dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał barto0o Zobacz post
    jeżeli już wspomniałeś o ogrzewaniu, jaki rodzaj ogrzewania wybrałeś? (paliwo stałe czy gaz)
    Piec na eko groszek miał i drewno 12kw.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barto0o

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    40

    Domyślnie

    ja myslę o gazie do kranów a do grzejników drewno bo wydaje mi się że ekogroszek wychodzi za piec sporo

  3. #23

    Domyślnie

    [QUOTE=barto0o;5279087]ja myslę o gazie do kranów a do grzejników drewno bo wydaje mi się że ekogroszek wychodzi za piec sporo[/QUOT

    2 piece chyba mijają siew z celem ja mam podłączone krany i ogrzewanie na jednej pompce do jednego pieca. Koszt ogrzewania tej zimy (grzane od końca pażdziernika ) wyniósł mnie do dziś ok 1700zł a piec prosto z pleszewa od producenta 6800zł. Z drewnem czeka cie ciągłe dorzucanie do pieca a z eko wizyta w kotłowni raz na 3 dni ( wyrzucieenie popiołu oraz dosypanie wegla do zasobnika) ale to oczywiście Twój wybór pozdrawiam

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barto0o

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    40

    Domyślnie

    a jak wygląda sprawa w poza okresem grzewczym, też musisz palić w piecu by mieć ciepłą wodę, tylko pewnie rzadziej. Widzę że koszt ogrzewania nie był przerażający. Nie znam się za bardzo na piecach a już tym bardziej na eko groszek ale z tego co wcześniej pisałeś to w razie potrzeby możesz palić normalnie drewnem, dobrze rozumuje?
    szukałem takiego pieca ale najmniejszy z pleszewa widzę 19 lub 15 kw z podajnikiem, nie będzie za dużo jak poproszę o nazwę modelu??
    Ostatnio edytowane przez barto0o ; 21-03-2012 o 07:26

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał barto0o Zobacz post
    a jak wygląda sprawa w poza okresem grzewczym, też musisz palić w piecu by mieć ciepłą wodę, tylko pewnie rzadziej. Widzę że koszt ogrzewania nie był przerażający. Nie znam się za bardzo na piecach a już tym bardziej na eko groszek ale z tego co wcześniej pisałeś to w razie potrzeby możesz palić normalnie drewnem, dobrze rozumuje?
    szukałem takiego pieca ale najmniejszy z pleszewa widzę 19 lub 15 kw z podajnikiem, nie będzie za dużo jak poproszę o nazwę modelu??

    Sprawa poza sezonem to jeszcze wielka niewiadoma dla mnie bo uzytkuje piec od pazdziernika natomiast sa 2 opcje :
    1. wyłączam zawór od ogrzwania wdomu pozostawiam dopływ do bojlera i mam zamiar ustawić na sterowniku aby grzał mi 3 x po 1h w ciagu doby wode w bojlerze i chce sprawdzic jak wyjdzie spalanie wegla.
    2. bojler posiada grzałkę elektryczną z termostatem - ta opcje przetestuje w wakacje i zobacze jaki bedzie koszt za prad i wtedy bede wiedział która opcje wybrać na najblizsze lata .

    A co do pieca to ja mam piec z firmy SEKOM Łucki, SKAMP-P Premium 12kw + sterownik Cobra na forum poszukaj sobie wpisy osoby Jarecki79 to włąściciel tej firmy on Ci pomoże dobrać piec do domu.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemek323

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rydzyna
    Kod pocztowy
    64-130
    Posty
    36

    Domyślnie

    Witam, odświeżam temat naszego projektu m96 jak tam prace budowlane wyglądają u was co nowego !!!Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek323 Zobacz post
    Witam, odświeżam temat naszego projektu m96 jak tam prace budowlane wyglądają u was co nowego !!!Pozdrawiam
    WITAM!
    dom otynkowany, budynek odebrany, trawa i tujki rosną a jak u Was ida prace ???

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barto0o

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    40

    Domyślnie

    ja jestem na etapie wykończenia domu, ocieplenie pod dachem i z zewnątrz, tynki i wylewki już zrobione. Gadzina masz może jakieś aktualne zdjęcia chociaż z zewnątrz? zapomniałem zapytać jak sprawa grzania ciepłej wody w lecie??
    Ostatnio edytowane przez barto0o ; 21-09-2012 o 13:55

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Beata_Rad

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-341
    Posty
    2

    Domyślnie

    hej zastanawiam się nad kupnem tego projektu czy możecie udostępnić więcej fotek. jak z kosztami to co jest na stronie muratora jest realne? 200 tys. nie jest to za mało. bede wdzieczna za mala podpowiedź.

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ArletaB

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Przyjmijcie mnie do Klubu Budujących Krainę Marzeń. Kupiłam projekt i wykonawca sporządza kosztorys. Będę Was pytać o wszystko, bo to mój debiut, a znajomość tematu marna. Pozdrawiam.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemek323

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rydzyna
    Kod pocztowy
    64-130
    Posty
    36

    Domyślnie

    witam za 200,to chyba się nie wybuduje chyba że ktoś sam sporo zrobi.Projekt fajny na początku następnego roku mam zamiar położyć dach mam wycenę i sama konstrukcja z montażem to 28 tysięcy ja robię deskowanie to też koło 10 tysięcy za tydzień mam dostać wycenę dachówki to coś napisze więcej

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ArletaB

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witaj,
    Czy montujesz taką konstrukcję dachu, jaką przewiduje projekt? Bo mój wykonawca orzekł, że lepiej zrobić tradycyjny strop (z płyt plus cienka szlichta), tak, żeby zrobić jeszcze z garażu lub kotłowni składane schodki i mieć kawałek strychu. Namawiał mnie też na podniesienie wysokości murów, po to żeby zrobić na górze dodatkowe sypialnie. Nie jest mi to jednak potrzebne, a poza tym bałam się, że dom straci proporcje. Czekam na kosztorys i zaczynam wizyty w bankach....
    Chciałabym zmniejszyć trochę kotłownię na rzecz garderoby - jaką, Waszym zadaniem, powinna mieć powierzchnię kotłownia, aby była wygodna w obsłudze? W grę wchodzi piec na ekogroszek. Pozdrowienia.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemek323

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rydzyna
    Kod pocztowy
    64-130
    Posty
    36

    Domyślnie

    Tak montuję taką konstrukcję jak przewiduje projekt.Ja też będę miał na strychu pomieszczenie na jakieś kartony i inne pierdoły (pomieszczenie szerokie 4 metry długie 7 metrów )!!!Żeby zrobić strop jest potrzebna chociaż jedna dodatkowa ścianka nośna przez całą długość domu !Też myślałem o tym żeby podnieść te ścianki (i też mnie namawiali ale jest to dla mnie bez sensu bo ten dom będzie całkiem inny niż w projekcie !!! a przecież chcemy żeby tak wyglądał jak w muratorze a nie inaczej ) Znajomy ma piec na ekogroszek byłem u niego i oglądałem ten piec , i powinien się w naszych kotłowniach akurat mieścić.Ponieważ jest to piec plus podajnik Pozdrawiam.Jak będzie coś wiadomo o bankach to możesz dać znać bo po nowym roku też mam się tam zamiar wybrać

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ArletaB

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Tak Przemku. Kredyty - tu jest pies pogrzebany... Widzisz - to samo pomyślałam - jak ten dom będzie wyglądał z podwyższonymi murami... Czyli nie tylko ja miałam wątpliwości i słusznie, jak się okazuje. A powiedz, czy kotłownię zostawiasz tak jak na projekcie? Bo ja chciałabym trochę zmniejszyć. Raz, że pralka jakoś mi się nie komponuje w kotłowni, a dwa - chcę mieć większą garderobę, tak, żeby deska do prasowania mogła tam stać cały czas gotowa do akcji. Znajomy projektant, który robi adaptację projektów, mówi, że kotłownia dla kotła na ekogroszek powinna mieć min. 8m kw. Nasza ma 10,71, więc.... Jak u Ciebie? A! I uważam, że 1 kaloryfer w salonie, to trochę mało (a nie zawsze będzie się chciało rozpalać w kominku), więc w salonie, kuchni i korytarzu oraz w łazience wymyśliłam ogrzewanie podłogowe. Co o tym myślisz?
    A tak w ogóle to boję się tej budowy. Zimę przeznaczam na papiery. Decyzję o warunkach zabudowy mam, prąd, wodę i goedetę mam. Teraz pozwolenie na budowę i kredyt, ale.... No, boję się i już. Pozdrawiam.

  15. #35

    Domyślnie

    witam!!
    Widze ze grono miłośników m96 ciągle rośnie widze ze rozmawiacie o dachu ...ja u siebie mam konstrukcje lekko zmienioną co pozwoliło mi na wylozenie plytami osb calego stropu i mam teraz strych o pow. 140m2 po którym da sie normalnie chodzic co do pralki w kotłowni przy piecu na ekogroszek to po roku moge powiedzieć jedno ODPADA kotłownia tylko jako kotłownia + przechowalnia różnych rzeczy. pralnia u mnie jest własnie w projektowej GARDEROBIE bo jak postawicie ścianki to sami zobaczycie ze to co powstanie ni jak nie można nazwac miejscem na garderobe (lekka wneka miedzy kominem a ścianą). W razie pytan prosze pisac chetnie odpowiem. pozdrawiam

    Przemek co do ogrzewania latem ciepłej wody to ok 50-60 zł na wegiel miesiecznie trzeba liczyć.

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ArletaB

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witaj Gadzina88,
    Widzę, że jesteś najbardziej zaawansowany z nas wszystkich i stwierdzam, że to świetnie, bo będziemy Cię wypytywać o różności. Może coś jeszcze mógłbyś podpowiedzieć? Co zmienić - póki jeszcze projekt w adaptacji. O dodatkowe zdjęcia nie śmiem prosić, ale jeżeli możesz.... Może na prywatne maile? Jeżeli to możliwe, to daj znać, podamy Ci swoje namiary. Myślę, że Przemek też byłby zainteresowany.
    A co do ogrzewania wody latem, to pomyślałam o zainstalowaniu baterii słonecznych. Akurat działka jest tak położona, że taras przypadałby od strony południowo-zachodniej, więc z tej strony pasowałyby chyba baterie. Nasi znajomi twierdzą, że 3 panele ogrzewają im 400l wody. Myślę, że warto, bo gminy teraz wchodzą w różnego rodzaju projekty unijne i z NFOŚ i może to wyjść b.korzystnie. Ci nasi znajomi wyłożyli tylko 2000 zł - resztę dała gmina. Ja już dałam hasło w swojej gminie, bo teraz dofinansowują przydomowe oczyszczalnie ścieków, więc może potem solary. Zapytajcie u siebie w gminach. Pozdrawiam.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemek323

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rydzyna
    Kod pocztowy
    64-130
    Posty
    36

    Domyślnie

    Tak,kotłownia będzie taka wielka jak w projekcie.My mamy pralnie zrobioną z jednego garażu więc problem z pralką się rozwiązał sam !Widzę że mamy bardzo podobny tok myślenia my też będziemy mieli podłogówkę w kuchni salonie łazience i korytarzu . my też się boimy ale już najwyższy czas żeby mieć SWÓJ DOM !!!!!


    Zgadzam się z Gadzina 83 !!!!!kotłownia to ma być tylko kotłownia,no może jakieś małe pierdołki ! Jeśli latem miało by być te 50-60 zł to nie było by źle ! Pozdrawiam!

  18. #38

    Domyślnie

    Witam!
    Moje zmiany w projekcie to :
    1. likwidacja sciany w kuchni i połaczenie jej z salonem oraz zamurowanie przejscia z kuchni do spiżarni (spizarnia stala sie osobnym pomieszczeniem z wejsciem od strony pralni)
    2. likwidacja drzwi i okien w garażu
    3.zwężenie okna w lazience do 80 cm
    4. poszerzenie tarasu do końca obrysu budynku od strony pokoi

    Co do fotek to dajcie maile na priva to cosik wam podeśle chyba że ktoś bedzie w okolicach Gniezna można podpatrzeć na żywo
    Co do solarów to przy koszcie 60 zł miesiecznie latem to raczej mało opłacalny interes bo zimą woda sie grzeje razem z co.
    Pozdrawiam i czekam na pytania

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemek323

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rydzyna
    Kod pocztowy
    64-130
    Posty
    36

    Domyślnie

    Witam gadzina83 mój meil [email protected] jak będzie cieplej to może z żonką podskoczymy motorem po wcześniejszym umówieniu się z tobą jak jest ciepło to robimy se wycieczki a i tam byliśmy niedaleko was !! a jak narazie to zostaje forum . My też mamy kilka zmian w projekcie opisze to przy następnym wpisie ! Pozdrawiam !

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemek323

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rydzyna
    Kod pocztowy
    64-130
    Posty
    36

    Domyślnie

    Ja też mam kilka zmian :mam jeden garaż drugi jest o połowę zmniejszony i tam mam pralnie zrobioną,kuchnia się przesunęła w lewo i w ten sposób powiększył się salon .Wejście do kotłowni jest przez garaż i tylne drzwi będą na środku a nie tak jak w projekcie dwie pary !

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony