dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat: "Ze z uwagi na beznadziejny poziom uswiadomienia rodakow poki co paliwo stale nie jest ekologicznie do przyjecia. Mowiac krocej: daj chlopu zegarek... "

    Jak widzę ekologiczność lub nie paliw stałych ograniczyłeś Doki
    do granic Polski. A mnie się zdawało, że pytanie miało uniwersalny
    wymiar ? Delikatnie też zwracam Ci uwage, że obrażasz takim stwierdzeniem swoich rodaków mieszkających w kraju.....ciekawe
    kto dał Ci to prawo ?
    Ta dyskusja okazała się jałowa w swojej treści, a może temat jest
    po prostu źle postawiony ??
    Dopóki bowiem większość energii w takiej czy innej postaci otrzymujemy
    poprzez spalanie paliw nigdy nie będzie ekologicznie, można co najwyżej mówić o mniejszych lub większych zanieczyszczeniach. I powinno być przedmiotem troski na wszystkich poziomach władzy, aby świadomośc tego faktu dotarła do każdego obywatela i aby mógł i chciał dostosować się do standartów ustanowionych w tej kwestii.
    Co bowiem z tego, że dojdziemy do teoretycznego wniosku o ekologiczności jakiegoś paliwa ( vide fuzja jądrowa, czy reakcja rozszczepienia - czy na 100% ?? ), skoro z takich, czy innych względów nie ma to zastosowania w realnych warunkach naszego kraju.
    I to by było na tyle........
    Acha Doki....o o co chodzi z tym chlopem i zegarkiem.......nie znam tego.......jeśli byś mógł.....??

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Bio

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam serdecznie ! Oj ile prawdy Piku 33 jest w Twojej wypowiedzi.Rzeczywistość jest taka jaka jest i nie zmienimy jej.Chociaż?Zobaczcie ile jest faktycznie madrych rozporzadzeń i zarzadzen dotyczacych spalania np.odpadów.Żle skonstruowane palenisko kotła,zrobi z najlepszego paliwa, paliwo toksyczne.Palący się las to takie super palenisko naturalne stworzone przez matke nature.Tam tlenu do prawidłowego spalania nie brakuje.Jak widzę kocioł ,ze spalaniem górnym i ktoś mi wciska,że jest to kocioł ekologiczny na drewno to wychodzę z siebie.No i zaczyna się poprawianie walorów uzytkowych tego kotła.Wystarczy napisać,że jest to kocioł ze spalaniem dolnym.Taka jest rzeczywistość.Pewien producent tak rozwiazał palenisko,że regulujac spalanie powietrzem mieści sie w najostrzejszych normach europejskich niezależnie od tego czym palimy.Węglem,czy drewnem.Regulujemy ilość powietrza do określonego opału i jest dobrze.Są dopłaty w pewnej gminie do ekologicznych kotłów.Producent nie otrzymał zezwolenia na handel tymi kotłami,bo jego kocioł oprócz drewna moze spalic ekologicznie wegiel.Ten wegiel przekreslił wszystko.Trzeba być delikatnie mówiąc nierozsądnym majac do dyspozycji takie rozwiazanie i palić opałem który jest czterokrotnie drozszy od drewna.W kotle na drewno kalosze pala się wspaniale tylko skutek okropny.W kazdym palenisku spalimy wszystko,nawet w gazowym jak się mocno postaramy.Wniosek:MUSI UKAZAĆ SIĘ ZARZADZENIE MINISTRA GOSPODARKI JAKIE WYMAGANIA KONSTRUKCYJNE MUSI SPEŁNIAĆ PALENISKO NA PALIWA STAŁE.Te wszystkie badania atestacyjne to nieporozumienie.Nikt nie pali wtedy kaloszami,ale gdyby to zrobił to komin też nie ma prawa dymic.Taki jest mój pogląd na te sprawy.
    życzliwość jest w cenie, jednak czasami nerwy puszczają.....

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doki
    pik,

    Wszystko fajnie. Troche jest w Twoim poscie demagogii ("takie same place"- a niby z jakiej racji? Poza tym zauwaz jakie tu sa ceny. Ze swojej pensji, ktora sam opisujesz jako poziom sredni, zyjesz lepiej niz Belg ze swojej sredniej pensji, ktora wynosi tylko € 1100 netto...), troche racji. Na pytanie co ma zrobic ten, ktorego nie stac na ogrzewanie, nie odpowiadam, zeby nie bylo w watku tekstow politycznie niepoprawnych i innych "nieprawomyslnych". Takze "dojenie przez koncerny" uwazam za przegiecie, ale to inna historia. I nie cofam oskarzenia o chamstwo typa, ktory nie ma na porzadne paliwo, ale u ktorego wisi na kominie antena satelitarna, a zonusia plotkuje przez GSM. Kwestia priorytetow.

    Tak jak pisalem, wiem, ze palenie drewnem nasladuje naturalny cykl pozarow. Pisalem tez, ze palenie drewnem na duza skale ten cykl znacznie przyspiesza, a z tego beda problemy. Te twoje azotany to nic innego jak kwasne deszcze. Co innego pozar lasu od blyskawicy, co innego tysiace piecow spalajacych biomase- dzien i noc, bez przerwy.

    Podaj link do wspomnianego raportu Pentagonu, bo nie wiem o co chodzi.

    Energia odnawialna tez powoduje szkody w srodowisku, takze szkody nieodwracalne. Prosze, pamietaj o tym.
    Doki dyskusja z Toba to jak dyskusja z 9 letnim chlopcem.
    Jednak jestes trollem.
    Bez pozdrowien. Zegnam.

  4. #44
    Guest

    Domyślnie

    Wszystko fajnie. Troche jest w Twoim poscie demagogii ("takie same place"- a niby z jakiej racji? Poza tym zauwaz jakie tu sa ceny. Ze swojej pensji, ktora sam opisujesz jako poziom sredni, zyjesz lepiej niz Belg ze swojej sredniej pensji, ktora wynosi tylko € 1100 netto...), troche racji. Na pytanie co ma zrobic ten, ktorego nie stac na ogrzewanie, nie odpowiadam, zeby nie bylo w watku tekstow politycznie niepoprawnych i innych "nieprawomyslnych". Takze "dojenie przez koncerny" uwazam za przegiecie, ale to inna historia.

    O czym ty piszesz. Samochody drozsze, rtv drozsze, telefony drozsze,
    nawet internet i prezerwatywy sa w polsze drozsze. Fakt zarcie jest tansze (nie wszystko) ale barany idace na rzez tez trzema utrzymac przy zyciu.
    Proponuje ci zebys spierdalal na jakies belgijskie forum. Przynajmniej bedziesz lajzo wiedzial o co chodzi.
    Sorry ale normalny czlowiek nie pisze o innym narodzie w stylu :
    ,,Daj chlopu zegarek,,

    Jestes beznadziejna lajza. Chyba poczestuje cie wiruskami bo ogromnie mnie brudasie zdenerwowales.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doki

    Ze swojej pensji, ktora sam opisujesz jako poziom sredni, zyjesz lepiej niz Belg ze swojej sredniej pensji, ktora wynosi tylko € 1100 netto...),
    tylko

    Doki, zapraszam do Łodzi - niemal milionowe miasto (drugie po W-wie). Nie trzeba ci będzie jechac na wieś (polską). Zobaczysz całe ulice i niemal dzielnice bez gazu ze snujacymi sie dymami. I zobaczysz te szeregi ludzi bezdomnych, bezrobotnych o tragicznym losie.

    A jak Ci kiedys pisałam, że nie znasz obecnych polskich realiów, to sie na mnie obruszyłeś. Pik napisał swiętą prawdę. Co powinno zakończyć "teoretyzowanie" w tej sprawie.

    Qgiel "Dać chłopu g... nie zegarek, jak go nie umie nakręcić".

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Bio

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    CZY PALIWO STAŁE JEST EKOLOGICZNIE DO PRZYJECIA ? Mówie wam:JEST.Niezaleznie od tego jak bardzo bedziecie obrzucac sie niebezpiecznymi odpadami Ja BIO mówię:Jest.I wcale nie musi to być paliwo tylko i wyłacznie dla biednych.Bogaci np.Niemcy sa dlatego,bo sa oszczedni.Wprowadzaja coraz wiecej kotłow na biopaliwa(czytaj-drewno) do swoich gospodarstw domowych.Znam Holenra,Niemca,Belga którzy prowadza tutaj u nas w Polsce przeslicznej interesy i nie tylko opalaja swoje firmy drewnem,ale swoje dacze tez.Słowo harcerza.Mówie prawde.
    życzliwość jest w cenie, jednak czasami nerwy puszczają.....

  7. #47

    Domyślnie

    Dobra, koniec dyskusji, w kazdym razie z mojej strony. Qgiel, poczules sie obrazony- przepraszam, nie mialem takiego zamiaru. Czujesz wspolnote z rodakiem palacym gumiakami- Twoja sprawa. Ja nie. Ani teraz, ani wczesniej.
    Nawet nie podejmowalem dyskusji o paliwach odnawialnym w kontekscie szerszym niz polski- temat jest niewart dyskusji. Paliwa odnawialne maja przyszlosc. Jaka- to sie zobaczy. Zwrocilem uwage na to, co dziala poza Polska, a w Polsce tak sobie i dlaczego IMHO tak jest. Bio ma racje, anna99 nie do konca, ale to dyskusja o wymiarze szerszym niz tematyka tego forum, wiec nie ma co kruszyc kopii.

    Pozdrawiam wszystkich, ktorzy jednak chcieli sie wypowiedziec. Nie chodzi o trollowanie, tylko o refleksje. Ludzie, czy wam naprawde nie chce sie spojrzec dalej niz wlasne palenisko? Padi, Ciebie tez pozdrawiam.

  8. #48
    Koniec Dyskusji
    Guest
    Koniec Dyskusji

    Domyślnie

    Tylko tyle Pa

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doki
    Cytat Napisał Bio
    I w koncu i ja przyłapałem Cie Doki.Ten dwutlenek węgla.Przy prawidłowym spalaniu biomasy bilans jest zerowy.Przy prawidłowym podkreslam.No prawie zerowy,bo nie ma spalania ze 100% sprawnoscia.Spalajac gaz dostarczasz do atmosfery dodatkowe jego ilości.Rosliny nie moga juz tej dodatkowej ilosci zjeść.Zakładajac pantacje zielska do spalania tworzymy też dodatkowe "gęby"do zjadania tego nadprogramowego dwutlenku.Ten dwutlenek nie jest jeszcze taki zły.Prawdziwy złośliwiec i morderca istot zywych to tlenek wegla.Czy rozumując w ten sposób biomasa jako paliwo nie jest bardziej ekologiczna od gazu?Czy nie warto nad tym zagadnieniem pracować ?Gaz jako paliwo jest spalany od bardzo dawna.A biomasa ?
    Nie przylapales mnie. Byc moze wyrazilem sie metnie, ale chcialem powiedziec, ze mnie ten dwutlenek wegla wcale nie przeszkadza. Wylano morze lez i atramentu o wplywie dwutlenku wegla na rozne rzeczy, ale nie udalo sie tego wplywu udowodnic. Roslinki beda lepiej rosly, jesli dwutlenku wegla bedzie w atmosferze wiecej...

    Tlenek wegla powstanie przy niepelnym spalaniu kazdego paliwa, ktore zawiera wegiel. Poniewaz: 1. biomasa zawiera wiecej wegla niz gaz ziemny i 2. warunki spalania paliw stalych sa gorsze niz plynnych (gdzie plynne=ciekle+gazowe), ryzyko wytworzenia tlenku wegla przy spalaniu biomasy jest wieksze.

    Jednak i tlenek wegla nie stanowi az takiego problemu. Tlenek wegla zabija tylko wtedy, gdy gromadzi sie w zamknietym pomieszczeniu. W atmosferze nie ma juz takiego znaczenia. Klopot z nim jest jeszcze taki, ze spalanie wegla do tlenku zamiast do dwutlenku jest energetycznie duzo mniej korzystne. Sam tlenek wegla jest zreszta calkiem kalorycznym paliwem. Biomasa zawiera jednak np siarke i calkiem sporo azotu. Jak pozbawic spaliny tych trucizn? A zauwaz, ze nie masz wyjscia- podniesienie temperatury spalania zawsze generuje wiecej tlenkow azotu. Katalizator na piecu do biomasy? Nie da rady, bo siarka... I tak w kolo Macieju...
    Włączę się do tej interesującej dyskusji, choć jeden z ostatnich postów z wyzwiskami i groźbami napisany przez Goscia troche mnie zniechęcił. To nie był poziom tego forum.
    Wydaje mi się, że w cytowanym powyżej fragmencie wypowiedzi są pewne błędy dotyczące procesu spalania i produktów powstających w tym procesie.
    Spalanie z niedostateczną ilością powietrza, a więc i tlenu, powoduje powstawanie tlenku węgla, nadmiar powietrza i wyższa temperatura sprawia, że powstaja tlenki azotu. W powietrzu azotu jest 78%! Najkorzystniejsze spalanie jest z niewielkim nadmiarem powietrza. Tlenek węgla nie jest gazem trwałym i dość łatwo przyłączając atom tlenu z powietrz zmienia się CO2.
    Palenie tworzyw sztucznych. Palenie czystego polietylenu to tak jak spalanie gazu, benzyny, oleju napędowego. Polietylen składa sie z wodoru i węgla, a produktami spalania są dwutlenek węgla i para wodna. Inne tworzywa zawierające chlor, fluor ... to już super trucie!

    Pozdrawiam wszystkich kulturalnych dyskutantów
    Tomek

    PS Pracę dyplomową pisałem z silników spalinowych, tam tez zachodzi spalanie

  10. #50

    Domyślnie

    Doki,
    prawda jest taka, że jak kogoś stać, to nie będzie sobie rąk węglem brudził, ani latał co chwilę podkładać do pieca. A jak ktoś nie ma kasy, to pali czym się da i ma ekologę gdzieś, bo milsza koszula ciału ...
    Nie każdy, kto ma dom, jest od razu milionerem.

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Bio

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Nie popadajmy w skrajności.Zaraz dojdziemy do tego ,że Polak w kotle na paliwa stałe pali tylko i wyłącznie starymi kaloszami,oponami i obornikiem.Jeżeli takie zjawisko ma miejsce to raz na pare lat.Są to zjawiska incydentalne.Podchodząc tak do sprawy to najekologiczniej ogrzać mozna się zakładajac worek z węglem na plecy i chodzić z tym po domku.Ekologia prawie 100%,no bo trzeba pózniej wyprać ciuchy w nieekologicznym proszku
    życzliwość jest w cenie, jednak czasami nerwy puszczają.....

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    Nie każdy, kto ma dom, jest od razu milionerem.


    Ja tez tak kiedys myslalem, Ewuniu.

  13. #53

    Domyślnie

    Doki, jesteś cynicznym gburem, który instrumentalnie używa tego forum
    do jakichś tam swoich celów.Nie dyskutujesz i polemizujesz a tylko prubujesz narzucać swoje zdanie nie licząc się z opiniami ludzi, którzy
    podeszli serio do podanego tematu.Twoje refleksje i przemyślenia są jedynymi słusznymi , a reszta powinna tylko w nabożnym zachwycie
    zgodzić się i przyklasnąć.Wielce żaluje, że podjąłem ten dyskurs, ale obiecuje, że Qgiel już więcej nie będzie Cię niepokoił swoimi tekstami.
    Pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia na dalszy czas.

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Bio

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Przed momentem ogladałem stronę PARP i w dziale kojarzenie partnerów znalazłem coś takiego:Firma francuska poszukuje partnera do montażu małych kotłowni na biomasę.www.parp.gov.pl Myslę ,że nie w Polsce.Na zachodzie też mieszkaja ludzie podobnie myślący.
    życzliwość jest w cenie, jednak czasami nerwy puszczają.....

  15. #55

    Domyślnie

    Sorry za błąd w słowie próbujesz.........chyba jestem troche wkurzony.

  16. #56
    Qg
    Guest
    Qg

    Domyślnie

    Ten temat nie może odpłynąć w siną dal wraz z parą z komina kotła ekologicznego.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony