznych
    tezet

  20. #60

    Domyślnie

    Witam

    właśnie zakupiliśmy z mężem projekt C110-odbicie lustrzane. No i po świętach przekazujemy projekt do adaptacji.

    Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Świąt

Strona 3 z 110

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony