dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 24
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 471
  1. #421
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Może falownik byłby lepszy https://sklep.avt.pl/avt5360.html płynna regulacja 0-100 %

  2. #422

    Domyślnie

    Mysle wlasnie nad falownikiem ewentualnie arw od 85v.

  3. #423

    Domyślnie

    Tak. Strop z podwieszonym sufitem na wiązarach.
    Tak, steruję na ARW. Prawie zawsze ustawione na minimum (w moim przypadku 110V), okresowo w razie potrzeby włączam na maksa.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  4. #424
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ktl

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    70

    Domyślnie

    Bywają też ARW na niższe napięcia jeszcze.

    Niedawno kupiłem na alle ARW 5.0/S z napięciami 70/85/105/145/230 V wg tabliczki.

    Ma napędzać Lunę 350, ciekaw jestem czy silniki w ogóle wystartują na 70V

  5. #425

    Domyślnie

    Testował ktos lune ponizej 115v ja mysle nad falownikiem aby zmieniav obroty częstotliwością ni napięciem.

  6. #426

    Domyślnie

    Ja mam wentylatory w Lunie na 70V i działają bez problemu, zresztą wentylatory i sterowanie idzie pod młotek z powodu zakupu wentylatorów EC

    Pozdrawiam RedEd
    Test sterownika SKZP-01
    http://czysteogrzewanie.pl/

  7. #427

    Domyślnie

    Da sie inne wentyle do luny zamontować? Mi na 115v bierze 47W miernik w gniazdku, ale mocno wieje dlatego chce zjechac nizej.

  8. #428

    Domyślnie

    Ja już mam obudowę zrobioną na nowo, a wentyle dopasuje bez problemu.
    Test sterownika SKZP-01
    http://czysteogrzewanie.pl/

  9. #429

    Domyślnie

    Czyli nie luna

  10. #430

    Domyślnie

    Gdzie najlepiej umieścić czujniki temperatury nawiew i wywiew?

  11. #431

    Domyślnie

    Temperaturę domową znam, zewnętrzną też.
    Dodatkowe czujniki dałem w okolicy wentylatorów, czyli na wyjściu wywiewu z wymiennika na zewnątrz - wiadomo kiedy może zamarzać - i na nawiewie za wymiennikiem - wiadomo jaki odzysk, czyli temperatura nawiewu. W sumie to też mówi kiedy może zamarzać, bo temperatura nawiewu wyraźnie spada.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  12. #432

    Domyślnie

    Kupiłem Lune 350 i chce kupic sterownik ARW. Mam kilka pytań, bardzo proszę o pomoc:
    1. Jaka jest róznica miedzy i który byłby lepszy dla luny 350. (ja osobiście zastanawiam sie nad ARW 3,0/2 bo nie chce zeby na 1 biegu glowe urywało od podmuchu)
    ARW 3,0/2 1: 70V/1,5A, 2: 85V/1,8A, 3: 105V/2,2A, 4: 145V/2,7A, 5: 230V/3A
    ARW 5,0 1: 80V/4A, 2: 105V/4,3A, 3: 135V/4,6A, 4: 170V/5A, 5: 230V/5A
    2. Czy ktoś zastanawiał się nad inna automatyką do sterowania Luny np.Vents Srs-1 Dotykowy Regulator Obrotów Z Przełącznikiem i czy to by dało sie podłączyć do Luny.
    3. Jeszcze pytanie odnośnie programu czyste powietrze i rekuperatora Luna. Czy Luna się łapie bo jednynie co przeczytałem w instrukcji to sprawność odzysku max 95%. dokładne wymagania:
    a)Graniczna sprawność temperaturowa odzysku ciepła dla centrali wentylacyjnej ≥ 85%, osiągnięta przynajmniej w jednym z zakresów pomiarowych. Zgodnie z normą PN-EN 308 „Wymienniki ciepła – Procedury badawcze wyznaczania wydajności urządzeń do odzyskiwania ciepła w układzie powietrze-powietrze i powietrze-gazy spalinowe”.
    b) Maksymalna wartość współczynnika nakładu energii elektrycznej ≤ 0,50 Wh/m3.

  13. #433
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ktl

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukmos1 Zobacz post
    2. Czy ktoś zastanawiał się nad inna automatyką do sterowania Luny np.Vents Srs-1 Dotykowy Regulator Obrotów Z Przełącznikiem i czy to by dało sie podłączyć do Luny.
    .
    To jest regulator tyrystorowy. Nie sprawdzał się ten typ regulacji w Lunach (wg relacji użytkowników, o ile pamiętam generował większy hałas silników i zmniejszał ich żywotność).

  14. #434

    Domyślnie

    Wychodzi mi sprawnosc 84%
    Temperatury wszystkie Ok ale zastanawia mnie tylko dlaczego przy -3 pokazuje mi z czerpni na min biegu 1stopien na maxymalnym -0,5
    Czerpania wyrzutnia przy reku
    Nawiew wywiew w rozdzielaczu.
    I jak przestawiam bypass nic sie nie zmienia z temperaturami.
    Wskazania
    Czerpania 1
    Wyrzut 8
    Nawiew 14,5
    Wyciąg 17,5

  15. #435

  16. #436

    Domyślnie

    Co ile zmieniacie filtry , bo widze ze u mnie po tygodniu juz słabiej dmucha, i silnik maja inna prace.

  17. #437

    Domyślnie

    Zależy jaka powierzchnia filtra i jaka włóknina.
    Zmieniam zwykle co 3 miesiące, filtry skrzynkowe jak do DGP, z oblekaną kratką w kształcie litery W. Filtr G4.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  18. #438

    Domyślnie

    Silniki głośno pracują, jakby buczą sterowanie na arw.

  19. #439

    Domyślnie

    Wie ktos moze jaki model wentylatora siedzial w luna 200 z EBM
    Ja mam jakies badziewie m40-2e192-3
    Padły po 14 dniach wentylatory i obawiam sie iz po wymiańie znowu bedzie to samo.

  20. #440

    Domyślnie

    Cytat Napisał blachaxxx Zobacz post
    Wie ktos moze jaki model wentylatora siedzial w luna 200 z EBM
    Ja mam jakies badziewie m40-2e192-3
    Padły po 14 dniach wentylatory i obawiam sie iz po wymiańie znowu bedzie to samo.
    Czy to sterowanie było aby na pewno na ARW? Buczenie wskazywało na tyrystorowe sterowanie. Może nie odłączyłeś oryginalnego i dołączyłeś ARW? Sprawdzałeś czy w tym arw aby na pewno siedział ciężki transformator?

Strona 22 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony