dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 10
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 199
  1. #61

    Domyślnie

    jaca 1977 dzięki za info
    MI się akurat podoba wysoki strop, m.in. dlatego chciałam parterówkę żeby się nie dusić

    Fajny środek

  2. #62

    Domyślnie

    Jaca 1977, jaki zrobiliście strop?

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie

    Strop ceramiczny firmy Porotherm Winerberger cena 15 000 zł

  4. #64

    Domyślnie

    Jaca 1977 koszt twojego stropu 15000 to tylko materiały czy materiały, robocizna i beton na zalanie ?, gdzie zamawiałeś ten strop i gdzie mogę uzyskać więccej informacji na jego temat.

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cena dotyczy samego stropu bez robocizny i betonu, informacji udzielą ci w każdej hurtowni z materiałami budowlanymi

  6. #66
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzesiek70

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    L
    Kod pocztowy
    10-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cześć forumowicze. Śledzę Wasze pomysły i ostro przymierzam się do kupna tego projektu. Projekt gotowy wymaga trochę kompromisu i myślę, że nie trzeba w nim zbytnio mieszać (znam to z autopsji po 1 budowie). Zastanawiam się nad powiększeniem WC o ok. 40 cm, przeniesieniem miski ustępu na przeciwną stronę i wstawieniem tam natrysku. Do pomieszczenia gospodarczego dał bym drzwi od mieszkania, przeniósł rozdzielacz CO na ścianę WC, i tam zrobił pralnię z suszarnią (bez dzielenia ścianą). Taka przestrzeń może się zawsze przydać. Po doświadczeniach w urządzaniu 2 mieszkań uważam, że spiżarni nie ma co ruszać - straci się ścianę na szafki wiszące. Spiżarnia jest dobra jak jest w nieogrzewanym skrajnym pomieszczeniu; dał bym tylko do niej niższe okno - to pozwoli zawiesić jakieś półki (szafki) pod nim. Wysokość mieszkania też jest niezła. Mieszkałem w 2,90 m i daje to przestrzeń, możliwość zamontowania szafek i pawlaczy np. nad drzwiami pokoju 06, w korytarzu za WC, w kuchni nad wejściem, w garażu wzdłuż ścian. Można też robić fajne sufity z rigipsu. Zamiast garderoby proponuję szafy w stylu Komandor (od podłogi do sufitu) przy tej wysokości są całkiem pakowne. Jaca 1977, czy na strychu wyjdzie jakieś przyzwoite pomieszczenie na mało używane rzeczy?

  7. #67
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzesiek70

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    L
    Kod pocztowy
    10-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Acha! Przypomniałem sobie. Tym co jeszcze nie zaczęli proponuję nie oszczędzać na izolacji przeciwwodnej (lub dodatkowo drenażu) i izolacji cieplnej fundamentów i posadzek. Słaba izolacja to ZIMNE posadzki i wszechobecna wilgoć, która się na nich wykrapla lub jest podciągana kapilarnie - szczególnie latem. Jest to naprawdę UCIĄŻLIWE!

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie

    Muszę powiedzieć że wyjdzie nawet pokój

  9. #69

    Domyślnie

    Witam budowniczych

    My z żoną dopiero na etapie wyboru projektu zaczynamy na wiosnę.
    Jesteśmy praktycznie zdecydowani na słoneczną polanę choć bierzemy jeszcze pod uwagę "w dobrym guście wariant IV"
    I tu może nam pomóc kolega jaca 1977.

    Mieszkamy 60 km Częstochowy i dlatego moje pytanie czy byłaby szansa na obejrzenie polanki w realu.
    Mój e-mail: [email protected]

    Pozdrawiam Robert

  10. #70
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam, niema problemu wyśle wam adres i nr telefonu

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaca 1977 Zobacz post
    Witam, niema problemu wyśle wam adres i nr telefonu
    Super
    Dzięki

  12. #72
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzesiek70

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    L
    Kod pocztowy
    10-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam kolegę jaca 1977. Czy nie stanowiłoby problemu żebym również zobaczył w realu słoneczną polankę? Wysłałem do kolegi na profil prywatny zapytanie w tej sprawie. Mój e-mail: [email protected]

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelekk80

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć budowlańcy Słuchajcie, mam problem. Otóż plan zagospodarowania przestrzennego zmusza mnie do wybudowania budynku z kątem nachylenia dachu od 35 stopni w górę, a jak wiadomo słoneczna polana ma dach pod kątem 25 stopni. Czy ktoś z was buduje budynek z innym kątem dachu niż ten określony w projekcie ? Czy bryła budynku znacznie się zmieni przy dachu pod kątem 35 stopni ? Może ktoś z was ma fotki ? Bo 10 stopni różnicy to sporo. Z góry dzięki za wszelkie informacje

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca 1977

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam Grzesiek70 zapraszamy do obejrzenia domu w realu wyśle ci do mnie namiary

  15. #75

    Domyślnie

    Witam
    Jacek pytanie do ciebie jakie masz rozmiary okien w pokojach (sypialnie) i kuchni, szerokość jak w projekcie 150 cm ? a wysokość.
    Pytam dlatego bo zastanawia mnie czy nie można by obniżyć belek nad oknami o 1 maxa (25 cm) i tedy obniżyć nieco strop (pokoje zamiast 287 np 270 cm)
    W realu wasz domek wygląda super (dzięki za możliwość wizyty). Co do zmian zastanawiamy się czy nie zmienić jednak te dwa okna w salonie do ziemi na zwykłe 150 x 144 cm (lub coś typowego), ale jeszcze nie ma decyzji. Nie wiem czy nie będzie ciemno np w jesiennej zadumie jest jedno okno typowe 180 cm szerokości tu było by 300 a salony podobne. Koszty okien na pewno były by mniejsze i pod oknami można by założyć kaloryfery a tak to raczej podłogówka.

  16. #76

    Domyślnie

    Pomyła w jesiennej zadumie jest 270 cm ale to i tak mniej niż 300 cm

    Robert

  17. #77
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karuzel78

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-507
    Posty
    5

    Domyślnie

    do jaca 1977 domek na zdjeciach, na tym etapie prezentuje się super,powodzenia w dalszym etapie wykańczania waszego domku!czekam na następne foteczki domu, pozdrawiam..

  18. #78
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gls83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robin1976 Zobacz post
    Co do zmian zastanawiamy się czy nie zmienić jednak te dwa okna w salonie do ziemi na zwykłe 150 x 144 cm (lub coś typowego), ale jeszcze nie ma decyzji. Nie wiem czy nie będzie ciemno np w jesiennej zadumie jest jedno okno typowe 180 cm szerokości tu było by 300 a salony podobne. Koszty okien na pewno były by mniejsze i pod oknami można by założyć kaloryfery a tak to raczej podłogówka.
    Ja zmieniłem rozmiar jednego z tych okien na tradycyjne, a mianowicie tego przy kuchni. Drugie przy wyjściu na taras zostawiłem tak jak w projekcie i muszę przyznać że jak na razie wygląda to fajnie. Salon mam od strony północnej i w dodatku 5m od okien mam drzewa ale jest wystarczająco jasno. Co do stropu to zastosowałem terivę obniżoną do 2,70m.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał gls83 Zobacz post
    Ja zmieniłem rozmiar jednego z tych okien na tradycyjne, a mianowicie tego przy kuchni. Drugie przy wyjściu na taras zostawiłem tak jak w projekcie i muszę przyznać że jak na razie wygląda to fajnie. Salon mam od strony północnej i w dodatku 5m od okien mam drzewa ale jest wystarczająco jasno. Co do stropu to zastosowałem terivę obniżoną do 2,70m.
    Dzięki za odpowiedź
    Mógłbyś podać rozmiar tego wstawionego okna.
    Jeszcze jedno ile cm zostało nad oknem do sufitu od strony pokoju i od strony zewnętrzej do dachu??
    Jak masz jakiś zdjęcie to chętnie bym zobaczył albo na forum albo na meila [email protected]
    Ja pozwoliłem sobie na małą przeróbkę domku jacka i wirtualnie zmieniłem te dwa okna w salonie na mełe wygląda nieźle.


    I pytanie do wszystkich co ze ścianą kolankową czy ją podnosiliści o np. 1 pustak żeby dach mniej cieniował okna.
    Wiem że jacek zrezygnował z tego manewru bo dom mógł stracić wygląd.

  20. #80
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gls83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Okno ma wymiary 150x150 cm. Odległość od górnej krawędzi do spodu stropu w pokoju wynosi 25 cm., natomiast odległości do dachu dokładnie nie podam bo dach dopiero przyjdą mi robić w połowie przyszłego tygodnia ale będzie trzeba tutaj dodać jeszcze grubość stropu więc ok 50 cm. Niestety zdjęcia od wewnątrz nie mam ale na zewnątrz wygląda to tak:

    https://rapidshare.com/files/1931595380/DSCF1050.JPG

Strona 4 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony