dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie minimalne wymiary lazienki

    Witam

    Chcialbym zrobic mala lazienke pod schodami. Bieg ma szerokosc ok 1m. Wysokosc w najnizszym miejscu to ok 1,9m. Czy sa jakies przepisy regulujace minimalne wymiary takiej lazienki ?

    AC

  2. #2

    Domyślnie

    Sądzę, że pytaniem nie powinny być wymiary a wentylacja takiego pomieszczenia ....

    Co zamierzasz w tej "łazience" zmieścić???

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Ja mam taki dylemat, czy można doprojektować małą łazienkę do pokoju - sypialni, jeśli nie ma tam komina, czy jakoś inaczej da się wentylację załatwić, czy dać sobie spokój i mieć 1 dużą rodzinną łazienkę na piętrze (jak w projekcie) zamiast 2 mniejszych?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    Sądzę, że pytaniem nie powinny być wymiary a wentylacja takiego pomieszczenia ....

    Co zamierzasz w tej "łazience" zmieścić???
    W jednym koncu sedes a w drugim zabudowana kabina prysznicowa, w srodku mala umywalka. wentylacja zapewniona

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wydaje mi się żeby Prawo Budowlane czy inne Rozporządzenia ograniczały powierzchnię łazienki, ale mogę się mylić - dawno nie czytałam ....

    No to ostatnie pytanie - jak długie masz schody - bo podałeś tylko szerokość i wysokość ...

  6. #6

    Domyślnie

    Tu masz rysunki przykładowo urządzonej łazienki (umywalką, toaletą i kabiną prysznicową) z podanymi minimalnymi wymiarami:

    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  7. #7

    Domyślnie

    Ale to są minimalne wymiary ze względu na ergonomię chyba (wygodę użytkowania) .... czy jednak z jakiegoś aktu prawnego???

  8. #8

    Domyślnie

    Być może są jakieś regulacje prawne. Ja podałam podstawowe normy według których projektuje się m.in. budynki mieszkalne wielorodzinne. Zasady też powinno stosować się przy projektowaniu budynku jednorodzinnego. Ale jak to się mówi: "Wolność Tomku w swoim domku" i to co ty u siebie zrobisz to twoja sprawa
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał rere79 Zobacz post
    Być może są jakieś regulacje prawne. Ja podałam podstawowe normy według których projektuje się m.in. budynki mieszkalne wielorodzinne. Zasady też powinno stosować się przy projektowaniu budynku jednorodzinnego. Ale jak to się mówi: "Wolność Tomku w swoim domku" i to co ty u siebie zrobisz to twoja sprawa
    Ano, jeśli ktoś upiera się że chce się przeciskać między wc a prysznicem, to jasne czemu., nie ale to raczej przeczy zdrowemu rozsądkowi. Ja rozumiem, że łazienka nie jest najistotniejszym pomieszczeniem w domu, bo nie spędza się w niej tyle czasu co w sypiali, salonie czy kuchni, ale mimo wszystko powinna być tak zaaranżowana, żebyśmy czuli się w niej wygodnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony