dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barto0o

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    40

    Domyślnie

    My mieszkamy już ok 3 tygodni i dom w użytkowaniu jest super, więcej nie trzeba. Co do zmian to konstrukcja dachu nie jest prefabrykowana a tradycyjna, zrobiony jest podciąg przez cały dom, czyli ścianki na których są drzwi do kotłowni i do dwóch sypialni frontowych są z grubego pustaka na fundamencie a w garażu jest podciąg, kuchnia nie ma spiżarki ale i tak jest naprawdę spora i wszystko się mieści w szafkach. W miejscu spiżarni zrobiona jest pralnia z wejściem od korytarza naprzeciwko kotłowni. Na ścianach szczytowych mamy po jednym oknie małym poziomym uchylnym w garażu i łazience a w pokojach są okna tylko na ścianach frontowej i tylnej. Podwójny balkon zastąpiliśmy jednym dużym trzy skrzydłowym na szerokość 3m a okna w salonie i kuchni zmniejszyliśmy o połowę. Piec mamy na paliwo stałe ale jako że dom jest, myślę dobrze ocieplony tj 12cm w podłodze 15 na ścianach 15 na suficie i 15 między krokwiami to ładnie szybko się nagrzewa i trzyma temperaturę. Co do kosztów to może ktoś się ze mną nie zgodzić ale można mieszkać w ładnie zrobionym domu za kwotę którą podają na stronie projektu I tego wszystkim budującym życzę, zamieszkania w "Krainie Marzeń" .
    Ps. wylaliśmy fundament w styczniu jak było 2 tygodnie dodatniej temp., wprowadziliśmy się na koniec listopada, wcale mocno nie goniąc, szczególnie na początku, tak żeby wszystko schło pilnując tylko by w miarę możliwości kolejne prace wykonywać jedne po drugich tak więc można.
    POWODZENIA
    Ostatnio edytowane przez barto0o ; 16-12-2012 o 21:08

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rasbo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Serdecznie wszystkich na tym forum.
    Gratuluję wszystkim tym, którym udało się już wprowadzić i życzę powodzenia w budowaniu kolejnym adoratorom tego projektu. Sam jestem na etapie załatwiania pozwoleń itd. jak dostanę warunki zabudowy to również kupię ten projekt i zaczynam ... Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku !

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rasbo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    barto0o mam do Ciebie pytanie - czy musiałeś zmieniać komin w związku z tym że masz piec na paliwo stałe? Podobno komin w tym projekcie przewidziany jest do ogrzewania gazem czy olejem a Ja rowniez chciałbym ogrzewać tak jak tutaj pisaliście wczesniej piec na groszek + drugie palenisko, czy zmainy musisz nanosic na projekt czy wystarczy w dzinniku ? Poza tym narazie wszystko jasne
    Pozdrawiam

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barto0o

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    40

    Domyślnie

    komin mam zmieniony na normalny trzykomorowy, pierwszy do ewentualnego gazu, środkowy większy na piec na drewno/węgiel i ostatni wentylacyjny, jak będę w domu to mogę go zmierzyć.

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rasbo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz. Jak mozesz to podaj wymiary , Ja zbieram wlasnie madre rady i doswiadczenia a z kominem wiem ze trzeba zmienic zeby moc ogrzewac takim piecem. Wycenili mi konstrukcje dachowa i rzeczywiscie koszt jest dosc spory - zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem jak u Ciebie ale musze pogadac z madrym gosciem jak juz bede mial projekt w reku bo narazie bazuje na tych przykladowych rysunkach.

    pozdrawiam

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barto0o

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    40

    Domyślnie

    Komin ma 55x94 razem z tynkiem, co do dachu to za drewno, robociznę i blachodachówke zapłaciłem niemal tyle co sam prefabrykowany dach a dzięki temu mam duży strych więc jak dla mnie same plusy. Tam jest trochę do pozmieniania bo trzeba podnieść ściany tak by krokwie oparły się na ścianach z wieńcem ale sam dom przez to się nie podnosi. Kocioł kupiłem taki http://sklep.jarbud.opole.pl/pl_PL/p...-MJ-1-20kW/460 i mogę śmiało powiedzieć że się sprawdza.
    Ostatnio edytowane przez barto0o ; 11-01-2013 o 16:46

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rasbo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ok wiec wiem juz jak rozmawiac z "majstrami" dachówke bede zamawiał teraz - zamiarzam kupic wszystko w zime bo troche taniej i mozna przekonujace rabaty uzyskac. szukam tez cegly z rozbiorki zeby nie pakowac sie w koszty a zawsze sie przyda. Dzieki za informacje narazie nie wiem o co dalej pytac jak masz zdjecia domu to mozesz je podrzucic na [email protected] chcetnie obejrze jak tobie to wyszlo. pozdrawiam

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barto0o

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    40

    Domyślnie

    ja blachę na dach też zamawiałem w styczniu, w lutym już była droższa, sporo też rzeczy zamawiałem z internetu później ewentualnie jak zabrakło kupowałem na miejscu. Życzę powodzenia w budowie

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    moksik

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Klonówiec
    Kod pocztowy
    64-111
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam Ma ktoś certyfikat energetyczny dla tego projektu??

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    moksik

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Klonówiec
    Kod pocztowy
    64-111
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jaki jest koszt postawienia tego domu w stanie surowym otwartym?

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemek323

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rydzyna
    Kod pocztowy
    64-130
    Posty
    36

    Domyślnie

    Można wiele zaoszczędzić robiąc dużo samemu zerknę i coś więcej mogę napisać niedługo .

  12. #52

    Domyślnie

    popieram przemka samodzielna praca przy tym domu daje ogromne oszczędności finansowe i WIELE satysfakcji Jak sie sprawuja wasze domki stojące i te w budowie??? prace trwają ???

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barto0o

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    40

    Domyślnie

    ja nie jestem typem złotej rączki ale też coś tam podłubałem, ale tak czy siak dom nie jest strasznie drogi w budowie i eksploatacji. Najważniejsze jest jaki standard wykończenia wnętrz się wybierze. My staraliśmy się szukać takich rozwiązań by nam się podobało, a żeby nie przepłacać, i takim sposobem wprowadziliśmy się do domu za około 250tyś z jakąś tam górką. Nie mamy jeszcze struktury na elewacji, ogrodzenia i kilku innych drobniejszych rzeczy, ale można już normalnie, wygodnie mieszkać, także myślę że za 300tyś to już można mieć inwestycję zamkniętą.
    Ostatnio edytowane przez barto0o ; 05-03-2013 o 09:27

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemek323

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rydzyna
    Kod pocztowy
    64-130
    Posty
    36

    Domyślnie

    Tak,praca samemu na budowie daje przyjemność ,ale czasem sił nie starcza . Myślę że efekt końcowy będzie tego wart !!!))Ja za trzy miesiące stawiam dach,Właśnie jak będzie pogoda mam zamiar se troszkę popracować na budowie ))

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemek323

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rydzyna
    Kod pocztowy
    64-130
    Posty
    36

    Domyślnie

    Witam może ktoś coś napisze wiecej jak się prace idą !Ja mam dach,niedługo posadzki kominy i dachówka !

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony